Pôrodnica Banská Štiavnica. Aké máte skúsenosti vy?

cipca
18. jan 2007

Pôrodnica v Banskej Štiavnici je úplne super!Personál nemá chybu(mylí a tolerantmý)ak máte nejake ine skúsenosti tak my to napíšte

ninan2
19. máj 2011

@maricom Ahoj, ohladne toho zakona co pises, ziadny zakon ktory by prikazoval pacientovi proti jeho voli hospitalizaciu neexistuje, vynimkou su jedine tak niektore infekcne a dusevne choroby a priama zachrana zivota... Mas pravo odmietnut vsetky vysetrenia, zakroky a podobne... Cize nielen hospitalizaciu, ale aj sekciu, ak by nebola akutnou kvoli priamemu ohrozeniu babetka... V nemocnici Ti mozu akurat tak doporucit, ze mas ist lezat skor, ale nie prikazat!!! (V totalite nastastie uz dlhsie nezijeme, aj ked to tak niekedy vyzera...)

michala1515
19. máj 2011

@petranzamky @maricom aj ja som z nz a keby tu bola moznost vybrat si porodnika, rodila by som tu. ale kedze v nasej nemocnici to nie je mozne a moj porodnik nemal prave sluzbu, nechcela som tu rodit, nakolko viem ako to tu chodi. jedna z alkternativ bola aj nr, aj ja som nad tym uvazovala, sice len 10 min, lebo som uz mala 5 min kontrakcie 🙂 takze casu bolo malo, ale na odporucenie mojho gynekologa som zvolila BS. a naozaj nelutujem. ja som pred porodom nikdy nebola v BS ani v poradni a zobrali ma bez problemov, primarovi volal moj gynekolog, neviem ake su teda standartne postupy. ci sa uz rozhodnete pre bs alebo inu porodnicu, drzim vam palce, da sa zvladnut spontanny porod a keby bolo treba aj tak sa spravi sekcia.

happy8051
19. máj 2011

@petranzamky do BS chodia rodit baby z celej SR. vela zalezi od okolnosti porodu, stane sa ze to pride nahle ale u prvorodiciek je tato moznost zriedkavejsia no ale moze sa stat...

happy8051
19. máj 2011

@michala1515 ono je to tak, ze bezna prax je, ze sa do poradne chodi od 35-36tt, ale ak prides ako akutny porod mudia ta zobrat aj keby nikto o tebe neinformoval... primar tu v BS je velmi fajn, ustretovy a neviem si predstavit, ze by niektoru zenu s rozbehnutym porodom alebo s hocijakym inym problemom poslal prec. som rada, ze sa ti u nas pacilo

miracle
19. máj 2011

Mozem jednu prosbicku, skusala som sa mailom spojit s porodnicou, ale nejako to neslo. Nemate niekto aktualnejsi mail, ako je na stranke nemocnice? Alebo je lepsie zavolat si, ci prist osobne? Dakujem

happy8051
19. máj 2011

@miracle odpoved mailom dost zavisi od toho, ci ma primar cas ist na net... ak je vela roboty nestiha a konkretne teraz bol vyse tyzdna mimo BS. cislo na sestricku v jeho ambulancii je 045 679 06 61 vsetko ti tam vysvetlia

ninan2
19. máj 2011

@miracle Ahoj, mne primar odpovedal na e-mail hned na 2. den (pred nejakym mesiacom), ak bol teraz dlho prec tak asi fakt moc nema cas... skus pripadne este par dni pockat, ak to nie je urgentne...

michaelafiladelfiova
19. máj 2011

@miracle mne na mail odpisal tiez na druhy den a to som mu pisala v utorok... stredu bola odpoved a dnes som tam bola...

anib
20. máj 2011

@happy8051 ahoj, chcem sa Ta opytat pocula si o tom novom gely Dianatal,ci ako sa vola? nevies,ake s nim maju v nemocke skusenosti? Co na to hovori primar? Ide to fakt lahsie,alebo je to len biznis? A este,ake su moznosti po porode,ked je zena potrhana, vzdy miesto znecitlivia - čím? a pod anestézou zašívajú,ked su velke bolesti pri sití?

ninan2
20. máj 2011

@michaelafiladelfiova Ahoj, ty si tusim bola v poradni v BS teraz 1x ze? A nevadilo im to? A ako ste vyriesili toho streptokoka?

michaelafiladelfiova
20. máj 2011

@ninan2 nie, nevadilo ved utorok idem k mojej este, a vo stvrtok zas tam, hej tiez som mala pocit ze som ta videla si bola s muzom???ale vo stvrtok tam asi pojdem skor.. kedze sa tak dlho caka na tie pasy... 5 h tam stravit sama tiez bolo zaujimave teraz tam bude uz moj so mnou...
len ma chyta panika bo mi tam odporucili CR a SIska aj Primár.....

michaelafiladelfiova
20. máj 2011

@ninan2 alebo som si ta zmylila teraz neviem....

ninan2
20. máj 2011

@michaelafiladelfiova nie, nebola som tam, zatial nemam dovod chodit, som z BA a mam tu aj doktora este 🙂 No tak to si tam dlho bola, bolo tak vela mamiciek ci len tie pasy trvaju dlho, tak preto? Ten CR, mala si ho pri synovi? 5 rokov je dost dlha doba na to, aby to bolo OK. Je na CR aj iny dovod ako toto?

michaelafiladelfiova
20. máj 2011

@ninan2 tak som si ta zmylila... 😀 no na pasoch sa caka **20 min a maju tam len tri a ides po poradi kto prisiel posledny... neviem, povedal primar ze to mozme skusit normalne ale skor mi odporuca cr.. bo teraz ako je mala uz vacsia citim tu jazvu ako sa mi natahuje boli ma to... a v maji minuleho roka a dlho som si pichala fraxiparin..som tiez mala oper- krcovych zil a ja ich mám aj ma maternici...a mala vyzera ze bude velka uz teraz ma 3 kila az 3,5 ale beriem ze je to odhad...

ninan2
20. máj 2011

@michaelafiladelfiova aha tak to je potom ine ked mas taketo problemy... Lebo keby bol jedinym dovodom ten minuly CR, tak s tym sa da nieco robit, v zahranici bezne po CR byvaju vaginalne porody.

michaelafiladelfiova
20. máj 2011

no mne je to jedno ja uz som si pripravolala na normalny neviem.... len sa bojim ze to skusime a nakoniec bude akutna sekcia.. neviem..

ninan2
20. máj 2011

@michaelafiladelfiova hmm to pochybujem ze to bude takto, pretoze na planovany CR Ta predsa objednaju cca 2 tyzdne vopred, a urcite Ti vtedy nebudu davat vyvolavacku... Stat sa moze len ak budes rodit nahodou predcasne, a ved to sa vtedy uvidi podla situacie v akom co bude stave, urcite sa zbytocne nestresuj dopredu 🙂

michaelafiladelfiova
20. máj 2011

@ninan2 planovany CR mi urobia v 39 tt. ale vyhoda tej nemocnice je aspon to ze na druhy den mam dieta u seba alebo hned aj po prebudeni ak buem vladat dufa ze mi pomozu a budem vladat... lebo tu vc bb som maleho len videla na 4 den:( a to som ani nevedela.. ze mi ho vzali nic...
@ninan2 z mi ho krmili z flasky.. umelym:(
teraz zacinam 37 tyzden... tak koncom majaskor zaciatkom juna mi to urobia... ach neviem , tak by som chcela kojit po porode lebo pri prvom sa to nedarilo aj tie sestricky moc neboli ochotne...

happy8051
20. máj 2011

@anib ahoj 🙂 Dianatal poznam, hoci osobne som ho nemala. skusenosti s nim v porodke maju, aj on mozes poziadat, stoji cca 70€. finta je v tom, ze zabera indivindi, aspon podla toho viem, co mi baby vraveli. boli kocky co si ho velmi chvalili a nedaju nan dopustit a boli aj take, ktore hovoria, ze je to marketing.
osobne som nad nim neuvazovala, ale nemam proti nemu nic. zistis len ked vyskusas.
co sa tyka sitia, primar dba na to, aby si bola co najviac znecitlivena, aby ta to nebolelo a rozhodne lokalnym anestetikom nesetri, staci povedat, ze to velmi citis, ze ta to boli. rovnaky postoj maju aj ostatni.
ja som sitie citla a opichaval miesto viackrat, ale nebolo to nic strasne.
co sa tyka celkovej anestezy kvoli sitiu, do toho by som nesla, len ak by to bolo naozaj nevyhnutne. moj pripad bol ten, ze porod prebehol super a problem nastal az potom, ked sa mi maternica nerolovala naspat a bnastalo dost silne krvacanie, ktore neprestavalo, takze som skoncila na stole pod celkovou anesteziou a podstupila som kyretaz.
celkovu anesteziu treba vzdy vnimat ako operaciu, hoci ja som bola fyzicky hned fit... ale dostala som anestetikum, kvoli tomu sa mi spustila laktacia az na stvrty den... takze neodporucam ti trvat na uspavani a ak by to predsa len bolo potrebne, lekar ti to povie.
sitie samotne nie je tak bolestive, ze by sa oplatilo dat sa kvoli nemu uspavat.

happy8051
20. máj 2011

@anib konkretny nazov anestetika ktory pouzivaju pri siti neviem, ale ak je to dolezite, zistim ti

miracle
20. máj 2011

Velmi pekne dakujem, uz som sa s primarom spojila. Takze sa hadam v juli uvidime 🙂

michaelafiladelfiova
20. máj 2011

@happy8051 ahoj ja som vcera tam bola a sam mi aj dr. šiska sa vyjadril ze budem rodit cis. rezom... ze sa mam dohodnut este s primarom... , Primar mi to toez navrhol ako lepsie riesenie pre mna... a pre malu.. ze malu uvidim na druhy den alebo po prebudeni... ale ja som mala cr pred piatimi rokmi a viem ze mi trvalo sa otocit na bok nie to postavit tak mi pomozu tam s dietatkom sestricky? lebo vravel ze to mozme skusit ale radsej sa priklonil k to,mu cr... v 39 tt

happy8051
20. máj 2011

@michaelafiladelfiova ahoj 🙂 ak dvaja lekari, zvlast primar zhodnoti sekciu ako lepsie riesenie, respektovala by som to.
stale mas moznost rodit sekciou so spinalom, ak nemas problem, ktory by tomu branil. mozes sa opytat primara, ci by to bolo pre teba vhodne...
co sa tyka starostlivosti o babatko, toho sa nemusis bat. ja som mala prirodzeny porod, skoncila som na kyrete kvoli maternicci a bola som dva dni na pooperacke kde som malu nemohla mat. starali sa o nu sestricky v priestore pre novorodencov, ktorych maminky nemaju pri sebe. vsetka starostlivost bola bezproblemova.
len ti poradim, ziadaj aby ti malu doniesli cim skor na kojenie, aby sa ti rychlejsie spustilo mliecko. nemaj obavy, so vsetkym ti tam pomozu

michala1515
20. máj 2011

@michaelafiladelfiova sestricky na novorodeneckom sa pekne starali o babatka , ktore nemohli byt s mamickami, toho sa nemusis obavat, oni su tam vsetky velmi zlate 🙂

maricom
20. máj 2011

@ninan2 jasne že prikázať mne nikto nemôže ale ukladá to doktorom, že majú pacientky odporučiť na hospitalizáciu, v nz si to aj primár vyžaduje, ak tam nepôjdem je to moja vec to je jasné.

jéj sa tu zbierame júlovky, sa tam stretneme teším sa 🙂

happy8051
20. máj 2011

baby chcela by som urobit tabulku tehuliek ktore budu rodit v BS. posielajte mi udaje do IP

maricom
20. máj 2011

@happy8051 jasne a čo ti vlastne všetko máme poslať? aké údaje?

happy8051
20. máj 2011

@maricom termin porodu a ci je to chlapcek alebo dievcatko 🙂 a bydlisko este.. staci okres )

maricom
20. máj 2011

@happy8051 : 25. 7. 2011 - dievčatko Tereza - Kolta okr. Nové Zámky

sa neviem dočkať prvej poradne, som zvedavá či sa bude dať prirodzene...

happy8051
20. máj 2011

@maricom krasne meno, kedysi som chcela Terezku a potom som sa namotala na Nataliu 🙂 drzim palce, aby si mala super porod

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre