Pôrodnica Banská Štiavnica. Aké máte skúsenosti vy?

cipca
18. jan 2007

Pôrodnica v Banskej Štiavnici je úplne super!Personál nemá chybu(mylí a tolerantmý)ak máte nejake ine skúsenosti tak my to napíšte

happy8051
22. okt 2012

@katrin31 ano, mozes. ja som nemala malu so sebou, ale bezne suu tam rodinky so starsim dietatom na apartmane.

katrin31
22. okt 2012

@happy8051 viem ze mozem, uz som v bs rodila ale chcela som vediet od bab ktore to vyskusali ako sa to dalo zvladnut s dietatom

sampo
22. okt 2012

@happy8051 fakt mozes mat v porodke aj to starsie dieta a manza?

zuzkaja
23. okt 2012

ahojte obliekali ste babatka do svojho oblečenia pri pobyte v nemocnici alebo len na cestu domov?

happy8051
23. okt 2012

@sampo jasne ze mozes. musis si zobrat apartman a dozriet aby starsie nebehalo same po chodbach ale to je samozrejmost🙂 inak nie je problem s tym.

@katrin31 poznam jednu, ktora mala starsie dieta so sebou a vravela ze v poho. jasne ze tam nebolo cela den zavrete. manzel s nim chodil aj von na vzduch, ale ze v pohode to bolo

happy8051
23. okt 2012

@zuzkaja poradim ti doniest si aj svoje oblecenie, niektori novorodenci reaguju na praci prasok. ale je ich malicko.

sampo
23. okt 2012

@happy8051 tak ja si myslim, ze jej bude asi lepsie doma, ale ak by nahodou chcela ostat, tak to bude v pohode teda 🙂 len ci zas nebudem rozbita ako ciganske hracky no 😅

katrin31
23. okt 2012

@happy8051
@sampo my planujeme zobrat aj starsieho, uvidime ako sa budem citit..mozno sa dovtedy este nejaka mamina ozve..vidim ze ty budes rodit skor tak mi potom napises 🙂

zuzkaja
23. okt 2012

@sampo my sa možno aj stretneme máme termíny blízko seba 🙂

sampo
23. okt 2012

@zuzkaja no je to mozne 😉 ja uz chcem byt na Vianoce domaaaa 😀 ale tak uvidime..
@happy8051 nevies, ako to robia,.ked sa ti prirodzene rodit neda? Cakaju az do terminu, ci?

happy8051
23. okt 2012

@sampo ako myslis ze sa neda? zavisi od priciny... ja som bola maximalne rozbiota po Natalii 🙂 pat transfuzii som dostala krvnu plazmu trikrat a neviem ake kvantum liekov... ale aj tak som nechcela rodit sekciou teraz Nelku. na pocudovanie druhy porod prebehol bez komplikacii, hoci trval trikrat dlhsie ako prvy 🙂

happy8051
23. okt 2012

@sampo ak jke vopred znama indikacia na sekciu (poloha KP alebo priecna, alebo ine zo strany matky), robi sa sekcia v ukoncenom 38tt najskor.

katrin31
23. okt 2012

@happy8051 to aj tvoj druhy trval dlhsie? ☹ a vraj je druhy lahsi

simca06022011
23. okt 2012

@sampo preco by sa ti nedalo prirodzene rodit? 🙂 keby si tam uz dlho lezala tak ti porod vyvolaju, prasknu ti vodu a potom to uz ide "jedna basen"... oxytocin mi davali ako na beziacom pase (ak sa to tak pise)

happy8051
23. okt 2012

@katrin31 obe isli indukciou, Natalia za 4 hodky, Nelka az 13 hodin ale ziadne bolesti nic... uz som sa bala sekcie ak sa to nerozbehne, ale nastastie sa rozbehlo. bolesti len hodinku a pol takze veget 🙂

sampo
23. okt 2012

@happy8051 @simca06022011 no lebo lonova kost je v porodnych cestach 😅 mi povedali (este v LM, mala sla sekciou) ze mozno dieta do 2kg by sa voslo,.ale ze ani to by neskusali 😅 tak neviem, ci tu by niekto chcel take skusat.. a treba mi jazvu opravit, lebo je skareda 😝

simca06022011
23. okt 2012

no tak ked sa neda rodit obycajne tak pojdes na planovany cisarsky, podla toho aky termin si dohodnete s primarom... tam sa vobec necaka kym zena zacne rodit, ci?

katrin31
23. okt 2012

@happy8051 tak si ma trochu upokojila..lebo som sa zlakla ze aj bolesti si mala tak dlho..a ta indukcia sa dala?

lulla1
25. okt 2012

@ladytt ďakujem pekne, vysoký krvný tlak, udržiavali ma v Banskej Bystrici ešte štyri týždne a presne o mesiac skôr sa nám narodil v 36 t. sekciou nádherný malý drobček Adamko 🙂 sme síce trošku maličkí, ale krásne papkáme na prsníku takže to rýchlo dobehneme. So Štiavnicou som bola max. spokojná, len ma mrzí, že sa ma tak rýchlo zbavili, ale o to lepšie, pretože tam to chceli ukončiť už 32 t. Štiavnicu odporúčam, len vtedy keď je priebeh tehotenstva v poriadku.

ladytt
25. okt 2012

@lulla1 To mi je lúto, myslela som, že sa k tomu inak postavia, možno nemali potrebné vybavenie keby sa to skomplikovalo pre drobca, ale asi to takto bolo lepšie a hlavne, že ste v poriadku. Tak veľa oddychu, mliečka a nech ti drobec robí iba radosť.

lulla1
27. okt 2012

@ladytt ďakujeme krásne 🙂 želáme všetko dobre 🙂 🙂 🙂

mirkak78
1. nov 2012

Ahojte, keďže aj mne pomohli niektoré názory a postrehy pri výbere pôrodnice, tak som sa rozhodla, že aj ja napíšem pre tie, ktoré sa práve teraz rozhodujú a vyberajú si tú "svoju" pôrodnicu 😉
Ja som sa rozhodla pre Banskú Štiavnicu, veľmi sa mi páčila možnosť ubytovania spolu s manželom celý čas až do prepustenia domov. Neodradilo ma ani to, že som na presun do pôrodnice potrebovala 1,5 hodiny. Ja som to riešila včasným pobalením vecí do pôrodnice do kufra auta, ktoré bolo takto nachystané, natankované a pripravené už len sadnúť a vyraziť 🙂
Rodila som 19. septembra 2012 v Banskej Štiavnici, pán primár mal v tej dobe dovolenku, takže ho zastupoval MUDr. Ladislav Šiška, ktorý bol veľmi milý aj keď som si na jeho nezhovorčivosť musela spočiatku zvyknúť. Samotný pôrod mi viedla MUDr. Martina Brosková a pôrodná asistentka Bc. Miroslava Golecká a bola som veľmi spokojná. Obe boli veľmi milé a ústretové, snažili sa mi čo najviac vyhovieť aj napriek tomu, že môj pôrod neprebiehal tak, ako som si naplánovala 😀 a nemohla som sa počas pôrodu prechádzať, sprchovať a vykonávať rôzne podobné činnosti, ktoré sa môžu vykonávať ak máte bezproblémový spontánny pôrod. Ja som mala bohužial "nesprávne" kontrakcie (tvrdla mi iba spodná polovica bruška) a museli mi pichnúť na upravenie ifúziu s oxytocínom, čim sa kontrakcie postupne upravili, samozrejme zosilneli a počas toho muselo byť dieťatko monitorované a ja som musela ležať, čo bolo pre mňa nepríjemné, ale na druhej strane to netrvalo tak dlho (4 hodiny), takže sa to dalo vydržať - medzi kontrakciami dokonca aj s úsmevom 😀
So sestričkami, či už z gynekologickými alebo novorodeneckými som bola VEĽMI spokojná. Boli neskutočne ochotné, či išlo o dennú či nočnú hodinu. Ja som mala problémy s dojčením, takže pomoc novorodeneckých sestričiek som potrebovala veľmi často a pri prvom pôrode som sa s takou ochotou veru nestretla. Týmto sestričkám vďačím za to, že sa mi podarilo (aj keď iba na krátky čas - mesiac, kvôli strate mliečka) zažiť ten krásny pocit dojčenia. Pri prvej dcérke som nekojila vôbec ☹ pretože ani jedno z mojich detí nemalo vyvinutý sací reflex a pri dcérke sa s nami nikto takto "nehral" ako tu.
Manžel bol pri pôrode, do pôrodnice s nami prišla aj staršia dcérka, ktorá počas pôrodu počkala v apartmáne, v ktorom sme boli ubytovaní. Synčeka mohla vidieť hneď po pôrode, čo v nej zanechalo veľmi silnú emóciu a má veľmi krásny vzťah k bračekovi. V ďalších dňoch som už bola v apartmáne iba s manželom a dcérka nás chodievala každý deň navštevovať. Prítomnosť otecka nielen pri pôrode ale aj v ďalších dňoch je úžasná. Manžel mi veľmi pomáhal, nemusela som zakaždým vstávať, ale malého mi na kojenie podal, ak bolo treba tak zašiel zavolať aj sestričku, alebo ho postrážil keď som sa chcela ísť osprchovať.
Takže ja môžem túto pôrodnicku iba ODPORUČIŤ a prajem všetkým budúcim mamičkám, ktoré tam budú rodiť, aby mali na svoj pôrod len také krásne spomienky ako som si odniesla ja a môj manžel.

sydney07
4. nov 2012

ahojte, chcem sa opytat mamičiek,ktoré rodili v BŠ, kedy ste boli na návšteve v porodnici a s kym ste si ju vopred dohodli ?

mirkak78
5. nov 2012

@sydney07 Ahoj, ja som bola navstivit porodnicu v BS ked som bola v 36tt, bola som tam aj s manzelom a dcerkou a dohodla som sa s MUDr. Spilom cez e-mail, ktory je uvedeny na ich stranke http://www.porodnicabstiavnica.sk/9_kontakt.html, ze ktory den bude mat na nas cas. Pan primar nam ukazal porodnicu (apartmanovu izbu a aj normalnu kvoli predstave, na porodnej sale sme vtedy neboli, akurat sa tam rodilo), prezrel ma, sestra si zalozila kartu a primar si precital aj moj porodny plan a podpisal mi ho, ze s nim suhlasi. Od 36tt tam buduce mamicky chodievaju na pravidelne kontroly (namiesto k svojmu gynekologovi), nie je to vsak podmienkou, ja som to mala daleko, takze som tam potom prisla iba rodit, dovtedy som chodievala k svojmu gynekologovi v Trnave.
Snad som pomohla 😉

irmingard
14. nov 2012

Ahojte, chcem sa opytat realizuju sa v BS aj porody dvojiciek? zvazujem aj tuto moznost, ale odradza ma mierne fakt, ze tam nemaju novorodenecke oddelenie..resp. oddelenie pre rizikovych novorodencov, vdaka za odpovede

happy8051
14. nov 2012

@irmingard v bs sa dvojicky rodia bezne, myslim porody na termin, resp nie predcasniatka.

persseffona
15. nov 2012

Ahojte kočky stačí tam ísť na obhliadku iba v tom 36tt? Ci môžem aj skôr, chcela by som sa stretnúť s primárom a prebrať môj prípad tak, že kedy je najvhodnejšia doba dakujem pekne A neviete či robia aj nejaké predpôrodné kurzy?

happy8051
15. nov 2012

@persseffona staci ti v 36tt, ale ak chces, kludne chod aj skor. len dopredu zavolaj, lebo primar byva aj mimo SK. predporodne kurzy vedie vrchna sestra.

rencakm
16. nov 2012

Ja som tiez rodila v BS,na navsteve sme boli asi 3 mesiace predtym,bez ohlasenia sme si tam spravili vylet. Bez problemov nam lekar,co mal vtedy sluzbu ukazal izby, vysetrovnu aj porodnu salu. Takze sme sa mohli dopredu rozhodnut,ci tam pojdem rodit. Boli sme spolu s manzelom,tiez som bola len raz v 36.tyzdni a potom u svojho lekara. A prisli sme tam az rodit. Ale ak chce byt manzel pri porode, musi absolvovat take male info dopredu,to sme sa dohodli, ked som sla na prvu kontrolu. Bola som velmi spokojna aj s lekarmi, sestrickami,vsetci boli velmi mili. Super bolo aj porodne kreslo,siroke a polohovatelne-Bolo to ovela lahsie, velky rozdiel ako ked som rodila prvy raz v BB poleziacky.Apartman bol ako niekde v hoteli 🙂 Jedlo mi nosili na izbu 🙂 WC je od porodnej saly dost daleko, na opacnom konci chodby,ale mne sa tam aj tak pocas bolesti nedalo ist,takze mi to nevadilo a z apartmanu to je len kusok. Pritomnost manzela je super,tiez mi velmi pomahal,pri sprchovani,podal mi malicku,nemusela som vstavat hore-dolu. Takze ja tiez porod v BS odporucam. A viem, ze ked som tam bola, tak sa tam narodilo nejake dietatko skor a bolo tam,nemuseli ho nikde prevazat,mali ho tam v inkubatore. Bolo take malicke a uz sa nepamatam v kolkom tyzdni sa tej mamicke narodilo.

janka_pd
18. nov 2012

Ahojte.
Dievčatá, prosím o aktuálnu info. Som už takmer v 40.tt a rozmýšľam nad B.Štiavnicou. Ako je to s ubytovaním pre partnera? Nemajú momentálne všetko plné, či už pôrodnicu alebo aj ten hotel? Viem, že je všade veľa pôrodov, tak asi aj BS praská vo švíkoch. Už pri prvom synovi som chcela ísť do BS, ale kvôli počasiu som "zaparkovala" v Bojniciach, ak by teraz boli dobré cesty rada by som skúsila BS.
Ďakujem.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre