Pôrodnica Banská Štiavnica. Aké máte skúsenosti vy?

cipca
18. jan 2007

Pôrodnica v Banskej Štiavnici je úplne super!Personál nemá chybu(mylí a tolerantmý)ak máte nejake ine skúsenosti tak my to napíšte

rhodosbb
3. aug 2010

@standa82 dakujem velmi pekne, podobne aj tebe 🙂

moon1979
3. aug 2010

@altevita v BS ti robili kvoli tomu problemy? Na mna len spatne pozerala vrchna, ale primar povedal, ze za to nemozem, ze to voda co sa vo mne drzi. Ale bola to pravda, vazili ma kazdy den hned pred rannou vizitou a jeden den som mala o 4 kila viacej, na druhy den tri kila zliezli a takto to bolo rozne kazdy den ... na konci tehu som uz ani sama nevedela kolko bol vahovy prirastok. Ale primar sa nezmienil o tom, ze kvoli vahe by ma nezobrali. A to som mala uctyhodnych 95 kil 😀 😀 😀 hrozneeeeeeeeeeeee ked to teraz takto napisem

avila
4. aug 2010

Ahojte babulky, tak od vcera sme uz doma. Dna 30.07 o 11:30 sa nam narodil Matusko, s PH 3400g, PD 50 cm. Obaja sme zdravi a vsetko je v poriadku 🙂 Na odd ma zobrali skor pre gestozu, tak som si kus polezala. Muzik bol so mnou po cely cas, aj cely porod, co povazujem za nezaplatenie (bez neho by som to nebola zvladla, kedze som dost hystercila 🤐 ). Malinky bol hned pri mne a potom uz stale. Hned na 2. den sme dostali apartman (bolo dost narvano) a s muzikom sme boli spolu vsetci 3). No proste super. Personal a rodicky ako kolektiv 🙂

Povedzte mi, kde v nemocnoci pride lekar na izbu a spyta sa, ci je vsetko v poriadku? Mimo vizity...

standa82
4. aug 2010

@avila ...takýto prístup om zažila aj ja v Krupine, no bohužiaľ zrušili ju.

katcok
4. aug 2010

stretla som sa s tým na matersko-fetalnom na Kramaroch... samozrejme to nebolo pravidlo

rhodosbb
4. aug 2010

@avila gratulujem srdecne k Matuskovi, nech ste vsetci zdravi 😵 😵 😵 som rada, ze si bola spokojna, hadam budem aj ja 😀 a ktory doktor ta odrodil, ci primar?
mna doktor chodil kontrolovat aj po porode, ale to preto lebo mal zaplatene a vtedy to este nebolo povinne 😅 ale inac bol velmi zlaty 🙂

inac baby poculi ste o tom, ze v BS teraz pytaju za to, ze si vyberies svojho doktora k porodu 400 €??? 😕 tak to je uz ina palka...

katrin31
4. aug 2010

@rhodosbb tak to je uz riadna suma.to si podla mna uz malokto da, ved to je hlupost ked su tam vsetci v pohode..ale ostatne ceny platia take ako boli, hej? 🙂))

rhodosbb
4. aug 2010

@katrin31, ak myslis tie ceny za ubytovanie, tak tie ostavaju rovnake, vraj porodnica v BS patri pod Ziarsku nemocnicu a z tade im prislo to zvysenie poplatku za doktora. ja si neplatim nikoho, myslim, ze v tej chvili mi bude jedno, kto ma odrodi 😅

katrin31
4. aug 2010

@rhodosbb ani ja si neplatim nikoho.a bude tam s tebou aj manzel? myslim na izbe

rhodosbb
4. aug 2010

@katrin31 mm bude so mnou, ale neviem, ci po cely cas, mozno bude odbiehat do bb a naspat, neviem si predstavit, ze tam bude so mnou sediet na izbe, jedine, ze si vezme pocitac a bude pracovat...ja som aj tak po porode cele dni len oddychovala, spala a starala sa o sofiu, takze by sa zavrety na izbe asi nudil...uvidime

katrin31
4. aug 2010

@rhodosbb moj tam bude s nami..ak bude volna ta izba..

katecameron
4. aug 2010

ahoj baby tak ja som v BS rodila 3 krat a úpoviem Vam radsej som cestovala 40minut autom ale inde by som nesla Vsetky deti odrodil primar som stastna ze on pokial viem MUDr.Broskova je tiez velmi dobra kedze za 3 roky sa tam urcite nieco pomenilo neviem sa vyjadrit ku novym alebo inym doktorom asi by som mala zalozit skupinu s nazvom SOM STASTNA ,ze mame BS porodnicu alebo RODILA SOM V BS a som nato hrda to znie lepsie nieco vymyslim ked ma kopne muza

katecameron
4. aug 2010

@molka je to koli vybaveniu nie koli lekarom ja som v BS lezala 3mesiace v kuse bez prepustenia co i len na 1 den bola som vysoko rizikova po prekonanej salmoneloze otvorena v 28tyzdni ale musim povedat ze som najstastnejsou zenou ze som tam prezila 3mesiace vsetci boli perfektny a od vtedy tvrdim ZE V BS SOM PREZILA NAJKRAJSIE CHVILE svojho zivota nastastia vsetko dobre dopadlo ale tiez boli pripraveny na to ze ak sa rozbehne porod okamzite ma vezu do BB ale ja som drzala a vydrzala do 38t. stalo sa pred pomaly 8rokmi

altevita
5. aug 2010

@tinockaaa upozorňovali ma, že si mám dávať pozor na váhu, ak chcem rodiť na stoličke, také majú pravidlá, to bolo ale pred 8 rokmi..... ono je to fakt individuálne a ak máš kondičku, tak v pohode..... ja sa tiež snažím hýbať, lebo mám pocit, že taraz priberiem ešte viac a neviem sa ovládať s jedlom, proste neviem, chutí mi neskutočne, žiadne nevoľnosti, len apetít, no nič, musím si zobrať z teba príklad🙂))

altevita
5. aug 2010

@moon1979 nie, nerobili problémy, len ma vo vlastnom záujme na to upozornili, u mňa to bola tiež aj voda, ale ja som príšerne jedla, hoci som nevyzerala na to, lebo som rodila a mala som 70 kilo a ľudia mi vraveli, že no konečne vyzerám ako žena..... Tak teraz sa na to priberanie teším, lebo to je jediné obdobie, kedy tie kilá dostanem na seba celkom ľahko🙂)) ale podstatné sú iné veci, nie???

raffaella
6. aug 2010

@avila Velmi ti gratulujem k babatku! Som rada, ze aj ty mas take krasne spomienky na cely porod ako ja 😀 ja stale vravim, ze ist rodit do BS bolo najlepsie rozhodnutie v zivote.

moon1979
6. aug 2010

@altevita no ja som isla rodit ako 96 kilova 😀 hrozneeeeeeeee ani chlap by sa nemusel hambit. ale po navrate z porodnice som mala povodnu vahu, nezostalo ani kilo na mne nastastie 🙂

altevita
6. aug 2010

@moon1979 čo tam po kilách, nie??? Hlavne, že sme spokojné🙂))

altevita
6. aug 2010

@avila Gratulujem ti k chlapčekovi🙂 Chcem sa spýtať, koľko je tam na oddelení tých izieb??? Tieto mesiace asi bude narváno vždy...... ja by som tak rada išla na izbu.... pred 7 rokmi sa mi to nepodarilo, ale to bola iba jedna...... ale aj tak som bola spokojná, lebo sme na izbe boli 3 baby a rozumeli sme si aj pomáhali.....🙂

moon1979
6. aug 2010

@altevita mas pravdu, anorexia uz nie je v mode 😀 ... ale zase no, lepsie sa clovek citi v mensom tele 🙂

avila
6. aug 2010

@altevita je ich 7, tak tfuj, tfuj nech to vyjde.
@raffaella ani ja svoje rozhodnutie vobec nelutujem i ked si mnohi z mojho okolia tukali na celo. Manzel je tiez uchvateny 😉

altevita
9. aug 2010

@avila tak 7 izieb, tak to je dosť, no verím, že sa to podarí, uvidíme, každopádne sa do BŠ teším, som rada, že sa tam podľa recenzií nič nezmenilo, len že tie izbičky pekné pribudli.....

rhodosbb
12. aug 2010

ahojte 🙂 vraj mali v BS minuly vikend 13 porodov 😕 😕 😕 to ako stihali???
jedna znama tam rodila tento tyzden a vsetko bolo ok 🙂

standa82
12. aug 2010

@rhodosbb ...no mali čo robiť 😨 Nemali to jednoduché. No sú teraz na roztrhanie, keď aj od nás väčšina mamičiek ide k nim. Zrušili nám pôrodnicu. 😠

rhodosbb
16. aug 2010

ahojte tehulky 🙂 podelim sa s vami o moj zazitok z BS z tejto soboty...
nakolko som mala dva dni bolesti v podbrusku a odisla mi zatka, zavolala som v sobotu rano primarovi do nemocnice, ze sa s nim chcem poradit, ci mam prist - vedela som, ze ma este poslednu sluzbu pred dovolenkou, vypocul si ma a povedal, ze mam radsej prist. dorazili sme tam o 12 hod., zrovna obedoval, tak sme ho vyrusili, ale on ma uplne v pohode zobral, vysetril a skonstatoval, ze to este nevyzera na porod, ale ze ma da na zaznam a uvidime podla toho...medzitym musel ist rodit - mali tam jednu rodicku, zaznam zaznamenal len jednu silnejsiu kontrakciu, ostatne take male, co je nic...cakali sme kym dorodi a potom nam povedal, aby sme sa isli najest, trochu poprechadzat a uvidime, ci sa to nerozbehne, ale ze ak chceme mozme ostat v apartmane do druheho dna a zajednal pre mna aj veceru...tak sme s mm isli do mesta a po dvoch hodinach sme sa vratili, znovu ma dali na zaznam, ale kontrakcie nezosilneli, tak sme sa dohodli, ze ideme domov a keby sa nieco zmenilo, tak sa vratime...
dnes som este doma, bolesti mam hlavne v noci, ale ziadne pravidelne kontrakcie to este nie su...kedze pri prvom porode to u mna prebehlo tak, ze rano som sa zobudila na to, ze mam bolesti v podbrusku a do 12 hodin bola mala na svete, tak som si myslela, ze aj teraz to bude take rychle, ale zjavne su to len neprijemni poslickovia 😒
sestricky boli velmi mile, zhovorcive, takisto primar, nemozem povedat jedno zle slovo, pristup uplne super....nechcem ani len vediet, ako by zareagovali na mna v nasej roosveltke, keby som prisla s tym, ze rodim, by ma vysmiali a prasila by som zahanbena domov....tu som sa aj ospravedlnila, ze som zbytocne prisla a oni mi povedali, ze nic nie je zbytocne, istota je istota.
verim, ze po dalsej navsteve v BS uz budem odchadzat s nasim babatkom 🙂

standa82
16. aug 2010

@rhodosbb ...super prístup 🙂 Keď si išla prvýkrát do poradne v BŠ, volala si si do nemocnice kedy máš prísť? A dohodla si sa aj s nejakým lekárom, alebo ktorý tam bol, ten ťa vyšetroval?

rhodosbb
16. aug 2010

@standa82, nie nevolala som tam, jednoducho sme prisli a zaklopala som na dvere mudr. podobenovej a ta ma zobrala, ale teraz mala dovolenku, tak ma zase vysetroval primar, ak si nikoho nezazmluvnis, tak je jedno kto ta vysetruje, vzdy tam niekto bude, kto ta vezme 🙂

happy8051
16. aug 2010

@rhodosbb ahoj, ja som ta zaregistrovala na oddeleni 🙂 teraz som sa vratila po patdnovej hospitalizacii

standa82
16. aug 2010

@rhodosbb ...ďakujem 🙂

rhodosbb
16. aug 2010

@happy8051 naozaj? 😅 ja som tam videla tusim tri baby na obede a potom jedna baba vychadzala z dvier hned vedla, kde som sedela na chodbe, tak teraz neviem, ktora si bola ty...a preco si ta tam nechali? hlavne, ze je uz dobre a ze ste doma 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre