Pôrodnica Banská Štiavnica. Aké máte skúsenosti vy?

cipca
18. jan 2007

Pôrodnica v Banskej Štiavnici je úplne super!Personál nemá chybu(mylí a tolerantmý)ak máte nejake ine skúsenosti tak my to napíšte

adka12
17. sep 2013

@lulu_lu áno, dobre, bystrica je super, je tam kopec mladých doktorov s úžasným prístupom 😉

kulinan
17. sep 2013

@adka12 pozri, ak si prejdem diskusiu o BB,aj tam nájdem nagatívne názory,takže ako som už spomínala,každý si vyberie tam kde sa cíti najlepšie. Mne personál a prostredie vyhovovalo. rodila som 9 hodín,medzitým porodili viaceré dievčatá "z ulice" neplánovane a všetko sa zvládlo,nikto nič neurýchloval,na všetko sa pýtali,aku mam predstavu.
Asi toľko....tak ako tam sa nájdu nemilé osoby,tak určite aj v BB. Nemyslým si že v BB sú len esá slov. zdravotníctva,asi toľko. Manžel je dosť náročný a inde "rodiť " nechcel,asi toľko.

adka12
17. sep 2013

@kulinan ale ved to je jasné, len sa tu baby pýtali, či sú rodičky s deťmi aj tie prvé 2 hodinky po pôrode, tak som reagovala. A ked je muž náročný, zvážila by som si už či je prednejší pekný apartmán, alebo v prípade komplikácií rýchly zásah doktorov, za ktorými sa z BS musí letieť do BB 😉
Ale to nerýpem 😀 😀 😀 😀 😀 Veľa zdravíčka detičkám 😉

valter
18. sep 2013

Uz som sem asi pisala, ale davno. Ale neda mi. Stiavnica je fajn, pristup, komornejsie prostredie, ludia s vami komunikuju, lekari prijemni, sestri uzasne...ALE akekolvek komplikacie s babatkom, ide do BB. Skuste si predstavit toho maleho krpca, ktory ma par hodin, ako ho v inkubatore prevazaju do inej nemocnice. Ziadna sranda. Mam s tym osobnu skusenost. Bohuzial aj s prehliadnutim zrejmych prejavov choroby detskou lekarkou. Takze z "obycajneho" novorodeneckeho zapalu pluc, moze byt drama na zivot a na smrt. Treba to zvazit. Je sice pravda, ze kazda z nas chce rodit v prijemnej atmosfere, kde beru ohlad na nase potreby. To z mojho pohladu BS v splna. "Len" neberie ohlad na potreby toho, o kom to vlastne cele je. Na dieta. Nie je to ich vina, skratka nemaju vybavenie a dostatok detskych lekarov pripravenych aj na taketo situacie. Priklad: Ked sme sa novorodeneckej lekarky opytali, ci na rontgene nevidela, ze ma nas syn silny zapal pluc, argumentovala "viete ake tu my mame stroje, ved tam nic nevidno" A to v kritickej situaci rozhoduje o zdravi, ci zivoe vasho dietata. Zvazte.

kulinan
19. sep 2013

@valter ja sa v tomto smere určite nebudem hádať, ale jednu vec musím spomenúť. Ak je sa niečo skomplikuje aj tu u nás v Čadci, tak dieťaťko prevážajú do Martina, a stáva sa to často. Mám detskú primárku novorodeneckého oddelenia,takže sme viackrát boli svedkom,že odišla z ambulancie k porodu a vratila sa s tým že dieťatko prevážali do Martina. Na vlastnej koži to prežila najlepšia kamoška, ktorá rodila den po mne tu v čadci, všetko ok, a na druhy den príde sestrička,že dieťa je v Matine,skoro umrela od strachu,lebo po porode bolo všetko ok. A zhodou okolností mal tiež zápal pluc ☹
A tu sa nikto neobáva rodiť a nikto sa nad týmto nezamyšla. To len tak okrajovo,že je veľa porodníc,kde musia v prípade potreby posielať detičky-novorodencov na špecializované strediská....
Náš prvý mal silnú žltačku, už to vyzeralo na prevoz do BB,ale robili čo sa dalo a zvládli sme to,ale hodnoty bilirubínu boli extrémne....rohodovali minúty ,či pojde,alebo začnú klesať,brali krvičku a ústáli sme to, a môžem Ďakovať lekárke a sestričkám
Je to ozaj každého rozhodnutie, je veľa vecí ktoré ovplyvniť nevieme....a z minúty na minútu sa situácia komplikuje

valter
20. sep 2013

Je to presne tak ako pisete, male nemocnice vacsinou nemaju perinatologicke odd. Chcem len upozornit na to, ze BS napriek mnohym plusom v porovnani s vacsimi nemocnicami ma prave tento nedostatok. Myslim si, ze ked do BS niekto ide z BA, z BB a inych vacsich miest a ma moznost si vybrat nemocnicu s perinat. odd. treba uvazovat aj nad tym, ze prave to niekedy moze byt hlavnou vyhodou nemocnice. Napr. ak cestujem z BA do BS, tak to rovno mozem potiahnut napr. do Martina, kt. je tiez dobre hodnoteny a v pripade potreby sa vedia postarat o babatko. PLus, mam osobnu velmi negativnu skusenost s pediatrickou z BS. V BB boli sokovani, ze to nechali zajst tak daleko a o tom, ze sa vobec nieco zistilo rozhodla uplna nahoda, konkretne, ze manzel odniesol dieta sestre aby mu ho pomohla prebalit a az vtedy si vsimli ze je zle (ja som bola po sekcii). Nech sa rozhodne kazdy sam, len som chcela upozornit na odvratenu stranu mince.

hammy
29. sep 2013

@zora256 ahoj, prosím ťa o aké problémy ide v Leviciach? ak môžeš, ak chceš aj IP. Zaujíma ma to lebo mám termín 10 február , prvé som rodila v Štiavnici a chcem aj druhé, len sa bojím sa počasia, že v prípade núdze by boli Levice. Momentálne tam chodím na sono, a nie som veľmi spokojná

zora256
30. sep 2013

@hammy Ahoj!
Mne ženská sestrička hneď na prvom vyšetrení povedala,že teraz nech si vyberiem inú pôrodnicu nie Levice,lebo,že 20 novorodencov sa infikovalo a 1 aj umrelo a,mojej známej zas po pôrode po prvom zaplakaní umrela dcérka,vraj malo pupočník okolo krku ale v Nitre na pitve vraj sa srdiečko rozpadlo,lebo bolo mesiac prenášané,proste nesledovali tak ako mali a to tam chodila na poradňu posledný mesiac,nie k žesnkému kde patrí a toho ženského odsúdili zo zanedbania tý v Leviciach a popritom tam nechodila...nuž neviem čo bude do budúceho roka ja zas uvažujem nad BŠ,ja som rodila v Leviciach prvého a bola som spokojná aj by som tam išla nebyť tohoto.A ty chodíš na sono do LV?

hammy
3. okt 2013

@zora256 no teda ☹ ja tam chodím na sono od 20 tt, poradňu mi robí môj gynekológ ale na sono ma už posiela do nemocnice. Tak som chodila aj minulé tehu, rodila som v Štiavnici, aj teraz by som chcela, len teda hovorím že neviem aký bude február, bojím sa počasia ako sa tam dostanem ...

zora256
3. okt 2013

@hammy Ahoj!
Tak to máš dosť ťažké,čo sa týka sona,že musíš inkde chodiť,ja mám robené sono aj na požiadanie hoc si musím zaplatiť za tie ktoré sú mimo 10-20-30tt až 10eu a za fotky 2eu,ale robí mi ich môj gyndoš je súkromník,V Šahách,ale tak ja to mám dosť ďaleko len LV mám na 59km a nehovoriac o BŠ,je aj na 100km,ale tak chcem mať čo najkrajšípôrod bez stresov z príjemným peronálom,keďže viac detí už neplánujeme.

mauka
8. okt 2013

Tie ktore ste boli ubytovane na nemocnicnom "hoteli" ..treba sa tam vopred nejak zajednat ? alebo staci len prist normalne na oddelenie a oni nam uz vysvetlia ? Termin porodu mame tuto nedelu ,ale ked to nepride,rozmyslame ,ze by sme od pondelku uz isli do Stiavnice ,kedze to mame cca 100km ...len neviem,ako sa teda postupuje ,ci sa treba vopred ohlasit ..dakujem 🙂

hammy
8. okt 2013

@zora256 tak ja mám aj gynekológa v LV, takže by mi to až tak nevadilo, keby tam bol iný prístup. Za sono som si u neho tiež platila, ale hovorím od 20tt, ma posiela do nemocnice, asi chce mať istotu... alebo neviem. Dúfam, že tiež stihnem Štiavnicu a bude to bez komplikácií, aj tebe prajem nech je všetko v poriadku 😉

zora256
9. okt 2013

@hammy Ahoj!
Ďakujem,je to ešte premňa ďaleko,nuž neviem možno sa dám nechať nahovoriť aj na Lučenec je bližšie než BŠ,ale zas je ďalej než Levice :-/ hoc len o 4km.

dulkagabulka
10. okt 2013

Maminy z BB a okolia:
Pozyvam Vas na premietanie filmu "Sloboda pre Porod", ktore budem uvadzat a naslednu besedu s porodnou asistentkou p. Furmanovou v Banskej Bystrici. P. Furmanovu osobne poznam a besedu s nou velmi velmi odporucam vsetkym, ktori sa zaujimaju o prirodzeny porod. Ci uz prvorodickam, alebo viacrodickam. Titulky pre film sme prekladali my - Zenske Kruhy
http://www.zenskekruhy.sk/akcie/pozyvame-vas/it...

csokasi
30. okt 2013

@zora256
@hammy Ahojte Kočky, presne túto dilemu riešim aj Ja stým, že termín mám koncom marca, čo by počko už mohlo byť ok. Svojho gynekológa mám v LV i keď som zo Šiah. Neviem sa rozhodnúť medzi LV a BŠ. BŠ na 95% sama chvála a LV pravý opak. Už ma napadla na NR,predaje to fakultná, ale fakt neviem. Všetko má predaj proti.

zora256
31. okt 2013

@csokasi Ahoj!
Možno sa aj poznáme 🙂Ja som z Vinice okres Vk. Ja som rodila prvého syna v Lv a bola som spokojná a preto dúfam,že do ďalšieho pôrodu tam bude všetko zas vporiadku ako votm čase je predca bližšie.

onikaa
2. nov 2013

@hammy zora256 ahojte kočky, práve začínam riešiť túto istú otázku - kde rodiť. Tiež zvažujem medzi BŠ a LV. Na možnosti BŠ ma odrádza tiež len zlé počasie (termín 11.3.) a cesta tam. Na levickú pôrodnicu si názor utváram ťažko, lebo som počula tak i onak. Ale asi viac negatív 😖

hammy
2. nov 2013

@onikaa @csokasi @zora256 no žienky, mám známosti u cestárov, tak budú celý február v pohotovosti, inak to nevidím. prípadne suseda policajta, tak by som išla so sprievodom 😀 😀 ale to len v rámci srandy, dosť ma to desí, aby sme to stihli. I keď teda pri prvom som mala čas až do druhého dňa, keďže mi len odtiekla voda. Neviem, uvažujem že by som sa skúsila dohodnúť s primárom že by som tam aspon ten posledný mesiac nemusela na kontroly, len ku svojmu dr., lebo tá cesta tam je fakt des .....

onikaa
3. nov 2013

@hammy vidíš, na to som celkom zabudla, že sa tam posl. mesiac chodí pravidelne na kontrolu 😒 ups. čo len s nami bude ☹
Ty už aspoň budeš vedieť posúdiť, či treba ísť alebo je čas. Ja som prvorodička, vôbec neviem ako to bude

zora256
3. nov 2013

@hammy A to sa musí tam posledný mesiac chodiť,nestačí k svojmu gyn chodiť?

hammy
3. nov 2013

@onikaa @zora256 viem že sa dalo s primárom dohodnúť, čo sa týkalo kontrol ... napr. aj z BA nechodili .... Takže to skúsim tou cestou a uvidím. Akurát ak chcete manžela pri pôrode, tak treba ísť na predpôrodnú prípravu, to stačí raz ale to odporúčam, mne osobne tie info pomohli ....
@onikaa ani ja veľmi nebudem vedieť posúdiť, lebo pri malej mi postupne odtekala plodová voda, fakt len po troškách a bolesti nikde ....takže keď som prišla podvečer do pôrodnice ešte som nebola vôbec otvorená, a to mi začala odtekať ráno .....

ansha
17. nov 2013

ahojte koceny 😉
ja som bola nedavno v nemocnici v BS pracovne a obhliadla som si porodnicu .. som prvorodicka a velmi mi zalezi na tom aby som JA bola v pohode a nekomplikovala cestu babatku do mojho narucia 😎
potesilo ma uz len to ze sestry su zo starej skoly s usmevom mi ukazali oddelenie a v porodnej sale som nemala ani len pocit ze som v sale 😀 primar v pohode ukecany ako ja , myslim ze nedostatky tejto nemocnice odstranuju ako je v ich silach podla toho co som videla ...
a presun do BB ??? prosim Vas zo ZV tiez presuvaju zeny sanitkou 15 min. a letka zo BS tiez 15 min. netreba mysliet na zle !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ked je zena v psychickej pohode aj cestu ma lahsiu ten batoztek stastia,ktory sa tesi na nas tiez 😉

luckah6
17. nov 2013

Ahojte, moja skúsenosť bola neskutočne perfektná. Príjemný a ochotný kolektív, pán doktor taktiež. Ubytovanie perfektné a strava stráviteľná. Ja som mala sekciu a vsetko bolo perfektné. Nemám jediného zlého slova na tú pôrodnicu. 🙂 ak este budem rodit, jedine tam 🙂

dominika590
22. nov 2013

Ahojte ja som rodila 22septembra a som neskutone spokojna,rodil ma primar a bola pri mne porodna asistentka Kristnka taka mlada baba,mala som tazky porod a keby rodim u nas v Nr tak veru neviem ako by to cele dopadlo tu mi pomohli na vsetko sa ma primar pytal a o vsetko ma informoval dopredu.Voda mi odtiekla o pol tretej rano doma ale to len trochu,o stvrtej sme tam dorazili odtekala mi stale postupne,nebola som otvorena,bolesti som silne dostala az o pol tretej poobede a porodila som az vecer o jedenastej cize 8hodin v bolestiach a preto si neviem vynachvalit tuto porodku,tie moznosti pri porode co u nas nehrozi. . .Boli sme na nadstandarde s priatelom,pri porode som mala maminu,maleho ako vysetrili hned do 10min mi priniesli prisal sa a tie dve hodky lezal vedla mna na sale a priatel s maminou stali pri mne proste super. . Ked budem znovu rodit tak len tam!

dulkagabulka
23. nov 2013

Uz coskoro zverejnime ebook o nastrihoch v nasich porodniciach. Najnovsie oficialne data! Ebook bude zadarmo a tym, ktore su nahlasene na odber newslettra ho posleme, hned ako ho dokoncime.
(tak sup sup, ktora este nie ste prihlasena klik sem www.zenskekruhy.sk). Mala chutovecka: "Aká je šanca, že v slovenskej pôrodnici porodí žena bez chirurgického zákroku? Myslíte si, že všade podobná? Pozrite si naše porovnanie pôrodníc za celé Slovensko alebo po krajoch, aby ste sa presvedčili o opaku. Rozdiely sú v desiatkach precent!
Pripravili sme pre vás prehľadné grafy, ktoré ukazujú a porovnávajú mieru cisárskych rezov a nástrihov hrádze v jednotlivých slovenských pôrodniciach, aby ste sa aj s ich pomocou jednoduchšie rozhodli, kam ísť rodiť.
Myslíte si, že rutinný nástrih hrádze je prospešný zákrok a nemáte dôvod kvôli nemu meniť pôrodnicu? Prečítajte si dôvody, prečo to nie je pravda a aké neželané dôsledky môže nástrih hrádze mať.
To všetko v našom ebooku, ktorý je zadarmo!"

mkristofka
25. nov 2013

@dominika590 tato pôrodnica by si zalužila titul ako pôrodnica roka!!! su tam super ludia a o tom je to všetko netreba luxus ale citlivych a dobrych ludi ktory si robia robotu ako maju a nic za to nečakaju !!!

ivvaa
1. dec 2013

Dámy, ja som z Levic, zijem v BS, ale domaci na BS gynekologiu nepovedia ani slovka dobré! Velmi sa cudujem, že sa tam tak zberáte... Uprimne.... Ani by ma to nenapadlo... Aj v najvacších kalamitách by som z tadial letela...

alenamel
6. dec 2013

@ivvaa no ja som z BS a chystám sa rodiť tiež len tu. neviem, kamarátky, čo tu rodili si tiež nevedeli vynachváliť. asi máme rôznych známych, ale ja som mala len pozitívne reakcie. rodím o nejaké dva týždne, tak dúfam, že budem mať tiež len pozitívne zážitky... 🙂

lucyfromuk
8. dec 2013

Som 36tt a chceli by sme ist zajtra co najskor rano ist popozerat porodnicu v BS. Neviete o akom case sa tam mozeme ukazat? myslite ze o 8-mej rano je skoro???? Na ich stranke nemaju ziadne "otvaracie hodiny" pre obzeracov tak teraz neviem 😀

constanse
8. dec 2013

Ahoj Lucy, ja som tam bola minulý pondelok a to som písala email či a kedy môžeme prísť. Odpísali, že po 10 hod. Prišli sme a boli sme dosť nemilo prekvapení. Nikto poriadne nemal na nás čas, dokonca si nás v chodbe ani nikto nevšímal. Keď sme sa ohlásili, ze sme dohodnutí, tak sme dostali odpoveď, že však pondelky sú operačné a že na prehliadky a poradňu sa chodí predsa v utorky, stredy alebo štvrtky. Fotky na ich webe sú podľa mňa neaktualne. Priestor je síce rovnaký, no už podstatne "opotrebovaný". Priznám sa, ja (my) som bola veľmi sklamaná, či už z priestoru ale aj z "pozornosti" personálu. Možno by bola ich komunikácia iná v tie vyhradené dni, no mňa to celé definitívne odradilo. Určite sa tam choď pozrieť aj sama osobne, možno budeš mať inú skúsenosť. Ja rodim začiatkom januára a aj tá cesta do BS mi po tejto skúsenosti nepríde až taká fajn, keď viem, že ma tam nečaká až také vludne prostredie. Takže tak moja osobná čerstvá skúsenosť. Píšem len v skratke, to by bolo aj na dlhšie, radšej choď v iný deň. Potom napíš ako sa darilo tebe. Možno fakt mali len zlý deň 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre