Pôrodnica Banská Štiavnica. Aké máte skúsenosti vy?

cipca
18. jan 2007

Pôrodnica v Banskej Štiavnici je úplne super!Personál nemá chybu(mylí a tolerantmý)ak máte nejake ine skúsenosti tak my to napíšte

maricom
20. máj 2011

@happy8051 ach ďakujem ti veľmi pekne, bolo by to super, no hlavne nech je malinká v poriadku 🙂

michaelafiladelfiova
20. máj 2011
lucia1981
21. máj 2011

ahojte! tak mne včera prišiel email od pána primára, pýtala som sa, či sa môžme cez víkend zastaviť v pôrodnici a pozrieť si ju, tak nám odpísal, že pravdaže môžme...takže zajtra vyrážame na výlet a už sa veľmi teším.... 🙂

happy8051
21. máj 2011

@lucia1981 dufam ze budes mat dobry dojem 🙂 ale urcite ano...

lucia1981
21. máj 2011

@happy8051 ahoj! chcem sa spýtať ako je to s lekármi v BS, sú všetci v pohode alebo je tam niekto koho sa treba obávať, počula som že jedna pani doktorka je tam taká dosť nepríjemná a odmeraná k pacientkám.... 😖

happy8051
21. máj 2011

@lucia1981 Lucka, nemaj stres 🙂 vsetci lekari su v pohode a ta ktoru myslis je moja susedka a vobec nie je zla.. nemyslim ze odmerana... mozno sa menej usmieva, ale to je o povahe..ako lekarka je super a vela zien ju malo pri púorode a boli spokojne... nemas sa coho obacat 🙂 pekny vylet zajtra, mame tu teplooo 🙂)

lucia1981
21. máj 2011

@happy8051 ..ďakujem pekne, ja nemám dobré spomienky na prvý pôrod ani pobyt v nemocnici, tak preto mám trošku obavy a vybrala som si práve BS..... 🙂

sigrid7
21. máj 2011

Ahojte všetky, tak ja to mám akurát za sebou, v piatok o 12,38 sa nám narodil Miško, 50 cm a 3,47 kg. Prístup personálu je v pôrodnici úžasný, nemáte sa čoho báť. Ja som mala manžela pri pôrode a ten my veľmi pomohol, povzbudzoval ma, upokojoval keď bolo treba, bol tiež úžasný. Pôrod som mala za 2 a pol hodinu za sebou a som šťastná ako blcha. Teraz ležím v apartmáne č.5, takže možno sa s niektorými v pondelok uvidíme, pretože v pondelok by nás už mali pustiť domov. 🙂

ninan2
21. máj 2011

@sigrid7 no super, gratulujem a zelam vela zdravia vam obom 🙂 A ako to prebiehalo, vsetko v pohode?

florencia
21. máj 2011

@michaelafiladelfiova ahoj, vôbec sa nemusíš ničoho obávať. ja som rodila pred štyrmi mesiacmi a tiež som mala cisársky. Bývali sme aj s manželom na apartmáne. Rodila som spinálom, potom asi nastali nejaké komplikácie u mňa a prebudila som sa až na pooperačnej izbe s manželom nad sebou 🙂 Ak tam budeš mať niekoho - manžel, mamina, a pod. môžu hneď po cisárskom prísť za Tebou hocikedy na tú pooperačku. Tak isto môžu ísť pozrieť bábätko na novorodeneckú izbu a zobrať ho k Tebe. Ai dve hodinky po sekcii mi priniesla sestrička malinkú prvýkrát priložiť. Všetky sestričky sú veľmi zlaté, ochotné, dokonca na druhý deň, keď som už bola na apartmáne, sa spýtali, či zoberú maličkú ešte k sebe, aby som si oddýchla. Tak sme im ju o pol dvanástej v noci zaniesli. 🙂 Na druhý deň ráno ju už priniesli aj okupkanú, ďalšie dni nás prišli ohlásiť na vizitu a už som si ju kúpala sama s nimi.

sigrid7
21. máj 2011

@ninan2 Nemáš sa čoho báť. Vo štvrtok ráno ma chytili poriadne bolesti a tak som volala manželovi, že už je to tu. Kým prišiel z Trenčína, tak som sa s dcérkami umyla, obliekla, prichystala veci...Manžel prišiel o pol ôsmej a hneď sme sa vybrali do pôrodnice. Okolo 10, 00 mi dali klystír pred pôrodom a o pol jedenástej som už bola na sále. Kontrakcie som už mala asi každých 5 minút. Dostala som infúziu na posilnenie a potom sme sa s manželom prechádzali po sále, aby sa malý čo najrýchlejšie dostal tak ako mal. Pri každých kontrakciách sme zastali, ja som sa oprela o postel, predýchavala som bolesť a manžel mi zatiaľ masíroval kríže. Takto to pokračovalo asi hodinu a pol, potom už nastali tlaky, tak som si už ľahla a pri každej kontrakcii a silných tlakoch, ktoré som cítila som silne zatlačila. Manžel ma pri tom statočne povzbudzoval... 😀 Za polohodinku som malého vytlačila bez nejakých komplikácii. Podľa mňa najlahší a najrýchlejší pôrod, čo som doteraz mala.. 😅

michaelafiladelfiova
21. máj 2011

@florencia hej dakujem, len mne povedali ze maju vkuse obsadene tie apartmany.. tak uvidime ako to mne vyjde a mne dokt. povedal ze v 39tt sa cr robi. tak to tam pridem skor, ci v ten den ci ako kedze som ja z BB...
lebo pri prvom som uz lezala tyzden pred CR v nemocnici...

florencia
21. máj 2011

@michaelafiladelfiova prišli sme o deň skôr, v utorok ráno okolo ôsmej, sestričky ma prijali, dali teplomer, príbor, potom ma prijal primár a ubytovali sme sa. Keď som rodila ja, boli volné asi štyri apartmány.Podľa mňa sa určite uvolnia 🙂 Poobede ešte prišla primárka z anesteziológie, vyplnila som taký dotazník o chorobách, čo som prekonala a tak. mohla som jesť a piť, koľko som chcela do polnoci. Navečer prišla detská sestra, spýtala sa na meno pre bábo, adresu, .... Ráno okolo piatej som išla na WC, sestrička ma stretla, že už mi zohrieva vodu na klystír, potom mi ho spravila a okolo pol siedmej som išla na tú pooperačku pri sestričky. tam ma cievkovali, napichali ma a potom som po svojich prešla okolo pol ôsmej pri operačku. Tam som si ešte lahla, lebo ešte nemali asi pripravenú sálu, potom som prešla tam, pichli mi spinálku, prišiel primár aj so Šiškom a začali niečo po ôsmej. 8:23 sa Agátka narodila. Neviem, či si mala nejaké komplikácie ale ja som nejako bolesť necítila. Síce keď som sa zobudila, tak som mužovi že vraj asi tri krát povedala, že ma hrozne bolí brucho ale to si nepamätám. Ja si vlastne žiadnu bolesť nepamätám 🙂 sestrička hneď išla za doktorom a dali mi do infúzie novalgin od bolesti. Na tej pooperačnej izbe Ťa sestričky stále vidia cez okno, každých 15 minút mi merali tlak a tep asi do obeda, potom každú hodinu, chodili kontrolovať, ako sa roluje maternica a či moc nekrvácam. všetky sestričky boli veľmi milé. Manželovi kázali kúpiť coca-colu a okolo desiatej večer, keď som už mohla piť, mi ju riedili s vodou, aj v noci, hocikedy som mala prázdnu flašu. Že aby som nemala nízky tlak a netočila sa mi hlava, keď sa ráno postavím. Ozaj a keď som ukázala kamoške doktorke šitie, tak skonštatovala, že som ho mala protekčné 🙂 Lebo vlastne stehy som mala len zvnútra, že to sa bežne nerobí, lebo je to náročnejšie a zdlhavé. Ja si myslím, že v Štiavnici je to asi bežné.
Takže sme prišli v utorok ráno, v stredu ráno sa malinká narodila a domov sme odchádzali v utorok na ďalší týždeň. A pre nás to bola jedna z najkrajších dovoleniek 😵

michaelafiladelfiova
21. máj 2011

@florencia no dakujem ja uz mám jeden CR za sebou trosku inak mi to prebiehalo to ta nacievkovali este pred spinalom, bo mne dali cievku na sale po spinale , a po pichnuti som necitila nic... ale tiez ma uspali.. a zobudila som sa na jiske, tu boolest to si pamatam to mi dali po operacii.. ked som sa prebrala...no aj ten Šiska mi vravel ze CR ... on hned ze uvidi sa co primar...
ved to ani bolest sa neciti pri spinalke...
no som zvedava co mi povie vo stvrtok. idem tam zas....to budem uz v 38tt . a apartman si platila od kedy, ako si prisla? ci az po sekcii?

michaelafiladelfiova
21. máj 2011

jaj a este sa chcem opýtat na nadstandarte su vlastne sprchy a záchod?

florencia
21. máj 2011

@michaelafiladelfiova apartmán som platila od toho dňa, čo som tam bola, teda od utorka.
Teraz určite nebudeš mať žiadne komplikácie, nestresuj sa dopredu. Tú bolesť som myslela tak celkovo, že to nebolo vôbec také strašné ani na druhý deň. Cievkovali ma ešte pred spinálom, na tej izbe vedľa sestričiek, kam som po sekcii prišla.

florencia
21. máj 2011

@michaelafiladelfiova nie, je tam iba umývadlo. Sprchy a wc sú spoločné na chodbe, zvlášť pre návštevy, pre gynekolog. pacientky a pre rodičky.

michaelafiladelfiova
21. máj 2011

@florencia aha no dalkujem , boze strasna som , uz moje druhe dieta druhy cr,,, ale aj tak ma chyta trosku panika🙂

michaelafiladelfiova
21. máj 2011

@florencia tak ale uz som aj vdaka tebe pokojnejsia, kem ma moze prist aj moj kuknut na tu pooperacku no uz sa zsacinam aj tesit, uz chcem malu mat pri sebe,, mi tu prave stikuta v brusku🙂

happy8051
21. máj 2011

@anib vcera si sa pytala na anestetikum, zistila som ti to. Pouziva sa Vasokain.

happy8051
21. máj 2011

baby dnes som sa zasmiala... MuDr Padobenova je moja susedka a dnes sme sa rozpravali o tom, ako sa zeny boja nastrihu a sitia a ona mi vtipne povedala: Vies, to je tak, ako ked v skolke Janko pri obede povie spenat je fuuuuuj a za par minut uz cela skolka fujka 🙂) tym chcela povedat, ze nie je dovod na stresy, zvlast u prvorodiciek, ktore info o obrovskej bolesti pocas sitia a epizotomie dostali len sprostredkovane 🙂

maricom
21. máj 2011

jej no ak je to takto pri sekcii tak je to super 🙂 rozdiel s mojou skúsenosťou je dosť veľký hlavne po sekcii... hm už teraz neľutujem🙂))

lucia1981
22. máj 2011

ahojte! tak dnes sme sa boli pozrieť v pôrodnici, boli akurát návštevy tak všade bolo plno ľudí a detičiek, prostredie super a aj napriek tomu, že tam bolo pomerne rušno cítila som tam taký pokoj a pohodu, sestička bola veľmi milá a keď sme jej povedali, že si to tam chceme pozrieť tak hneď zavolala doktora, ktorý nám poukazoval sálu... inak neviem ako sa volá, lebo sme mu ani ja ani manžel nerozumeli ale bol na môj vkus dosť tichý, taký vysoký asi okolo 35-40 rokov, no našťastie ja veľa rozprávam, takže som sa aj veľa pýtala a on mi len prikyvoval a občas niečo povedal, sme sa potom s manželom aj smiali vonku, že keby som ho mala pri pôrode, či by mi aj niečo sám od seba povedal, lebo fakt bola taký tichučký... 😅 ale urobilo to tam všetko na mňa veľmi dobrý dojem, pýtala som sa ho aj za prípravu, či ju musí manžel absolvovať, keď už so mnou pri jednom pôrode bol a povedal, že nemusí... 🙂 tak sa už teším, že nášho druhého drobčeka porodím v takom peknom prostredí.... 🙂 🙂 🙂

sigrid7
22. máj 2011

@lucia1981 Ahoj Lucia, tak mňa si tam mohla stretnúť aj s manželom, ležím po pôrode na apartmáne č.5 hneď vedľa nápojového automatu. Náš malý je dnes nejaký veľmi mrzutý, tak si ho možno počula aj plakať. Ten doktor sa volá Pahuli a je veľmi zlatý. Ja som ho síce nemala pri pôrode, ale všetky baby, čo ho mali pri pôrode si ho pochvaľovali. Ja sa už ale hrozne teším domov, lebo tu na apartmánoch je veľmi horúco a malý je asi aj kvôli tomu nervózny...

michaelafiladelfiova
22. máj 2011

jaj este ma napadlo to novorodenecke odd. je kde??? tam niekde ci inde??? a ked má babo zltacku po porode takk maju nato tie zariadenia.. to svetlo cico...

happy8051
22. máj 2011

@michaelafiladelfiova novorodenecke je priamo v areali porodnice, dvere su pri prvej izbe. modre svetlo jasne ze maju, ak babatko velmi zltackuje, ozaruju ho

michaelafiladelfiova
22. máj 2011

@happy8051 jaj no ok.. nevidela som ho ked som tam bola... a ,myslim ze ani neukazoval primar neviem... vo stvrtok mám poradnu tak som zveddava co bude a co povie....moj syn zltacku nemal... ale tak preistotu sa pytam...

happy8051
22. máj 2011

@michaelafiladelfiova to modre svetlo je sucastou vyhrevneho lozka, kam niekedy babaatko po porode davaju na prehriatie, opytaj sa, primar ti to ukaze, inak mas dobry dojem?

jammertal
22. máj 2011

Ahojte dievčatá.Čítam tu rôzne príspevky na pôrodnicu v BŠ.24.mája bude presne rok,čo tam rodila moja dcéra.Rodila cisárskym rezom a namiesto 6 dní sme tam strávili asi 14.Ale môžem vám povedať,že nebyť v tej pôrodnici,tak neviem ako by to dopadlo. Všetci boli perfektní a ja mám krásnu vnučku,s ktorou sa zajtra chystáme navštíviť túto pôrodnicu a ukázať ju ako narástla. Tak,veľa šťastia všetkým.

michaelafiladelfiova
23. máj 2011

@happy8051 ano mám v stvrtok tam idem zas tento tyzden, mam behacky okolo doktorov kedze interne a ekg a predoper. mi treba, tak... ale trochu mám aj obavy bo mam syna 5 rocneho tak to budeme musiet dako vykrit aj s kamoskou a tak ked pojde moj za mnou... neviem... ja mám mamu az v ba.. a jeho mame ehm ehm nie... inak kedze budem rodit tam tak aj rodný list sa bude tam brat nie? na kolky den uz na treti? ci? a kde tam mate vobec matriku?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre