Pôrodnica Banská Štiavnica. Aké máte skúsenosti vy?

cipca
18. jan 2007

Pôrodnica v Banskej Štiavnici je úplne super!Personál nemá chybu(mylí a tolerantmý)ak máte nejake ine skúsenosti tak my to napíšte

lucia1981
11. máj 2011

ahojte! ja sa chcem opýtať ohľadom manžela pri pôrode, či musí v BS absolvovať nejakú prípravu alebo nie? ďakujem

simona1986
11. máj 2011

@lucia1981 neni to napísané že musí,ale može 🙂 (a je lepšie ked tam príde) dozviete sa tam zaujímavé veci. ten moj sa tam teší viac než ja 🙂 doporučujem.

simona1986
11. máj 2011

baby zajtra poradna 🙂 tak sa tam možno s niektorov vidím. zajtra nejdem na sono (prietoky) tak snad stihneme prípravu. teším sa 😀

zufzufmeister
11. máj 2011

@lucia1981 čo som čítala na stránkach pôrodnice, tak musí aspoň jednu...

simona1986
11. máj 2011

@zufzufmeister netáraj! nemusí! čo ho tam vyčarujú,ak sa mu nedá príst. poznam prípad ked nestihli pripravu,a išli hned rodit,a to boli raz v poradni 😅 ....tak netaraj že musí. takže nebol na príprave,tak čo ho nemali pustit k porodu? jaj moje nervy!

kulinan
11. máj 2011

@simona1986 no podla mna až tak netárala. Vieš, jasné že ked sa mu nedá prísť,tak ho nenechajú pred dvermi, ale poviem ti, ked si nenájde ani raz čas tam zájsť, však aj on musí vedieť čo má a čo nie, čo ho čaká, je fajn sa o tom dopredu porozprávať ,môže sa opýtať čo chce, to my chceš povedať že ten chlap je taký perfektný že všetko ovláda?
Ja som rodila v 2007, vtedy sme všetko absolvovali s manželom, a teraz v januári tiež. Už vedel čo ho čaká,napriek tomu bol rád,ked sme na tu prípravu mohli ísť spolu. Ked sám muž chce ísť na porod, prečo sa bráni príprave

@zufzufmeister myslela si to dobre, presne tak by to malo byť a preferujú ak muži na prípravu zájde, dostanú tam cenne informácie

simona1986
11. máj 2011

@kulinan to viem ja to tiež tvrdím že tam sú skvele info. ale otazaka bola či musí! 😒 ale ak tam nebude tak sa nič nedeje k porodu ho pustia,aj tak. no nechajme to už

bambulka0406
11. máj 2011

oni to zapisuju aj do knizky ci mm bol na priprave

zufzufmeister
11. máj 2011

to je jedno aká bola otázka... My sme tam už boli sa informovať pred pár týždňami a áno zapisujú to do knižky či sa zúčastnil. Mne napr. primár povedal, že min. raz by sa mal zúčastniť prípravy a asi je to aj dobre, aspoň bude vedieť čo ho čaká a môže sa pripraviť... Myslím, že aj tu na fóre som čítala, že by sa mal min. 1 sedenia zúčastniť... Preto vyžadujú aby si od 35 týždňa chodila na poradne tam, ale jasné, že neodmietnu, veď žena sa nemusí v podstate v pôrodnici ani ohlasovať vopred, keď príde, že rodí, tak ju vezmú...

lucia1981
12. máj 2011

...baby ja som sa pýtala preto, lebo môj manžel je dosť vyťažený pracovne a jeden pôrod už somnou absolvoval, bez prípravy a bolo to super, že tam bol somnou, bez neho ani rodiť nepôjdem.... 😀

lucia1981
12. máj 2011

..a ešte som sa chcela spýtať ako je to keď sa tam chceme ísť pozrieť? cez víkend máme cestu cez BS tak by som sa chcela zastaviť aj tam myslíte si, že je to možné...? 😕

ninan2
12. máj 2011

@lucia1981 hej, my sme sa tam zastavili cez Velku noc v nedelu a bez ohlasenia, a uplne v pohode. Cez vikendy tam ani nemaju az taky ruch ako cez tyzden, takze je to vtedy lepsie.

zufzufmeister
12. máj 2011

@lucia1981 môžeš sa zastaviť kedykoľvek... Aspoň tak je to na stránke, ale fakt je, že aj my sme tam boli úplne bez ohlásenia a žiadny problém... 🙂 Daj potom vedieť ako sa ti páčilo... 🙂

lucia1981
12. máj 2011

...a keď ste tam prišli tak čo ste povedali? že si chcete pozrieť oddelenie a niekto sa Vám potom venoval?

ninan2
12. máj 2011

@lucia1981 hej, sluzbukonajuci doktor...

simona1986
13. máj 2011

ajajaj sestrička stratila hlas,tak sa včera preporodna príprava nekonala. ☹

zufzufmeister
13. máj 2011

@lucia1981 hej, že sme sa rozhodli ísť rodiť do štiavnice a chceli by sme si to pozrieť, išli sme rovno za primárom a ten si nás hneď vzal do ordinácia, najprv povedal čo to o pôrodnici, ako to tam funguje atď a potom nás previedol, ukázal nám izby, pôrodnú sálu, vybavenie... Strašne milý a vôbec sa netváril, že ho otravujeme, alebo niečo také...

michala1515
17. máj 2011

ahojte. ja som rodila pred 2 tyzdnami v BS, sli sme tam uplne necakane, byvame 100 km odtial, teraz som len rada, ze som neporodila cestou 🙂 nechodila som tam ani do poradne ani mm na ziadne pripravne kurzy a bol so mnou pri porode a vsetko bolo super. inak to sa ani neda nazvat normalnou porodnicou, je to tam naozaj super, personal je skvely, ustretovy, mily, porodna sala je tiez pekna, nemala som pocit, ze som v nemocnici 🙂 p. primar je velmi ludsky a prijemny clovek.

ninan2
17. máj 2011

@michala1515 Ahoj, tak to je super, a srdecne gratulujem 🙂 Mala si pri porode aj nejake "special" poziadavky ci ani nie?

michala1515
17. máj 2011

@ninan2 dakujem 🙂 no u mna sa to zbehlo vsetko tak rychlo, ze som ani nemala cas velmi rozmyslat, robila som co mi kazali. ak spolupracujes, je to ovela lahsie. do stiavnice sme prisli o pol 3, primar nam vsetko najprv vysvetlil, potom ma prijali, nejake papierovacky, o 4 mi pustili plodovu vodu, potom klystir a sli sme rodit. o 7 bola malinka na svete, o 9 som uz stala na nohach 🙂 na porodnej sale maju super porodne kreslo, ktore ti porodne asistentky polohuju podla tvojich poziadaviek, tiez je super ze ta polohuju aj pocas 1. doby porodnej, nemusis byt v klasickom lahu ci polosede.

ninan2
17. máj 2011

@michala1515 hmm tak fajn ze tak rychlo to bolo! A potom 6nedelie ako, mali ste apartman? A na kolky den vas pustili?

michala1515
17. máj 2011

@ninan2 ano, mm bol cely cas s nami. ten apartman je taka normalna vacsia izba, manzelska postel, postielka, tv, umyvadlo, stolik, prebalovaci pult, stravu mi tam nosili na izbu, aj ma vzdy prisli zavolat na vizitu. co sa tyka sumy za apartman, nie je to tak vela, v inych porodniciach je to aj 30 e, tak ak je moznost, je lepsie byt na apartmane. pustaju na 4. den ak rodis cez den, my sme porodili pondelok vecer, takze sme domov sli az sobotu rano. gyn by ma bol pustil uz aj piatok, kedze vsetko bolo ok, ale detska lekarka este chcela malu sobotu rano zaockovat, tak sme vydrzali. detske sestry su neskutocne trpezlive, vzdy mile na deticky, pomahaju mamickam s kojenim, davaju rady ako sa starat o deticky a tak. ja som bola naozaj spokojna a odporucila by som tuto porodnicu komukolvek 🙂

petranzamky
18. máj 2011

Ahojte. Som tu nová, nedávno som zistila, že som tehotná...teším sa,problém je len v tom,že mám strašné obavy z pôrodu. Otehotnela som tak, že ani neviem ako, plánovali sme to až o nejaký rok-dva.To hlavne tým obavám som to tlačila pred sebou ako fúrik. Teraz mam 28, takže inak na čase. Viete mi niektorá poradiť, či sa v BŠ dá dojednať plánovaný cisársky. Ja by som to chcela tak.....Ďakujem všetkým za odpoveď

lucia1981
18. máj 2011

ahojte! chcem sa opýtať, že od koľkého týždňa treba chodiť do poradne do BS, lebo teraz akurát pozerám že najbližšiu poradňu u môjho lekára mám 2.6. a to budem už v 36 tt..... 🙂

michaelafiladelfiova
18. máj 2011

aj ja sa chcem opytat ja dnes mam 37tt a este ma caka jedna poradna u mojej doktorky ale to uz budem v 38tt tak neviem ci to neni neskor neviem---to tam mozem prist ale bez objednania.. ci tam musim zavolat a objednant sa dakujem

ninan2
18. máj 2011

@petranzamky nikde v SR sa neda dojednat planovany cisarsky bez vazneho zdravotneho dovodu! A ked uz, tak skor v nemocnici kde nie su velmi nakloneni prirodzenym porodom (bez zbytocnych lek. zasahov a liekov), a to pre BS zrovna teda neplati.

ninan2
18. máj 2011

@lucia1981 uz sa tu viac krat pisalo, ze zhruba od 35/36 tyzdna, aj na webe to tak maju.

ninan2
18. máj 2011

@michaelafiladelfiova no mala by si sa uz v BS ukazat, najvyssi cas... o tom objednani si nie som ista, myslim ale ze netreba...

lucia1981
18. máj 2011

@petranzamky ahoj to prečo chceš ísť rodiť cisárskym? veď podľa mňa doba hojenia je dlhšia ako pri klasickom pôrode, kde ja som už pár hodín po pôrode behala a viem, že kamoška čo rodila cisárskym sa pár dni nevládala postaviť na nohy... 😢

michaelafiladelfiova
18. máj 2011

@ninan2 hej, lebo mám poradnu este 24.5 u mojej toho streptokak mi ide brat ci nemam... tak tam mám prst bez toho , bez ukoncenych vysledkov???

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre