Pôrodnica Banská Štiavnica. Aké máte skúsenosti vy?

cipca
18. jan 2007

Pôrodnica v Banskej Štiavnici je úplne super!Personál nemá chybu(mylí a tolerantmý)ak máte nejake ine skúsenosti tak my to napíšte

ninan2
30. máj 2011

@mana77 Ahoj, a nevies nahodou preco tam byva vo stvrtok vacsi naval, je to kvoli tej Priprave na porod aj, ze vacsina zien ide potom tam? Ta priprava tusim byva este v utorok (alebo pondelok?), cize aj vtedy je tam zrejme viac zien?

mana77
30. máj 2011

@ninan2 neviem preco je tam prave vo stvrtok taky naval, inokedy som tam nebola, ale koli tomu ze bolo tolko vela zien, nebola uz dva stvrtky priprava lebo sestricka nestihala. ale myslim ze ta priprava byva aj v pondelok a v utorok o 12.00 a netreba sa tam prihlasovat. Porodnicke oddelenie je hned pri obchode s detskymi vecami, ked vojdete dovnutra hlavnym vchodom napravo je lekaren. rovno su take presklene dvere a za nimi treba ist dolava. tam su dalsie presklene dvere. treba si za nimi navliect navleky (je tam taky automat-0,50€) a uz ste na oddeleni.
Predporodna priprava byva na inom oddeleni tam kde je rehablitacia, to vam niekdo ukaze.

michaelafiladelfiova
31. máj 2011

ahojte som po poradni, no skoro si ma tam nechali ze na zajtra cis. rez. som ukecala na piatok... bo pre mna sok ostat dnes musim si syna zabezpecit.. a tak,...drzte palce🙂

repka7
31. máj 2011

@michaelafiladelfiova ahoj aj ja som dnes bola, o 10:30 sme už domov išli, to si ta fakt chceli tam už nechat?takže v piatok už budeš mat drobca pri sebe 🙂 , držím palce a už si zdravá?

michaelafiladelfiova
31. máj 2011

@repka7 ano. uz mám len astmu... no my sme tam boli o 11. celkom rychlo sme to obehli.... no hej... dake mám zmiesane pocity myslela som az buduci tyzden no nic...

simona1986
1. jún 2011

Zdravím Vás. už sme na svete,volam sa Hanka a narodila som sa 26.mája o 20.20,rodil ma dr Šiška 🙂 bol to 13 hodinovy porod 🙄

ninan2
1. jún 2011

@simona1986 Ahoj, tak to je skvele, srdecne gratulujem 🙂 Napis nejake podrobnosti o porode, ked sa Ti bude chciet, ako co prebiehalo a ako si bola spokojna s porodnicou 🙂

mana77
1. jún 2011

@simona1986
ahoj, blahozelam k babatku, krasne meno ste vybrali (aj my mame doma Hanku). Prajem vsetko dobre

happy8051
1. jún 2011

@simona1986 jeeeej gratulka k Hanicke... a bolo vsetko ok? okrem toho ze to trvalo 13 hodin no 🙂

simona1986
1. jún 2011

@ninan2 ahoj.teraz sa asi na mna urazí vela čitateliek,ale.... 😒 no takto je to dorá porodnica,je tam dobry personal,a tak,ale je prehnane vychvalena ako je realita. moj nazor 😉

bambulka0406
1. jún 2011

@simona1986 podla mna je prehnane vychvalene novorodenecke, myslim pristup sestriciek. s gyn. som bola spokojna. inak blahozelam k dcerke 😉

happy8051
1. jún 2011

@simona1986 nema sa kto preco urazat... a v com sa ti zdala peilis vychvalena konkretne?

happy8051
1. jún 2011

@bambulka0406 s tym suhlasim

simona1986
1. jún 2011

@happy8051 bolo to v poriadku,len som mala strašné kontrakcie, lebo mi vyvolavali,a som strašne cirkusovala 😀 jaj ja som tam snimi dorobila... aj dr šišku sm sa obavala,ale zbytočne bol dobry 🙂 vela mi pomohol,lebo už som nevladala. bolo by to tam ešte lepšie keby sme sa dostali na apartman,no bohužial boli sme 4 v poradí. čiže ja som tam bola na izbe s 4 maminami,a je to trošku stresujuce.takže manžel,každy den hore dole 80km za nami. ani hotel volny...teraz bola porodnica doslova preplnena

simona1986
1. jún 2011

@happy8051 celkovo,ked som počula o nej tak som čakala viac. a to na novorodeneckom oddelen íje to divoke,hej sú tam aj výnimky. nemala som mlieko 3dni,bože čo tam ta sestrička so mnou,dorobila,začala mi natahovat,prsia a stale musí musí tahat,malá plakala velmi nič jej nešlo,to bolo take nepríjemne. vždy,ma kontrolovali či davam prsník,a potom až dali mlieko,ked vydeli že nič nejde. to som sa cítila tak čudne,ked mi stale pozerli prsia 😎 asi si mysleli že jej nechcem dat mlieko,asi mali taky skusenost 🙂 ale nehovrím že je zlaa porodnica. apropo,ja som tam išla z toho dodvodu,že zvolen porodnica je ešte dalej,a do LV sa nam nechcelo 🙂

ninan2
1. jún 2011

@simona1986 na ktorej izbe si bola so 4 maminami, na 600nedeli po porode ci iba pocas 1. doby porodnej? Ostatne je inak aj o tom, ze co ty dovolis aby robili... V BS mi to pripada, ze da sa s nimi vyjst a dohodnut, na rozdiel od velkych porodnic napr. tu v BA.

bambulka0406
1. jún 2011

@simona1986 no ja som nazoru, ze kvoli nim nekojim. isla som zdeptana co sa tyka kojenia odtial 😒 aj ked mala som aj trikrat tazke zapaly. ale mliecko aspon odsavam a maly ma materske, takze ta chapem 😉

simona1986
1. jún 2011

@ninan2 ja som bola na 600 nedelí s 4 maminami. ja som bola hned od začiatku na porodnej sale

ninan2
1. jún 2011

@simona1986 fuha, a to sa tolko mamiciek zmesti do 1 izby? Aj s babatkami? Kolko je tam vlastne takychto izieb (okrem apartmanov)?

ninan2
1. jún 2011

@bambulka0406 ja sa hlavne na ziadne sestricky co sa tyka dojcenia nespolieham, co som citala vacsinou kazda radi nieco ine a aj to je zle... Preto som si uz dopredu kupila knihu o dojceni, ktoru vydala Mamila (zdruzenie laktacnych poradkyn). Ak chces nejak riesit to svoje dojcenie, vyhladaj si poradkynu vo svojom okoli a urcite Ti pomoze. http://www.mamila.sk/

simona1986
2. jún 2011

@ninan2 su tam 3 izby okrem apartmanov. na dvoch izbach sú tri maminy a na tej jednej 4. ano sú tam s nimi aj babetka,v takych postielkach na koliečkach. 😖 takže je tam taky neklud,ja som bola z toho nervozna že ked moja začala plakat chcela som ju rychlo utíšit aby ostatne sa nezobudili.keby sme sa dostali na apartman tak by to mohla byt krasne dovolenka v trojici..

lenocka80
2. jún 2011

@happy8051 ahoj. Chcem sa ta opytat, ci neexistuje nejaky zoznam, co si so sebou zobrat do porodnice...na stranke som nic take nenasla. Dakujem 🙂

lenocka80
2. jún 2011

@mj30 jej, naozaj, dakujem pekne 😉

mj30
2. jún 2011

@lenocka80 za malinko, musime si pomahat 🙂

happy8051
2. jún 2011

@lenocka80 idem dovarit, spisem to a hodim sem pre vas vsetky 🙂

happy8051
2. jún 2011

@lenocka80 no okrem toho, co je v zozname si urcite pribal mast na bradavky, jednorazove nohavicky pre seba, Sudocrem alebo inu mast pre babatko, slapky do sprchy

baklik
2. jún 2011

ahojte, citam takmer same chvaly na porodnicu v BS. mna trosku odradza to, ze nedavaju epiduralku. som prvorodicka a odkedy viem, ze existuje, som sa na nu spoliehala...tak nejak vnutorne ma to ukludnovalo, ze to prispeje k tomu, aby bol porod znesitelnejsi. ale v BS ju nedavaju a neviem, ci porod v sede, ci polosede, aromalampa, hudba a tlmene osvetlenie su adekvatna nahrada. som prvorodicka a caka ma to koncom novembra.
nie je to sice az take podstatne, ale aj ked uz viem toho o porodnici v BS celkom dost, zatial som nepocula ani zmienku o strave. ako je to, ked by tam bol od zaciatku so mnou aj partner na apartmane? kolko by si doplacal za stravu?

baklik
2. jún 2011

este jedna otazka - citala som, ze v BS prepustaju matky na 4. den po porode, pritom napr. v BB je to az na 6. den. preco je to tak? nemoze to byt na skodu veci?

happy8051
2. jún 2011

@baklik EPI sa nepodava,primar ma na to svoje objektivne dovody, ktore ti urcite rad vysvetli, ked sa opytas. musis sa teda sama rozhodnut. co sa tyka stravy, manzel ma moznost objednat si rovnaku stravu ako sa podava na oddeleni, alebo je moznost donaskovej spluzby denneho menu z restiky www.nadkozakom.sk

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre