Pôrodnica Banská Štiavnica. Aké máte skúsenosti vy?

cipca
18. jan 2007

Pôrodnica v Banskej Štiavnici je úplne super!Personál nemá chybu(mylí a tolerantmý)ak máte nejake ine skúsenosti tak my to napíšte

teodorka
30. jan 2011

ja sa chystam nie tento tyzden ale buduci ...pretoze tento som objednana este tu v Pd a nechcem aby sa vo mne vrtali 😀 kazdu chvilu 😀 😀
a byva tam vela v poradni?za aku dobu si vybaven? aj na cvicenia chodis? a TM absolvuje tiez nieco?

bambulka0406
30. jan 2011

@teodorka no prisli sme tam nieco po deviatej a odchadzali sme o pol jednej. dufam, ze to nebude vzdy tak dlho. a nestihla som ani cvicenia. ale buduci tyzden nejdem na prietoky, tak by som mala stihat. mm absolvoval vsetko so mnou. ale on chodil aj do poradne so mnou od zaciatku tehu. cvicenia by mal tm absolvovat aspon jedny, ak chce ist k porodu

teodorka
30. jan 2011

no ja chcem ist tak aby som isla aj na cvicenia s mm..aj ked on uz bol pri dvoch porodoch a vtedy netrebalo ziadne pripravy

bambulka0406
30. jan 2011

@teodorka no neviem ako to je, ci sa tam aj nejako zapisuje kto bol na cviceniach. ti poviem nabuduce ked pojdem. ale mozno by to ani nikto neriesil, keby nesiel tm na cvicenia

teodorka
30. jan 2011

ale vsak nech ide...len dufam ze bude kedy 😀 ked ja sa na vysetrenie do BS chystam v 38 tyzdni..aby som rovno aj nerodila 😀

bambulka0406
30. jan 2011

@teodorka no budes vidiet 😀 ako si malicka rozmysli. a ako sa citis inak?

teodorka
30. jan 2011

@bambulka0406 inak celkom dobre ...len ma trapi mykoza cele tehu a uz mi tvrdne brutal brucho 😝 tak neviem ako to tiez dotiahnem

altevita
30. jan 2011

@teodorka ani sa nenazdáš a budeš to mať tiež za sebou🙂)) uži si ešte poslednú možnosť vyspať sa🙂))

happy8051
30. jan 2011

@teodorka odporucam ti ist na vysetrenie do bs skor ako v 38tt pravidlo je zacat chodit v 37tt

kulinan
31. jan 2011

ahojte. Tak mi to mame zasebou,porod bol sice narocny,tazsi ako prvy,ale s pomocou manzela,primara a super zostavy sme to zvladli.
Zajtra ideme domkov,uz sa tesim za syncekom,ukazat mu braceka.
Tak drzim palce,inac prenasala som 8dni,uz sme sa nevedeli dockat.
Pa

ivka82
31. jan 2011

kočky, ja už začínam mať neaké obavy, či to stihneme do BS ak to príde skôr..všetci hovoria, že to može príst kludne aj o 3 tyzdne pred terminom..juj ..nemiem na to mysliet, iba pozitivne, že sa krpček narodí v BS a bude všetučko OK.
aj vy ste mali take " nalady" pred porodom, je to normálne, v noci moc dobre už nespím, moc sa sledujem, či ma niečo nebolí a ked zabolí, tak sa hned zlaknem, čo to je.a či netreba utekat do nemocnice..☹

ivka82
31. jan 2011

@kulinan gratulujem 🙂

ivka82
31. jan 2011

@bambulka0406 ahojček, môžem sa spýtať aké vyšetrenia ti robili, ked ste tam boli od 9 do pol 1? to vždy tak dlho trvá?

bambulka0406
31. jan 2011

no bola som na monitore, u primara a na prietokoch. ja neviem ci to je vzdy tak, bola som len raz. vo stvrtok ti mozem napisat ci som bola takisto dlho. ale myslim si, z to bude stale tak podobne, lebo tam dost dlho trva kym spravia jednej zene monitor, takze kym sa dostanes na rad 😖

bambulka0406
31. jan 2011

@kulinan blahozelam aj ja 😉

ivka82
31. jan 2011

@bambulka0406 aha a čo to znamená monitor a prietoky? asi blbá otázka ale čakám prvé bábo takže som toto ešte neabsolvovala..🙂

happy8051
31. jan 2011

@ivka82 monitor - ctg je vysetrenie pohybov plodu a akcie srdiecka... lahnes si, na brusko ti pripnu pasmi dve sondy, babo by sa malo pri tom hybat... trva to od 15 do 30 minut

prietoky - vysetrenie pomocou usg, vonkajsie sono bruska... vykazuje velkost a pribliznu vahu dieiatka, jeho polohu a hlavne vyzivovaciu schopnost placenty... je to prevencia pred zvapenatenim placenty, ktore moze mat za nasledok zmensovanie plodu...

bambulka0406
31. jan 2011

@happy8051 vravia v bs pribliznu hmotnost? mne nevraveli, musim sa spytat nabuduce 🙂

albao
31. jan 2011

@ivka82 ja som bola na poradniach do cca jedentastej-dvanastej, ako kedy. Zalez aj kedy prides. Ak pred deviatou, tak si stihnes urobit monitor este kym pride primar a skor ides k nemu na poradnu a skor odchadzas 😉

@bambulka0406 mne pribliznu hmotnost v BS nehovorili. A ako tak pocuvam niektore zienky, kde sa "sekli" aj o kilo, tak to mozno nie je take zasadne. Bola som sice zvedava, ale vedela som, ze moja babulka vzdy rastie presne podla tabuliek, tak som cakala aj tabulkovu porodnu hmotnost 3500g, a nakoniec bola 3350g. Mozno ak sa ich spytas, tak ti povedia, ja som sa na to nepytala. 😉

ivka82
31. jan 2011

@happy8051 dakujem katka za vysvetlenie..🙂

happy8051
31. jan 2011

@bambulka0406 ked sa opytas povedia ti, ale upozornia ta, ze je to naouaj len odhad... takmer nikdy sa neda do toho trafit velmi je to skreslujuce... skor to povedia, ked je babo velke, aby sa o tom vedelo.

teodorka
1. feb 2011

@happy8051 no ja este idem zajtra k svojej dr do poradne a uz jej chcem povedat ze na buduci tyzden nech m,a neobjednava ze idem do BS ...takk dufam ze z toho v BS nebudu robit vedu ze az v 38 tyzdni idem ku nim...

teodorka
1. feb 2011

@kulinan veeelka gratulka...potom napis viac 🙂 🙂 🙂

tinockaaa
1. feb 2011

@bambulka0406 tá hmotnosť je naozaj skreslená, fakt sa môžu seknúť aj o kilo. mne povedali že dieťa bude tak okolo 3800 max 4 kilá a malý mal 4 a pol kila. to sme si nikto nemysleli že by mohol mať toľko. 🙂

lucia1981
1. feb 2011

ahojte babenky! ja som v 5 mesiaci tehotenstva a doma máme skoro 5 ročného drobčeka. Pri prvom pôrode sme sa tiež rozhodovali či robiť v BS alebo v LC ( keďže to máme bližšie). Nakoniec som rodila v LC a nemám na tú pôrodnicu dobré spomienky, doktor pri pôrode bol super a mala som pri sebe aj manžela, ktorý bol mojou veľkou oporou ale tie sestričky boli hrozné, žiadna ochota pomôcť, poradiť...preto sa teraz chystáme do BS, viem že je to ešte skoro ale už zbieram informácie, chcem sa opýtať, že koľko sa tam platí za výber lekára pri pôrode, keďže som počula že pán primár je tam najlepšie tak by som rada rodila pri ňom... 🙂

happy8051
1. feb 2011

@lucia1981 ahoj... poplatok za zazmluvnenie porodnika je v SKK 5000. ak vybrany porodnik ma v case tvojho porodu sluzbu, peniazky ti vratia.ak je zazmluvneny a prave nesluzi, pride hocikedy, aj v noci... ked nieco potrebujes vediet, pytaj sa.

kulinan
4. feb 2011

No tak mi sa hlásime z domova, prišli sme utorok, čakal ma druhy synček s 39 teplotami ktoré ma dodnes,nič len teploty. Tak dúfam že to náš chrobačik mišiačik zvládne.
No poviem vám, nebudem už veriť že druhy porod ide lahšie. Tento ma tak vyčerpal,som bola úplne mimo. Ešteže som tam cely celučičky čas bola s manželom, a pomáhal ako sa dalo. Síce aj on chytil den po porode taky stav, že mu bolo zle a citil sa pod psa, to z toho porodu. Prežíval to so mnou, ozaj mi pomohol jeho pobyt pri porode pri mne.
Akurát mal nočnú primár.tak som si ho užila. Boli super, až nato že v ten den a tu noc mali tolko porodov že skoro nestíhali. Vela normalne rozbehnutych porodov skončili sekciami pre nepostupovanie porodu,tak mi bolo luto tých báb, si vytrpeli dvojmo. Ja som tiež vyzerala všelijako, aj krv brali už pre prípad sekcie,ale dotiahli sme to. Maly mal omotany pupočník okolo krku,ale všetko dobre dopadlo, aj appgar skore mal hned 10, tak super sme sa tešili.
Od začiatku som si ho prikladala, mal 3890g a 52cm,tak bol velky papkač a furt ťahal, aj sme brali od nich mliečko,som na začiatku nestíhala.ale domov sme prišli plne dojčený a pokračujeme,dufam že mu budem stačiť.

Všetko ešte boli, ide to pomalšie ako pri prvom porode,kde som domov už došla ako rybička,teraz to neni furt ono. Ale vydržíme a polepši sa každým dnom dúfam. Včera sme sa aj prešli vonku, tak konečne som sa nadychala vzduchu 🙂

Ako pokračujete vy? čo máte nové?

ivka82
4. feb 2011

krásny synček🙂

aknats
4. feb 2011

@kulinan krásny ste, super, že ste to dotiahli do konca. Ja so tiež chcela prirodzene tá pôrodná sála ma lákala ako osa na med, ale bohužiaľ sekcia. Nevadí. žeby znova??? 😀 😀 😀
A všetkým vďaka v BŠ plne dojčím mojich bubákov len vďaka nim.

aknats
4. feb 2011

Inač je zaujímavé, že zvyčajne boli vždy také dni, že sa nerodilo vôbec a potom akoby s porodmi vrece spadlo 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre