Pôrodnica Banská Štiavnica. Aké máte skúsenosti vy?

cipca
18. jan 2007

Pôrodnica v Banskej Štiavnici je úplne super!Personál nemá chybu(mylí a tolerantmý)ak máte nejake ine skúsenosti tak my to napíšte

katrin31
21. dec 2010

@pandorka27 podla mna ti porodny plan ani netreba..tam je to cele o prirodzenom porode..podla mna je aj hlupost ak zeny nechcu nastrih, ved ked sa roztrhnes tak to boli ovela viac ako hojenie nastrihu..tam sa nemusis bat ani sitia, umrtvia ti to, aspon mne to primar urobil,necitila som nic..mne tam chybala iba epiduralka 🙂 keby davali epiduralku tak je to tam dokonale..budes na sukromnej izbe? s muzom?

pandorka27
21. dec 2010

@katrin31 ved prave, aj ja mam podobny nazor, az na tu epiduralku, tu by som nevolila od zaciatku 🙂 ale nastrih je urcite lepsia volba ako byt dotrhana. vsak uvidime, ideme do poradne hned prvy januarovy tyzden, tak sa poinformujeme. sukromnu izbu chcem, ale nejdem s muzom, ale s maminou, nevieme si to kvoli jeho robote velmi naplanovat a predsa mamca bude asi lepsia opora, aj v pripade, ze si budem chciet pospat a tak, ale tak mozno ze to vyjde a pojde aj on, uvidime. iste by to bolo pekne, keby malickeho videl hned po porode 😉

katrin31
21. dec 2010

@pandorka27 no ja som tiez epiduralku nechcela pred porodom..ale teraz hovorim ze uz bez nej nepojdem 🙂 ale da sa to prezit..toho muza by som ti odporucala, aspon muzi vidia co musime zvladnut 🙂)) tak ti prajem krasny, bezbolestny a rychly porod a zdrave krasne babatko..keby si daco este chcela vediet, tak mi napis

raffaella
22. dec 2010

@pandorka27 tak ja som sa rozhodla, ze si ho spravim, sama. Len nikto nevedel, ze za 10 minut uz porodim 😀 Druhykrat si ho uz ale nedam, resp. mozno skor, lebo u mna to uz bolo vzhladom na otvorenie uplne zbytocne, ale predpokladalo sa ze porodim za niekolko hodin a nie minut 😉 Fakt je to velmi, velmi individualne...Ale ako pise katrin, vobec nic hrozne to nie je, zvlast ked si to mozes urobit sama v sukromi a este ta nikto do toho nenuti, ako je tomu v inych nemocniciach...

este ku tomu nastrihu, nie je celkom pravda ze roztrhnutie boli viac ako nastrih, zase je to velmi individualne a zalezi velmi na tom, ako to spravia. Ja som sa aj roztrhla, aj som mala minimalny nastrih. Vysledok - potrhanie len vnutorne, keby mi doktorka nepovedala, ze ma sila aj zvnutra ani o tom neviem a nastrih je vlastne 3. stupna, kedy sa striha aj koza. Hojilo sa mi oboje rovnako, doktorka ma dobre a kvalitne zasila a doteraz nemam po porode ani stopy. Proste ona si dala zalezat na tom, aby to bolo uplne minimalne, lebo som nastrih nechcela vobec, ale podla situacie malicky nastrih mi odporucila a ja som jej doverovala. A este ku tomu sitiu, citila som to riadne napriek 2 injekciam na umrtvenie...

pandorka27
22. dec 2010

holky, dakujem vam pekne za vase skusenosti. aj tak je kazdy porod individualny, hlavne treba mysliet pozitvne 😉 som zvedava na poradnu o 2 tyzdne a na rady, ci odporucania od doktora...potom sa ozvem, ak by som bola nerozhodna v niecom, ci chcela radu od vas, ktore to uz mate za sebou 😅 prajem vam prijemne a pokojne sviatky s rodinkami 🙂

ivka82
22. dec 2010

kočky a ako prebieha ten klystír? viem že sa to dákou hadičkou či čím dávalo, ešte aj teraz je to tak? alebo tabletkami?

raffaella
22. dec 2010

@ivka82 tabletkami urcite nie, lebo ide vlastne o vyplach criev. Da sa kupit v lekarni uz hotovy roztok YAL, ktory si sama aplikujes alebo ti pomoze sestricka, alebo ti daju nemocnicny - ten sa zrejme robi dakou hadickou.

raffaella
22. dec 2010

@pandorka27 urcite je to pozitivne myslenie velmi ucinne. Krasne Vianoce a stastny porod aj tebe 😉

pandorka27
23. dec 2010

@raffaella dakujeme a podobne prajem tebe, tvojej rodinke a aj ostatnym na stranke pokojne prezitie vianocnych sviatkov 🙂

michaelafiladelfiova
30. dec 2010

chcem sa opytat ci tam maju aj dake specialne oddelenia pre babatka... lebo keby sa nahodou nieco stalo ci stale prevazaju do bb...

katecameron
30. dec 2010

@michaelafiladelfiova ano keby sa nieco stalo prevazaju stale

michaelafiladelfiova
30. dec 2010

@katecamaha tak to sa nezmenilo a viete ci vo zvolene maju take oddelenie?ja budem rodit cisarskym to uz viem tak chcem aby babo pri komplikaciach bolo v odbornych rukach...

katrin31
30. dec 2010

@michaelafiladelfiova keby sa nieco skomplikovalo aj vo zvolene, tak rovnako prevezu do BB..

michaelafiladelfiova
30. dec 2010

@katrin31 hm tak mi zas oatava ta bb ach no co uz:(

florencia
30. dec 2010

Ahojte baby 🙂
Chcem sa spýtať, či je na apartmáne prebalovací pult, fén, mikrovlnka, umývadlo. Nejako som si to zabudla všimnúť v tej rýchlosti, čo sme nazreli do apartmánu pri prehliadke 🙂 Alebo niekde na chodbe je mikrovlnka?

happy8051
30. dec 2010

@florencia prebalovacio je, na jednom je aj mikrovlnka a ta je aj v kuchynke kam sa hocikedy dostanes, aby si si mohla zohriat jedlo. fen nie je, umyvadlo jasne ze hej 🙂

florencia
30. dec 2010

@happy8051 ďakujem, si zlatá 🙂

elizabeth1011
31. dec 2010

Ahojte. tak konecne mam cas vam napisat o porode v BS.
CHcem hned na zaciatok napisat,ze tie co chcu,aby im schvalili a aj plnili porodny plan chodte rodit do BS.
je to super malicka porodnica s osobnym pristupom lekarov a hlavne sestriciek. boli fakt vsetci mili, ustretovi a ochotni vyhoviet vo vsetkom co clovek potreboval.
byvali sme s manzelom od pondelka v nemoc. hoteli a v piatok rano mi odtiekla voda. lekar mi povedal,ze skor ako vecer o 20:00neporodim. kontrakcie ziadne,ale behom dvoch hod som sa z 1 otvorila na 10 a to si nas tam nejako nikto nevsimal,lebo to nikto necakal. ale ked ma dali na monitor pochopili a to uz som sa nevedela ani postavit,tak ma previezli na salu. dala som im porodny plan a do detailov a v ramci moznosti ho akceptovali.
rodila som v sede a nohy som si drzala pri tele.citala som,ze tam maju stolicku,ale nemaju.ta poloha mi vyhovovala. doktorka Broskova a aj sestricka Gabika, boli skvele. snazili sa ma zabavit,lebo som este rozdychavala,lebo maly bol este moc vysoko. sestricka ma masirovala a snazila sa co najviac mi to ulahcit. na vsetko sa ma pytali ci mozu,nemozu... neni su na 100% pre prirodzene porody,ale ak si clovek praje vyhoveju.
s manzelom sme nebyvali hned na apartmane,lebo po 1. ma uspavali kvoli prirastenej placente a bola som na pooperacke( ale priala som si maleho mat pri sebe,tak mi ho aj nechali) a po 2.nebol volny apartman. druhu noc som bola s dalsimi dvomi pacientkami a to nebolo bohvie co,lebo ked maly v noci plakal bolo mi to strasne neprijemne. potom sme uz boli s manzelom a uzivali sme si.
co sa tyka primara,tak je vidiet,ze ma cele oddelenie pod dohladom, lekari su vsetci dobry az na jedneho,ktory mi bol dost nesympaticky a neposobil nejako profesionalne-myslim,ze sa volal siska.
sestricky na 100% ochotne a mile-to je asi dost dolezite,lebo s nimi je clovek stale a neda sa to porovnat s pristupom v inych nemocniciach. detske sestricky boli tiez vsetky ok az na jednu maldu,ktora bola neochotna a mala blbe poznamky...ale zasa 100ludi-100chuti.
s manzelom sme nadmieru spokojni a sme velmi radi,ze sme si vybrali tuto porodnicu. keby sme mali dalsie babatko,tak urcite ho chceme privytat v tejto porodnici.

ilijanka
31. dec 2010

@florencia btw -rozum mi zastáva nad tým, že pôrodník dá mamičke na výber, či chce alebo nechce rodiť sekciou- to čo je prepánajána 🙄

happy8051
31. dec 2010

@elizabeth1011 super, ze mas dobry pocit z BS 🙂 a rovnaky pocit ako ja aj z *Dr Sisku.... 🙂

happy8051
1. jan 2011

babulky, kto chce kuk, ak vyzera apartmamn v bs... 🙂

altevita
1. jan 2011

kočky, chcem sa spýtať, primára ste si zazmluvnili dopredu??? Platí sa to aj keď bude mať akurát primár službu alebo len v prípade, že by ho stiahli z domu????

happy8051
2. jan 2011

@altevita ahoj 🙂 zazmluvnuje sa ak chces k porodu konkretneho porodnika. platis dopredu a ak sa stane, ze ma prave sluzbu, peniazky ti vratia 🙂

altevita
2. jan 2011

@happy8051 dakujem ti za odpoveď, ideme v utorok do BŠ na kontrolu, tak som zvedavá xixi......

florencia
2. jan 2011

@ilijanka ja som veľmi rada, že mi dal na výber. Podľa mňa je to super, že si mamička môže vybrať a nikto ťa netlačí do toho, čo nechceš. Vysvetlil mi pre a proti v obidvoch prípadoch a my sme sa mohli rozhodnúť. Správny prístup podľa mňa.

teodorka
2. jan 2011

baby ak chcem aby bol mm pri porode musi prejst aj on pripravou?uz bol pri dvoch porodoch ...haha mozno by ma aj sam odrodil 😎

happy8051
2. jan 2011

@teodorka v zasade by mal byt s tebou na priprave aspon raz, ale uz vela zien malo manzelov pri porode aj bez toho a nerobia z toho problemy 🙂

ilijanka
3. jan 2011

@florencia a môžem sa opýtať, prečo zvažujete cisársky rez? Pýtam sa preto, lebo o spôsobe pôrodu by mal rozhodovať podľa mňa lekár, preto som zvedavá na indikáciu.

teodorka
3. jan 2011

@happy8051 dik ja sa tam chystam tento mesiac tak sa tiez popytam ..a ako dlho su pripravy?

happy8051
3. jan 2011

@teodorka cely cyklus je asi pat stretnuti a jedno trva cca pol hodiny ja som bola len na jednom.... ale nie je to podmienka

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre