Pôrodnica Banská Štiavnica. Aké máte skúsenosti vy?

cipca
18. jan 2007

Pôrodnica v Banskej Štiavnici je úplne super!Personál nemá chybu(mylí a tolerantmý)ak máte nejake ine skúsenosti tak my to napíšte

idahou
23. nov 2012

@zuzkaja nie nastastie nie,ale mozno mal len zly den...bol to moj trety porod a kazdy bol v inej nemocnici,nie ze by som bola vyberava,ale nejako to dookola vsetko zatvarali,a ten prijem,auuu,a potom porod....teda ani nie porod ten zvladla porodna asistenka-sestricka az na poslednych pat minut,ale uplne finale,teda zasivanie a nasledne vysetrenie este teraz mi zadok /prepac za vyraz/ zviera,ale inak detske sestricky uplne najuzasnejsie a to vsetky do poslednej.......ale ja si myslim,ze je uplne jedno do akej porodnice mamicka ide, ved vsade to musi porodit....ci??? 🙂

zuzkaja
23. nov 2012

@idahou ved jasné porodíme len by som chcela byť pritom v pohode a on na mňa nezapôsobil veľmi dobre...asi prestanem aj rodiť ked zbadám že má službu on 😀
sestričky sú ozaj veľmi milé len on je tam taký strašiak 🙂 a preto rozmýšlam aj nad zazmluvnením primára 😲

idahou
23. nov 2012

@zuzkaja ááále kasli na to mozno mal len zly den,nemysli nato, ale na male juuuj, ze ked uz bude v naruci malinke zlatunke.......a on bol na sale fakt minimum len odrodil a potom porobil co bolo treba a ja som myslela na malu a nevedela som sa dockat ked uz odide a budem len s bambulkou..neboj vsetko bude uzasne ci uz s panom dr Siskom,alebo bez neho..ver mi! 😉

idahou
23. nov 2012

@zuzkaja a sestricky su tam vsetky dobre....

idahou
23. nov 2012

@zuzkaja drzim palceky nech vsetko dobre dopadne a nech je mala Hanka uz na vianoce doma..... 😀 to budu vianoce......

sampo
23. nov 2012

ako to tu citam... ma nestraste 😅

zuzkaja
26. nov 2012

@idahou ďakujem pekne, no bude to ten najkrajší darček aký si človek v živote môže priať 🙂

misulka79
26. nov 2012

ja som tam dala dva cisaralky v rozmedzi 4 rokov, deti mi prilozili hned ako ma previezli na pooperacku, takze cca do hodiny, mlieko sa mi obidva razy pekne spustilo, sestricky mile, aj sanitarky ochotne, hlavne jedna! do vrecka nikto nic necakal, doctors v poho, okrem hore spominaneho, najlepsie si zazmluvnit niekoho ineho, ked je problem, treba si otvorit usta, radi pomozu., ci s kojenim, ci zapalom prsnika a tak....

kulinan
29. nov 2012

Ja neviem, v porovnaní s inými porodnicami. Mala som možnosť rodiť u nás v Čadci, ale ani raz som ju nevyužíla. Proste ten neosobný personál...."páni doktori" ja toto fakt nemusím a radšej sme cestovali 200km,žiadna dialnica, kade tade cestičky,ale mne a manželovi to stálo zato. Užili sme si to tam, oba porody.
Čo sa týka baby frendly, neviem,že by im tam pchali cumlíky do pusy. To skor ja s manželom sme tak urobili hned na druhy den....pretože ten prvý vyrastol na cumly, nemá krivé a zlé zubky,je to štatsné dieťa a vela krát čo iné deti plakali, on si podudlal a bol ok,tak aj mladší je sumlový a sme radi. Ale neviem ani o jednom prípade že by to robili oni.
Rozbeh dojčenia, aj my sme odsávali ale v klude, manžel podporoval. Všetko je o komunikácii.
Nám ked sa niečo nepáčilo,ozvali sme sa a vydiskutovali si to. Ak človek nič nepovie....tak je to asi v poriadku,potom netreba písať čo a ako urobili.
Myslím že kto chcel,mal tam to po čom túžil. Kto mlčal a čakal čo sa stane....tak sa nestalo.

Užili sme si tam dva razy dovču s manželom a bol to krásny čas kde si od narodenia manžel vybudoval vzťah ku deťom a hlavne aj ku mne 😉
A keby ste videli ten druhy porod,nebol ani jeden ľahky, druhý bol s primárom,mal tam toho dosť....jeden porod za druhym, medzi tým neplánovaná sekcia....a moj manžel mu fušoval do remesla,a on bol z neho unesený,ale vobec mu to nevadilo. Odpovedal na všetko,aj ked z neho lialo.....ozaj to nemal primár ľahké....s mojim manželom.
A čo sa týka podlplácania.....táto porodnica nie je o tom a tobož nie primár Špila, neznáša to.....garantujem
Ak sa podarí tretie raz .....tak jedine tam 😎

naita
5. dec 2012

Ahojte baby,

tiež som si pre pôrod,ktorý ma čaká 01.2013 vybrala porodnicu v BS,budúci tyzden tam idem na prvú predporodnu kontrolu. Mam vsak jednu otázku,tie,ktoré ste tam boli,aj ste niečo dávali lekárovi ,,do vacku,,?chcela by som vedieť aké su tam praktiky...ďakujem za info

jaroe
6. dec 2012

ahojte, prosim Vas ako je to s predporodnymi kontrolami? Je nutne ich absolvovat tam? Mame to dost "od ruky" 🙂

ninan2
6. dec 2012

@jaroe Ahoj, nie, ja som chodila tu v BA, tam som len na porod isla. Ono s rozbehnutym porodom Ta nemozu nikde odmietnut, aj ked Ta v zivote nevideli...

marduliena
6. dec 2012

Ja som z B.Štiavnici a porodila som tu 3 deti, doktori výborný a sestričky takisto je to velmi dobrá pôrodnica láskave a dobre sestričky super sa s nimi dohodnut vedia poradit v čom potrebujete.

marduliena
6. dec 2012

@naita myslím že do vačku nič netreba dávať, rodičky ktore tam boli dávali bombonieru a kávu je to lepšie ako peniaze.

mj30
7. dec 2012

@jaroe ja by som ti odporucia tam ist aspon raz aebo dvakrat aby si sa aj zoznamila s personalom trosku a aby ta tam aj oni aspon raz videli 🙂

mexsi
7. dec 2012

@naita my sme dnes prišli z BS a do ,,vačku" sme nič nedávali ...netreba, ako píše marduliena stačí bomboniera a káva...my sme dali aj primárovi fľašku 🙂

hammy
12. dec 2012

Ja som si tu čítala príspevky pred mojim pôrodom a tak teraz rada zase prispejem ja ....
Malá sa narodila 6.10. o 17:13, plodová voda mi začala postupne odtekať už deň predtým ráno o 9tej, takže pôrod nebol úplne ideál, ale o tom nechcem. S pôrodnicou, lekármi a sestričkami som bola maximálne spokojná. Úplne najviac so sestričkami na novorodeneckom, veľká vďaka za ich prístup a pomoc. Ako prvorodička som za nimi chodila s každou "blbosťou" aj o štvrtej ráno 😀 a vždy mi pomohli, a myslím že aj vďaka nim kojím .....
S priebehom pôrodu tiež spokojnosť, sestrička tam bola so mnou celý čas na sále a aj napriek tomu že som tam mala manžela, starala sa aj ona viac než bola jej povinnosť. Veľmi mi vyhovovalo že manžel tam bol so mnou úplne celý čas, už počas kontrakcií, čo sa dá málokde. Odrodil ma primár, akurát mal službu, super ... Šitie som vôbec necítila, komunikovali so mnou aj keď im práve končila služba, a mohli sa ponáhlať domov ... Keď ma stretol na chodbe, vždy sa spýtal ako sa darí... Maličkú za chvíľku dali ku mne, manžel s ňou bol celý čas kým ju merali a vážili. Izbu sme mali samostatnú, som mala pocit že sme na dovolenke, vždy zaklopali keď išiel niekto dnu. ... Jediná nevýhoda sú fakt tie wecka a sprchy na chodbe, ale dá sa prežiť, nie je to až také hrozné.
Pôrodu som sa strašne bála, ... a veľmi im ďakujem že na pôrod rada a pekne spomínam, i keď samozrejme nebolo to úplne ľahké. Veľa zdravíčka maminám a bábätkám prajem

persseffona
21. dec 2012

@idahou ahoj počuj ten šiška to je ten starý v okuliaroch...minule som tam bola obzrieť pôrodnicu a robil mi aj prvé sono...no poviem ti taký prístup a chovanie u doktora som ja nezažila ešte, viaceré sme tam po sone boli v šoku čo to ako malo byť...

idahou
21. dec 2012

ahoj no neviem ci ma okuliare uz si ani nepamatam ale je stary a je "velmi " mily tak ako vravis no SOK ja som ho zazila len pri prijati a nasledne pri porode a nechapem preco ho tam drzia...taka zvucna nemocnica a taky doktor 😖

boise
21. dec 2012

@persseffona ano to je Siska, on robi utz. On nie je zly, je to vyborny lekar, zial svojsky a mozno na prvy pohlad odmerany...Tiez som z neho bola najskor v soku, ale potom som si zaumienila ze z neho vydolujem usmev...Na stvrtej poradni sa podarilo 😀 😉

katrin31
30. dec 2012

ahojte..prosim vas neviete ako je to s poradnou buduci tyzden? kedze pondelok je silvester a utorok novy rok..

sampo
30. dec 2012

@persseffona no so mnou siska celkom pokecal na sone, az som sa cudovala. Inak som mala tu radost popocuvat si jeho rozhovor o internetbankingu, ked som lezala na zazname a tak mi bolo smiesne ze az 😀 a posobi ozaj dost chladne no.. akurat mal sluzbu, ked som dosla do porodky, takze mi CR robil on, mozno sa aj potesil, ze mi moze opravit tu prvu jazvu, lebo z tej bol zhrozeny 😉

sampo
30. dec 2012

@idahou fakt je az taky "zly"? na mna najhorsie posobili tie mastne vlasy 😀

sampo
30. dec 2012

@katrin31 podla mna v pondelok normalka, utorok neviem. este byvaju poradne aj vo stvrtky myslim

persseffona
30. dec 2012

@katrin31 ja idem štvrtok

katrin31
30. dec 2012

@persseffona
@sampo viem ze je aj vo stvrtok ale rozmyslala som ze keby bola v utorok tak idem radsej v utorok..zajtra tam asi zavolam..

zuzkaja
4. jan 2013

@sampo my sme boli na rovnako v nemocnici len naša sa narodila o deň neskor 🙂. mňa prijmal Šiška ale chvalabohu sa mu končila služba. Odrodila ma Podobenová a sestrička Rita tá bola strašne super fakt vie čo má robiť a vlastne doktorka to len dokončila ked išlo do tuhého 😀, doktorka mi prišla taká odmeraná a flegmatická chýbal mi u nej ludský prístup... 😒 ale inak bolo všetko fain, sestričky na novorodeneckom aj gynekologii super pomohli ked som potrebovala. 🙂

sampo
4. jan 2013

@zuzkaja fakt? No vidis...tak sme sa mozno aj videli 🙂 ja som byvala na nule 😀 neviem, aka je Podobenova k inym..je to moja znama 😉 sestricky boli vsetky fajn, len sestricka Zlatka bola nejaka "dolezita" 😝

mykaellle
14. jan 2013

Dievčatá, kedy tam treba zavolať, že by som chcela rodiť v Štiavnici?

zuzkaja
14. jan 2013

@mykaellle Ahoj ja som tam chodila na poradnu od 36tt, tak mas este cas 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre