Pôrodnica Banská Štiavnica. Aké máte skúsenosti vy?

cipca
18. jan 2007

Pôrodnica v Banskej Štiavnici je úplne super!Personál nemá chybu(mylí a tolerantmý)ak máte nejake ine skúsenosti tak my to napíšte

oskarik
10. jan 2012

rodila som tiež v polke decembra a na dr šišku som mala obrovské šťastie..mal službu, keď mi večer začali bolesti a povedal, že do rána porodím..ráno, keď už som myslela, že sa zrútim od únavy, došiel špila a povedal, že pôrod sa ešte vôbec nezačal a tak mi prepichol vodu..rodila som teda až ďalší večer a samozrejme pri šiškovi..došiel sa pozrieť na posledné 3 min pôrodu, inak ma rodila asistentka Gabika- zlaté žieňa-bez nej by som sa tam trápila hádam ešte pol dňa.. pôrodnica ako celok je ok.. všetok personál milý atď., len niekedy má človek zmiešané pocity, lebo sa sestry i lekári rozchádzajú v názoroch a radách.. neviem, či je to niekde lepšie.. ja by som napriek všetkému išla do bš rodiť znovu..

misulda
13. jan 2012

Ahojte, ja som v BS rodila minuly tyzden a s porodom mi pomahali ti isti, ako u oskarik v predchadzajucom prispevku. Porodna asistentka mi naozaj pomahala, mala ma pod kontrolou. Dr. Siska prisiel az na poslednu chvilu, ale hlavne ze stihol. Ja sa na neho nemozem stazovat, hoci sa mi zdalo, ze na jeden nastrih ma sil akosi dlho. Mozno si daval zalezat... Potom sa este milo rozlucil. Primar je fakt prijemny clovek. Urcite by som znovu volila BS, keby som sa znovu odvazila rodit 😉 Velmi mily personal, no stiesnene priestory. To je asi jediny problem. Na nadstandard som sa dostala az na posledne dve noci, tak to tam bolo plne. Standardne izby poskytuju malo sukromia.
Tolko moja skusenost.

martinka49
26. jan 2012

Ahojte, tak som tento utorok absolvovala prvú poradňu v Štiavnici. Bolo to fajn, celkom rýchlo to išlo. Najskôr záznam srdiečka, potom k pánovi primárovi, práve začínala príprava na pôrod tak sme si odskočili tam a nakoniec sme išli na sono (prietoky). Sono mi robil doktor Šiška, ako som zistila neskôr podľa pečiatky. Mal práve poobednú siestu 🙂, ale bol v pohode, povedal mi ako bábo ležív brušku, kde čo má a tak, bol taký svojský ale v pohode.
Vrchná sestra na príprave vyzerala najskôr prísne, ale bola veľmi milá, bola to zábava aj pre našich budúcich ockov, ktorí tam boli.
Tak sa teším na ďaľšiu návštevu.

happy8051
26. jan 2012

je tu niekto s terminom okolo 16.6.???

leveretka
9. feb 2012

Ahojte 😀 ja som sice uz davnejsie rodila v BS, ale mala som pri porode MUDr. Broskvovu a max. spokojnost. Bola neuveritelne mila 😵 So Siskom som nemala dobre skusenosti, najviac mi vadil. Co som pocula od mamiciek, tak rad chodil k porodom aj ked tam uz bol iny porodnik a nastrih vraj vysival 😠 Nastastie som ho nezazila ani pri vizite, na uzv ma akurat sfukol za vahu, ze mam do porodu schudnut 😠 (14 kg vahovy prirastok)

happy8051
9. feb 2012

@leveretka by som chcela vidiet ako mas chudnut pred porodom 🙂)))

leveretka
9. feb 2012

@happy8051 nenabrala som odvahu sa ho opytat na recept 😝

cvokynka24
10. feb 2012

@leveretka no ja by som sa ho iste opýtala...ja idem do Štiavnice na prvú poradňu budúci týždeň, takže som veľmi zvedavá, čo ma tam čaká...

cyklamenka
12. feb 2012

Cauko babeny, som z BB a tiez uvazujem o porode v Stiavnici, no vobec netusim, ako to tam chodi. Moze mi niektora napisat, ako to tam chodi? Posledny mesiac aj v BB chodis uz do nemocnice, ale ako je to tam? Lezis tam skor? Ci ta len dovezu? Ako je manzel pri porode? Neviem, co sa skor spytat, ani co to stoji, z diskusie sa vela vycitat neda, len konkretnosti, kto je aky a pod. Dikes 😅

nikki28
12. feb 2012

@cyklamenka v 36. tyzdni prides do BS na poradnu (pondelok, utorok alebo stvrtok - kedy ti to vyhovuje), najprv ta sestricka zavola na zaznam, potom pojdes k inej sestricke, ktora ta zvazi, zmeria tlak a ked si tam prvy krat, tak ti zalozi kartu a potom ta posle za primarom, ten potom riadi zvysok. bolo by dobre absolvovat predporodnu pripravu. pokial pan primar nepovie inak, tak nie je nutne, aby si tam lezala skor, staci prist az ked to prepukne. manzel alebo ina blizka osoba pri porode moze byt, treba to povedat dopredu, takisto aj to, ci chces lezat na standardnej izbe alebo nadstandardnej. manzel pri porode stoji €10,-, nadstandardna izba €16,60 za noc, ak si na nadstandardnej izbe tych €10,- neplatis.

cyklamenka
13. feb 2012

@nikki28 Dakujem pekne.. a ake som na normal izbe? Alebo sa da po porode izby vymenit, ked budem dlhsie, ked bude mat mimi napr. zltacku?

happy8051
13. feb 2012

@cyklamenka na apartman je vytvoreny poradovnik. funguje to na principe: ktora skor odrodi, ta ho skor dostane. ja som lezala na pooperacke dva dni, potom som sla na normal izbu a az dalsi den som sa dostala na apartman kde sme boli este tri dni. mala bola ok, ja uz menej 🙂

cyklamenka
13. feb 2012

@happy8051 To aby tam spravili viac apartmanov, podla toho, kto kazdy tam chodi rodit :D

happy8051
13. feb 2012

@cyklamenka vacsinou je to tam plne, ale da sa to zorganizovat.... zase nie kazdy chce apartman

cvokynka24
13. feb 2012

takže, prvá poradňa v Banskej Štiavnici je úspešne za nami...všetko prebehlo v poriadku a nemám žiadne výhrady...sestričky aj primár sú úplne super...a ešte aj doktor Šiška bol milý...takže sa tešíme na budúci týždeň...

broskilinka
14. feb 2012

ahojte, ja som tiez rodila v stiavnici v novembri 2011.... boli sme max spokojni!!! Porod bol v celku rychly,, porodna sala je vyborne vybavena, ale nic s utisovacich prostriedkov sme nestihli pouzit, tesila som sa najma na rajsky plyn, fitloptu, horucu sprchu 🙂)), jedine masazny strojcek sme pouzili,,,,Dr Spilla je perfektny clovek, tiez aj Dr. Broskova a sestricky su velmi mile, ci uz na novododeneckom alebo porodnom oddeleni....citit tam rodinne prostredie a prijemnu atmosferu.... okrem sprch tam bolo vsetko v najlepsom poriadku... hned od prveho dna sme mali VIP izbu, ale pred tym som tam lezala aj na normalnej izbe a bolo to v pohdoe... z porodnice sme odchadzali plny skusenosti (1.dieta), oddychuti a stastni.... v decembri, januari a februari tam sli rodit aj moje sesternice 🙂....
takze stiavnicu vrelo odporucam a pojdeme rodit aj dalsie dieta 🙂

cvokynka24
14. feb 2012

@broskilinka akurát na tie sprchy som sa tam zabudla opýtať...nie sú ani na VIP izbách???sú len niekde na chodbe, alebo ako to tam je???mali tam včera toho veľa, tak som na niekktoré veci zabudla a nechcela som ich ani veľmi zbytočne zdržiavať...

happy8051
15. feb 2012

@cvokynka24 apartmaynemaju sprchy.vzdau nachodbe je zvlastsprcha pre gynekologicke pacientky, zvlast preoperantky a rodickyazvlast prenavstevy - teda doprovod pri porode

cvokynka24
15. feb 2012

@happy8051 takže ani na apartmánoch, ani na izbách nie je ani sprcha ani WC...tak to je škoda, ale inak je to tam super...

broskilinka
15. feb 2012

@cvokynka24 no zial sprchy nie su na izbach.... ale to vydrzis tych par dni.... dufam ze ked tam o 4 roky pridem opat rodit tak to zrekonstruuju a sprchy budu v lepsom stave a budu aj na izbach... 🙂
odporucam zobrat si so sebou nejaku plastikovu tasku alebo vrecusko lebo aj s hacikmi a polickami na odlozenie je to kriticke a do sprchy budes potreboavt prezuvky, vlozky, uterak, gatky, zupan, pyzamo.....

cvokynka24
15. feb 2012

@broskilinka ale tak jasné, že vydržať sa to dá...a už len koli tým ľuďom sa tam oplatí ísť rodiť...počula som na nich samé chvály... 🙂

broskilinka
15. feb 2012

@cvokynka24 vsetci su tam skveli...najviac nas prekvapilo ked s ami na porodnej sale (asi 3 hodiny) bola nonstop sestricka a stale ma monitorovala a davala na nas pozor...manzel bol samozrejme s nami a ona mu este hovorila a radila ako mi pomoct pri kontrakciach....

petrusiela
16. feb 2012

Sevaste baby 🙂
ja mam termin 27.6. a zaujimalo by ma kolkokrat terba absolvovat poradnu a ci sa tam oplati utekat z Nitry.
Pocula som o velkom negative- ze tam jednotka intenzivnej starostlivosti v pripade komplikacii babatka. 😖

salemi
16. feb 2012

Ja by som sa chcela spýtať, či máte skúsenosť s prirodzeným pôrodom, bez oxy, nástrihu a či vám bábätko nechali 2 hodinky po pôrode a na samospristatie. Píšu to na ich stránke ako bežnú vec, ale z rozprávania známych to tak nevyzerá. Preto chcem vedieť, či sú naozaj naklonení prirodzenému pôrodu a kontaktu matky a dieťaťa. Ešte ma zaujíma, či je tam laktačné poradenstvo. ďakujem pekne

ninan2
16. feb 2012

@salemi Ahoj, standartne to tam nie je, ale ak budes mat podpisany taky porodny plan od primara, tak Ti to mozno splnia. A ten oxy myslis v ktorej faze? Vyhnut sa mu mozes len pocas 1. doby porodnej ak sa budes dostatocne rychlo otvarat. Pocas 2. doby tiez, ale na tu 3. dobu Ti ho urcite daju (vypudzovanie maternice, kvoli predchadzaniu vacsieho krvacania).
Laktacna poradkyna ako taka tam nie, iba sestricky na novorodeneckom. Vacsina je velmi mila a ochotne poradia. Ale ak budes mat nejaky vacsi problem, konzultuj ho radsej s laktacnou. Ja som este z porodnice s jednou telefonovala a velmi to pomohlo.

ninan2
16. feb 2012

@petrusiela Ahoj, ja som tam utekala z Bratislavy ked mi odtiekla plodovka, takze ty to urcite stihnes 🙂 Este sme sa cestou aj u vas na pumpe zastavili kupit si casopisy 😀
A na poradni som tam nebola ani raz, vsetko som absolvovala v BA. Ale oficialne tam akoze chodit musis posledny mesiac pred TP.
Tie komplikacie zas extra caste nie su, hlavne je ist tam rodit len ked mas bezproblemove tehotenstvo a porod je v termine. Zakladne pristroje na 1. pomoc tam ale samozrejme maju.
Ja osobne som radsej isla do BS kde nemaju tuto jednotku, ako zostala v BA kde mame 3 velke super vybavene porodnice.

angika
16. feb 2012

@salemi mne dali oxy v 3 faze, ale stale sa ma pytali, ci suhlasim, a keby som povedala nie, tak mi ho zrejme nedaju.... to iste s nastrihom, pytali sa ma viackrat, aj tesne predtym, ci mozu, este aj manzela sa opytali 🙂 ale teda neriskla by som bez, aj tak som sa trochu potrhala... a babo mi dali hned po osuseni, co boli asi 2 minutky, a nechali mi ju pocas celych 2 hodin co som lezala na sale, aj sme skusali prisavanie, a potom sme sli spolu na izbu. No a k dojceniu - chodili za mnou sestricky a pomahali mi, kym sa malickej nepodarilo prisat a nerozbeli sme kojenie, takze max. spokojnost.

salemi
16. feb 2012

@ninan2 @angika Ďakujem. Dúfam, že aj mne splnia aspoň časť mojich predstáv. 🙂

salemi
16. feb 2012

@angika A kto ťa odrodil?

ninan2
16. feb 2012

@salemi no mna Paluhi a ohladne nastrihu nechcel ani pocut zeby ho nespravil... a ten oxy v 3. dobe Ti daju na 100 percent, primar na tom trva a nepodpise Ti porodny plan ak to tam budes mat.
K tomu laktacnemu, sestry pri prvom probleme davaju flasku s UM a maju plnu krabicu cumlikov. A doporucuju vazit babo pred a po dojceni a davat mu jest presne kazde 3 hodiny. Takze asi tak...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre