Pôrodnica Banská Štiavnica. Aké máte skúsenosti vy?

cipca
18. jan 2007

Pôrodnica v Banskej Štiavnici je úplne super!Personál nemá chybu(mylí a tolerantmý)ak máte nejake ine skúsenosti tak my to napíšte

raffaella
16. aug 2010

@rhodosbb je super, ze prve skusenosti s BS su take pozitivne, ja si pamatam, ako sme prvykrat prisli s mm do BS, tiez sa nas hned ujal primar a ja som obla uplne mimo z jeho uzasneho pristupu, rovnako ako z milych sestriciek 😉 odvtedy som sa uz ani tak porodu nebala, lebo som vedela ze budem v dobrych rukach. Vdaka BS mam na porod len krasne spomienky, som velmi stastna, ze som tam mohla porodit 🙂

snehulka24
16. aug 2010

ahojte vsetky, hlavne rafaella ;) musim sa pridat do diskusie. Dnes som sa vratila z obhliadky porodnice v DS, kedze byvame asi 18 min odtial, zvazovali sme ako alternativu cislo 1 prave tuto nemocnicu. Musim vsak uprimne zhodnotit, ze som sklamana z prostredia, z cien a aj z toho, ze sa na BFH podla mna iba hraju (teda v urcitych bodoch, ako podavanie oxytocinu a nastrih hradze ktory robia vzdy). Takze prichadza na rad druha alternativa, a to BS. Po precitani niekolkych poslednych stran na tejto diskusii sa tesim na navstevu tejto nemocnice a verim, ze na mna zaposobi rovnako dobre ako na vas vsetky. Jedine obavy co zatial mam su, ze nebudeme mat miesto v nemocnici ci apartmane a s priatelom tak budeme rozdeleny.

katrin31
17. aug 2010

@rhodosbb ty si este doma? nebol to nakoniec este porod? a v bs si bola vcera?

katrin31
17. aug 2010

@rhodosbb aha teraz som si precitala spatne co si pisala. ja som tam bola vcera v prvej poradni a citila som tam neskutocnu pohodu..aj medzi mamickami, medzi sestrickami a aj medzi doktormi. presne ako si napisala, ze keby si prisla do rooseveltky tak by si urcite nemala takyto dobry pocit..dali by pocitit ze si ich zbytocne otravovala..aspon ja mam take skusenosti s rooseveltkou..

aknats
17. aug 2010

@rhodosbb ahojky, ja som lezala v apartmáne, vravel primar, že tam bola buduca mamicka, že možná sa v noci vráti 🙂))
skoda, že so nevedela, ako si teraz na tom? Ja už domka.

aknats
17. aug 2010

@happy8051 boze, aj ja som ležala a fakt neviem ktorá si ty. Ale je pravda, že som ležala sama na apartmáne.

rhodosbb
17. aug 2010

@aknats aj ty si tam lezala, ked som tam ja bola? 😅 to je sranda, aj sa tam postretavame, aj sa nespozname 😀 ja sa budem nabuduce pytat, ci nie si nahodou z konika 😀
@katrin31 tak uz mas uspesne prvu poradnu za sebou 🙂 super, ze sa ti pacilo 🙂 ja som sa z BS vratila pred chvilou...dnes sme tam dorazili o 9 hod. a predo mnou bola len jedna zena, potom som sa presunula na zaznam, aj tam bola iba jedna zena predo mnou, potom som sla na sono, tam nebola ziadna zena, tak som kukala ako puk, ze preco tam dnes nikto nie je 😕 ale bolo to super, velmi rychlo sme sa vybavili, vsetko je v poriadku, malinka sa ma v brusku velmi dobre, len mi z kultivacie zistili nejakeho bacila enterokoka, ale vraj to nic nie je a mam si davat take vaginalne gulocky sedem dni...
potom sme sa prvykrat zucastnili na cviceni aj s mm, sestricka bola velmi mila, porozpravala nam co a ako, vysvetlila nam dychanie, tak mm povedal, ze dnes vecer budeme trenovat 😀
dalsia poradna o tyzden

angika
17. aug 2010

@rhodosbb takže poradňa a aj cvičenie je aj utorok? o koľkej bolo to cvičenie? a prebrali ste tam všetko, či to bude mať pokračovanie? vieš že ako budem vedieť, že dnes môžem ísť na cvičenie, či tam budú hovoriť všetko od začiatku - dúfam že chápeš, čo sa pýtam 😅

katrin31
17. aug 2010

@rhodosbb aj my sme boli vcera na tej predporodnej priprave a tiez nam hovorila o dychani..a inak nezda sa mi to tam take ako na fotkach 🙂 a inak pozerali ta uz aj zo spodu? @angika sestricka sa na zaciatku spytala ze ci sme uz boli alebo sme prvykrat..a ak si prvykrat tak to povie odznovu..

aknats
17. aug 2010

@rhodosbb juj, tak sa ešte držkajte 2v1, ja na cvičenie pôjdem, až okolo 30tt to by som mala ležať znova v BŠ. Tak to absolvujem v rámci hospitalizácie, aby som sa nenudila 😀 😀 😀 Tak znova pôjdeš 24teho? Možná vydržíš až do 3.9. to už bude aj primár. Ozik teraz je nový gel ktorý sa dá použiť pri prirodzenom pôrode. Opýtaj sa naň. Dievčatá čo ho mali boli spokojné. Len keď pôjdeš v 1.dobe pôrodnej do sprchy na fitloptu tak si treba pýtať plienku, lebo jedna kočka z tej fitllopty spadla. Máš to potom zospodu šmyklavé. 😉

danabel
17. aug 2010

@katrin31 Ahoj, aj ja som bola včera na prvej poradni 🙂 Boli sme s mm aj na príprave - ja som tá čo mi ostala tá dvojitá fit lopta 😀. A ty? Nemám až takú super pamäť na tváre, ale možno som si práve teba zapamätala - nebolo nás až tak veľa. Myslela som, že tam bude väčší nátresk. Čítam, že si spokojná, takže sa budúci pondelok znova vidíme 😉

danabel
17. aug 2010

@aknats Môžem sa spýtať, že o akom gely píšeš? Nejako mi to asi ušlo...

aknats
17. aug 2010

@danabel je to novinka na trhu. Používaju ho aj v BŠ ale si nespomeniem ako sa volá, lebo ako som tehotná ja všetko zabudam. Bohužiaľ to je môj najväčší handicap v rámci tehuľkovania. Ak si spomeniem, tak ti napíšem ako sa volá. Ale oni určite vedia o čo ide tak sa popýtaj ak by som si nespomenula. Alebo kuknem na stranke sukl.

danabel
17. aug 2010

@aknats A aké to má vlastne využitie? Je to na znecitlivenie, myslím ako proti bolesti alebo niečo podobné? To s tým zabúdaním dôverne poznám, ešteže som ostala skôr na pn-ke, lebo by ma asi mali v robote niekedy za blázna 😀

katrin31
17. aug 2010

@danabel ja som bola v riflovej minisukni a takom oranzovom tricku..vies ktora? vyzeram velmi mlado 🙂 sedela som na kraji v rohu, vedla mna uz bola len ta baba v bielom..ja asi buduci tyzden idem az vo stvrtok, lebo v pondelok nema kto ist so mnou a sama sa uz bojim..

katrin31
17. aug 2010

@aknats ten gel by zaujimal aj mna..ak sa ti da zistis nam ako sa vola? dakujeme 🙂

danabel
17. aug 2010

@katrin31 Máš také dlhé blond vlasy?

katrin31
18. aug 2010

@danabel ano mam 🙂

katrin31
18. aug 2010

@danabel ty chces izbu aj s manzelom?

katrin31
18. aug 2010

@danabel a este ma napadlo, ze ja som tiez z lucenca, aj ked teraz zijem uz siesty rok v BB..

angika
18. aug 2010

ahojte, ten gel sa vola tusim DIANATAL, akurat som citala letak u svojho doktora... a je na lahsie preklznutie baba porodnymi cestami, alebo posvou, aplikovat by ho mal lekar... skusala som hladat na internete, lebo vraj je volno predajny, ale nic take som nenasla. ale ked pojdem do BS, tiez sa na to opytam....

danabel
18. aug 2010

@katrin31ano, chceli by sme apartmán, no som zvedavá, či bude nejaký voľný. Inak je dosť možné, že aj keď máme približne rovnaký termín, že sa pri pôrode nestretneme, lebo naša maličká sa veľmi ponáhľa von - hrozí mi predčasný pôrod. Sranda, že si tiež z Lc, veľa báb sa však odsťahuje preč po škole, aj kvôli práci - však @angika 😀, aj nám to hrozilo, ale nakoniec sme tu ostali.
@angika palec hore za ten gel, si hotový detektív. Aj ja sa v pondelok spýtam, že o čo ide a či to pomáha. Babätká si užijú šmýkačku hneď v prvých sekundách života 😀 😀 😀 ...len aby im neprišlo nevoľno z tej rýchlosti 😀 😀 😀

rhodosbb
18. aug 2010

ahojte 🙂
@aknats, ja o tom gely viem, lebo ta baba, o ktorej pises, ze sa jej smyklo na nom v sprche je kamoska a uz mi stihla o tom porozpravat 🙂 ona si ho vypytala a aplikovali jej ho pocas prvej doby porodnej, ale sestricka na priprave povedala, ze si nie je ista, ci este maju nejaku vzorku, takze si ho treba kupit v lekarni alebo o tom, ze ho chces, treba povedat svojmu doktorovi.
Vola sa Dianatal. Tej kamoske ho zavadzali na trikrat, vytvara jemnu vrstvu, ktora znizuje trenie vytvarane kontrakciami a prechodom dietata porodnym kanalom; skracuje dlzku porodu a znizuje riziko natrhnutia hradze...
a stoji 100 € 😝
@angika cvicenie je po, ut a stvrtok o 12 hod., ale sa vzdy na poradni radsej opytaj, ci naozaj bude, lebo kamoske sa stalo, ze tam cakali a cvicenie nakoniec nebolo...ja som tam bola jedina, co som bola prvykrat, ostatne baby uz boli aj predtym, ale aj tak vsetko zhrnula aspon tak v skratke a najviac sa venovala porodnym dobam a dychaniu, mne to vyhovovalo, ze to neboli take dlhe obkecy, potom sme sa my pytali a ona odpovedala, nabuduce uz nepojdeme, aj mm aj ja vieme tie najzakladnejsie veci a to nam staci 😉

aknats
18. aug 2010

@rhodosbb aký je svet malý. Zlatá bola aj s manželom a maličkým. Tak ju pozdrav, sme mali vedla seba apartmán 🙂

rhodosbb
18. aug 2010

@aknats, ok pozdravim, ona je tiez z BB, aj vcera sme sa stretli v BS, boli dat zaockovat maleho 😉

mimanka
18. aug 2010

Ahojte-poradte mi neviem sa rozhodnúť či s epidurálkou alebo nie.Chcela by som ísť rodiť do BS ale tam ju nedávajú...strašne sa bojím porodu...

standa82
18. aug 2010

@mimanka ...zvládla ho nejedna mamička, prečo by si ho nemala zvládnuť ty? Neboj, zvládneš. 😉

mimanka
18. aug 2010

standa82 -dakujem.ja len dúfam...

bambulka0406
18. aug 2010

ahojte, prepacte, ze sa vam miesam do diskusie. pytali ste sa niekto preco vlastne v stiavnic epiduralku nedavaju? ja sem chcem ist urcite rodit, rozhodla som sa ked som ani nebola tehotna este, primar je moj gynekolog a som spokojna, takze si neviem predstavit ze by som mala pri porode niekoho ineho ako jeho 🙂 len by ma to zaujimalo, ze preco tu epiduralku nedavaju

raffaella
18. aug 2010

@bambulka0406 mne primar povedal na to, ze chce, aby zeny boli mobilne, a aby vedeli kedy tlacit. Ma to svoje opodstatnenie, o rizikach EPI sa hovori velmi malo. Len na porovnanie, odkedy su EPI tak rapidne stupol pocet cisarskych rezov ako aj kliestovych porodov a porodov pomocou zvona. Na samotne bolesti a zvladanie porodu velmi vplyva psychika, pritomnost partnera, neruseny priebeh porodu, klud, pokoj, laskave slova. To vsetko v BS je, preto oni tu EPI fakt nemusia ponukat. a este ma napadlo, ze aj kvoli tomu ju neponukaju, lebo EPI ku prirodzenemu porodu nepatri a v BS sa praveze snazia o prirodzene porody.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre