Pôrodnica Banská Štiavnica. Aké máte skúsenosti vy?

cipca
18. jan 2007

Pôrodnica v Banskej Štiavnici je úplne super!Personál nemá chybu(mylí a tolerantmý)ak máte nejake ine skúsenosti tak my to napíšte

vvrka
3. aug 2011

@raffaella: vdaka za info, o hoteli viem, vlastne hadam vsetko, co sa dalo zistit z netu o BS, som uz vysnorila. Ide o to, ze aj ked tam pojdeme pred terminom byvat na hotel, nejako sa tam v tej zime dostat musime. 🙂 Preto sa tolko vypytujem na tie cesty. Ale myslim, ze to bude ok. Pekny den!

lenocka80
3. aug 2011

@ninan2 gratulujem ku dcerke a prajem vela vela zdravicka pre vas obidve. Este by som sa ta ale rada spytala, ked si taka cerstva rodicka 🙂 ci bol manzel pri tebe aj pocas tej prvej doby porodnej. Napadlo ma, ze ak by sme napr. rodili dve maminy naraz tak ze ako by sa to potom riesilo...A este ak nebude volna nadstandardna izba, tak kolko je mamiciek na tych klasickych izbickach, nevies nahodou? A sprchy su asi len vonku na chodbe vsak...aj pre nadstandard aj standard. Chodila si do sprchy pocas 1.doby? Dalo sa ti?

lenocka80
3. aug 2011

@raffaella dakujem, tak sa na to pripravim 😉 A mas pravdu ta unava po porode je desna, uz si na nu spominam 😝 🙂

lowike
3. aug 2011

@raffaella ahoj, ty si žiadala o pôrod bez nástrihu, alebo bola doktorka automaticky sama od seba taká ústretová?
Ja som totiž pripravená urobiť všetko pre to, aby nástrih nemusel byť (cvičenie s epi-nom, masírovanie olejčekom, pitie maliníka, jedenie ľanového semiačka, branie homeopatík, ak bude treba aj použitie gélu) no a potom by ma dožralo, keby ma doktor preventívne nastrihol ako @ninan2 😒

ninan2
3. aug 2011

@lowike Ahoj, okrem epina som vyskusala vsetko co pises, a este ten gel som nemala... ale zas naozaj som mala problem s tlacenim uz, som nevladala, a mala ma vacsiu hlavicku myslim trochu... takze zrejme ten nastrih pomohol... aj ked neviem, ci az taky velky musel byt 😒

lowike
4. aug 2011

@ninan2 no smola :( ale hlavne, že sa iné komplikácie nevyskytli a obidve ste živé a zdravé 🙂 🙂

ninan2
4. aug 2011

@lenocka80 Ahoj, takze manzel s Tebou moze byt urcite uplne od zaciatku, nikto ho odtial nebude vyhadzovat, ak by nahodou nebola volna porodna sala alebo apartman, kde by ste mohli byt v sukromi, tak aspon na chodbe by sa mohol pohybovat, je tam velmi pohodlna sedacka napr. 🙂 Ked som ja rodila, tak dalsie 2 zeny boli na boxoch, my s manzelom na apartmane. Tam ma aj chodila kontrolovat PA prenosnym Doplerom, na monitore som za 6 hod. lezala len 3x. Co je super, lebo kontrakcie boli v polohe lezmo o dost silnejsie. Takze som hlavne chodila, bola v sprche, dalo sa ist na fitloptu, tu som mala priamo v izbe aj...
Na porodny box som sa dostala az ked sa uvolnil, na poslednu hodinu to akurat vyslo, iba na tlacenie vlastne. Ale to vobec nevadilo, v apartmane bolo dobre 🙂
Apartmanov je tam inak myslim 7, a klasicke izby 2 po 3 zeny. Sprchy su iba na chodbe, ale vobec to nevadilo, takmer nikdy to nebolo obsadene (dali sa pouzivat 2 rozne dvere, a v kazdych bola zvlast sprcha aj WC). Boli aj dost ciste.
Urcite tam budes spokojna 🙂

lenocka80
5. aug 2011

@ninan2 dakujem za odpoved si zlata. Este ma napadlo, ako to bolo s malickou, ked sa narodila. Bola uz stale s tebou alebo ju dali aj do inkubatora na cas? Pripadne tie vysetrenia robili pri tebe alebo ako? A prve prisatie bolo kedy?

pepetra
5. aug 2011

@ninan2 @raffaela ja som to s tou teplotou riesila tak, ze som si doniesla svoj teplomer na rychle zmeranie teploty, cim sa cas skratil - oni maju klasicke rychlobezky tusim..a celkom som sa neprebudila..

ale ja citim, kedy mam zvysenu teplotu a nie som ok, takze som len vzdy povedala nejaku hodnotu cca - co ale nedoporucujem ako postup na prevzatie, lebo je naozaj dolezite vediet, ci vam teplota nestupa, aby sa odhalil nejaky zapal a pod...ja som si to dovolila len pre to, ze to volako viem odhadnut, pripadne by som sa neskor premerala tym mojim

pre mna bola kazda polhodinka spanku dolezita, lebo bol vtedy (13.9.) plny stav a mala som len take provizorne lozko hned vedla porodnej saly (chcela som nadstandard, ale nebolo volne), a kedze mam dost plytky spanok, prezivala som v noci kazdy porod, ktory sa vedla dial..takze ked som nadranom bola zalomena, bolo to pre mna a moj zdrav stav dolezitejsie.

vobec nepodcenujem vyznam merania teplot a chapem, ze je to dolezite pre nich odmerat pred koncom sluzby, ale je to otrava

pepetra
5. aug 2011

@vvrka mam maminku z kurzu, ktora isla do bs po odteceni vody v zime a snehu z ba a pekne to stihli

pepetra
5. aug 2011

@lowike v stiavnici maju malo skusenosti s rodenim bez nastrihu, ale predsalen tam chodia aj zeny, ktore na tom trvaju a podarilo sa im porodit bez nastrihu, tak, ako aj v inych porodniciach.

mna do neho nikto nenutil, keby som prijala riziko, ze sa natrhnem- co moze byt ovela menej ako nastrih, tak mi to dr podobenova umozni, ale som to vzdala, hoci by zrejme tiez mala take tie reci vselijake o natrhnuti po konecnik a pod..co si teraz zazlievam a verim, ze pri tretom si to ustojim - myslim sama pred sebou, nie v konfrontacii s dr, lebo taka nenastala.

mam ale inu skusenost ako @raffaella, tato dr ma zasila nic moc, takze naozaj je kazda skusenost individualna

pepetra
5. aug 2011

@lenocka80 partner moze byt pri tebe, dokonca aj dula a partner (cerstva skusenost jun 2011), aj ked trocha frflu, ale mozes sa opriet o toto:http://tehotenstvo.rodinka.sk/sprievodca-porodnicami/sprievodca-porodnicami-banskobystricky/porodnica-banska-stiavnica/, kedze tu pisu:Jedna z mála pôrodníc, kde akceptujú pri pôrode aj dve sprevádzajúce osoby. A výber? Podľa vášho želania – budúci otecko, vaša mama, sestra, sesternica, priateľka, dula...podpisany je pod tym primar:Za vyplnenie dotazníka ďakujeme MUDr. Špilovi a Bc. Pacherovej., takze si to len treba vyziadat.

co sa tyka plneho nadstandardu, moja skusenost z 2008 je, ze potom sme boli na izbach po tri. ked si poziadala, ze chces ist na nadstandard, dali ta do poradovnika, a ked sa uvolnilo, tak si isla.ja az na treti den.

ked rodia viacere mamy, tak sa improvizuje, na tu "peknu salu" ide ta, ktorej porod postupuje "rychlejsie", inak moze byt fajn, cakat na rozbehnutie porodu na nadstandarde, lebo tam ma clovek sukromie...inak cakas viac menej na chodbe

sprchy teda nech este okomentuje @ninan2, ale su len na chodbe pre vsetkych, aj rodiace, aj sestonedielky , a teda v 2008 to bol stav,ktory mojich rodicov vydesil, ked ma tam boli odviest na poradnu 🙂 - teda nic extremne, len fakt zanedbane, ciste aj hej, ale zasle ...v kontraste s tymi farebnymi prezentaciami fotiek na nete, ja som to az tak neriesila a pocas 1.dpp som tam prist nestihala, lebo sa mi porod rychlo rozbiehal a hoci som mala predstavu, ako budem cely cas v sprche, tak to neslo, lebo som tam ani nedosla a uz som isla aj na salu.

lenocka80
5. aug 2011

@pepetra dakujem za skusenost. Pozeram, ze si sa dostala dost neskoro na ten nadstandart. Ono mne, teda nam s mm ide hlavne o to, aby bol so mnou cely cas a aj byvat aby sme mohli spolu. Ak teda nebude volna izba pre nas, ked pridem rodit, tak moc pre mna nema vyznam tam ist. My by sme to totiz radi tak, ze prideme rodit a uz mame izbu sami pre seba a ked sa mala narodi, tak by sme chceli aj starsieho priniest, aby sme boli rodinka od zaciatku. 🙂
A este ak sa smiem spytat, ako to bolo s babatkom, ked sa narodilo? Davali ho od teba prec na isty cas? Myslim inkubator, vysetrenia a tak.

natasole
5. aug 2011

Ahojte, rodila som v BŠ v apríli 2011 a nebola som až tak spokojná, myslím, že pôrodnica je prechválená a skutočnosť je menej ružová. @pepetra, tiež som bola na izbe vedľa pôrodnej sály, v noci prebiehali pôrody, vôbec sme sa s malou nevyspali. Ešte dobre, že som už mala pôrod za sebou, inak by ma to riadne straumatizovalo (bola tam rodička, čo hrozne vykrikovala a dlho sa trápila, počula som každé slovo lekárov i sestier). Na druhý deň dopoludnia zas chodili kúpať na našu izbu deti z celého oddelenia, takže o spánku sme mohli zas len snívať. Hneď som žiadala o apartmán, ale museli sme čakať 2 dni. Nanešťastie sa nám ušiel ten rovno oproti hlavnému vchodu, takže keď niekto vošiel do izby, boli sme ako na výstave. Je toho viac, z odstupom času možno nie až také podstatné, ale druhýkrát by som sa asi rozhodla pre inú nemocnicu (aj keď mi je jasné, že nikte to nie je dokonalé).

adka12
5. aug 2011

@natasole ja mám presne taký istý názor ako ty, nemocnica je zbytočne prechválená. Ja som tam rodila v lete 2009 a moja spokojnosť bola tak na 40-50% a to je teda dosť málo...

pepetra
5. aug 2011

@lenocka80 napisem ti neskor

lenocka80
5. aug 2011

@adka12 a ak sa smiem spytat, s cim si bola nespokojna konkretne?

kulinan
5. aug 2011

No ja by som to zhodnotila asi tak, že 100ludí, 100 chutí - ale myslím že vačšina žien tam spokojných bola, je a bude, tak na rozdiel od iných porodníc asi vedie rebríček. Niet o čom, mne neišlo o sprchy, wc-ka, krásne izby, tichučko na izbách - na margo toho, ja som si odležala pred prvým porodom v čadci, bola som aj pozreiť kamaratky čo tu rodili a klud? Žiadny a to sme nemuseli byť ani vedla porodnej sály, to stačili "milé" sestričky, buchanie dverami, žiadne súkromie atd.
Ja som sa dočkala v štiavnici milého ústretového personálu, pochopenia a mala som manžela pri sebe. Bolo to fajn, užila som si to a ked bude príležitosť,určite sa tam vrátim. Rodila som tam v apríli 2007 a teraz v januári 2011, vždy bude niečo s čím niektorí ludia súhlasiť nebudú, nebudú im vyhovovať priestory, ludia atd. Ale o tom to je, máme tu možnosť si vybrať. Ja som s manželom ani raz nezapochybovala či tam pojdeme, rozhodli sme sa a bolo. Je to 200km od nás,ale ani počasie v decembri a januári - bolo veselé snehové nám v tom nezabránilo.
Myslím že neni prechválená, píšu to mamičky ,ktoré tam rodili a cítia že to bolo skvelé, prečo im to brať.
Myslím že primár Špila je výborný primár s výborným tímom, vždy len závisí ako to vidíme. Vídíme to čo chceme vidieť, ale máme možnosť sa rozhodnúť, tak to urobme.
Moja spokojnosť 110%

adka12
5. aug 2011

@lenocka80 ja som bola nespokojná s personálom. Rodil ma doktor taký vysoký holohlavý, ani neviem ako sa volal, videla som ho tam prvý krát na prietokoch. Celý čas bol ticho, nič nehovoril a to ma strašne nervovalo. Žiadne povzbudenie, nič. Okrem toho, že mi urobil riadny nástrih (a to mala dcérka len 2260gr. a 47cm) ma samozrejme aj cievkoval, lebo som sa nestihla vycikať. Tá milá sestrička ma poslala z čakačky cikať v momente, ked som začala mať tlaky a už som rodila. Že mám ísť cez celú tú dlhú chodbu na WC ešte, tak to som odmietla....No a o tej sestričke ani nehovorím. Taká ryšavá. Tá po mne celý čas len ziapala. Rodila som 19 hodín a bola som strašne vyčerpaná, oči som úplne preklopené, manžel len čakal, kedy odpadnem, mám výpadky, na niektoré veci si ani nepamätám. Malú mi nepriložili na kojenie, až na druhý deň, keď ju nakŕmili nutrilonom. Sestričky mi hovorila jedna tak, druhá onak, a ja ako prvorodička som bola úplne zmätená. Jediná zlatá pani tam bola taká staršia, asi okolo 60 a viac, tá bola strááášne zlatá, venovala sa, veľmi jemná, citlivá, všetko vysvetlila, poradila, utešila.
A najlepšie nakoniec.... v posledný deň na vizite mi povedali, že čo som neprišla na tú lampu, čo rýchlejšie hojí rany.... tak to ma už totálne dožralo, lebo zašitá som bola tak, že som skoro mesiac používala ten vankúš na sedenie s dierou v strede.

Nechcem nikoho strašiť, je to len môj nepríjemný zážitok, ale druhé dieťatko tam na 100% rodiť nepôjdem.

Jediným pozitívom bola pre mna opora manžela počas celého pobytu, nakoľko sme mali od začiatku apartmán.

ivveettaa
5. aug 2011

@adka12 ja síce nie som z BS, ale presne na tohto doktora, neviem meno a na doktorku Podobenovú som počula najväčie kritiky!!! Ale len počula! A sto ľudí, sto chutí! Aj keď pravda bude isto niekde uprostred 😢

ninan2
5. aug 2011

@ivveettaa @adka12 To je Dr. Pahuli, tiez ma tak priserne nastrihol, a miery malej pritom iba 3g a 50cm... Ale okrem toho bol v pohode... Kazdopadne najviac mi pri celom porode pomohli s radami porodne asistentky, nie on, ale ved to je aj ich praca. Fajn bolo, ze vzhladom na velke sitie mi navrhol celkovu anesteziu, inak by ma tam asi porazilo...
Mne tu biolampu spomenuli hned na 1. vizite, kedze ma tam nou aj chvilu ozarovali, ako aj ostatne rodicky.
Babo som na novorodeneckom nemala okrem chvil v narkoze ani sekundu, takze s nimi som tiez ziadne problemy nemala, praveze jedna velmi ochotna sestricka mi dost pomohla s dojcenim...
Vacsina ostatneho personalu bola tiez velmi mila, dalo sa ale vyjst aj s ostatnymi, vylozene protivny tam nebol nikto a to mi uplne stacilo.

ninan2
5. aug 2011

@lenocka80 no ja som mala po porode sitie v celkovej narkoze, takze u mna to bolo trochu ine ako asi zvykne, ale prilozili ju par minut po porode a este pred tou narkozou. A este aj potom po prebudeni tam na mne lezala. Zvysok casu teda bola na termolozku a robili jej potrebne vysetrenia, manzel bol cely cas s nou. Vysetrenia sa robia hned vo vedlajsej miestnosti.

pepetra
6. aug 2011

@lenocka80 pises: Pozeram, ze si sa dostala dost neskoro na ten nadstandart. Ono mne, teda nam s mm ide hlavne o to, aby bol so mnou cely cas a aj byvat aby sme mohli spolu. Ak teda nebude volna izba pre nas, ked pridem rodit, tak moc pre mna nema vyznam tam ist. My by sme to totiz radi tak, ze prideme rodit a uz mame izbu sami pre seba a ked sa mala narodi, tak by sme chceli aj starsieho priniest, aby sme boli rodinka od zaciatku.
A este ak sa smiem spytat, ako to bolo s babatkom, ked sa narodilo? Davali ho od teba prec na isty cas? Myslim inkubator, vysetrenia a tak.

ano, neskoro, my sme tam isli okrem ineho, z toho isteho dovodu ako vy, aby sme boli hned od zaciatku vsetci styria spolu, lebo tam mozu byt aj starsie deti, co sa malokde da. takze to je z tej kategorie clovek mieni, zivot meni

babo sa narodilo a na moju ziadost bolo hned po odsati vody a prestrihnuti pupocnika (netrvala som na dotepani) polozene na mna, prikryte plienkou a prikryvkou. takto sme boli cely cas pocas sitia, a este aj potom, neviem kolko, hodinu urcite. ja som si ho hned po chvilke prilozila k prsniku.

medzitym ho chceli odniest merat a obliect, ale som nedala. sestricky skusali ze ale ved ma studene nozicky uz, ale ked som nedala, tak doniesli dalsiu prikryvku.

potom isiel manzel vedla do miestnosti s malym, kde ho zmerali a obliekli, nekupali, len osusili a doniesli mi ho spat. termolozko obvykle pouzivaju, ale ja som nechcela, chcela som spat na mna.

ked presli asi tak 2 hodiny od porodenia placenty, zisla som zo stola a isla som do sprchy a do izby, s malinkym bol muz, potom uz sme boli stale spolu - teda sosynom, manzel musel ist prec (narodil sa maly 18.10), lebo nebol volny apartman :(

pepetra
6. aug 2011

@kulinan @lenocka80 je to naoza tak, 100 ludi- 100 chuti, lebo kazdej z nas vyhovuje nieco ine a ku svojej pohode a bezpeciu potrebuje iny pristup ci podmienky.

ja som bola uplne nekonfliktna rodicka, pa mi dakovala za pokojny a pekny porod, dr uplne v pohode, a prave ona mi bola z celeho personalu, co tam vtedy sept 2008 bol, najmenej sympaticka na prvy dojem. lebo robila take otravene grimasy a len tak odvrkovala, ale ked som si na to zvykla, tak to bolo v pohode, lebo som zistila, ze sa len tak tvari a mozem sa jej hocico spytat - nasla som si k nej pocas porodu cestu a vobec to nebolo namahave, len som to neriesila a islo to..

naopak ma velmi sklamal primar, lebo sa zachoval velmi neprofesionalne - krical na mna pri rannej vizite a vyhrazal sa, co si, podla mna jeden profesional, navyse sa tvariaci ako vedenie nemocnice hrdiacej sa "prirodzenymi porodmi", nemoze dovolit, hoci tiez je len clovek. je dost naladovy, tak som asi mala stastie na tu jeho "spodnu krivku". rovnako sa mi to, zial, potvrdilo, s inymi rodickami, ze bol neprijemny, co ma sklamalo.
takze v tomto mam inu skusenost ako @kulinan

ine skusenosti mozu pomoct rozsirit spektrum info, ved preto ich sem pisem, ale ta nasa je vzdy jedinecna a moze byt uplne ina, takze sa musime rozhodnut aj tak len podla seba.

pepetra
6. aug 2011

@natasole mam to podobne, ja som lezala presne oproti miestu, kde sa kupalo, takze ked uz bol po rannych vizitach klud, dosli zase mamy kupat, takze tiez som sa moc nevyspala, doma by som si lepsie vydychla, ale zdoraznujem, ze babo bolo ok, ja tiez. nechapem to ako ich vinu, mali tam fakt natresk, ale neoddychla som si.

@adka12 co mna tam najviac trapilo, a preto som tie porody z vedl por saly prezivala tak tazko, ze ked si to maminy vyslovene nepytali, tak tam nesli moc po prirozenych metodach - personal, vedenie porodnice,

temer vsetky zeny mali porod ovplyvnovany, nastrih, oxytocin, kanylu v ruke..takze naozaj je to skor predajny artikel, ten ich prirodzeny pristup...

na druhej strane, kedze tam chodia zeny, co tuzia po prirodz pristupe, tak prichadzaju aj s jasnymi poziadavkami, co chcu a co nie, takze su tam zvyknuti im obcas aj vyhoviet a zazit relativne normalne porody (pre mna prirodzeny porod nie je len porod cez vaginu, ale taky, ktory sam zacne a aj skonci).

okrem toho s ami nepacilo, ze deti tam po krmeni aj pred vazia, co je upln enevhodna, dojcenie nepodporujuca praktika a vela prvomamiciek tam z toho malo stres..

ja mam vybornu skusenost s personalom, ale kojenie mi ako druhorodicke islo samo, dieta som si zaopatrila sama a citila som sa okrem nevyspatosti vyborne, takze som vlastne okrem odb vysetreni nic nepotrebovala.

zatial je to u nas tak, vela je aj o tom, co si my zeny prinesieme do porodnice a co je pre nas dolezite, to si treba jasne a zrozumitelne (bez boja) pytat. mylsim, ze teraz je cas, kedy to est enemozeme cakat od druhych, ale musime na zmene urobit aj vela my samotne.

preto sa nebojte pokojne a s laskou trvat na tom, co potrebujete. ak nechcete, aby vam babo odniesli, tak na tom trvajte, ak chcete nieco inac, povedzte si ako...

a tento pribeh poznate? http://dojcenie.wordpress.com/2011/02/17/aj-tak...

lenocka80
6. aug 2011

@pepetra dakujem za skusenost. Je ale super, ze sa ozvali aj baby co neboli spokojne, lebo doteraz to naozaj vyzeralo uplne bezchybne tam, az som zasla, ci je to fakt mozne. Takto som sa troska dostala do reality a vyzera to tak, ze je to 50:50 ako vlastne vsade inde a vzdy je to o ludoch a momentalnej nalade 😉 Ale velmi sa mi paci ako si si malinkeho nechala na sebe a nemusel na termolozko. Tak by som to aj ja chcela. Preto zvazujem aj BS, lebo som si myslela, ze je to tam bezna vec, ale vidim, ze si ''kusok'' musela o to bojovat. Ja asi najskor spravim tak, ze zavolam do BS, ci je volny apartman a podla toho sa rozhodnem. Ale presne ako pises, clovek mieni a zivot meni...my to mame autom od nas hodku a pol, takze sa moze stat, ze to nebudem riskovat. Po tom co som si precitala, vsetky + a - skusenosti, som sa rozhodla ist predsa len aj do nasej porodnice v LM a skusit, ci aj tam uz nieje ochota vychadzat v ustrety rodickam a plnit ich zelania 🙂 Uvidim ako dopadnem, ked budem ziadat, aby bolo babo na mne a nie na termolozku.
@ninan2
@adka12 dakujem za vase skusenosti, velmi ste mi pomohli.

pepetra
6. aug 2011

@lenocka80 no bojovat som nemusela vobec, prave preto, ze som to mala jasne v sebe dane, co je dolezite pre mna a pre babo a že uvidim, aka bude aktualna situacia- teda nas zdravotny stav pri a po porode,

len som vzdy kludne povedala, ako to chcem, podla mna vtedy moze len hlupak al hulvat robit problemy, pretoze som to nepresadzovala preto, ze som to tak niekde citala a za kazdu cenu, ale bolo zrejme, ze viem, co potrebujem a ze vsetko je ok, takze to ani nemohlo byt inac.

takze ako pises, 50:50 ako vsade, porod je v tomto zazracny, ze taky ten normalny sa moc naplanovat neda, treba stale ratat s tym, ze to bude mozno aj inac, hlavne nech je to co najviac ok pre mna i moje babatko.tym chcem povedat, ze treba byt otvoreny tomu, co sa aktualne deje a podla toho sa zariadit.

a tiez, ze vela veci pri porode mozeme ovplyvnit zvnutra, nasim postojom, vyzarovanim a a pristupom,

zelam vam, nech si vyberiete tak, aby to bolo co najviac v sulade s tym, co vas porod bude potrebovat 🙂

adka12
6. aug 2011

@pepetra presne ako píšeš, mne dali oxytocín 2x, aj kanilu, aj nástrih...
všetko, aby si to oni uľahčili

ninan2
7. aug 2011

@adka12 @pepetra ja som im jasne povedala, ze chcem co najviac prirodzeny porod, takze nic mi nenutili, ak mi aj nieco dali (na posledne 2 hod. infuzku s roztokom kvoli dehydratacii a na uplny zaver oxy), tak iba s mojim suhlasom, okrem nastrihu teda... Doktor bol uplne v pohode a odmietnutie oxy mi chcel dat podpisat do chorobopisu, nemal s tym ziadny problem, ale sama som zvazila, ze je lepsie mi ho podat, uz som ku koncu nevladala tlacit, mala som slabe a kratke kontrakcie zrazu... takze ked clovek presne vie co chce a co nie a stoji si za tym, tak nie je problem, a to myslim nielen v BS ale aj v inych porodniciach.

pepetra
7. aug 2011

@adka12 myslim, ze to bolo rovnako aj tvoje rozhodnutie

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre