Pôrodnica Banská Štiavnica. Aké máte skúsenosti vy?

cipca
18. jan 2007

Pôrodnica v Banskej Štiavnici je úplne super!Personál nemá chybu(mylí a tolerantmý)ak máte nejake ine skúsenosti tak my to napíšte

aduskatt
3. jan 2011

nedocitala som sa na ich stranke nic ohladne cennika.kolko sa plati za izbu, na ktorej mozme byt s manzelom, nejaky nadstandard?vdaka

happy8051
3. jan 2011

@aduskatt presne si nepsmatam ale je to do 15€

elizabeth1011
4. jan 2011

@aduskatt je to 16,70 za apartman

magdal1
4. jan 2011

@elizabeth1011 ahoj , tak bola si v B.Stiavnici?

aduskatt
4. jan 2011

@elizabeth1011
@happy8051 velmi pekne vam dakujem🙂

ivka82
4. jan 2011

kocky, ja som taka rada, že tu čitam pozitiva o porodnici v BS..viem že som sa spravne rozhodla ked chcem nase babo porodit prave u nich..zalezi mi velmi na pristupe, myslim ze ten je velmi dolezity pocas takej veci ako porod..ze akoze ani nemam strach, prave naopak, uz sa tesim pomalicky, kedy tam pojdeme a uvidime našho maličkeho krpčeka🙂

bambulka0406
4. jan 2011

baby potrebujem poradit. chcem si zaplatit porodnika v bs, v cene je aj porodna asistentka a neviem ktoru si mam vybrat kedze ich nepoznam. tie co ste tam rodili, koho by ste mi poradili?

ivka82
4. jan 2011

@bambulka0406 tiež budem rada, ak niekto napíše nakoľko si chcem tiež vybrať ale neviem koho..a vyberá sa to do toho plánu alebo kedy?

katecameron
4. jan 2011

@bambulka0406
@ivka82 tak ja som rodila pri Gabike Krkoskovej a ok v pohode este su tam dve ale teraz neviem ako sa volaju jedna kedysi robila tie kurzy ci pripravu myslím ze Zlatka sa vola ale teraz neviem ako ona bola kedysi tiez super pri nej som rodila pred 6rokmi tak neviem ci sa to nepomenilo

happy8051
4. jan 2011

@bambulka0406 porodne asistentky su vsetky fajn, velmi ti pomozu pocas porodu, vysvetlia co sa bude diat aj ako co najefektivnejsie tlacit. Lenka Freitgelltova je ok, Gabika Karkoskova je moja znama, takze k nej mam taky osobnejsi vztah, takisto Zlatka Hraskova a potom je este vrchna sestra Daska Pacherova. ja by som medzi niími nevidela ziadny rozdiel.

bambulka0406
4. jan 2011

@katecameron
@happy8051 dakujem baby. ja len ze ked uz idem platit, tak aby som nestrelila do neznama a nevybrala si zrovna tu najhorsiu 😀 tak som sa radsej spytala vas, ktore ich poznate

katecameron
4. jan 2011

@happy8051 Lenka nieje nahodou taka mlada kedysi mala cierne vlasy ja si uz nespomínam ako sa volali len viem ze bola tam aj taka mlada kocka a ta bola taka strasne milá podla mna nema 30rokov ja ked som rodila mala som 24 a ona vtedy nastupila ako absolventka pred 8rokmi

kirstty
4. jan 2011

ahoj, ja som mala perfektnú PA ale neviem ako sa volala, podľa vašich indikácií by to mohla byť Zlatka Hraskova, robila mi aj jednu predpôrodnú prípravu. Ak vrchná je Daska- trošku silnejšia blondínka a ona robí tie predpôrod. prípravy a ďalšia čo ich robí je potom len Zlatka- pôsobí prísne ale je milá. Gabika neviem.... ako vyzerá??

katrin31
4. jan 2011

ja by som odporucila Gabiku..bola super a velmi mi pomohla..cely cas mi pocas kontrakcii masirovala krize..klobuk dole..

ahojtevsetci
4. jan 2011

Banská štiavnica je všeobecne krásne mestečko, trochu v kopcoch ale cesty vždy zjazdné. 28.12.2010 o 13-25 hod sa mi narodil syn Šimon, samozrejme aj za mojej asistencie, ale hlavne za asistencie pána primára Špilu a jednej milej sestričky. Pôrod mal dobrý priebeh, aspoń sa mi zdalo. No zrazu nastali vážne komplikácie, a miesto radosti z babatka sa začal boj o život mojej manželky. Nebudem popisovat o ake komlikácie sa jednalo, ale do minuty tam bolo 10 - 12 ludí, ktorí pomáhali zachraňovať moju manželku. Na koniec skončila na operačnej sále, to som ja už ani nedýchal. Možno Vás to veľmi nezaujíma čo tu píšem, ale chcem tým povedať že pôrodnica v B.Š. je výnimočná svojím odborným perzonálom, ludským prístupom k pacientkám ale aj k návštevám. Nemusím byť spisovateľ, a vypisovať litánie, práve o tých lúďoch ktorí mi zachránili manželku, pred stratou maternice a asi aj stratou života. Som šťastný otec a manžel a aspoň takto sa chcem poďakovať, ĎAKUJEM pán primár Špila, Ďakujem sestričky, za všetko čo ste pre nás urobili a každý kto sa rozhoduje či pôjde rodiť do Štiavnici, sa vôbec nemusí ničoho obávať.

kulinan
4. jan 2011

No my sa tam chystáme opať, už sme tam raz rodili v 2007 roku. Neviemee sa s manželom dočkať našho druhorodeného. Ja mam a teda hlavne manžel krásne zážitky a ten posledný príspevok od otecka štastného sa mi až slzy tisli do očí. Nádhehrný pocit,vieme že su to skvelý ludia a tím okolo primára Špilu,je to charakter a velký človek,ktorý si ani neuvedomuje čo pre buduce a aj potom hotové mamičky robí svojou prácou a svojim prístupom.
Nemáme to síce blízko ale nerátam tie kilometre, každý živoť a narodenie dieťata je úžasná vec,ktorú nerobím denne,tak prečo nestráviť tieto chvíle s takymi úžasnymi ludmi.
Termín mám 19teho,ale dufam že aj skor. Ideme tam 10teho, možno sa s niekym z vás stretnem.
Tak všetkým držíme palce 🙂

ivka82
5. jan 2011

kočky je pravda, že v BS majú dianatal, a nemusím si ho kupovaŤ ja? lebo ešte neviem, ako budem rodiť a pri cisarskom je zbytočný. čítala som vraj v BS ho majú a dokonca aj za lepšiu cenu, je to pravda?

kulinan
6. jan 2011

hej, hovorila mi o tom minulý týžden sestrička, že ho majú,stačí povedať ked sa príde na príjem že ho chcete a stojí bezkonkurenčých 80eur, kedže maju s tou firmou či ským dohodu a odoberajú ho. Takže kto ide do štiavnice,nemusí sa o to starať,stači to nahlásiť a je. Super
ivka82 ty sa tam tuším chystáš,však? kedy máš termín? My tam ideme na poradnu pondelok 10teho, ako ty?

ivka82
6. jan 2011

@kulinan ano chystám🙂 no ja mám ešte u svojho gynekologa poslednu poradnu 31.1. tak tam asi niekedy v polovici januara zavolam, a objednam sa na poradnu uz do BS. Termín mám 8.3. takže bud začiatok marca alebo možno aj skor ak sa filipkovi bude chcieť na svet skôr..snáď to stihneme..ale vraj keď sa chodí na tie poradne, tak to vedia zhruba odhadnúť kedy- hlavne pre tých, ktorý nie sú odtial. SOm rada s tym dianatalom, lebo normalne stoji tušim ako okolo 100 euro, a ešte neviem ako budeme rodit, ja by som chcela klasicky, ale naposledy bol krpček este otočený hore hlavičkou takže uvidíme.🙂 držím palčeky nech to dobre dopadne a nech ste obaja zdravučký🙂

kulinan
6. jan 2011

dakujeme, aj vám prajeme všetko dobre, nech je filipko zdravučky,ako ten náš filipko a uvidime čo nás čaka, či nejaky miško další,alebo sa stane zázrak a bude to dievčatko. Budeme na vás myslieť a napíšeme ako sme dopadli,ked budeme domka. Držte sa papa

ivka82
6. jan 2011

@kulinan super, teškáme sa😀

happy8051
6. jan 2011

@ivka82 inak ten dianatal.... ziaden zazrak by som od toho becakala. aspon podla toho hovorim, co mi vraveli sestricky

ivka82
6. jan 2011

@happy8051 aha..no určite si dám poradit. vieš práve premýšlam a rátam čo a ako🙂 ved aj 80 euro je 80 euro..asi radšej zvolím homeopatika..nevieš ako sú na tom s nimi v BS? či ich akceptujú alebo nie? čítala som, že homeo dosť pomohlo babám pri pôrode aj hojení po porode. len neviem, či ich lekári dovolia, lebo čo som čítala, vraj sa niektoré berú napr. aj počas prvej doby pôrodnej.

happy8051
6. jan 2011

@ivka82 myslim ze homeo budu lepsia volba a neviem o tom, ze by ich v BS niekto neakceptoval... su neskodne a ten gel naozaj nie vzdy zabera....
homkeopatika su nejake predporodne a aj po porode na hojenie ran.... mam knizocku o tom, pozriem sa a napisem ti sem...
ja beriem ricinus communis az teraz na zvysenie mnozstva mleicka a je to super. vie o tom aj primar, moj gxnekolog a nic nenamietal...

tinockaaa
6. jan 2011

@ivka82 ja musím povedať že mne homeopatiká pomohli, pri prvom pôrode som si ich nedávala, pri druhom áno, teda nie že by bol pôrod rýchlejší, trval navlas rovnako ako ten prvý, ale ja som si pospala, oddýchla, bolesti neboli také hrozné a malý mal 4430 gramov. 😀 Na hojenie som tiež čosi brala, ale ja sa hojím veľmi zle, či s homeopatikami či s wobenzymom či s hocičím, ja som musela brať až antibiotiká a to pri oboch pôrodoch. No homeopatia ti určite neublíži.

ivka82
7. jan 2011

@happy8051 super ďakujem 🙂 a nevieš náhodohou, či tie homeo dodstanem v v homeopatickej lekárni, alebo je potrebné ísť aj k neakému lekárovi aby ich predpísal? s homeo nemám vôbec skúsenosť tak preto sa pýtam.dikes:-)

happy8051
7. jan 2011

@ivka82 homeo dostanes v lekarni bezne.. aj v areali nemocnice su dve lekarne, kde sa to bezne da kupit. na predpis su len u homeopata, ale zas tie ceny nie su az tak zavratne aby si si to nemohla kupit myslim.... napr riccinus stoji 2,99 €

happy8051
7. jan 2011

@ivka82 takze pre teba su vhodne konkretne tieto preparaty.
7-10 dni pred porodom: ARNICA MONTANA 9CH 5 granul 2x denne - proti bolesti, krvacaniu, opuchu a tromboembolii
GELSENIUM 15CH 5 granul denne - pri strachu z porodu ( to dufam nepotrebujes 🙂 )

pocas porodnych bolesti:
CAOULOPHYLLUM 5CH 5 granul kazdych 10 minut striedat s nasledujucim preparatom. Uvolnujem svalovinu jrcka maternice ( pri otvarani porodnych ciest), zmiernuje bolesti slabin a stehien, ulavuje pri prudkych nepravidelnych krcovitych stahoch

ACTAEA RACEMOSA 5CH 5 granul kazdych 10 minut striedat s predchadzajucicm preparatom. ucinne pri silnych nepravidelnych bolestiach, intenzivnych bolestiach bedier, spazmy krcka maternice

po porode pocas 7 dni:
ARNICA MONTANA 30CH 5 granul 2y denne urychlenie poporodeho hojenia ran

STAPHYSAGRIA 5CH 5 granul 2x denne hojenie reznych ran ( nastrih hradze)

keby si nieco potrebovala, kludne pis, pytaj sa 🙂
katka

ivka82
7. jan 2011

@happy8051 katka ty si poklad🙂 dakujem moc..ešte jedna otázočka, viem že si rodila v BS ako je to so stravovaním? keď by sme s manželom boli v tom hotely je tam možnosť si uvariť alebo robia v BS neaké donášky čo vieš doporučiť?.-) kujeeeeeeem

happy8051
7. jan 2011

@ivka82 nie som si ista ci sa v hoteli da varit a asi sa to ani financne velmi neoplati, ked mas vetko nakupit... pacientky ubytovane v hoteli aj s doprovodom maju moznost si objednat stravu ktora sa vari pre pacientky z oddelenia, ale to je samozrejme taka nemocnicna dietnejsia strava 🙂
odporucit ti mozem donasku jedla kuk na www.nadkozakom.sk pripadne moze manzel skocit autom do mesta, kde su tiez dobre restiky ktore obedik zabalia so sebou (dene menu) napr Restauracia u Bohma, alebo Penzion Kachelman.... to ti napisem presnejsie kde to je, ak budes chciet :!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre