Pôrodnica Banská Štiavnica. Aké máte skúsenosti vy?

cipca
18. jan 2007

Pôrodnica v Banskej Štiavnici je úplne super!Personál nemá chybu(mylí a tolerantmý)ak máte nejake ine skúsenosti tak my to napíšte

michaelafiladelfiova
18. máj 2011

ja mám prve dieta CR a to som bola len na jiske 3 dni...

lucia1981
18. máj 2011

baby ja len dúfam, že sa dostanem na tú nadštandardnú izbu aby som pri sebe mohla mať manžela a a aj prvého synčeka aspoň 1-2 dni.... 🙂

michaelafiladelfiova
18. máj 2011

ja nadstandartku dako neriesim ved ich je vela maju tam aj apartman moj chodi do skolky tak to dako preziju bezo mna🙂

ninan2
18. máj 2011

@michaelafiladelfiova ja si myslim ze mozes, a vysledky ze donesies nabuduce... radsej sa tam ukazat skor, ako neskoro, nech s Tebou rataju na ten porod 🙂

simona1986
18. máj 2011

@michaelafiladelfiova mne to vtedy tiež tak blbo vyšlo. mne zobrala na streptokoka moja doktorka a len som si prišla o 5dní pre vysledky. ale už pred tym som jej povedla že idem chodit do poradne v BS. a ešte ked som bola prvy raz v BS v poradni tak sa ma opytali,či mi majú oni urobit ster na streptokoka...takže tak

michaelafiladelfiova
18. máj 2011

@simona1986 ale mne ho má brat len 24.5. tak som zvedava tak zajtra sa teda chystam do tej poradne netreba tam teda volat hej,, boze som dako nervozna,,,, ci je vsetko ok...

simona1986
18. máj 2011

@michaelafiladelfiova aj ja idem zajtra do poradne. neboj sa všetko bude ok.nestresuj 🙂 ved uvidíš čo ti povedia,možno ti aj zajtra zoberu ster,aj mne to tak vtedy navrhli.

michaelafiladelfiova
18. máj 2011

@simona1986 hej a staci ked tam pridem okolo 9? bo ma tam moj chlap zavezie a potom pre mna pride, bo som sa rozhodla len dnes ,,,,a on ma robotu...

simona1986
18. máj 2011

@michaelafiladelfiova ano stačí.to je taky najlepší čas. lebo minule som tam prišla skor,a mali tam ešte fofri,vyzity a tak.

ninan2
18. máj 2011

@simona1986 cize dopredu sa netreba objednat ze? Ani k primarovi? Ci iba on robi poradne vlastne?

michaelafiladelfiova
18. máj 2011

@simona1986 a ty este nejdes rodit nemas ani nalez??? to ja pred 5 rokmi som uz mala syna v rukach ale on siel CR a staci mi knizka tehotenska ano.. bo kartu mám este u doktorky

simona1986
18. máj 2011

@ninan2 ja som sa vobec nikdy neobjednavala. ee netreba 🙂

simona1986
18. máj 2011

@michaelafiladelfiova ano len knižka. noo ja by som už aj išla rodit, joj ani nevieš ako by som rada išla.ale ked som tam bola pred tyždnom tak ešte som boloa úplne zatvorená,ani krčok neskrateny. ja sa zas bojím že pojdem na cisara,ak sa aspon kusok neotvorím.

michaelafiladelfiova
18. máj 2011

@simona1986 neboj mas teoreticky este cas🙂 tam sa chodi kazdy tyzden na poradne no tak sa tam mozno vidime🙂 pa idem vyvencit mojho synatora... a dakujem ..

zufzufmeister
18. máj 2011

@lucia1981 myslím že od 36 týždňa...

michala1515
18. máj 2011

@petranzamky v bs su za vsetko prirodzene co sa tyka porodu, ani epi nie je mozne si zaplatit, aspon mne to tak bolo povedane. tiez nechapem preco chces ist rodit sekciou. spontanny porod sa da zvladnut a mozno v ten den alebo max na druhy budes na nohach a budes sa moct starat o svoje babatko. pri sekcii to trva dlhsie a aj sa dlhsie budes davat dokopy, ved predsalen je to operacia, aj rana ta bude dlho boliet.

maricom
18. máj 2011

ahojte, aj ja som sa rozhodla pre BS, písala som mail a dostala som takúto odpoveď:

treba prisť do našej pôrodnice po 35 týždni a to buď v P ,U , alebo vo štvrtok okolo 10,00 . Ukážeme Vám oddelenie a zodpovie na prípadné Vaše otázky, odpovedal Dr Špila

maricom
18. máj 2011

Joj no aby ste vedeli do BS idem preto, že chcem prirodzený po cisárskom čo v NZ nie je možnééé a teraz to vyzerá, že to bude možné tak rezať sa opňť nechcem nechať eee

michala1515
18. máj 2011

@maricom nz porodnica je kapitola sama o sebe, som rada, ze som tu nemusela rodit a stihla som prist do bs 🙂

ninan2
18. máj 2011

@maricom to dobre robis, ze nesuhlasis s dalsim CR, pretoze ten predtym nie je na ziadnym relevantnym dovodom nan...

petranzamky
19. máj 2011

Ja ani presne neviem, proste som asi moc citlivka, mávam hrozné migrény a hrozné sú aj prvé dva dni menštruácie (ktoré síce teraz už nie sú) a už tie ťažko znášam, a kde je to oproti pôrodným bolestiam, síce som ich nezažila, ale z počutia viem, že to asi nebude dobré ☹ . Ja by som si asi keď už vybrala ten cisarák, prídem tam, umŕtvia, a keď je po všetkom tak bude okej. Ja mám hrozné obavy z normálneho pôrodu. Možno som naivná, ale čo už, každý sme nejaký. Ale keď tvrdíte že je normálny pôrod lepší, tak aj to beriem v úvahu, ak keď každá hovorí niečo iné.Ale aj tak ďakujem všetkým za odpoveď

happy8051
19. máj 2011

@petranzamky cisarsky rez je operacny zakrok a indikuje sa vtedy, ked je na to zdravotny dovod. tak je to v BS. ohladne rekonvalescencie po nom by som to az take rychle a bezproblemove vzdy nevidela... rezu ti niekolko vrstiev kym sa dostanu k babatku, mas pooperacnu ranu, okrem toho sa ti stahuje maternica, hoja sa porodne cesty, rana zvykne byt dlhsi cas citliva... neodhovaram ta, len ti pisem aky je real...

petranzamky
19. máj 2011

Babenky a čo by ste mi poradili. Ja som z Nových Zámkov, síce len vstupujem do 3mesiaca, ale už uvažujem o tom kde rodiť. Mne hovorili že Nitra je celkom fajn, ale každá tu tak vychvaľuje BS!!!! No ale je to od nás tak 100 km, zhruba 1,5 hodiny cesty. Ako by ste to riešili vy? oplatí sa tam rezervovať miesto pred termínov, alebo ísť na hotel? Ale čo keď to príde skôr, a nestíhame to? Pred 2 rokmi som mala robenú konizáciu a povedali mi že tu je vyššie riziko predčasného pôrodu, ale ani nemusí byť. tak čo vy na to? ďakujem pekne ...... ste zlaté že pomáhate, ja som z toho celého jeleň

ninan2
19. máj 2011

@petranzamky BS sa oplati hlavne kvoli moznosti prirodzenemu porodu, kedy sa to Teba nesnazia za kazdu cenu nacpat vsetky mozne lieky a vykonat rozne zbytocne zakroky. Vobec neposkytuju epiduralku, takze neviem ci je to zrovna pre Teba vhodna porodnica, ved si pisala ze sa dost bojis bolesti pri porode...
Skus si tu najst vhodnejsiu porodnicu, s epiduralkou a blizsie k NZ: http://tehotenstvo.rodinka.sk/?id=sprievodca-po...

petranzamky
19. máj 2011

@ninan2 ďakujem pekne, pozriem všetko

maricom
19. máj 2011

@petranzamky jojoooj srdiečko, tak cisársky... to keď ťa odoperujú len potom to začne... nájdu sa aj také dámy, ktoré to zvládajú bez problémov, bolesti majú pár týždňov po sekcii a je to ok, ja som mala bolesti v operačnej rane ešte pol roka. Môj muž musel chodiť všade na vyšetrenia s nami, pretože som nevládala držať ani autosedačku s malou. A navyše sa mi rana zapalovala, ten PACh bol hnusný, potom som si ešte pár nitiek vytiahla z rany tak to ako tak ustúpilo. Ja som obéznejšia, tú ranu si musím stále ošetrovať (v augeste 25 budú 4 roky čo som po sekcii), kvôly sadlu, ktoré mi tú ranu prekryje a parí sa to tam, nedýcha to. Možno štíhlejšia dámy nemajú také problémiky. No a tá moja ranka má 25 štichov, teda som bola celkom slušne "vykuchaná" A tei bolesti ako som sa preberala z narkózy, neprajem nikomu... No ale ak bude cisársky nutný, tak ho absolvujem veď pre dieťa spravíme predsa všetko nie? ale ak to ide prirodzene nie je o čom. Na všetky bolesti sú liečiky, zvládli to iné zvládneš to aj ty, či tak alebo onak, ale dobrovoľne sa dať operovať, obdivujem... Inak odporúčam predpôrodnú prípravu u p. Kalmanovej v NZ, tam sa dozvieš čo budeš chcieť, a pripravíš sa takmer na všetko, aj cvičenia sú super, veľmi pomáhajú pri porode, najmä dýchanie 😉

maricom
19. máj 2011

k epiduralu, jedna pôr asistentka hovorila, že sú proti epi, pretože žena necíti tie kontrakcie tak a nespolupracuje tak dobre pri pôrode, to mám len jedno info, možno sú aj iné názory...

maricom
19. máj 2011

@happy8051 na cigu NIKDY!!! nefajčím niekoľko rokov, ale ak by niekto predomňa hodil škatuľku hádam scucnem tri za sebou 😀 😀 😀

maricom
19. máj 2011

@michala1515 jéjda, z NZ, priamo? Ja teraz prechodne bývam na okraji, tak do bs mám 78km, tajne dúfam, že to stihnem, ale možno budem musieť byť už na oddelení, tu v nz by som musela ísť už 2týždne ležať dopredu, neviem či to tak robia aj v BS - vraj je to v zíkone, že ak žena mala prvý sekciu musí ísť ako druhorodička 14 pred termínom do nemocky... no sa toho desím, ešte tak pár dní ale dva týždne byť bez mojich... Chodila si už dopredu do poradne v BS?

maricom
19. máj 2011

@ninan2 ja som sa s mojim ošetrujúcim o tom dlho bavila, či sekcia či nie, uzavrela som to tak, že hlavou proti múru nepôjdem, ak bude nutná sekcia tak bude. Už som sa s tým aj zmierila. Ale na poradni V 30t (aj utzv) mi povedal, že je všetko za prirodzený pôrod... nebolo mi viac treba. Moja prvá mala váhu 4200g, teraz povedal, že druhá taká nebude, tak ideme na to 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre