Pôrodnica Banská Štiavnica. Aké máte skúsenosti vy?

cipca
18. jan 2007

Pôrodnica v Banskej Štiavnici je úplne super!Personál nemá chybu(mylí a tolerantmý)ak máte nejake ine skúsenosti tak my to napíšte

lucyfromuk
9. dec 2013

@constanse Och, keby som to bola vedela tak tam ideme v iny den, ale priatel si kvoli tomu bral dovolenku a ledva mu ju dali. ☹ No dufam ze do nas nebudu az tak vrcat! A tie tyzdenne poradne ktore tam treba absolvovat od toho 36tt to je tiez iba v utorok, stredu a stvrtok? :-O No tak to tam pojdeme ozaj zbytocne :-\ Ja mam tiez termin na zaciatku januara o den neskor ako ty a uz ma celkom tlaci cas tak som to chcela vsetko povybavovat, poobzerat nech viem do coho idem :-\

constanse
9. dec 2013

@lucyfromuk ahoj, no myslim, ze aj poradne prebiehaju prave v tieto dni. Ved chodte, mozno to bude dnes ine. Drzim palce, daj vediet ako ste dopadli.

mkristofka
9. dec 2013

Ano poradne su utorok, streda, štvrtok, urcite treba ist len v tieto dni a pondelky su operacne tak sa nečudujte že vas neuvitali ked nemali čas však je to bežna nemocnica nič nadštandard iba izby su nadštandardne za ktore sa plati ale personal je naozaj prijemny urcite sa najdu 2-3 sestričky ktore nie su na pohlad mile ale kazdy sme nejaky ja som bola velmi spokojna po tom co som zažila v RS. Primar je spravny!!! nikoho neuprednostnuje a urcite ked tam je utorok,streda ,stvrtok tak si najde cas aj na ukazku priestorov a nielen on aj druhí doktori, spytal sa ma ci mam nejake otazky mna zaujimalo len či manzel moze byt pri porode. Vychadzaju tam v ustrety, aj ked sme tam v noci prisli hned sa opytali ake mam požiadavky k porodu čo myslim že sa v žiadnej nemocnici neopytaju .V zime by som to zvazila hlavne ked pada sneh, je tam klukata cesta a ja som mala druhy porod rychly ledva sme to stihli .Vizity su super ja to sukromnejšie ako v ostatnych nemocniciach neprebieha to na izbach maju aj leaser na hojenie štichov a este chcem podotknut zanič sa neplati len naozaj za tie izby a ked mate obycajnu tak je to normalana bežna nemocnica len rozdiel je v tom že su tam milí a ustretoví ludia, ja som bola nadmieru spokojna možem len odporučat !!!

axaris
10. dec 2013

Všetko tam je super, ľudia, prostredie, doktori ( pán primár je jednička ♥ ), pôrodné super, ale čo sa novorodeneckého týka, trošku ma sklamalo to, že (teda aspoň mne ) nikto neukázal ako správne malú prikladať....veľmi som si vytrpela kým som sa zbavila ragád a neznesiteľnej bolesti pri kojení. Určite prvorodičkám by som odporúčila absolvovať nejaký predpôrodný kurz s laktačnou poradkyňou.... Možno je to len moja skúsenosť, že sa mi moc nevenovali ( bývali sme s manželom na apartmáne, kde moc nechodili ). Ale inak môžem len odporučiť. Len z našej rodiny sa tam narodilo 10 detí a všetci sme boli spokojní 🙂

tin_ka
11. dec 2013

Ahojte.
V stiavnici som rodila v novembri 2010. Bola som spokojna a chystam sa tam zas 🙂 tentokrat koncom januara. Chcela som sa opytat, ake mate skusenosti s bondingom za poslednu dobu. Ci ochotne spolupracuju, ci maju vyhrady. Ci len po podpisani v porodnom plane, alebo sa niekomu prihodilo dohovorom pri porode, alebo automaticky z ich iniciativy. A ked tu uz niekto bonding zazil, tak ako dlho vam nechali babatko polozene. Ci cely ten cas, kym ste boli na sale, tak ako to ma byt, alebo len na par minut.
A este by ma zaujimalo, ci deticky automaticky umyvaju po porode.
Diky

luc1980
12. dec 2013

Ano ano! Presne ma zaujima to co sa pytas @tin_ka. Ja som tam rodila v aprili 2012 a teraz (2014) sa tam znova chystam .. a znova to bude zaciatok aprila 😝 . Predtym sme mali koli KP sekciu u pana primara ale teraz to snad bude okej a pojdeme konecne do spontanneho prirodzeneho porodu so vsetkym co k tomu patri. Zvazovala som aj ine porodnice ale holt BS mi z toho vychadza celkom ako vytaz. EDA nechcem a prostredie mi max vyhovuje. Len som pocula ze sa zvysil pomer sekcii na pocet celkovych porodov a aj s nastrihmi jak keby sa vrece roztrhlo... ako to teda je?

Tot prikladam linku na sumar/porovnanie momentalne poskytovanych sluzieb...
http://tehotenstvo.rodinka.sk/sprievodca-porodn...

happy8051
12. dec 2013

@luc1980
@tin_ka co sa tyka bondingu a samoprisatia, nie je to problem. akceptuje sa to. inak je to len v pripade, ze dietatko treba odsavat, alebo mu pomoct inak. odporucam vsak dat si poziadavku do porodneho planu a vyslovit toto zelanie aj hned po porode.

dulkagabulka
12. dec 2013

@luc1980 to sa dozvieš tu:
http://www.zenskekruhy.sk/o-nas/e-book-o-nastri...
práve dnes vyšiel ebook, vieme ti ho poslat aj dodatočne, budeš prekvapena

luc1980
12. dec 2013

idem kuk. dufam ze pozitivne ;) rating na linku co som pastla dava desive udaje 🙂

dulkagabulka
12. dec 2013

@luc1980 obávam sa, že pozitívne to nebude 😒

luc1980
12. dec 2013

no tak takto ... zenske co ste rodili v BS recently... dajte ze ake su skusenosti s nastrihmi.. zatial sa ja idem kuknut na ten report od gabulky ;) dak!

janasa82
16. dec 2013

baby neviete nahodou, ci aj pri sekcii moze byt partner v BS?

janasa82
16. dec 2013

@luc1980 ahoj, mohol byt pri tvojej sekcii aj partner?vdaka za odpoved

luc1980
17. dec 2013

nie nie. na sale nemohol byt. cakal niekde v blizkosti 🙂 po jej vytlaceni (nevytahovali mi ju ale sa ju snazili vytlacit tlakom na moje rebra a brucho) ju umyli a ukazali mi ju. potom si ju prevzal moj jurko a cakal ma aj s nou v naruci pred pooperackou. cely cas ju mohol mat so sebou na aprtmane (mali sme apartman hned vedla pooperacky). spinkali spolu na posteli a vratil ju sestrickam az okolo pol noci ked uz naozal isiel spat ... ale ani na tom nikto netrval 🙂 toto mi pripadalo strasne krasne. ako doma. juj ;)

janasa82
17. dec 2013

@luc1980 dakujem pekne za odpoved, velmi som sa potesila🙂

luc1980
18. dec 2013

@janasa82 rado sa stalo. som zvedava co ma tam caka teraz v aprili.. 🙂

kirstty
18. dec 2013

@tin_ka jeeej aj ja som tam rodila v novembri 2010 🙂 A teraz tiež idem mať druhé bábo v marci 😉

kirstty
18. dec 2013

ozaj chcela som sa opýtať báb čo tam nedávno rodili, spravili vašim bábätkám testy na krvné skupiny??

iva04
18. dec 2013

@lucyfromuk @constanse ahoj dievcata. Aj vy sa chystate do BS? Ja som tam rodila v 2004 a super takze teraz na januar sa chystam po druhu 🙂 zajtra idem prvy krat do poradne tak som sa chcela opytat aj na cvicenie ak mi viete poradit kedy byva ci to stiham. Dakujem za akekolvek blizsie info 🙂

constanse
20. dec 2013

@iva04 Ahoj Ivka, ja som sa nakoniec rozhodla rodit vo Zvolene - chcela som velmi BS no ked som si obisla obe porodnice, tak som mala lepsi a istejsi pocit zo Zvolena. Tak asi ti tento krat velmi nepomozem, ale drzim palce a prajem vsetko dobre.

dadulajda
27. dec 2013

Ja by som sa chcela spytat,akoje to so zazmluvnenim doktora pri porode.myslite ze ma dobre odrodia aj bez toho aby som dakomu platila?chodim ku gyn.v nitre,vobec som v Bs nebola,ale chcem tam rodit.moj prvy porod vnitre bol desny a celkovo to vo vacsich mestach asi funguje inak,tak by som ten druhy chcela co najkrajsi..a tiez ma zaujima,ci ste niekomu volali s tym,ze sa tam chcete nahlasit na poradne,alebo ako to funguje.a este ma napadlo,ci daju na poziadanie epidural?🙂 diky

happy8051
27. dec 2013

@dadulajda ahoj, ak sa mozem vyjadrit... zazmluvnovat lekara nie je potrebne, hoci zeny to casto vyuzivaju vtedy ked chcu rodit pri lekarovi, ku ktoremu chodia pocas tehu.... ale neb udes mat problem ani bez zazmluvnenia.
pred prvou poradnou treba zavolat primarovi, ktory ti povie kedy a v akom case su poradne. najneskor treba zacat chodit v 36tt. co sa tyka epiduralu, v bs s vobec nepouziva.

kvietok333
28. dec 2013

@dadulajda Ahoj, akoby si mi z duse pisala. JA som takisto z NR, rodila som tam november 2011, hroza, nikdy viac, kvoli neprijemnej porodnej asistentke a mladej neskusenej doktorke, nam skoro syncek zomrel. Tiez som tehu a chcem rodit v BS. Ale uvazujem radsej o zazmluvneni, ak ma niekto ludsky zaujme na poradniach, na ktore sa tam chodi. Tak uvidime, ako sa nakoniec rozhodneme. Tiez chcem mat krasny zazitok. Teba kto rodil v NR, preco mas zle spomienky?

zuzkaja
28. dec 2013

@dadulajda
@kvietok333
baby ja som tiez z nr a rodila som v bs 🙂 lekara som zazmluvneneho nemala odrodila ma doktorka, ktora mala sluzbu. Poviem vam pravdu doktorka nebola velmi prijemna ale dalo sa vydrzat a potom to bolo super bol somnou aj manzel a hovorime ze prvu spolocnu dovolenku v trojici sme malí prave tam 🙂 sestricky na novorodeneckom boli velmi mile a ochotne ja som len rada ze som rodila v bs a nie v nr osobnu skusenost s nitrianskou porodnicou nemam ale staci mi s pocutia...

dadulajda
30. dec 2013

@happy8051 ahoj, dakujem za info. Takze rovno volat primarovi..ok 😉

@kvietok333 Ja som tam rodila august 2011 🙂 no cely porod vlastne kazili sestricky svojim pristupom a chovanim.Nielen ku mne,ale aj ku mojej mame,ktora chcela rodit so mnou a vyhodili ju...Fakt kym clovek nema pri sebe 100kg chlapa, vyuziju to,ze ma bolesti a hulakaju na zenu ako sa ovcu.Moj maly bol nastastie v poriadku,ale to som dopredu nevedela,kedze som tam lezala s rizikovym tehu.A btw.keby tam potom ta mama nepride,zomriem im na stole od vycerpania v tom case 2h co sa tam lezi na pozorovani...vlastna mama ma preberala!!!!! nikto zo sestier ma neprisiel skontrolovat. A nikto mi nepovedal ako sa vola dr.co ma rodil,ale bol to taky mlady chlap(30r) s holou hlavou a kraasnymi velkymi modrymi ocami.Celkom sympatak.Tu mladu dr.poznam,ta keby ma rodi ju kopim do hlavy.
@zuzkaja vela bab chodi do Bs z inych velkych miest,co som aj ja pocula. Tak dufam ze to aj nam vyda a bude to krajsie ako naposledy. 😵

tatis
2. jan 2014

Ahojte, no ja som tam rodila pred troma rokmi a bola som maximalne spokojna. V auguste sa tam chystam znova ak sa nic nestane 🙂 Aj personal novorodeneckeho oddelenia je absolutne fantasticky....Mladym doktorom mate na mysli MuDr. Pahuliho?? taky vysoky obor? Ak ano, ja sa nemozem stazovat, lebo pred troma rokmi mi cisarsky robil on, sice s primarom za chrbtom, ale rezal aj sil on a mala som asi najrychlejsie hojacu sa jazvu z vtedy pritomnych mamiciek rodiacich cisarom, ziadne dreny ani nic neboli potrebne..ale mozno sa to tam medzitym zmenilo a je tam aj niekto novy, neviem, nestraste ma 😅

tin_ka
6. jan 2014

@happy8051 ahoj. prosim ta nevies, kedy ma poradnu primar? Viem , ze poradne su u,s,š ale ktory den je primar.chcela by som si dat podpisat porodny plan. A chcem ist tento tyzden lebo termin sa mi uz blizi. Natiahla sa mi koli sviatkom posledna poradna u mojho gynekologa, takze idem az teraz do porodnice.
Diky

oskarik
6. jan 2014

@tin_ka primár tam býva utorky, stredy, štvrtky.. ak nie je pri pôrode.. vtedy ho ale niekto zastupuje..

tin_ka
6. jan 2014

@oskarik takze ho tam teda zastihnem ktorykolvek den z tychto troch? Pretoze pred troma rokmi ked som tam chodila prvy krat, robil poradnu len jeden z tych troch dni.
Dakujem 🙂

oskarik
7. jan 2014

@tin_ka Ja chodím k nemu v tieto dni a iba raz sa stalo, že tam nebol, lebo ho volali k pôrodu a vtedy ho zastupoval Dr Pahuli..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre