Pôrodnica Banská Štiavnica. Aké máte skúsenosti vy?

cipca
18. jan 2007

Pôrodnica v Banskej Štiavnici je úplne super!Personál nemá chybu(mylí a tolerantmý)ak máte nejake ine skúsenosti tak my to napíšte

nicolle21
18. júl 2013

@katrin31 Ďakujem 😉

happy8051
18. júl 2013

@nicolle21 bud nemocnicnu stravu, alebo donasku. velmi dobre varia tu: www.nakopci.sk

minuska22
1. aug 2013

@tinockaaa ja by som vrazila.. na 100% ... lekár nelekár... 🙂

nicolle21
3. aug 2013

prišla som sa ešte pochváliť 😉 už sme skoro dva týždne po pôrode, nakoniec pán primár naplánoval sekciu pre moje zdravotné problémy na 22.7. 🙂 so všetkým v pôrodnici absolútna spokojnosť, jediná negatívna vec, resp. dve, ale vinou jedného človeka bolo vstupné vyšetrenie pri nástupe deň pred operáciou a potom prepúšťanie domov.. a to len vďaka MUDr Podobenovej.. veľmi "milo" ma rozrýpala zospodu pri prehliadke deň pred operáciou, krvácala som ako prasa až do nasledujúceho rána, noc som prebdela, malého som každú chvíľu šťuchala, aby som zistila, či je ok ☹ absolútne zbytočné bolestivé a agresívne vyšetrenie krčka.. no, predýchala som, na druhý deň som videla malého, tak som na ňu aj zabudla.. až kým neprišiel deň, keď ma mali vypísať 😕 s primárom som sa deň dopredu dohodla, že v sobotu idem domov, on v sobotu nemal službu, zasa Podobenová, ktorá mi na vizite oznámila, že idem až v nedeľu, na moju otázku prečo mi odpovedala, že pre vysoký tlak (22.7. sme boli dve cca v rovnakom veku na plánovanej sekcii a zrejme si nás personál trochu plietol), ktorý mala druhá pacientka a nie ja.. dve hodiny behania z izby k nej, od nej do izby (ešteže mi tam bola mama a mal kto dávať pozor na malého), kým som ju donútila sedliackym rozumom si pozrieť zdravotný záznam a uvedomiť si, že od prijmu až po vypísanie som mala tlak perfektný.. paradoxne, druhá pacientka (s naozaj vysokým tlakom) v sobotu odišla domov úplne v pohodičke a nikto sa nad tým nepozastavil 😒
no odhliadnuc od problémov s jedinou osobou, všetko na oddelení super, personál ochotný, detské sestričky (hlavne Milka) úplne úžasné, bola som na nadšandarde a mohli za mnou chodiť naši a priateľ, takže spokojnosť 🙂 trochu ma zaskočila strava, ale mal mi kto nosiť, takže som to nejak prežila 😉

dzina007
13. aug 2013

Mne sa sice v BS paci ale musim priznat ze zakazdym ked idem na poradnu tak som total v strese lebo vobec to nepomaha ked do mna v poslednych tyzdnoch tehotenstva drbu ze som vela pribrala a ze mam schudnut... Len mi nik nevie povedat ako...

ibanita
13. aug 2013

ahojte dievčatá, ktoré dni a koľkej býva v BS poradňa?ďakujem 🙂

nicolle21
13. aug 2013

@ibanita ahoj, utorok, stredu a štvrtok, oficiálne sa má prísť na poradňu medzi 9 a 10 hod. ale vždy je tam o tom čase už veľa žien.. čakajú aspoň na monitor, poradňa skôr ako okolo tej pol 10 väčšinou nezačne, ale ak dovtedy stihneš monitor, tak to pôjde rýchlo

ibanita
18. aug 2013

@nicolle21 ďakujem 🙂

loulou02811
19. aug 2013

Baby, tie, čo ste rodili v BŠ, ako je to tam s nadštandardnými izbami? Sú permanentne obsadené? Kam ma dajú s manželom, ak nebude volná ani jedna izba?

nicolle21
19. aug 2013

@loulou02811 ahoj, či sú obsadené záleží od toho, koľko sa tam rodilo v posledných pár dňoch a koľko prepúšťajú.. napríklad ja som nastupovala na plánovaný cisársky v nedeľu, v pondelok ma operovali a v utorok doobedu sa uvoľnila izba a sťahovala som sa z pooperačky rovno tam.. keby sa neuvoľnila, tak musím ísť na tú spoločnú /tuším po 3 mamičky sú v každej/.. keď som prišla do nemocky, tak som sestričke povedala, že mám záujem o nadštandard a ona si ma zapísala.. ono je to tak, že sa ide na nadštandard, keď sa uvoľní a prednosť má tá, ktorá skôr porodila (čiže keby nejaká žena prišla a porodila predo mnou, mala by som smolu a musela čakať na ďalšiu izbu).. dopredu sa to tam, bohužiaľ, rezervovať nedá :(

loulou02811
19. aug 2013

@nicolle21
Ďakujem za info 🙂 Ja budem mať pôrod indikovaný, teraz som 40+4 - zajtra mám prísť a mám tam zostať. Samozrejme chcem, aby tam ostal aj manžel, keďže do BŠ to máme až 70km. Čo v takom prípade, ak nebude žiadna izba voľná? To ho pošlú domov? Mám to chápať tak, že nadštandardnú izbu môžem dostať jedine po pôrode? ...pred ním nie?

nicolle21
19. aug 2013

@loulou02811 mne to sestrička vtedy vysvetlila tak, že ktorá skôr porodí, tá dostane izbu.. pred pôrodom ti izbu nikto nezaručí.. tiež som chcela mať istotu, že sa dostanem na nadštandard, do poradovníka som sa zapísala a vyšlo to.. neviem, ako riešia také situácie, v akej ste vy, ja som iba zo zvolena (30km).. ale zase vieš, tam sa prepúšťa každú chvíľu, takže si nemyslím, že by malo byť narváno.. ja keď som odchádzala, tak boli dve izby voľné a ešte mňa a jednu prepustili, tak im ostali 4.. a myslím si, že pokiaľ máš mať vyvolávaný pôrod, tak ti izbu aj tak dajú, veď je jasné, že porodíš..

florencia
19. aug 2013

Ahojte baby, neviete náhodou, či má primár dovolenku? Alebo mi neviete poslať do IP na neho číslo? Ja mám len číslo 045 6790661. A to mi už druhý deň nedvíha. Ďakujem 🙂

nicolle21
19. aug 2013

@florencia ahoj, primár má určite koncom augusta dovolenku, dátumy presné neviem, ale keďže nedvíha, tak už ju asi zahájil.. ja som rodila koncom júla a vtedy som sa ho vyzvedala, či ma náhodou neopustí v najťažšej chvíli

loulou02811
19. aug 2013

@florencia
Do včerajšieho dňa dovolenku určite nemal, hovorila som s ním cez víkend. Ale od dnešného dňa ti neviem povedať.

florencia
19. aug 2013

@nicolle21 ,
@loulou02811 ďakujem baby veľmi pekne. Ja som mu volala dnes a minulý týždeň vo štvrtok. Tak uvidím, skúsim ešte zajtra. A neviete, to číslo mám na neho správne?

loulou02811
19. aug 2013

@nicolle21
To mi je jasné, že ak nič volné nebude, dajú ma na normálnu izbu, skôr som narážala na to, ako to potom riešia s oteckami, keď chcú byť pri pôrode a sú z diaľky a nerodí sa hneď pri príchode.

simca06022011
19. aug 2013

@loulou02811 maju tam "hotel" nemocnicny a tam prespava v pripade potreby rodina. Ja som rodila v podobnej situacii, povedala som ze ani rodit nejdem, kym mi nenajdu izbu, primar urobil vizitu, pustil domov mamicky a izby boli hned volne 🙂 Nemamicky posunul na chirurgiu a tak..

dominika590
20. aug 2013

@florencia ahoj ja som tam dnes volala a dovolala som sa, sice sa mi nepredstavil ale na stranke pisu ze je cislo na nho, je to toto: 045/694 23 33

florencia
21. aug 2013

@dominika590 Ahoj, ďakujem. Už som sa dnes dovolala 🙂

dominika590
21. aug 2013

@florencia neni zač..a čo si sa dozvedela?ja tam zajtra o desiatej mám prísť,tak som zvedavaaa

baskaj
5. sep 2013

Dievčatá, počula som, že v BŠ nedodržiavajú okamžitý bonding na min 2 hodiny, ale že počkajú iba po prvé prisatie a potom dieťatko berú na vyšetrenie. Napriek tomu, že na stránke to majú uvedené inak.
Aká je vaša skúsenosť? Príp., ak ste mali podpísaný pôrodný plán, kde ste mali uvedené, že by ste si priali bonding a vyšetrenia až potom, po dvoch hodinách, dodržali to? Ďakujem.

happy8051
5. sep 2013

@baskaj najlepsie urobis, ak sa opytas primara. ale co viem ja, nedodrziava sa to. skus to prediskutovat, ze by si si to napisala do planu, ak ti ho primar podpise, musia ho dodrzat.

martinka49
7. sep 2013

ja som rodila v BS vo februári 2012 a boli sme na sále s malinkou a manželom presne 2 hodiny. a mne sa malá prisala chvíľku po tom, ako mi ju dali.

katrin31
8. sep 2013

@baskaj ja som rodila v bs dvakrat a vzdy boli babatka s nami cely cas.aj potom

dominikaa77
10. sep 2013

baby a neviete ako je to v bs s planovanou sekciou? totiz v nedelu som bola na prijme s tym ze v pondelok ma robia ale v pondelok rano si to primar rozmyslel ze mam este cas, tak ma poslal domov. tak mam zase dojst vo stvrtok s tym ze v piatok mi urobia sekciu...len sa obavam pretoze sme na stvrtok az 4 zeny, ktore maju mat sekcia...tak neviem ci to primar stihne ked v pondelok nechcel urobit 3 zienky...ze je to vela za den....ak mate skusenost prosim poradte..pretoze sa mi tam ozaj nechce cakat do pondelku kedze cez vikend pravdepodobne sekcie nerobia...aspon co som pocula

zora256
12. sep 2013

Ahojte!
Ja sa rozhodujem medzi Lučencom a Štiavnicou.Prvé som rodila v Leviciach a ke´dže teraz sa tam vyskitli nemalé problémy tak sa musím inam pozrieť,čakám bábo na apríl.Chcem sa vás popítať čo všetko ste potrebovali v Štiavnickej pôrodnici čo ste aj využili a koľkos tojí nadštandard?Vopred díky za info a veci ako nočná košela k pôrodu dajú alebo treba vlastnú a po pôrode? A na bábätká onid ajú či vlastné?

adka12
12. sep 2013

@baskaj mne ju nedali ani prisať, iba mi ju ukázali a zobrali. A bola úplne v poriadku apgar 10 10 😠 😠 😠
asi toľko....

happy8051
13. sep 2013

@zora256 potrebujes bezne osobne veci, porodnu koselu dostanes. pre babatko dostanes erarne oblecenie, ale mozes mat aj vlastne, ak chces. nadstandard stoji okolo 16€ na den

zora256
13. sep 2013

@happy8051 Ďakujem pekne 🙂Za info 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre