Pôrodnica Banská Štiavnica. Aké máte skúsenosti vy?

cipca
18. jan 2007

Pôrodnica v Banskej Štiavnici je úplne super!Personál nemá chybu(mylí a tolerantmý)ak máte nejake ine skúsenosti tak my to napíšte

raffaella
19. apr 2010

Avila, neboj, ked ides rodit do BS fakt nemusis kvoli nicomu stresovat 🙂 dobry porod zacina v hlave, ked budes ty OK urcite aj porod bude OK, hlavne byt stale pozitivne naladena, mne sa to velmi osvedcilo. Drzim palce, nech vsetko vyjde podla tvojho priania 🙂

avila
19. apr 2010

Dakujem, si zlata 🙂

dugyna
19. apr 2010

refalela dufam ze aj mu budeme moct takto povzbudit dalsie dievcata.. 😉

zoeastor
24. apr 2010

Ahojte babenky, ja budem tiež rodiť v BS už o necelé dva týždne, ale na poslednej poradni som sa dozvedela, že mi "musia" po narodení dieťatka pichnúť trojkombináciu (methylergometríin+remestyp+oxytocin). Do pôrodného plánu som si dala "nepodávať žiadne rutinné medikamenty" - čo povedali, že je ok, ale túto trojkombináciu vraj musia pichnúť. Vraj to má istiť, že žena nebude krvácať viac než je ok, ale žiaľ, má to aj vedľajšie účinky, takže sa mi vôbec nepáči, že to dávajú bez toho, aby bol nato dôvod. Aké s tým máte skúsenosti? Vedľajšie účinky? Odmietla to niektorá z vás? Ja by som to aj odmietla, ale desí ma predstava, že sa zahustí atmosféra a budú sa ku mne správať ako k "problémovej". To je haluz tento náš zdravotný systém ☹

raffaella
25. apr 2010

ahoj,

no mne to hovoril primar na 1. poradni tiez, ze tomuto sa rodicky nevyhnu, prave kovli riziku z vykrvacania. Uprimne, tiez som mala PP na 2 strany, ale toto som neriesila vobec - aj ked som sa bavila s dulou na kurze, tiez vravela ze si to ani nevsimnem, ani ze by sa nestretla, ze by s tym boli nejake problemy (myslim po aplikacii). Ja si napr. vobec nepamatam, ze by mi nieco pichli v 3. DP, jedine co som musela dostat vnutrozilne boli ATB - lebo mi vysli vysoke zapalove markery (porodila som totiz dost dlho po odteceni plod. vody). Takze ani neviem, ci mi to vobec podali. Moj nazor je ten, ze treba sa sustredit na par veci, na ktorych v PP vyslovene trvas a v niecom urobit aj ustupok. Toto si myslim, ze je vec ktoru je zbytocne riesit (opat len moj nazor, nic v zlom 🙂), ma to svoje opodstatnenie (nie ako napr. rutinny nastrih, holenie apod). Nerobili by to, keby nemali s tym predtym zlu skusenost. Takze mozno sa radsej sustred na par hlavnych veci a tieto nie podstatne veci prijmi, ako su 😉 Ja som si tiez povedala, ze ok, tak mi to daju, hlavne nech su ine veci podla PP, co aj boli a porod bol pre mna aj mm krasny zazitok 😉

katarina.banska
25. apr 2010

cauko avila.
preco ides rodit do BS ? nepaci sa ti vo zvolenskej porodnici?

dugyna
25. apr 2010

zoeastor je to standart ktory sa naozja neda vypustit..kazda maminka tuto kombinaciu musi dostat..nie je to ako s nastrihnutim...proste tao kombinacia je nutna z tvojho zdravotneho hladiska..a nic s tym proste neurobis..

happy8051
26. apr 2010

vcera som sa vratila "Z VYLETU" v nemocke...

avila
26. apr 2010

Ahojky Katka, veru tak, nepaci. Odbornici su skvely, ved mojmu lekarovi Simovi plne doverujem, ale zial prostredie a pristup mi nevyhovuje. Ak je moznost vyberu a ta je, volim si BS. Tebe sa to uz krati, vsak? Inak na kurzoch som Ta uz nevidela, dufam, ze vsetko OK.

Happy, a co si sa bola len tak kuknut ci bol dovod?

Zoeastor, asi je fakt lepsie sa s niektorymi vecami zmierit. A doverovat.

happy8051
26. apr 2010

s mechurom som bola pat dni... odsledovala som si par porodov do budcnosti dobra skusenost 🙂

katarina.banska
26. apr 2010

ahoj Avila. jasne, ked je moznost vyberu tak preco nie. ja nemam problem ist tam rodit. vsak uvidim potom....
no to je pravda, ze sa mi to uz krati. zacinam sa veruze bat. na kurz sa mi uz nedalo prist, lebo akurat vtedy ked bol som mala skusky v ba. a potom nam uz kurz skoncil. vy ho este mate? uz asi aj vam skoncil. ci nie? a co nan hovoris? ja si ho velmi pochvalujem a budem len odporucat. minulu stredu som bola aj na predpriprave v porodnici aj to bolo fajn, ale nie take ako v bb.
vo zvolene nas skor ucili dychat a tak.... ale super ajtak, a ta pani s ktorou sme to mali bola uzasna. je to porodna asistentka, tusim sa vola Uhliarova. ak tu budem mat pri porode, tak radost rodit. fakt super je

zoeastor
26. apr 2010

Vďaka za odpovede baby. Zrejme sa rozhodnem na sále podľa nálady 😀 Nechcem si robiť zbytočné stresy pred pôrodom.

anib
9. máj 2010

ahojte maminky a budúce maminky, po viac nez roku aj ja opat kukam na tuto stranku, vedla mna Bianka, darcek, ktory sme si priniesli aj my z tejto porodnice, tie co uvazujete, môzem len odporucit, ja som bola v tejto nemocke skoro 2 tyzdne, tyzden pred porodom, tyzden po, sice porod tazsi, mudr. Spila a taky mlady dr asistoval, predtym som bola na obyc.izbe, ked nastal porod,hned som volala mm a vzali sme si apartman, tam som prezila aj 1 dobu porodnu,skoro aj druhu, porodne saly akurat vymalovane, skoro vsetkych som pocas toho tyzdna spoznala, mala som vypracovany aj pp, splnili do bodky, rychle zahojene rany, perfetny personal, strava - dietna -bohata na zelezo- velmi dakujem, pomohla, pribrala som pocas tehu 25kg, skoro polovicu som schudla pocas tych 2 tyzdnov tam a ostatne kila dole po 1,5 mesiaci po prichode domov povodna vaha 😀 a dnes uz by som chcela byt opat tehu a rodit tam 😀 😀 😀

dugyna
10. máj 2010

anib a funguje tam aj ta biolampa na poporodne rany?

kocky my smem tam vcera boli s mm pozriet, mili personal dr a j sestricka ochotne odpoved na otazky (akurat na tu biolampu som sa zabudla opytat), porodna sala krasna farbena nova porodna postel s ruzovym madracom, su tam rebriny a ftilopta, na predsali je este jedna postel keby nahdou rodili dve naraz, maju tam aj inkubator a vyhrevne lozko.
samostatna izba velmi pekne- postielka, prebalovaci pultik, manzelska postel, skrina a televizor.
wc a kupelka je spolocne na chodbe, ale su ciste a v dobrom satve, urcite lespie ako v BA na krmaroch, ruzinove, a doknca mozno aj ako na antolskej.
vsade bolo cisto a pekne upratane.klasicku izbu sme nevideli.
naozaj velmi dobry dojem, mozem len chvalit.

segricka
10. máj 2010

biolampa funguje, mozes sa kedykolvek ohlasit sestricke alebo doktorovi a v poho ti zapne na poporodne rany alebo aj na ragady /trhlinky na prsiach z kojenia/.
ak je volne lozko, bez problemov ti lampu zapnu aj v noci, v neobmedzenom mnozstve a bezplatne.

jedine, co sa mi trosku nepacilo, bola strava, nevhodna pre kojace matky /paradajkova polievka a pod./, ale zato nemohli, kuchyna bola spolocna pre celu nemocnicu. je tam sice bufet a blizko potraviny, ale nie kazda mamicka ma moznost niekoho tam poslat.

dokazom mojej spokojnosti je, ze aj druhy porod som absolvovala v BS 😀

happy8051
10. máj 2010

dugy, biolampy urcite na oddeleni je, pouzivaju ju bezne 🙂

dugyna
10. máj 2010

kocky dakujem za odpovede

poviem vam ze keby to nebolo tak daleko tak sme jednoznacne rozhodnuty ..len predsa to cestovanie aj nieco stoji..

avila
11. máj 2010

Dugyna, a ja som myslela, ze si na 100% rozhodnuta. No verim tomu, ze to nie je jednoduche... A ktory den ste tam boli? Ste si odhodli stretnutie cez primara?

Ta strava ma inak trosku sokla... Ja nechapem, co je take tazke urobit speci jedla pre kojace maminky.

dugyna
11. máj 2010

avila ono cesta hore dole nas vyjde 40-50eur, takze ..a to musime prejst minimalne 4 krat a ak by som neprenasala tak 5 krat na porod...takze to mas 5x50 eur..takze si to musime zvazit...keby to nebolo tak daleko..alebo nemusli sme tam tolkokrat cestovta...

my sme tam boli v nedelu, neboli sme dohodnuty mne sestricka po telefone povedla ze mozme dojst hocikedy ale ze najlespie cez vikend..a v sluzbe bola tak prijemna doktorka a aj sestricky..

raffaella
11. máj 2010

Ta biolampa je na naliate prsia super vec, ja som chodila aj 2x za den a vzdy mi to ochotne zapli 🙂 aj sa mi pacilo, ze nam laserom ozarovali poporodne zranenia a sitie, vysledok je, ze ranku co ma sili si dole ani nevidim, tak sa mi to krasne a rychlo zhojilo 🙂 viem, ze vela zien ma z toho az depky, ze im to vyzera dole hrozne. Tiez som sa toho obavala, no dnes som po 600-nedeli a citim sa akoby som ani nerodila, az na obrovske prsia 😀

leveretka
11. máj 2010

raffaella, ak by som to chcela po porode vyuzit, treba sa pytat na biolampu alebo laser? alebo to su dve odlisne veci, co tam maju? dakujem

anib
11. máj 2010

ahojte, je to biolampa na takej trojnozke vysoka cca 1m, da sa regulovat, je fakt super. co sa tyka tej stravy, my sme boli za jednym stolom vtedy 4 baby a kazda mala iny obed, takze myslim,ze dbaju o zdravotny stav kazdej pacientky zvlast, mna zasivali pod narkozou, to som kvôli tomu sitiu mala stale len tekutu stravu po porode,ale vdaka nej som aj rychlo schudla, takze na jedlo ani nepomyslite,ked uz budete mat babatienko pri sebe. 😉 ja som tyzden bola na obyc izbe, potom ked som porodila,vzali sme si s mm apartman,vtedy bolo na vyber asi 6izieb,mne to bolo jedno, a potom som tam este tyzden ostala,kvoli tomu hojeniu ran a kontrolam a este aj ockovaniu malej,som uz nechcela domov na 2 dni behat,tak som tam ostala,ale aj ked som viac zaplatila za apartman,bola som rada,ze mi pri pôrode bol primar,takze som si ho nemusela ,,rezervovat,,. Ak by som este cakala babo,isla by som urcite opat do Stiavnice, z Dt to nie je tak daleko.Ja som sa zoznamila s kockou,co chodila kazdy tyzden z RS a tiez si pochvalovala.

leveretka
11. máj 2010

anib a tú trojnožku kde majú alebo kde sa to robí? donesú to na izbu? a koľkokrát denne je optimálne absolvovať "kúru"?

avila
12. máj 2010

Dugyna, tak to fajn, tak nemusim tam volat, staci prist cez vikend. A na porodnici ste povedali, ze sa chcete kuknut, boli ku vam mili?

Anib, co si myslela, ze apartman si treba rezervovat? To kedy treba? Este pred 35.t.t., kedy tam zacnem chodit na poradnu? Alebo to staci az vtedy?

raffaella
12. máj 2010

Apartmany, t.j nadstandardne izby sa rezervovat nedaju. Jedine sa da rezervovat hotel v nemocnici. Leveretka, biolampu maju na vysetrovni, ked budes mat naliate prsia treba prist za sestrickou/lekarom, ze by si si chcela nahriat prsia a oni ti to tam zapnu. Hocico aj ked budes potrbovat, staci povedat sestrickam alebo kludne aj lekarom, alebo primarovi. Laser je druha vec, to oni automaticky ozaruju kazde rano na vizite, ked prides na vysetrovnu. Trva to len par minutiek, ale je to paradna vec.

anib
13. máj 2010

ahojte, to som nemyslela rezervovat apartman, ale doktora, ktoreho som chcela pri pôrode, nenapadlo ma to spravne slovo, vtedy to stalo okolo 5 tis, tak na tom som usetrila a bolo na apartman, kedze mi bol primar pri pôrode, ale aj ostatni su urcite dobri, prvy pôrod, moj porod.plan a strach z neznameho, teraz uz by mi asi bolo jedno,pri kom by som rodila 😉

dugyna
14. máj 2010

avila ano sme povedali ze si chceme kuknut porodnicu a zavolali nam dr ktora nas previela po oddeleni a potom nam odpovedla na otazky a na niektore nam odpovedla asestricka naozaj bolo velmi ochotny.
a po telefone ma dopredu upozornila sestricka upozornila ze je lespie dojst cez vikend na exkurziu lebo je klud a cas..

angika
14. máj 2010

ahojte... a to v BS sa da rezervovat aj doktor? akoze tak oficialne? a tie co ste tam rodili ste mali aj nejakeho "rezervovaneho"? ci to ani nie je potrebne, ked su tam vsetci dobri?
a za co vsetko sa vlastne plati? viem ze za apartman nejakych 500Sk, a inak?

pasoa
14. máj 2010

Ahojte, kočky, náhodou som objavila túto tému.. nejdem teraz dočítavať 19 strán, len som Vám všetkým chcela povedať, že pôrod môjho Matúška bol pre mňa najkrajším životným zážitkom, a to najmä preto, že som sa (správne) rozhodla rodiť v BŠ.
(a aj preto, že som presne vedela, ako chcem rodiť a na pôrod som sa tešila. Tešila som sa dokonca aj na kontrakcie, bola som veľmi zvedavá, čo je to za bolesť a čo mi prinesie atď atď... viac o vedomej príprave na pôrod, ak máte záujem, na www.predporodnapriprava.sk , super stránka, odporúčam)

Som z Martina, sem k nám chodia rodiť ženy z rôznych okresov, rodí sa tu ako na bežiacom páse ,,, ale keď som prišla si obzrieť pôrodnicu a vytiahla pôrodný plán, tak im všetkým len vykakovalo obočie do pol hlavy... a už som len počúvala odpovede - to sa nedá, to je mimo našich zaužívaných postupov a blá blá... 😠

V BŠ nebol žiadny problém, tam primár automaticky ráta s tým, že si rodička donesie pôrodný plán.

Pri pôrode bola Dr. Brošková a žiaľ neviem meno pôr. asistentky, bola to taká nižšia, trošku zavalitá sestrička, blondýnka, veľké zuby, ale veľmi veľmi zlatá!

Čo sa týka oxytocínu v 3. dobe pôrodnej - ten dávajú rutinne a ak aj máte v pôr. pláne žiadosť o jeho nepodávanie, primár vám to vyškrtne a až potom ten. pôr. plán podpíše.
Ide o to, že tam už mali prípad, keď im tam rodička skoro vykrvácala pri rodení placenty a preto to dávajú.
Ja som to nijako rušivo nepociťovala, všetko prebehlo úplne super...

Môj pôrodný plán akceptovali na 100%, mala som tam všelčio, napr. aj to, že chcem matúška zabaliť po pôrode do vlastných osušiek červenej farby, aby nemal šoky zo zmeny maternica vs. vonkajšie prostredie, a keď som rodila, pýtala sa ma tá pôr. asistentka, kde mám tie osušky, že mi pre ne zájde, ale mne to už bolo fuk, tak som povedala, nechajte tak...
Aj pre papuče mi šla, lebo som išla na pôr. izbu rovno zo sprchy v gumených šľapkách a bola mi teda riadna zima na nohy, tak mi išla pre ponožky aj papuče na izbu, kým môj muž bol stále pri mne a utieral ma navlhčeným uterákom a bolo nám spolu skvele.

Mali sme nachystané rádio s vlastnou hudbou, vonné olejčeky... len ja som rodila tak rýchlo, že to manžel nestihol pozapínať 😀

Malého mi dali okamžite po narodení na bruško - žiadne rutinné umývanie, váženie, meranie... žiaľ, bol veľmi veľmi zahlienený (reflux, ktorý mu začal už v prenatálnom živote, chúdiatko moje malé), tak mi ho museli predsalen vziať a odsať v tej vedľajšej izbičke (mne je ťažko tie izbičky nazývať "pôrodná sála" a "neonatologické oddelenie"), ale manžel bol stále s ním, ja som medzitým porodila placentu, dr. mi ju na moju žiadosť ukázala...

aaaach, tak rada na to spomínam 🙂 🙂 🙂 🙂

Isto tam pôjdem rodiť min. ešte raz, ak Boh dá 🙂

Držím všetkým budúcim mamičkám palce, aby ste aj vy spomínali takto krásne na svoj pôrod.

avila
14. máj 2010

Pasoa, normalne by som uz aj teraz tam bezala 😀 Este si vsak pockame, aj nas chlapcek bude a teda uz je Matusko 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre