Pôrodnica Banská Štiavnica. Aké máte skúsenosti vy?

cipca
18. jan 2007

Pôrodnica v Banskej Štiavnici je úplne super!Personál nemá chybu(mylí a tolerantmý)ak máte nejake ine skúsenosti tak my to napíšte

ela2710
17. mar 2012

@angika
@verbal ja som pevne rozhodnuta pre samostatnu izbu, ak tam samozrejme budu volne, v ZH bola iba jedna a ziadna sanca, ale aj tak sa urcite stretneme 🙂

verbal
17. mar 2012

@ela2710 z Prievidze, je to tak 1hodina 15minut... Vezmeme ta po ceste 😀
ale nie, zda sa mi to dost casu, pri dcere od momentu, ked som pochopila, ze uz rodim do momentu, kedy sme sli do porodnice preslo asi 6,5hodiny... pocitam, ze mi poradia v porodnici ako to urobit najlepsie!

dulkagabulka
19. mar 2012

Dňa 26.3.2012 bude na STV2 odvysielaná relácia Medicina, ktorej témou budú Moderné metódy pôrodov. Hosťami relácie budú prednosta nemocnice na Kramároch, Doc. MUDr. Igor Rusňák CSc. a riaditeľ sanatória Koch MUDr. Vladimír Cupaník, PhD.. Členky OZ Ženské kruhy pripravili pár diváckych otázok, ktoré zaslali redakcii STV a ktoré si môžete prečítať v príspevku . Nevieme či otázky budú aj hosťom relácie položené. Ak vás otázky zaujali a chcete vidieť odpovete, pozrite si reláciu v pondelok dňa 26.3.2012 na stanici STV2 , vysielaci čas zatial nie je uvedeny

http://www.zenskekruhy.sk/index.php/akcie/pozyv......

ninan2
19. mar 2012

@dulkagabulka Ahoj Gabi, zaujimave otazky, vazne ale pochybujem, ze na niektoru daju zmysluplnu odpoved...

nikki28
19. mar 2012

@happy8051 ja som rodila sekciou a na apartman som isla hned z JIS-ky, asi som mala stastie 🙂

si31si
20. mar 2012

ahojte aj ja sa chystám do Štiavnice 😀 Máte už aj pôrodníka vybratého?

snehulienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
angika
21. mar 2012

@ela2710, @verbal, aj ja chcem ist urcite na samostatnu izbu, pri dcerke sa mi to podarilo hned, tak dufam ze aj teraz bude nieco volne... je to fakt super, ako v hoteli, vobec som sa necitila ako v nemocnici 🙂
@ela2710 no vidim, ze vekovy rozdiel rovnaky.... my sme chceli maly rozdiel, tak sa tesim, ze to takto vyslo... a urcite to bude narocne, ale zvladneme...
A ozaj, chcete poznat pohlavie? My nie, chceme znovu prekvapko 🙂

verbal
21. mar 2012

@angika iste aj ja by som chcela sama izbu, tak aby sme sa tam zmestili 😉
no su aj ine veci koli, kt. chcem ist az do BS, a to najma, ze babetko ostane s maminkou...

trdielko149
22. mar 2012

@ela2710 ale ale co to toto citam? blahozelam k tehu a prajem vsetko dobre 😉

ela2710
23. mar 2012

@angika my chceme vediet, co cakame, nato som zvedava od zaciatku 😀 hoci to nie je dolezite, tesila by som sa rovnako ci bude chlapec, ci dievca, len nech je zdrave, ale predsa len zvedavost je zvedavost 🙂 a ak sa smiem spytat, kolko si uz pribrala? mne vaha stupla uz o 6,5 kg za cele tehu - vyzera to tak, ze zas priberiem ako pri prvom /24 kil a posledne tyzdne som 2 schudla 🙂 len na mne to ani vidiet nebolo, vzdy som bola velmi stihla, tak som si s tymi kilami pripadala uplne normalne, len som ich do mesiaca po porode zhodila a nic som preto nerobila, dufam, ze tieto kila sa uz na mne aj trosku dlhsie ohreju 😀 )

ela2710
23. mar 2012

@trdielko149 dakujem 😵 🙂 a vy este neplanujete pre Emmku surodenca?

ela2710
23. mar 2012

@si31si ahoj, porodnika si nechcem vyberat, necham to na nahodu, tu v ZH som si pri prvom porode jedneho velmi priala, nechala som to na nahodu, nezajednavala som ho, a nakoniec pracoval rovno vtedy, ked sa maly pytal na svet. A este mi to pride ako dost penazi vyhodenych do luftu..uz za EPI sa u nas dost plati, prvy porod som mala bez nej, druhy si bez nej uz netrufam,

neviete kolko sa za nu plati v BS?

crysmile
23. mar 2012

@ela2710 epi v BS nedostanes.. ja by som prave s epi nesla rodit, nastudovala som si veci o prirodzenom porode..

ela2710
24. mar 2012

@crysmile fakt sa v BS nedava? ja som sla prvykrat bez epi, uz by som viac bez epi nesla, kedze bol prvy porod taky, aky bol

ninan2
24. mar 2012

@ela2710 nedava, BS sa akoze specializuje na prirodzene porody. Akurat tak rajsky plyn mozes dostat a mozno nejake injekcie proti bolesti.

ela2710
24. mar 2012

@ninan2 este som o rajskom plyne pri porode nepocula 🙂 ale BS sa mi stale paci z okolia najviac, ved uvidime, ak bude babatko zasa velke, ako prve, tak ma pustia len cisarakom, maly sa mi zasekol v porodnych cestach, bol vacsi a ja mam uzku panvu 😒 a mozno bude zas druhy porod ovela lahsi, uvidime 😵 😵
a ty si rodila v BS? bola si spokojna?

happy8051
24. mar 2012

@ela2710 rajsky plyn davaju v BS nieco vyse roka, ale ohlasy na to su skor negativne co ja viem.... ja som rodila v BS bez epi, teraz budem rodit v juni bez rajskeho plynu

trdielko149
25. mar 2012

@ela2710 ja si netrufam ani po zdravotnej stranke ai po psychickej ani po financnej na druhe dieta ... zdravie mam dost nalomene jedna operacia za mnou momentalne druhy mensi zakrok predomnou a po narkoze tie stavy bleeee a ja domcek chceme teraz sme v byte ...co sa tvojho porodu tyka ja som zastanca co najvacsej prirodzenosti cize bez EPI ..zvladla si bez nej predsa aj prvy porod a tazky tento druhy bude lahsi uz pre teba ... 🙂 je to na vas hlavne aby ste boi zdravucki 🙂

ninan2
25. mar 2012

@ela2710 jj, a relativne spokojna 🙂 A dalo sa to v pohode prezit aj bez EPI 😉

angika
26. mar 2012

@ela2710 no pribrala som asi 3-4kg, a to priberam rychlejsie ako pri malej, lebo pri nej som len 8,5 za cele tehu, po porode som este 3kg schudla.... teraz to ide rychlejsie, ale hadam to zase pojde lahko dole, nejako sa tym netrapim....
a ano, v BS EPI nedavaju, ja by som to aj tak necchela, prvy moj porod trval 14 hodin a zvladla som, zlvadnem aj teraz....

mirulka147
28. mar 2012

@minaz ahoj možem sa spytať aky je postup pri planovanej sekcii mam placentu nat krčkom takže sa uvažuje o sekcii a ja by som chcela rodiť v BS tak sa tam mam isť dohodnuť osobne alebo najprv telefonicky a čo ma potom čaka a či može byť manžel pri sekcii alebo aspon dako umožnia pofotiť babetko a ako je postarane o skor narodene detičky v tejto porodnici?

happy8051
28. mar 2012

@mirulka147 pri planovanej sekcii potrebujes mat absolvovane interne vysetrenie. prichazas spravidla den pred porodom a sekcia a robi rano. mozes si vybrat celkovu narkozu alebo spinal, pokial ja viem, doprovod nie je dovoleny. skor narodene deti ktore vyzaduju specialnu straostlivost sa prevazaju vrtulnikom do bb, pretoze v bs nemame JIS

mirulka147
28. mar 2012

@happy8051 dakujem za informacie 🙂

cvokynka24
29. mar 2012

...ahojte..a od utorka sme už konečne doma...pôrod v BS a samozrejme aj celá starostlivosť: na jednotku s hviezdičkou...len sme mali trošku strach, či dojdeme včas, ale podarilo sa...bolo to rýchle a všetci okolo mňa sa snažili, aby bolo všetko čo najmenej bolestivé a čo najrýchlejšie...uplne super...

happy8051
29. mar 2012

@cvokynka24 tesim sa, ze si bola spokojna 🙂 pri kom si rodila?

ela2710
29. mar 2012

@mirulka147 v ZH mozes mat pri spinale doprovod, aspon kamoska z vedlajsej izby mala pri sekcii manzela, no ten nakoniec odpadol, rodila le par hodin predo mnou a tak sa ma pytali, ci som si ista, ci chcem mat pri porode partnera, aj ked ja som sla prirodzenym, chcela som a zvladol super, velka opora, asi to zalezi od nemocnice, treba sa tam spytat 🙂

ela2710
29. mar 2012

@cvokynka24 gratulujem k dcerke 😵 😵

mirulka147
29. mar 2012

@ela2710 ahoj ja by som brala asi celkovu anesteziu ja som dosť uskostliva to by sme kolabovali asi obaja hlavne by som chcela mať aspon fotky prveho momentu babetka ked sa narodi prvu dceru som videla po 16 hodinach po sekcii a aj to sestriťka ked videla že mi tečie ešte infuzia tak sa otočila a chcela malu odniesť preč aj ja s plačom nanu že či mi ani dieťa naukažu druhy som mala normalny a to bol suprer zažitok 🙂

cvokynka24
29. mar 2012

@happy8051 spokojná som bola veľmi...no meno doktora som si nezapamätala...ale je tam len primár, Šiška a ten tretí...je mladý, má plešinku a priezvisko sa začína na P...všetci boli super...len sme mali stach, či nezačnem rodiť už cestou v aute, lebo to malo veľmi rýchly priebeh...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre