Pôrodnica Banská Štiavnica. Aké máte skúsenosti vy?

cipca
18. jan 2007

Pôrodnica v Banskej Štiavnici je úplne super!Personál nemá chybu(mylí a tolerantmý)ak máte nejake ine skúsenosti tak my to napíšte

adka12
7. aug 2011

@pepetra čo ako bolo aj moje rozhodnutie?

pepetra
7. aug 2011

@adka12 chcela som povedat, ze ja si myslim, ze nielen ONI ti dali, ale aj TY si s tym suhlasila, teda ze mozu urobit iba to, co dovolime, ze vzdy je to o oboch stranach

ale viem, ze si to pisala ako info o tom, ze naozaj tam nepodporuju len alebo prevazne prirodzenu cestu

ziadalo sa mi to k tomu dodat

mne tam totiz nik nerobil nieco, s cim by som nesuhlasila

ninan2
7. aug 2011

@pepetra hej, presne tak...

elizabeth1011
7. aug 2011

ahojte.
niekto sa tu pytal ci sa do BS da dostat v zime... my sme tam isli 28.11.´10a to bola fakt kalamita,popadane stromy....ale dostali sme sa. asi su tam na to pripraveny...a naj cesta(koru sme neskusali) by mala ist od levic.
uz som tu pisala ohladom mojho porodu,ale odstupom casu a vasimi prispevkami si tiez veci viac uvedomujem. byvali sme na predporodnom apartmane a bolo to krasne,ze sme boli daleko od domu a sustredili sme sa iba na prichod babatka 🙂 boli sme tam 4 dni a rano mi odtiekla voda.
na prijme bol siska,ale ja som mala taku pohodu,ze som si ani neuvedomila,ze by som pri nom mohla rodit(nebol mi vobec sympaticky)..ale koncila mu sluzba prave.
siska povedal,ze skor ako za 12hod rodit nebudem....a to bol kamen urazu,ze nikto ma nebral na vedomie,ze vobec mozem porodit aj skor. boli tam dve zeny,ktorym vyvolavali a tie boli viac brane vazne ako ja.apartman ako na potvoru ani jeden volny(aj ked cely tyzden tam bolo mrtvo).ale aspon s manzelom sme mohli byt na chodbe.lenze ja som kontrakcie vobec necitila,len som sa za dve hodky uplne otvorila a to som citila ako tlak a fucala som ako lokomotiva. vsimla si to iba jedna sestra,ktora ma poslala za dr. a ta ma odbila,ze som tam kratko,ze nebude ma kazdu chvilu pozerat.a napojili ma na monitor,kde som nevedela dat nohy k sebe..pytala som sa aj na wc,ale pripadalo mi to tak,ze si ako vymyslam.podla zaznamu uz vedeli,ze by si ma mali zacat vsimat..tak mi isli robit klistir,ale to sa uz v tych tlakoch nedallo.rychlo ma vysetrili a leteli sme na salu.pocas porodu boli vsetci ok. sestricka uplne naj-moc mi pomahalo,ze sa so mnou rozpravali aj s dr akoby sme boli na kave.inak nemali problem s nicim co sa planu tykalo,ale aj tak ma prehovarali na oxytocin a nastrih.ja som si tlacila uplne svojim tempom,mala som polohu po sediacky.babatko sa narodilo ok a hned mi ho dali. len som ho nemohla mat na samoprisatie,lebo som mala prirastenu placentu.
ale vysli mi v ustrety a dali mi babatko aj na pooperacku.
apartman sa uvolnil az na predposledny den,tak sme stravili dva dni s manzelom na chodbe.starostlivost bola podla mna nad ocakavanie,ale iba co sa tyka gynekologie.detske sestri ok az na jednu mladu drzu sestru,ktora si tam obtierala usta o mna...pripadala som si ze moc vycnievam z radu pretoze som si nepriala dokrmovat a nie este aj flasou. velka vyhrada,ze by mohli mat laktacnu poradkynu,ktora pomoze prvorodickam s prikladanim,lebo aj ked sa sestri snazli,tak to tam bol pre mna velky stres. drobec sa nevedel prisat a sestri nevedia riesit take situacie.
som sa rozpisala 🙂 ked to zhrniem aj tak si myslim,ze to bola naj volba z vyberu porodnic v sr a stale spominam na to nadherne obdobie a snivam o tom,ze sa tam vratime s nasim synom a prinesieme si dlasieho potomka 🙂
taku starostlivost a porody ake si mi niektore predstavujeme asi v ziadnej z nasich porodnic nezazijeme a som rada,ze som si vybrala k svojmu porodu BS porodnicu.

baklik
11. aug 2011

ahojte,
ja sa chcem opytat - mam zaujem rodit v BS, ale pocula som tak, ze tam nie je ziadny pediater, ze mam ist radsej do ZH alebo BB, tak neviem. A ze ak sa vyskytnu komplikacie, tak musia prevazat do BB - co vsetko sa povazuje za komplikacie? Aj zltacka? Mne sa najviac paci, ze je tam moznost od zaciatku mat nadstandard aj s partnerom a vlastne mat svoj klud, sukromie pri tom vsetkom. Da sa nadstandard izba nejak vopred rezervovat?
Predpokladam, ze sa tam da rodit aj cisarskym rezom, ak je to nevyhnutne a este sa chcem opytat, co vsetko sa prebera na tych predporodnych kurzoch. Je to len o tom ako bude prebiehat porod a ako si ho ulahcit (dychanie a tak) alebo sa tam prebera aj starostlivost o novorodenca a robia sa cvicenia pre tehotne (napr. na fitloptach)? Ako skoro pred porodom je potrebne zacat chodit a chodi sa raz za tyzden?
Vopred dakujem za odpovede.

happy8051
13. aug 2011

@baklik v BS su traja pediatri, vsetci su super. Nie je tam novorodenecka JIS-ka. Maju ale termolozko aj lozko kde sa ozaruje novorodenec ak je to potrebne ked ma zltacku. Za komplikacie sa povazuje predcasny porod ak sa narodi dietatko s nizkou hmotnostou a ma navyse ine problemy- s dychanim a podobne...vtedy sa zabezpecuje prevoz do BB. myslim si ze zltacka ktora ma normalny priebeh sa v BS riesi uplne bezne a vtedy prevoz nie je potrebny.
cisarske rezy robia denne a zeny byvaju spokojne. Nadstandard sa dopredu rezervovat neda, ked prides do porodnice, zapises sa nan do poradovnika. mozes ho dostat ked porodis, ak je hned volny, alebo cakas kym sa uvolni. Kurzy vedie vrchna sestra a dozvies sa tam vsetko teoreticke o porode, ale ziskas aj prakticke poznatky, ako dychat pocas porodu, ako efektivne tlacit atd. Ano, na kurzoch sa aj cvici a pouzivaju sa fitlopty a rebriny. Ked som rodila ja, maminky z inych miest ktore mali zaujem rodit v BS chodili od 35.36tt. odporucam ti pozriet si web stranku porodnice.

ninan2
14. aug 2011

@baklik Ahoj, ja som z BA, do poradne som tam nechodila kedze som mala sukromneho gynekologa tu, do BS som prisla som az ked sa zacal porod, a hned nas ubytovali na nadstandarte, kedze bol volny... takze sme tam aj s manzelom boli celu dobu az do presunu na porodny box.
Ak hrozi predcasny porod, je lepsie ist do inej porodnice ako do BS, oni sa specializuju na fyziologicke porody v termine... Zltacku samozrejme vyriesit vedia, aj ine taketo "zakladne" zdravotne problemy.

baklik
27. aug 2011

Ahojte, dakujem za odpoved.
Este sa chcem, len tak pre zaujimavost, opytat, ci je tato porodnica tiez zapojena do projektu Baby Bag (t.j. balicek s taskou a knizkou Od narodenia po 1.rok, ktora sa odovzdava rodickam) ako je to v niektorych porodniciach?

jarkap
27. aug 2011

@baklik áno je

ninan2
27. aug 2011

@baklik ja som nic take nedostala a ani tam nevidela...

mj30
29. aug 2011

@baklik ahoj ano balicek sa dava aj ja som ho dostala 🙂

baklik
6. sep 2011

ahojte, este sa chcem opytat, ci je aj porodnica v BS zapojena do projektu zapoziciavania monitorov dychu rodickam domov ako je to napr. vo Zvolene.

mj30
6. sep 2011

@baklik ahoj no domov nie v porodnici ho mas a daju ti ho na podpis a tak isto podpisujes vratenie 🙂 ale viem ze niektore zdravotne poistovne poziciavaju 🙂

anib
7. sep 2011

@baklik ja som si v BS u nich zapozicala monitor dychu pred 2rokmi na pol roka a vyslo ma to 40eur,to bolo vtedy 200sk na mesiac

bea1907
11. sep 2011

da sa v BS rodit aj do vody ??

radlinka
11. sep 2011

@bea1907 nie .. ziadne alternativy.

bea1907
11. sep 2011

@radlinka DAKUJEM

radlinka
11. sep 2011

@bea1907 neni zac, chod omrknut ak mozes, krasna, malicka porodnica, ale ziadne alternativne porody, ani voda ani epi..klasika... ked chces rodit do vody, idealne su TO. 😉

bea1907
12. sep 2011

@radlinka ved uz som tam bola len vtedy nerobil pan primar takze mi robili len ultrazvuk a o tyzden tam mam ist zas.. byvaju mi tam aj krstny rodicia takze viem ake to tam je krstny robil aj tie kupelne nove 🙂

manila421
17. sep 2011

Ahojte
Viete mi poradit, chcela by som rodit v BS ale som so Spisskej Novej Vsi, ako to mam spravit? Da sa to vobec nejak naplanovat?

ninan2
17. sep 2011

@manila421 Ahoj, neviem ako to mas daleko, my sme cestovali z BA az ked mi odtiekla plodova voda, kedze sa tak stalo 5 dni pred terminom porodu... a 2 dni predtym, ako sme sa chceli v BS ubytovat. Cesta trvala 2,5 hod a bola uprostred noci, takze uplne v pohode.
Najneskor tyzden pred TP sa tam treba ubytovat, ak nechces cestovat az ked porod zacne...

manila421
17. sep 2011

@ninan2 TDakujem...

klaraema
18. okt 2011

@elizabeth1011 plne s tebou suhlasim ja som tam rodila dve deticky a uvazujem ci aj to tretie stihneme🙂)a stym kojenim som mala aj ja pri prvej problem a bola som tam v strese...ňňtrosku ale detske seestry boli mile velmi len bolo vela deticiek narodenych a nemali cas:(( pri druhom uz som bola v pohode a ten sa len ceckoval ani raz sme neprikrmovali a to co schudol za den aj pribral a spokojne si hajkal ziadny problem.tiez som toho nazoru ze je to naj naj a to domace prostredie a ustretovost sestier aj dr je uzzzasne a dava obrovsky pocit kludu🙂))jedine co by som zmenila a verim ze je to velmi tazke vzladom na stav v akom je zdravotnictvo ..su sprchy..bolo by fajn keby boli na izbe ale ak aj nie tie povodne prerobit...to by bolo super🙂)

fialka99
20. okt 2011

ahojte, prveho syna som rodila v BS, teraz by sme tiez chceli ist do BS. Stale plati ze sa netreba objednavat na poradnu ? Staci prist pondelok, utorok alebo stvrtok ? Dakujem

mj30
21. okt 2011

@fialka99 ano stale to plati 🙂

ninan2
21. okt 2011

@fialka99 alebo vobec, ja som tam nebola ani raz 😀

fialka99
21. okt 2011

Moc ďakujem.

anib
23. okt 2011

ahojte, zacne chodit niekto do BS koncom 11/2011 tj.v 36tt?

katpetdo
24. okt 2011

@ninan2 a ako to potom funguje? Chodila si do poradne doma a len v den porodu si tam prisla, ci si sa nejak vopred dohodla? Aj ked mam este cas, ale tiez by som chcela ist do BS. Som z TT a chodenie kazdy tyzden do poradne do BS sa mi zda zlozite, aj ked mam svokrovcov kusok odtial, ale radsej by som bola doma.

miracle
24. okt 2011

@baklik
Babybad nie, ale dostanes kufrik od Prosam

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre