Pôrodnica Banská Štiavnica. Aké máte skúsenosti vy?

cipca
18. jan 2007

Pôrodnica v Banskej Štiavnici je úplne super!Personál nemá chybu(mylí a tolerantmý)ak máte nejake ine skúsenosti tak my to napíšte

lucia1981
11. feb 2011

ahojte! chcela by som sa opýtať či sú v BS všetci doktori o.k. lebo väčšinou všetci chvália primára tak neviem či si teda mám priplatiť aby bol pri pôrode alebo je to jedno pri ktorom budem rodiť, ak sú všetci dobrí....

happy8051
11. feb 2011

@lucia1981 ahoj 🙂 v BS su vsetci lekari ok, nemas sa coho bat 🙂

lucia1981
11. feb 2011

ja len chcem aby všetko dobre dopadlo a všetky tu chvália pána primára tak preto zvažujem tú možnosť zaplatiť si ho aby bol pri pôrode, prvý pôrod sme absolvovali s manželom v Lučenci, doktor pri pôrode bol super ale sestričky po celý čas pobytu v nemocnici boli proste hrozné, neochotné, nevšímavé....nechcela by som to viac zažiť a preto som si zvolila BS... 🙂

mouse33
12. feb 2011

ahojte, chcem sa opytat ohladne homeopatik od bolesti, ake ste pouzili, alebo to budu v lekarni vediet ked si budem pytat, citala som tu na fore ze zienky uzili nejake homeopatika od bolesti. Taktiez by som chcela vediet ktory caj je dobry na tvorbu mlieka, nazov, alebo od ktorej firmy. Dakujem

happy8051
12. feb 2011

@mouse33 ked si prelistujes par stran dozadu, davala som sem pre jednu z vas podrobny popis homeopatik aj s davkovanim a ucinkami... v lekarni v areali nemocnice mavaju, ale nie vzdy, takze by som to asi riesila skor...

happy8051
12. feb 2011

@mouse33 strana 39 🙂 ak by si mala nejake otazky, kludne pis

happy8051
12. feb 2011

@mouse33 ohladne cajikov na podporu mliekotvorby je to dost individualne a treba skusat viacero, kym najdes ten, co ti najviac vyhovuje.. mne osobne dobre daol od firmy FYTOLAND. ale len na cajik sa spoliehat nemozes, zaklad je vela vela tekutin, prevarena voda, alebo Lucka. na zaciatku kojenia kludne od 3-5 litrov denne, pred kojenim, pocas neho aj po nom... ja doteraz vsade chodim s flasou vody a pijem bez ohladu na smad.. da sa na to zvyknut a ,mliecko a naozaj super vytvara...
caj na kojenie sa povoluje maximalne 2 salky denne

kulinan
12. feb 2011

ohladom čaju, ja tiež pijem rozne, ako spomínala happy8051, max 2šálky denne, popri tom piť a piť

čo sa týka doktorov, primár je primár, ale prvy som rodila pri takom mladom,už tam nepracuje,bol skvely,chodil síce pozerať aj primár,ale do porodu nezasahoval. Druhy bol s primárom, ale musím povedať že počas mojho porodu prebiehali viaceré, aj sekcie,tak času nebolo vela,ale primár vždy prišiel skontroloval a povedal čo a ako,potom odbehol a tak. Pri samotnom porode nebol problem, rozumeli sme si, bol mily a vedela som že som v dobrých rukách,ale kludne by som sa zverila ktoremukolvek ktorý tam pracuje,su to profesionály a treba im doverovať, vedia čo robia - podotýkam všetci!!! Potvrdili mi to aj mamičky priamo zo štiavnice ktoré ich poznajú

Sestrička pri porode bola super, mila ozaj dobra, potom ju vystriedala dalšia, menili sa smeny, a na záver dobehla dalšia, lebo mi odoberali pup.krv a prišla tá ktorá už vedela čo robiť, všetky boli mile a pomahali ,chválili,povzbudzovali, makali ako sa dalo,ozaj.
Aj detské lekarky a sestričky, no ako med...manžel bol cely čas pri mne, rozpraval sa so všetkymi a mne tak čas ubiehal rychlejšie a lepšie, rozoberali všetky témy a ja som počuvala a bolo mi fajn. Aj s primárom si rozumel, skoro mu asistoval pri porode a šití 😀 , ale primár to bral v pohode, odpovedal na všetko a vobec mu to nevadilo.

Užasná partia doktorov,sestričiek,personálu.....nebojte sa.....len do toho 😉

mouse33
12. feb 2011

Happy dakujem ti moc za odpoved, pozerala som si tie homeopatika, tak nabehnenm do lekarne a zakupim. Vidim ze si max. zbehla a informovana ako o preparatoch, tak aj o stave porodnice a celom personale. Ja som si zacala citam cele toto forum, aj ked niekde nie su pozitivne info, tie som preskocila ale este som vsetko neprecitala. Ale som rada ze uz mas za tym a rozdavas cenne rady ostatnym, ja to moc ocenujem. Ja budem mat len prve babo a sice vek mam uz aj na piate, som neskusena a mam dost obavy. Takze velka vdaka, pa.

happy8051
12. feb 2011

@mouse33 neboj sa, vsetko bude ok, v BS v porodnici je super nemas sa coho bat... hocico ked budes potrebovat napis mi

happy8051
12. feb 2011

@kulinan a ktore sestricky si mala pri porode?

mouse33
13. feb 2011

happy8051
Katka chcem sa opytat, ci podla teba je lepsie telefonicky, pripadne mailom sa informovat kedy, teda ktory den by som mohla ist pozriet do BS, teraz som v 35 tt a citala som ze je dobre tam ist tak v 36-37tt. Ked napisem na tu mailovu adresu, nevies kto mi odpovie? Nikde tu na fore som citala ze p. primar. Lebo sa mi zda take zvlastne tam prist tak na blink, ak budu mat toho zrovna vela alebo podobne. Este som sa chcela opytat aky si ty mala priebeh porodu. Diky, pa

happy8051
13. feb 2011

@mouse33 obhliadku porodnice by si mohla stihnut aj v ramci poradne, tie byvaju v utorok a vo stvrtok, ale uz sa viazu na termin. najlepsie urobis ked si zavolas do ambulancie primara, tc: 045 67 90 661, sestricka ta objeda na prvu poradnu.
Mailom sa to kedysi tiez riesilo, ale teraz je strasny naval, vela rodiciek a primar to nestiha.... takze telefonicky dihovor je naj.
no a moj porod? pocas tehu som bola sedemkrat hospitalizovana, takze som uz tam ako doma 🙂 mala som porod indukciou (vyvolavany), s nastrihom hradze pat dni pred terminom, rodila som pri primarovi. cely porod od odtecenia vody trval 4h20 minut, z toho na porodnom kresle hodinka zvysny cas v sprche...
vsetko super az na zaver porodu hypotonia maternice, to znamena ze sa maternica nerolovala naspat a mala som masivne krvacanie, takze som skoncila kyretom (cistenie maternice), cca hodinka pod narkozou. ale to nebolo nic strasne. mam na porod tie najkrajsie spomienky. ak nieco, kludne sa pytaj

bancanka
13. feb 2011

ahojte, pisali ste mi, ze by som mala mat kupenu mast na bradavky, tak prosim ako sa vola a kedy a ako sa pouziva. potom by som sa chcela spytat, spomynala sestricka ,ze sa po porode dava cipok aby som to mala v pohode na wc, treba si to kupit dopredu alebo mi to daju oni v porodnici, a tiez by som chcela vediet ci si mam kupit feniklovy caj vraj je dobry na vetri pre matku aj dieta a tvori sa od neho mlieko. mate s tym nejake skusenosti? bola som na prvej poradni a potom sme stihli aj cvicenie len nam bolo povedane ze na buduce tam uz bude ina sestra tak by som chcela vediet ci sa tam toci o tom istom a cakat na to alebo staci ak som bola na jednom kde nam bolo povedane ako treba dychat a tak. tak zatial vdaka za odpovede.pa

happy8051
13. feb 2011

@bancanka ahoj 🙂
1. mast na bradavky - je viac druhov. dobra je homeopaticka mast CICADERMA . vseobecne pouzitelna na zacervenanie, bolestive popaleniny a rozne poranenia koze. nevyhodou je, ze ju treba z bradavky pred kojenim dokladne umyt, babatko ju nesmie dostat do pusy...
uplne uzasny vyrobok je BIOCLIN, speciualna lanolinova mast na bolestive popraskane bradavky, predava sa v lekarni, ale je trosku drahsia. niekedy ju maju na predaj a v porodnici.
co sa tyka pouzitia, je urcite dobre mat ju dopredu, pretoze nevies, ako bradavka zareaguje a zaciatok kojenia je na bradavku velky napor. nemusis mat reakciu, ale mozes.
ja osobne som nemala popraskane bradavky, ale boleli ma z toho, ako mala tahala... pouzivala som prave BIOCLIN, vzdy po kojeni, napriek tomu, ze rany som nemala. pomohlo mi to, bradavka nebolela. tuto mast netreba umyvat, nie je pre babatko skodliva.
cize by som ti odporucila prave tento postup. potieraj samotnu bradavku aj cely dvorec.

2, cipok ti daju v porodnici. niekedy potiaze pri vyprazdnovani pretrvavaju niekolko dni po porode, vtedy je dobre pouzivat cipky AVENOC - tiez homeopaticky preparat. takisto mast AVENOC. je to v principe urcene na hemoroidy, ale dobry ucinok to ma aj pri problemoch s vyprazdnovanim.

3. fenyklovy cajik je fajn, ale preventivne by som si ho nedavala. staci zaradit ho, ked nastanu problemy s plynatostou - vetrami. potom doporucujem cca 2 salky denne. ublizit nemoze. babatku by som ho priamo urcite nedavala, je to bylinka rovnako ako vsetky caje a babatko pokial je plne kojene ziadnu inu tekutinu nepotrebuje.

keby nieco, pis 🙂

mouse33
13. feb 2011

@happy8051 dakujem za info, takze asi o dva tyzdne tam zavolam a objednam sa, dufam ze sa mi tam zapaci, ja sa len obavam toho ze tam bude dost natresk a chaos, lebo ako citam tak do BS chce ist kazdy rodit. Kati tak si si vytrpela svoje pri porode, ale je super ze to tak beries a mas nadhernu zdravu dcerku a to vsetko za to stoji, kiez by som aj ja mala za tym a bola uz spat doma. Tebe bol pri porode aj manzel? A este som sa chcela opytat ci si mala vybaveneho primara, alebo bola nahodicka ze ti bol pri porode?

happy8051
13. feb 2011

@mouse33 neboj sa, teraz az taky strasny natresk nie je praveze.. urcite budes spokojna 🙂
pri porode som mala kamosku ktora obsluhovala aj kameru, bolo to super 🙂 mam zaznam porodu, aby som na to nezabuzdla nahodou 🙂
primara som nemala zazmluvneneho, chcela som od zaciatku rodit pri nom, on je moja rodina 🙂 tak som mala taku mensiu vyhodu no 🙂
ale zazmluvnit ho nie je problem

katrin31
14. feb 2011

@bancanka podla mna je vyborna masticka na bradavky z DM drogerie babylove..netreba ju zmyvat, je lacna a fakt ucinna..odporucilo mi ju viac mamiciek a je fakt super

kulinan
14. feb 2011

@bancanka no mne osobne velmi hlavne pri prvom miminku pomohla tá drahšia masť bioclin, ozaj výborná a zabrala, teraz som si ju tiež kupila, už to nebolo take strašné,ale používala som ju. Nemam z pradavkami žiadny problem,žiadna bolesť. Overené. A kupila som si to v porodnici, a potom to už vobec nebolo treba,kym som to minula, bradavky si zvykli a bolo.

@happy8051 vieš neviem ich po mene, najprv tam bola taká mladá - čiernovlasá, bola ozaj mila a zhovorčivá, potom nastupila taka silnejšia blondína, ona tam pracuje tak pol roka je zo zvolena, s nou sme boli najdlhšie a na záver prišla taká staršia pani,nižšia. Chodila po porode za nami na apartman,lebo ma preložili skor ako po 2hodinách, bolo plno porodov, nosila mi čaj,kontrolovala,vypytovala, zlatučká.
Asi taky opis, snad budeš vedieť 🙂

to sa asi neda naplanovať ako tam bude,či vela či menej porodov, zrazu sa to môže nakopiť a dva dni tam nemusí byť žiadny porod. Ale netreba sa báť oni to zvládnu uplne v pohode,ked treba zavolaju lekárov,sestričky a hotovo.
Držím palce 😲

bancanka
15. feb 2011

happy8051 si zlata aj ostatne ,vdaka za odpovede, a este som zabudla ci si treba zobrat do porodnice aj masticku na zaparenu ritku alebo staci ak ju budem mat doma vopred kupenu a ak ano tak aku?dnes mam za sebou druhu poradnu, zacalo mi od piatka tvrdnut castejsie brusko tak mi primar nakazal magnezium castejsie.. inak je to ok, ale do 10. marca este dlho a ja uz len tak prepletam nohami, prechadzky sa zo dna na den skracuju co nevladzem a vnoci viem o kazdom otacani sa co ma bolia uz boky. ale vsak to asi aj ostatne zazivate. ak mi este nieco napadne napisem.

ivka82
15. feb 2011

@bancanka jeeeej my máme termín o 2 dni skôr tak sa možno tam stretneme🙂

happy8051
15. feb 2011

@bancanka odporucam ti krem Sudocrem, vezmi si ho uz do porodky. kupis v lekarni, a co cakas? chlapceka ci babulku? 🙂

petkaaadamko
15. feb 2011

@lucia1981 ahoj lucka! no ja ti poviem, že primára by som nedala ani za nič! Úžasný človek, lekár...no proste, určite to nebudeš ľutovať!!!!

lucia1981
16. feb 2011

@petkaaadamko ahoj aj tu čítam na neho len samé dobré ohlasy a chcem sa spýtať ešte ohľadom sestričky pri pôrode, tá sa dá tiež priplatiť, alebo sa platí len za výber lekára a ktorá je tam taká najlepšia.... ďakujem

petkaaadamko
16. feb 2011

@lucia1981 no podla mna je najlepsia vrchna sestra, teraz rychlo si nespomeniem na meno:-/, ale je tam len jedna, je to taky blondinka, za sestru sa neplati, je to rovnaka cena, ci si vyberies iba porodnika alebo aj sestru. odporucam si dohodnut aj sestru, lebo mne k porodu padla taka starsia, no a tej to velmi neslo...esteze tam bol manzel, ktory mi potom na primarove instrukcie pustal infuziu🙂 urcite si zober aj manzela, je to na nezaplatenie!!!! a dokonca aj jemu sa pacilo! vrchna sestra sice posobi tak prisne a nedostupne, ale je to anjel...!!!!

lucia1981
16. feb 2011

@petkaaadamko ďakujem za info... ja budem mať manžela pri sebe určite, bol aj pri prvom pôrode v LC a bez neho si to ani neviem predstaviť, bol mojou veľkou oporou a platí za za výber 200 euro?

petkaaadamko
16. feb 2011

@petkaaadamko ze taky blondinka, pardooon taka blondinka 😀 ! Este k tym sestram...spominala si, ze v Lucenci nebol bohvieaky pristup, tu su po porode super sestricky, detsky sestry tiez nemaju chybu, ale poviem ti...ked im das hned pri "ubytovani" 🙂 cokoladu, tak nie je o com....a nejde o ziadne podplacanie, ale mne sa to tak viac pacilo a fakt sa nemozem stazovat. Nemala som tam nikoho znameho, ale tak ako sa primar zachoval pri porode, tak by mozno iny lekar zareagoval uplne inak...aj manzelovi sa veeelmi pacil a to, ked mi uz on povedal, tak to stoji za to!!! My sme boli na tej samostatnej izbe, no nemalo to chybu...mohli sme byt hned po porode vsetci spolu, to sa mi najviac pacilo!!! KOmpletna rodinka...a neslo o to, ze som nechcela byt na izbe s viacerymi, ale o to, ze sme mohli byt spolu!!! Je to take pekne...stoji to sice 500Sk na den, ale ja by som tak chcela aj pri druhom drobcovi, ak sa podari 😀

petkaaadamko
16. feb 2011

@petkaaadamko za vyber sa plati myslim 179eur, tak nejak, nie celych 200!

ivka82
16. feb 2011

kočky tiež privítam rady, ktorú sestričku si vybrať v BS. dik

lucia1981
16. feb 2011

...ja tiež chcem byť na tej samostatnej izbe aj s manželom a hlavne chcem aby za nami mohli prísť na izbu starí rodičia a hlavne náš drobček, ktorý sa už veľmi teší na bračeka... 🙂 v LC som malého mohla ukázať len cez sklo a návštevy prebiehali v nie veľkej návštevnej miestnosti kde sme nemali žiadne súkromie a hlavne maličkého som tak nemohla zobrať lebo to nebolo priamo na oddelení ..... ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre