Pôrodnica Banská Štiavnica. Aké máte skúsenosti vy?

cipca
18. jan 2007

Pôrodnica v Banskej Štiavnici je úplne super!Personál nemá chybu(mylí a tolerantmý)ak máte nejake ine skúsenosti tak my to napíšte

kulinan
13. mar 2011

@dewyn ahoj, ja som rodila pred tebou, moj manželík sa s vami viac krát stretol na obede a rozpravali ste sa. Chcem sa ťa teda opytať, kolko mala tá tvoja bambulka, som zvedavá. Nejako sa teraz rozrodili velké detičky, čo tak sledujem. Som rada že si bola spokojná,darí sa vám? Držte sa.papa

dewyn
14. mar 2011

@kulinan ahoj, ano spominam si na VAs🙂 Od Janka sme tahali informacie o porode pri obede 🙂kedze to bol moj prvy porod a bola som zvedava ako to vsetko prebieha 🙂 Vy ste mali ake miery? Nasa Zorka mala 3960g a 55cm,takze riadna dlhana a velka baba. Ja som vsak dost pribrala 25kg pocas tehu, aj to moze byt jedna z pricin, neviem. Avsak sme zdravy, priberame, ved za mesiac sme pribrali 800g, som zvedava ak to pojde takto dalej, aka mega princezna z nej bude 🙂) Male veci sme rovno odlozili, a nosime uz 62cm, ale to aj preto, lebo nepouzivame jednorazove ale latkove plienky a tie su podstatne vacsie. Ako sa dari VAm? Ako zvladas pri dietatku starat sa o drobca? Nas teraz chytili koliky, tak sa pasujeme ale som rada ze aspon navecer a nie v noci.Pozdravujeme VAs

kulinan
14. mar 2011

@dewyn ahoj, my sme mali 3890 a 52cm, čosi menší od vás. No tak pekne rastiete,my ideme zajtra na poradnu, tiež sme na prvej po 3 týždnoch pribrali 700gr. Miško tiež rastie, aj my nosíme 62, uvidime aké miery budeme mať,sama som zvedavá. No boli sme už aj choručky, asi to ináč ani nebude kedže máme školkara,ten toho domov nanosí. Momentálne aj starší Filipko je doma,tento mesiac, je to niekedy dosť,ale čo narobíme,niekedy doslova trápenie. Ale menší mišiačik je úžasné dieťatko,kludne a dobručké. Napapá sa, vela spinká,ako cez den,tak aj v noci. Dokonca prespí nám celu noc, zobudí sa o 4-5 ráno a potom okolo 7,30 vstáva. Ja som z neho sama prekvapená aký úžasný vie byť. To starší dáva viac zabrať,ale neskutočne lubí brata, pekná súrodenecká láska. Janko je furt v práci,tak to neni bohviečo,ale čo narobím.
Koliky zas prejdú uvidiš, treba po kupaní cvičiť, nám to pomáha a žiadne bolesti nie sú, cvičíme tak,teda Janko po kupaní, že pravý lakeť k lavemu kolienku a naopak,skúste, uvidite.
Tak sa držkajte a vela vela mliečka 🙂

majkamojka
18. mar 2011

@sigrid7 ahojky, ja som rodila práve pri tomto lekárovi. Je to MUDr. Kamil Pahuli. Bol fakt skvelý pri pôrode a určite aj dobrý odborník. Pri pôrode mi pomáhal tlačením nôh čo bolo skvelé a povzbudzoval ma s tým že už sa všetci vraj tešia na bábätko 🙂 spolu aj so sestričkou Mariannou. Z oboch išiel taký pokoj a kľud. Ale myslím že sú tam všetci pôrodníci fakt skvelí.

obrsona
20. mar 2011

ahojte, aj ja sa pripajam - vcera sme sa vratili domov. Sme velmi radi, ze sme sa rodhodli ist do BS - taky porod a poporodnu adaptaciu si v BA neviem predstavit. Personal je velmi mily a ochotny, je tam klud a manzelsky apartman, kde sme sa s dcerkou mohli zoznamit a vynadivat na nu obaja s manzelom je na nezaplatenie. Ak sa nam postasti druhe babatko, urcite by sme sa znova vratili do BS.

zufzufmeister
21. mar 2011

Ahojte, ja mám termín 25.6.2011 (plus mínus 🙂) Tiež som sa rozhodla pre BŠ, aj keď som počula veľa negatív, najmä na to, že chýba novorodenecké, že dieťatko dajú matke hneď na izbu, ale zase veď to je na druhej strane aj pozitívum zároveň. Boli sme sa tam aj pozrieť a tiež musím potvrdiť, zapôsobilo to na mňa aj partnera výborným dojmom. Aj primár, aj sestričky, vybavenie, super pocit mám z toho. Aj to, že je tam 6 nadštandardných izieb, primár potvrdil, že väčšinou sú voľné a k dispozícii, čo v iných nemocniciach nie je také isté... Proste rozhodla som sa a nejdem už ďalej špekulovať. Pevne verím, že to dobre dopadne všetko. Je tu niekto s podobným termínom?

martinka13
21. mar 2011

Ahojte Ja mam sice pred sebou este dlhu cestu Termina mam az 25.10., ale uz teraz rozmyslam nad porodnicou Syna som rodila v Handlovej, Bola som maximalne spokojna, zial Handlovu zatvorili Personal odisiel zvacsa do Ziaru a tam to vypada strasne Takze som tiez uz na 95% rozhodnuta pre Stiavnicu Este tam samozrejme skocim Som z Prievidze tak to bude trochu streka ale co uz - zufzufmeister - No to tym babatkom rovno na izbu je fajn, ale pravdu povediac ja som maleho prve dva dni velmi rada odovzdala po kojeni na novorodenecke a pospala som si Na druhej strane bude so mnou manzel cely cas (teda dufam ze bude volny nadstandard) a v tom pripade je to viac menej jedno Inak si ma potesila, ze tam maju tolko nadstatndardncyh izieb Hadam sa aj mne jedna ujde 🙂 Budem sledovat tuto diskusiu Hadam baby prispeju zaujimavymi skusenostami Ahojte

ziarcanka
21. mar 2011

Ahojte maminky "Štiavničanky",
ohodnoťte túto pôrodnicu na
http://tehotenstvo.rodinka.sk/index.php?id=poro...
a vyjadrite svoju spokojnosť (prípadne nespokojnosť).
Zatiaľ je v rebríčku pôrodníc číslo 1 🙂 🙂 🙂

kokazm
21. mar 2011

@peha pred CR prišla za mnou jedna sestrička, aby sme sa dohodli, či chcem celkovú anestézu, alebo chcem byť pri vedomí, len by mi do chrbta pichli - asi epiduruál. CR tam robia super, malý má 3 a pol mesiaca a už skoro nemám žiadnu jazvu. Pri CR nebol primár, ale bolo to úplne OK. Mala som strach. Dala som si celkovú anestézu preistotu, dali mi vypiť taký štamperlík niečoho - náladovka a potom ma uviazali ako Ježiša a dali mi masku. 1 nádych plynu a už som nevnímala nič. Keď som sa prebrala, kričala som na sestričky, že ma to bolí. V zlomku sekundy boli pri mne a dali mi infúzku proti bolesti. Skutočne to bola jedna báseň tam rodiť cisarákom. Nabudúce sa určite báť nebudem.

ninan2
28. mar 2011

Ahojte baby, tie ktore ste uz v BS rodili, je nutne chodit tam pred porodom do poradne, alebo na predporodnu pripravu? Mam totiz obe moznost vybavit si doma (v Bratislave) a zbytocne tam teda necestovat. Je mozne tam prist iba uz na porod? Vopred vdaka za info 🙂

happy8051
28. mar 2011

@ninan2 nie, nieco take sa bohuzial neda ☹ na predporodnu nemusis chodit, ale do poradne ano

ilijanka
28. mar 2011

@ninan2 ale pôrod je v podstate akútna záležitost, takže keby už bol rozbehnutý, tak Ťa musí prijať ktorákoľvek pôrodnica, ale ja by som teda z BA do BS určite necestovala, v BA musí byť predsa dobrá pôrodnica 😉

ninan2
28. mar 2011

@happy8051 no posledne 2 tyzdne pred TP by som tam dajme tomu uz chodila... Myslis, zeby sa nedalo nejak s panom primarom dohodnut na nejakej vynimke? Pocula som, ze je celkom ochotny... A najma keby som si ho aj zazmluvnila, mozno by bol este ochotnejsi 🙂

ninan2
28. mar 2011

@ilijanka no to by si sa cudovala, moje poziadavky zdaleka nesplna ani jedna... Ale s tym akutnym porodom to mas teda pravdu!

ilijanka
28. mar 2011

@ninan2 Ty máš zasa pravdu čo sa týka tej súvislosti medzi zazmluvnením a ochotou pána primára 😉

kulinan
28. mar 2011

No ja neviem, ale ja som cestovala tiež 200km do štiavnice rodiť, v 37 týždni som bola na poradni, potom mi sám primár navrhol, že mám prísť až o 2 týždne,nech zbytočne nechodím,stačilo ísť ku svojmu gynekologovi. A nemala som ho zazmluvneného, vobec nemám pocit že je odkázany na takéto veci a potom sa podla toho správa ku rodičkám, mne osobne sa to zdá názor trošku nedomyslený.
Treba tam zájsť a hodiť reči s primárom,ale ja som tam cestovala velmi rada, urobili sme si s manželom vždy pekný den, ved nerodím každý den. A ked sa už rozhodneš tam isť rodiť,tak vieš prečo.
A táto porodnica sa nedá porovnávať s bratislavskámi mega porodnicami, tá masa tam a ten klud tu.

ninan2
28. mar 2011

@ilijanka hehe 🙂 No pockam, ci k tomu este niekto nieco napise, tiez si myslim, ze riesit sa da vsetko ked sa chce... A ty si tam teda rodila, a bola si spokojna? A so zazmluvnenim to bolo?

ninan2
28. mar 2011

@kulinan dik za nazor, urcite sa s nim chcem o tom pobavit a uvidi sa... Cestovanie by normalne bolo ok, ale v tych horucavach v juli a v tom stave neviem ake to bude... A tu v BA mam skveleho sukromneho gynekologa, ku ktoremu by som mohla chodit do 38. tyzdna.

kulinan
28. mar 2011

@ninan2 no myslím že to bude v pohode, ja som zase cestovala v zime, napadalo snehu,boli zlé cesty,poladovice,no fakt nič moc,ale zvladli sme to. Som rada že som tam šla, spoznala bližšie sestričky,otukala sa a to bolo potom ako doma 😉 nelutujem a za pár rokov si to rada zopakujem 😀

ninan2
28. mar 2011

@kulinan to ano, urcite je to vyhoda, ked to tam dopredu clovek uz pozna... A na porod si tam cestovala kedy, urcity cas pred TP? Je nejake doporucenie na to? Alebo je to ok az ked porod zacne? Cestovanie vtedy asi nic moc...

kulinan
28. mar 2011

pri prvom porode mi doma odtiekla den pred terminom plodová voda rano o druhej, zbalili,sadli do autka a v pohode sme dorazili do porodnice, nakoniec som porodila až na druhy den rano o pol deviatej
pri druhom som mala posledný termín 19teho januára, nič sa doma nedialo, tak som 23nastupila do porodnice, a trávila tam čas, 3xdenne pasy a tak s babami na kavičku,pokecali,pospali,napapali a čas ubiehal. 26prišiel manžel,šli sme na apartman a 27 mi konečne začali vyvolavať porod,ja totižto teda malinky nebol v porodnych cestach, bol vysoko a tak. poobede sme začali,po 15tej hodine, pomaly sa to robiehalo, silnelo a porodila som štastná o 22.12.
bola to fuška, ten prvy porod bol lepší,ale zvladli sme to a utorok 1.februára sme nasadli s miškom a tatikom do autka a ponahlali sa za našim prvorodeným.
tak v stkratke o mojich porodoch 🙂
držím palce

ninan2
29. mar 2011

@kulinan hmm ja by som asi radsej prisla do BS skor, aj o tyzden, aspon si tam este spravime malu dovolenku 🙂 V lete to tam bude fajn, je to krasne mesto. Teraz cez Velku noc sa tam zrejme pojdeme pozriet, dufam ze sa podari dohodnut na obhliadke porodnice aj stretnuti s panom primarom.

ivka82
4. apr 2011

@majkamojka ja som tiež rodila v BS, nie sice u p.doktora Pahuliho, ale prave ked som porodila prišiel na porodnu salu a povedal, tak už máte filipka🙂 posobil na mna velmi milo tiež. ja som mala p. primára a bol tiež velmi príjemný. je to odborník a určite musí mať aj zlaté nervy, vôbec nebol nervózny ani nič podobného🙂)

ivka82
4. apr 2011

@ninan2 ja som tiež cestovavala do poradne, ale ked som tam bola prvy krat, tak mi pan primar povedal, že by malo byt dietatko kontrolovane kazdy tyzden, tak som tam chodila aj z titulu, že svojho lekara som nemala v meste kde zijem ale na polke cesty do BS🙂 ale viem o babach ze niektore sa s nim dohodli, že chodili este k svojmu a až pred termínom par tyzdnov prisli do poradne. Mne toto viace vyhovovalo, už som to tam poznala a bolo mi to take prijemnešie, ako ked mam prist do cudzieho prostredia a rovno rodit🙂

ninan2
4. apr 2011

@ivka82 jasne, no ja tu mam sukromneho doktora ktory je zaroven aj porodnik, a ma v ordinacii vsetko potrebne vybavenie ake byva aj v nemocniciach pri poradniach. Takze dufam ze sa podari dohodnut tak, ze by som 1 tyzden sla k nemu, a 2. do BS. Ako si inak bola spokojna s BS, vsetko v pohode?

ivka82
4. apr 2011

ano, myslím že momentálne čo sa porodníc týka je BS číslo jedna v porovnaní s ostatnými porodnicami..minim. prístup, že akceptujú tvoj porodny plan. a vela tam robí aj prístup lekarov. ja konkrétne som bola spokojná, i ked tiež som počula "stažnost" od jednej kočky čo tam bola ked ja pristup na jednej mladej sestričky, tiež by som si to do budúcna asi inak predstavila, ale zasa, asi to brala tak, že sme všetci už porodili 10 detí a všetko vieme🙂 . ja som tiež raz musela "zvysit" hlas, ale potom sa sestra(taka staršia pani) z novorod.odd. uvedomila a pochopila čo sa deje. i ked na druhej strane tam boli min. 2 sestričky z novorodeneckeho, ktorým som vdačná za veľku ochotu. naozaj, i ked mali vela prace, vždy sa zastavili ak sme niečo potrebovali. vždy sa nájde niečo/niekto, čo nie je na 1OO% super,hlavne že porod bol ok a sme obaja zdraví.-)
čo sa tej dochádzky týka, určite sa s ním dohodneš, mne to myslím primár aj navrhol, že nemusím každý týždeń, ale kedže ako som už písala mám lekára po ceste do BS tak som tam chodila a aj chcela. určite som potom šla na príjem s takým iným pocitom ako keď prvý krát niekam prídem..brala som to ako "domov".-)

ninan2
4. apr 2011

@ivka82 jasne, urcite je lepsie ked to tam clovek dopredu pozna. A bola si tam aj na priprave, a kolkokrat? A ako dlho pred terminom porodu si tam cestovala? A fajn ze si bola spokojna 🙂

albao
4. apr 2011

@ninan2 my sme spravili presne to iste! Tyzden pred terminom sme isli do BS a dovolenkovali. Posledne dni len vo dvojici, to bolo uplne super 😵 Kazdy den prechadzky a restauracie, je tam co obzerat aj s bruskom. A po tyzdni som porodila a zacal nas babetkovsky maraton 😀 Tie posledne spolocne dni vo dvojke boli super, to vam len odporucam 😉

ninan2
4. apr 2011

@albao jasne, viem si predstavit 🙂 Chystame sa to tam aj teraz cez Velku noc dopredu pozriet 🙂

ivka82
5. apr 2011

@ninan2 na pripravu som tam nechodila, absolvovala som ju u nas v meste aj s pečiatkou v MK. myslim že som tam šla cca v 36- 37 tyzdni tehotenstva, maly sa narodil v 39 tyzdni .tiež sme tam boli skôr, popozerali BS a okolie.a tym sa to možno aj urýchlilo že som chodila a neležala🙂 želám rýchly a štastný pôrod a potom málo prebdených nocí🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre