Pôrodnica Banská Štiavnica. Aké máte skúsenosti vy?

cipca
18. jan 2007

Pôrodnica v Banskej Štiavnici je úplne super!Personál nemá chybu(mylí a tolerantmý)ak máte nejake ine skúsenosti tak my to napíšte

raffaella
14. máj 2010

Pasoa, krasne sa to cita. Ja som v BS rodila pred 7 tyzdnami a tiez mam vdaka tomu prostrediu, personalu a manzelovi na porod len tie najkrajsie spomienky 🙂 ja som rodila s MUDr. Podobenovou, vyborny pristup, zlata doktorka, hned by som pri nej rodila opat. Ale nakoniec, tam je asi jedno s kym sa rodi, tam su vsetci doktori taki skveli 😉 P.S. isla som do BS az z BA, lebo tu by bol taky porod nepredstavitelny. Ak sa rozhodnem pre druhe babo, tak opat jedine BS.

moon1979
14. máj 2010

ou, hrozna skusenost, ale povacsine su len skvele skusenosti co citam

avila
14. máj 2010

No Mishik, to mi je luto, ze mas taku skusenost. Verim vsak tomu, ze v ostatnych porodniciach by to bolo este horsie...

Ozik baby, ktore ste rodili v BS, boli by ste take mile a v strucnosti by ste nam hodili svoj porodny plan? Hrozne by mi to pomohlo, bo si chcem uz catat robit ten moj a nie je mi jasne, co vsetko v nom mam obsiahnut. DAKUJEM.

leveretka
14. máj 2010

mishik, je to velmi neprijemna skusenost, ale hlavne ze so stastnym koncom. Drzim vam palce !

avila, maju vzor porodneho planu na stranke porodnice, tak skus mrk tam 😉

lejlushka
14. máj 2010

Dievcence, ja mam kamaratku dulu ktora rodila v BS pred 6 rokmi a nadhera. Dalsiu kamaratku rodiacu pred 3,5 rokmi a pozitok. No a ta dulka bola tam za posledny rok asi 3krat podporovat mamicky pri porode a na zaklade toho ma odhovarala od BS. Vraj zvlastne ze ten isty primar ale podmienky sa zmenili dost radikalne. Ona je uzasna precitena hlbava osobka a vsetkych od toho odhovara. Ona ako dula viac tam nechodi. Velmi odporuca teraz Dunajsku Stredu. Je to smiesne ze porodnictvo u nas funguje ako trend, vzdy v niecom a niekde. Inak 17.-19.juna sa kona v Brne prednaska Ingeborg Stadelmann, autorky knihy Zdrave tehotenstvi prirozeny porod.

Mishik drzim palceky nech dokazete prekonat vsetky svary porodu a prajem nadherne chvilky s Tvojim krasnuckym syncekom. Ved je to laska nebeska na cely zivot... 🙂

moon1979
15. máj 2010

lejlushka, a v com vidi zmenu? co sa zmenilo? preco zmenila nazor?

raffaella
15. máj 2010

Mishik, precitala som si celu tvoju skusenost a bolo mi az do placu...je mi to velmi, velmi luto, ze si tam prezila taky hrozny porod. Snad vas uz s rodinkou cakaju len krasne chvilky, zelam vsetko dobre!

Rada by som ku tomu BFH titulu a kojeniu. My sme boli tiez s mm zaskoceni tym, ze tam bezne babatka prikrmovali Nutrilonom. Nasa mala tiez najprv schudla cca 300 gramov (avsak vedeli sme, ze 10 percentny ubytok hmotnosti je v prvych dnoch normalny, odchadza smolka) a sestricka na detskom sa ma spytala, ze ci by sme nechceli prikrmovat, ze asi mam malo mliecka. Na to sme jej povedali, ze v ziadnom pripade si nezelame UM, ze vieme ze kolostra sa tvori velmi malicko na zaciatku a ze to jej staci. Maximalne to respektovali a viac nam uz nic nenutili. Ked sme potom mali malu pod tym foto ziarenim, kvoli zltacke, tak bolo treba ju tam nakrmit. To sme robili mojim zohriatym mlieckom a ked sme povedali sestricke, ze ju chceme nakrmit cez striekacku (ako alternativu proti flasi s cumlom, neskor totiz moze babo odmietnut prsnik ak uz raz malo cumel), tak sestricka ju krasne tak nakrmila, hoci tam v ten den bola sama a mala na starosti vsetky babatka. Takze treba si asi hned povedat na zaciatku vase zelania a trvat na nich.

Lejlusha, nic proti tvojmu prispevku, avsak ked niekto odhovara ostatnych od niecoho, mal by to poriadne zdovodnit, nie len tak vseobecne. Ja som vo veciach porodu tiez velmi vnimava, preto som volila BS a doteraz nelutujem, lepsie to uz byt asi ani nemohlo. Preto som sa dost zacudovala tvojim slovam. Okrem toho, duly v BA praveze BS odporucaju...no 100 ludi, 100 chuti a aj zazitkov, nikomu to neberiem.

Avila, kuk na BS stranku a ich PP, ja som mala taky isty 😉 Este na stranke vnimavetehonstvo.sk tam pise Saska o svojom PP, urcite sa mozes inspirovat 🙂

avila
15. máj 2010

Dakujem mamulky, popozeram, zrovnam so svojimi predstavami a spisem 🙂 Ja MS menit nebudem, vo Zv sa vam nikto nepyta, rovno dieta stopnu glukozou. A okrem toho, zase netreba mat prehnane ocakavania, aj lekar musi mat v prvom rade na zreteli zdravie a zivot dietata a matky.

dugyna
15. máj 2010

mishik to je nieco strasne co si popisala...keby mm videl ze sa takto ku mne chovaju..tak...by ich urcite niekam poslal a nedovolil im to..
ale vdak ze si napisala svoju skusenost z porodu..je dobre precitat si aj negtivne...
vies v kazdej teme..antolksa, krama re a ine..sa pisu aj negativne veci a na tomto fore nie je nic negativne az sa mi tozdalo podozrive..

ale este sa vyjadrim k tebe..jasne je to tvoja vec... ze si chcela ist prirodzene...ale prenasat skoro 2tt by som nedovolila ..na tvojom mieste by som davno trvla ak by bolo babatko podla sona dost zrele, aby mi porod vyvolali..a najviac by som zniesla prenasat 1é dni ani o den viacej...ani pre to babatko to nie je dobre..pokial je zrele aby bolo tak dlho prenasane...
ale bola to tvoja volba..

dugyna
15. máj 2010

rafaela aj ja som skoro plakal nad tym clankom co napisala mishik...

normalne mi to vyrazilo dych..ze ty ludia co boli taky mily..ked sme sa tam boli kuknut..sa zrazu takto chovali...fuha..

lejlushka tak prosim napisa konkretne v com sa bS zmenila preco nedoporuca...
ono totiz mozno ta dula mna nejake % zisk z toho ze nahovori oridcky aby isli rodit do dunajkej..hm?
bohuzial dnes su vsade peniaze.....

zuzanalv
15. máj 2010

Ahojte,ja som rodila v Bs.2-krat,prvy krat pred 9 rokmi a druhy krat v juli min.roku a bola som max.spokojna a aj moj muz.Co sa tyka porodov boli obidva trochu predcasne a s malymi problemami ,ale vsetko aj pristup doktorov a aj sestriciek si nevieme vynachvalita a to vsetko bez uplatkov a darov.A co sa tyka umelych mliek,no keby ich nemali moj syn asi zomrie za tie 4 dni od hladu.Samozrejme ,ze som zacala hned kojit,ale stale nic netieklo a maly nenormalne plakal takze my ci sme chceli ,alebo nie museli sme prikrmovat ,samozrejme okrem casteho prikladania a laktacia sa nerozbehla ani doma.Ta sestricka tam bola tiez ,ale mala som ju pri prvom nie pri tomto porode a zdala sa mi celkom v pohode,vlastne ja nemozem povedat krive slovo na ziadnu.Pri primarovi som nerodila ,len som chodila k nemu rodila som pri doktorke Podobenovej,Keby som cakala svoje dalsie dieta,moja volba by bola Bs.Ale 100 ludi ,100 chuti.

zuzanalv
15. máj 2010

Ja som mala vlastne negat.skusenost ,len s doktorom co ma primal,on tam zastupoval,ze pri prijati mi povedal,ze to nebola voda co mi zacalo odtekat a ,ze ja najblizsie dni rodit nebudem.To bolo o 3:30 rano a 15:37 bol maly na svete,toho iste dna.

dugyna
15. máj 2010

zuzanalv do co bolo za deb... co ti povedla ze to nebola voda???a potom si porodila..a co si myslel tan dr ze si sa pocikala?
jaj nechapem za co maju niekory dr tie tiutli alebo akym sposobom ich dostali...

zuzanalv a mas 3 detiticky ak sa mozem opytat kde si to jedno rodila kedez v BS si mala iba dve

a este k tym umelym stravam deti...aj ked je BS baby friendly hosoitla tak urcite bude mat na oddeleni aj nutrilon...pretoze nie kazdej mamick sa mlieko rozbehne hned a nenchaju dietako o hlade uley vyziva je v kazdje porodnici..zatym nehaldajte nic divne...

raffaella
15. máj 2010

Zuzi, je fajn ze si mala dobru skusenost. Ja len este k tej UM - verim, ze s podporou (a velmi, ale velmi dobrou) laktacnej poradkyne by sa to kojenie napokon podarilo, ale fakt to chce dobru odbornu pomoc. Ja sa momentalne tiez velmi trapim s jednym hroznym problemom pri kojeni, dnes som akurat pisala s vybornou laktacnou poradkynou, poradila mi okamzite na problem, kde mi doktori nevedeli pomoct a vlastne ani nikto. Tiez som to mala uplnu chut vzdat, clovek by neveril ake mozu byt hrozne problemy a bolesti pri kojeni. Ale poradila mi a snad za par dni mi vsetko odozneje a ja si budem moct vychutnat dojcenie tak ako to robia mnohe ine zeny. Inak som tiez rodila pri Dr. Podobenovej a bola som velmi spokojna.

Pekny vikend vsetkym 🙂

zuzanalv
15. máj 2010

dugyna,prve dieta som rodila v Lv,narodil sa na termin ,vsetko ok.druhe v 2001 som sa chystala tiez do Lv aj som tam v 35 tyz,ostala lezat kvoli zlej placente,ale ked ani po tyzdni sa vysledky nezlepsovali a ani mi porod nechceli vyvolat,tak na vlastnu zodpovednost som odisla do Bs.A dobre som urobila na druhy den po prichode primar,kazal porod vyvolat a bolo to o 5 min.12.Takze stastny koniec na 36 tyz.mal tri kg.Bol lahsie nedonoseny,cely fialovy,ale zdravy a aj podla plodovej vody to bol najvyssi cas.A vratim sa k tomu doktorovi,ano asi si myslel ,ze mi cvrklo,kedze test nevykazoval ,ze to bola plod.voda,ale ja som sa pred tym umyla a hlavicka bola tak nizsko,ze viac vody ani neslo iba pri porode.Aj som mu hovorila ,ze idem rodit tretie,ale on len svoje no vy rodit najblizsie dnio rodit nebudete a v pondelok vas pustime domov,lebo totro bolo v pietok rano .A ja som isla domov v utorok ,ale uz aj s malym.Taz mi pisali 35-36 tiez lahsie nedonoseny.

zuzanalv
15. máj 2010

Takze som sa v danej chvili citila pri tom doktorovi trapne ,ze idem rodit tretie a neviem co je plod.voda a nerozoznem zaciatok porodu.

dugyna
15. máj 2010

zuzanalv a aj si potom tomu dr coci povedala 🙂 ?
inak vau v 36tt a ze 3kg to je teda dobra vaha...som rada ze vsetko ti dopadlo ok..

rafaela..ano jasne je super ked je laktacna poradkyna..ale ked sa zene nepusti hned po porode mlieko..tak proste s tym nespravi nic ani poradkyna...chapes niekomu sa mlieko sputi az na 3 den..

raffaella
15. máj 2010

Dugy, hej je normalne ze v pripade nudze sa poda UM, ale detsky personal by mal vediet, ze schudnut prve dni je OK a aj ze kolostrum, t.j. prve mliecko, sa tvori vo velmi malom mnozstve (ja som ani nevedela, ze nejake mam, az kymsa mala trosku nepovrackala). A nam ju chceli hned na 2. den natlacit UM, pretoze stale plakala, ale ja som ju prikladala potom snad kazdu hodinu a snazila sa vzdy, nech sa prisaje a taha kolko moze. A na 3. den zacala znova priberat. Pretoze samotna priroda to zariadila tak, ze babo sa ma akosi vnutorne ocistit jednak od stravy, co dostavalo od mamy cez placentu, jednak od plod.vody a preto sa aj toho kolostra tvori tak malo, lebo to obsahuje to maximum co babo potrebuje a takto sa ma nastartovat spravne fungovanie travenia, crievok a ostatne. Nehovoriac o tom, ze dat babatku cumel uz v porodnici ma casto za nasledok jeho odmietanie prsnika. Samotne laktacne poradkyne varuju pred cumlikami a flaskami. Nasa mala doteraz nevie, co to je. Ked je treba jej podat moje mliecko a ja nie som doma, tak mm to robi alternativnym sposobom - striekackou a cievkou. Niektore babatka sa vedia prisat ukazkovo hned este na sale a ine sa s tym trapia aj 2-3 mesiace. Nechapem aj to, ze ked pozeram fotky ako babatka odchadzaju s mamickami z porodnice, tak takmer kazde babo ma cumel v puse - uplne zbytocne pritom. Ked uz, tak dat cumel po 4. tyzdni zivota, ked by babo nemalo mat problemy s prisavanim.

raffaella
15. máj 2010

Este by som chcela dodat, ze co ja som mimoriadne v BS ocenila, bolo aj to, ze hned ako sa mala narodila, tak este na sale (par minut po porode) mi detska sestra pomahala s prisatim sa malej. Na jednom prsku to trvalo dost dlho, tusim aj vyse polhodiny, kym ho vobec dokazala do tych malickych ustociek chytit, ale sestricka mi pomahala az kym sa neprisala spravne na oba prsniky. Cize my sme zo saly odchadzali s tym, ze mala sa vie prisat. Neviem zial meno sestricky, bola taka vysoka a stihla, ale bola som je za to velmi vdacna.

zuzanalv
15. máj 2010

nie nepovedala,lebo vic krat som ho tam nevidela a aj som sa chystala ale asi len zasupoval,lebo to bolo cez letne prazdniny,ked mali dovolenku,ja som mlieko nemala a pri vsetkych troch som mala problemy Prvi dvaja prestali priberat a vzhladom k tomu ,ze tem druhy bol trochu skor moj pediater nechcel cakat.A prikladat sa viac nedalo ,ako som prikladala ja okrem toho som nestihala nic ine robit a tie noci boli desne .No ked sme presli na UM tak nastal uplny zvrat k lepsiemu,jedli 1 max.2 krat za noc kdezto predtym aj kezdu 1,5 hod.A aj ten plac strasny prestal.

mishik
15. máj 2010

ahojte, tak urcite je to 100ludi 100chuti. Mne je len luto ze nas syncek bol doslova vymodleny a milovany este ani v brusku nebol, tak som sa nan tesila a dopadlo to takto.... 😢 Velmi ma to ako mamicku bolelo. Myslela som ze ani neprejde, ale nastastie cas je najlepsi kamarat v kazdej bolesti. O UM je to v Stiavnici tak, ze ja som dcerku kojila do tehotenstva so syncekom, mala som aj laktacnu krizu ked mala 4 tyzdne a rastovy spurt a tak som len prikladala dokola 2 dni a 2 noci (bolo to sice narocne) ale nevzdali sme to, vdaka tomu som vedela ako to s MM je a zvlast pri druhom, no nie??Lenze pre nich v BS bol syncek velky a mal vypit 30ml a oni mu daju Nutrion, lebo mlieka mam malo (podotykam ze som kojila celu noc pred tym a rano o 8:30hod nechcel ani papat len spinkat, lebo sme v noci boli hore....Vypil len 15ml) Behala som tam s nim ako na pase k vahe a naspat (nastastie len jeden den). Vzdy ho vzala ta ofajcena sestricka (coz ma islo porazit, lebo mal len 2dnicky) a komentovala dokola ako malo zjedol a ze ten Nutrilon....Nakoniec som jej povedala ze mne nejde o to aby moje dietatko bolo hladne, len chcem aby sa mi vytvorilo mliecko a preto ziadny Nutrilon, len prikladat....No natahovali sme sa...Nastastie na poslednom vazeni o 15:00hod videli ze mame len otoceny rytmus...a ze je vsetko v poriadku. Dalej ma nahnevalo ze mi vytkli ze nemam cumel...Coz ani dcerka a ani syncek cumle nemaju a ani mat nebudu.Ale videla som tam maminy lietat s flaskami do ktorych odsavali mliecko a potom nimi krmili deticky, coz mi pride ako ulet....Nastastie ma dnes syncek 3 mesiace a vazi uz 6,5kg a meria 64cm a to vdaka len mojmu mliecku a nicomu a nikomu inemu. Len keby som nemala predtym nasu dcerku a skusenosti s kojenim, urcite by som to vzdala a Maty by bol na UM. 😒

zuzanalv
15. máj 2010

Ano,ved aj mne ho dali a aj sa vedal prisat,my sme s tymto problemi nemali len sa mi nenalievali prsia,tiez mi povedali o par dni mozno,no zial ani potom.

dugyna
15. máj 2010

rafaela na tom som sa pousmiala lebo kazdy novorodenec schdune a kolostra sa vela netvori...lebió je dost tukove cize staci ho aj mensie mnoztvo..takze to ani nekomentujem..ked sa niekto take nico opytal ..asi vynechal v skole nejake hodiny... 😉

zuzanalv ja by som sa na toho dr asi pytala..alebo to ovedala primarovi alebo niekomu..nech vedia co za kolegu maju na oddeleni..

mishik..ty sa mala velmi zl zazitok..cely vidim ☹ este teraz ta to isto boli...
a k tomu odsavaniu a davaju z flase..sak to je na hlavu..

raffaella
15. máj 2010

Mishik, no presne, aj my sme s mm nechapali, ze tie mamicky tam behali s flaskami, co je absoltune proti prirodzenemu dojceniu a najma na tvorbu mliecka po porode nepomoze nic ine, len dokolecka a casto prikladat. My sme nedovolili dat ani UM, ani potom ked bola mala pod tou modrou lampou, tak aj to moje sme nedovolili dat flaskou, ale cez striekacku. Vtedy tam bola inak velmi dobra detska doktorka, ktora nas aj pochvalila za to, ze to nechceme cez flasu ale cez striekacku. Mne zase pomohli vedomosti z kurzu, co som chodila a viedla ho dula s laktackou lporadkynou, takze som mala vyborny (sice teoreticky) zaklad. Urcite je dobre nastudovat si vsetko mozne aj o vyprazdnovani sa takychto malickych babatiek, lebo aj to je signal toho, ci babo prijima dostatok MM alebo nie. Nasa mala tiez cumlik nemava a pevne verim, ze jej ho ani nebudeme musiet nikdy dat. Obcas si totiz cucne aj z vlastneho palca 😉

moon1979
15. máj 2010

no baby, a co taka porodnica, co sa hrdi titulom BFH a otec si vidi dieta cez sklo. ziadny pristup k dietatu ani kontakt s nim po celu dobu hospitalizacie. Ukazujete si babatko rodine cez presklennu stenu rozmerov cca 2x1.5 m - ako cvicene opicky pardon za vyraz ...

moon1979
15. máj 2010

... tak sa potom pytam, o com vlastne to BFH je? Ked si ho kazda nemocnica vysvetli inak ... Nehovoriac o absurdnosti, ze manzel moze byt pritomny len v druhej dobe porodnej a aj to doslova az vtedy, ked je uz snad pol hlavicky vonku. Otras .... Tak budte rady, ze ste nerodili v takejto porodnici. Porodny plan? Absolutne nemozne. Tak sa pytam, zaco nemenovana porodnica dostala certifikat BFH... Nechaju Vas vyhladovat a ani vodu nesmiete ani glg pocas celeho porodu. Ja osobne som bola 26 hodin bez vody, bez jedla. To jedlo sa dalo, ale voda, myslela som ze umriem. A takto ked Vas nechaju vysmadnut, total vycerpanu potom chcu aby ste tlacili. A nakoniec skoncite na cisarskom ... Tiez nemam ani jednu pozitivnu spomienku na porod, ale moj drobecek mi vsetko vynahradil.

BS je v tomto fakt super.

anib
15. máj 2010

Ahojte, tak som opat tu, mishik - skusenost som citala, vo velkom podobna mojej, aj ked som bola velmi spokojna v BS a isla by som tam opat rodit. S odstupom casu je pravda, ze clovek na bolest zabudne, mozno pousmeje. Ja som termin mala vyratany na 24.4., chodila som tam hned po 36 t s mm, a potom ten tyzden som pre istotu zbalila aj veci do auta. Dr.povedal, aby som tam uz ostala, vraj mam malo plodovej vody, nechapala som,lebo nic mi neodtekalo,ani rychlo,ani pomaly. Ako prvorodicka - mnoho veci neznamych,strach,atd.Bola som tam tyzden pred porodom - za tu dobu som spoznala dr,sestricky, termin presiel,ja stale nic, po termine som brala kazdy den nej.tabletku,asi na rozbehnutie pôrodu,no 3 dni nic, potom mi dali nej.silnejsiu, a zacalo to vecer po osmej, tak kazdych 7-8 min, po desiatej kazdych 6min prichadzalo nieco ako ,,bolesti,,. To som isla za sestrickou,nech ma da na ozvy,alebo nej.tabletku od bolesti, No a narazila som mishik na tu ,,prijemnu malu zavalitu rysavu,, joj, ta ma tiez nastvala poriadne, aj mi do revu bolo, osopila sa na mna,co teraz vecer,ze to sa mi len zda-ako prvoridicke,nech idem spat,tak som jej povedala,ci ma nemôze pozriet dr,alebo nej.tabletku, no ona,ci ma kvoli tomu budit dr? Dokelu. No dr prisla a povedala,ze som na 1-2 prsty, nech mi sestricka da klystir, isla som na wc,a dala si ho sama. No a potom ma poslali lahnut si,to som uz volala manzelovi nech pride a isla som z obyc.izby na apartman. Do rana som nej.vydrzala,spat sa nedalo a na vizite primar urobil nej.ukon,uz ani neviem,ci prepichol zvys.plod.vodu,ci co, a dali oxytocin, a priniesli aj pristroj na ozvy do izby, a potom od rana zacal oxytocin, glukoza, oxytocin, glukoza, atd, do poobedia. Na obed otvorena len na 3-4 ozvy, po tretej na 8, strasne pomaly som sa otvarala, potom po tretej ma dali do tej prvej miestnosti rodit,lebo druha bola cerstvo vymalovana, bolesti strasne, cely den, uz som nevladala, nechapem,ako niekto porodi tak rychlo, u mna sa to strasne vlieklo, bola som stastna,ze mam manzela pri sebe, asi by som to nevydrzala bez jeho podpory, nic som nechcela,len aby bol pri mne a namacal vreckovku. Velmi mi tym pomahal. Nakoniec som mala byt na boku,raz na jednom, potom na druhom,aby sa mi otvorili branky - alebo tak nejako sa to vola,neviem, a po piatej som porodila,vytlacila asi na 3x. Mala vazila 3,70 a 54cm, tiez vraveli,ze velke babo,skor dlhe 😀 . No a potom zacala este vacsia bolest,zasivanie,to som kricala od bolesti,totalne vycerpana,tak dr vravi,nic narkoza. Uf, ale to bola konecne ulava, potrhana som bola hrozne. Malu mi sice prilozili hned,asi po narkoze,trochu hmlisto pamatam,no potom som hned zaspala a prebudila sa az vecer o pol deviatej,to mi ju sestricka doniesla, to som bola velmi stastna, v noci som velmi chcela ist na wc, vtedy mala nocnu velmi zlata sestricka Marianka, velmi mi pomahala, vravela , ze nezvladnem ist este na wc,no poprosila som ju,ze by isla so mnou, drzala ma, tu noc,som mala velmi vela pit,tak som isla na wc az 3x, z toho 2 x som tam odpadla,zahmlilo pred ocami, ale potom ok. Takze, ked to zhrniem, zazitok z porodu otras, lenze ten je u kazdeho indi vindi, to sa az tak ovplyvnit neda. Sestricky su tam vsetky vyborne, az na tu jednu ,,tu spominanu,,. Porodnici myslim vsetci dobri, len ked porod trva ,,prilis dlho,, asi su z toho unaveni a mozno sa aj obavaju,aby sa nieco neskompikovalo, moze nastat hocico. Treba byt urcite velmi taktni, mili, trosku vytrpiet, nerobit sceny, lebo pride odozva. Vzdy sa zamyslam,keby som nemala malo plodovej vody,ci by to cele dopadlo inak, ktovie, mozno druhy porod bude lepsi. 😀

dugyna
15. máj 2010

anib ak mas malo plodovej vody..to neznamena ze odteka ale ze sa jej malo tvori .alebo sa jej viac vstrebava...
tusim tej rysavej sestricke by mali dat precitat konika 🙂

moon1979
15. máj 2010

nerozumiem jednemu - narkoza pri siti? preco ti nedali lokalne anestetikum?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre