Pôrodnica Banská Štiavnica. Aké máte skúsenosti vy?

cipca
18. jan 2007

Pôrodnica v Banskej Štiavnici je úplne super!Personál nemá chybu(mylí a tolerantmý)ak máte nejake ine skúsenosti tak my to napíšte

oskarik
23. jan 2014

@tin_ka Myslím, že ak bude voľná pôrodná sála, môžte byť tam, my sme to šťastie nemali, ale bolo mi to pravdupovediac dosť jedno v tom momente..🙂 Čo sa týka nás, je to fajn, myslela som, že nebudem stíhať nič a budem z toho na prášky, ale zatiaľ mám pocit, že akurát za deň viac urobím, staršia už si zvykla, spíme dobre, papáme dobre.. Radosť žiť! 🙂

tin_ka
23. jan 2014

@oskarik no ked si spomeniem na prvy porod ked som predychavala kontrakcie 12 hodin..
Tiez mi bolo vsetko jedno, ale 12 hodin s kontrakciami na chodbe nieje velmi lakava predstava..
Tak to ste sikovne, ked vam to tak slape pekne 🙂

oskarik
24. jan 2014

@tin_ka Neboj sa, druhé bábo pôjde von oveľa rýchlejšie 😉 .. Kedy máš vlastne termín? Teraz niekedy, nie?

dadulajda
25. jan 2014

@oskarik kontrakcie si predychavala na chodbe?????

dadulajda
25. jan 2014

@adka2607 ahoj, aj ja som z nr a idem rodit do stiavnice. uz som si bola pozriet aj poodnicu, kedy mas termin?

ajsenz
25. jan 2014

Ahoj. Ja som v čase pôrodu żila v Leviciach ale sama som sa rozhodla pre BS pôrodnicu. Mala som vyvolávaný pôrod v 36+3tt skrz môj zlý zdravotný stav. Rodila som prirodzene a na prvorodičku som mala skvelý pôrod. Manžel bol pri mne od klystíru po narodenie syna a ešte 2h po pôrode aj so synom v pôrodnej sále. Počas kontrakcií som hopkala na fitlopte,potom v horúcej vode,mala som voľný pohyb či po sále alebo izbe,bolo to na mne. Počas vytláčania ma veľmi povzbudzovali a príjemná atmosféra,hneď ako som syna vytlačila mu odsali pusu,priložili mi ho k prsníku a nechali mi ho pár minút,potom vyšetrili a zas mi ho dali. Muž fotil celý pôrod a máme fakt detailné fotky 🙂 Jediné čo si budem žiadať pri druhom pôrode bude prestrihnutie šnúry...s nemockou som 100% spokojná! Rodil ma doktor Pahúli a sestrička Jastrabzská a nedopustím na nich... 🙂

oskarik
25. jan 2014

@dadulajda Hej, hej.. bolo to akurát počas toho lekárskeho štrajku, takže v bs mali veľa pôrodov.. na izbe som žienky nechcela obťažovať a vlastne tam ani muž nemohol byť so mnou, sála bola obsadená, takže sme behali po chodbe, hopkala som si tam na fitlopte, veľa času sme boli v sprche.. a prežili sme.. 🙂

adka2607
25. jan 2014

@dadulajda ahoj aj my sme uz boli v štiavnici a teraz tam ideme 4 februára ja mam termin 3.3 a ty????

tin_ka
27. jan 2014

@oskarik tak to máme stastne za sebou. 24.1. O 13.00 tento druhý pôrod bol naozaj jednoduchší a rýchlejší. Ale aplikovala som iné metódy dýchania a nedala si prepichnut Vodu ani pichnúť oxitocin. Tak možno aj vďaka tomu.

oskarik
27. jan 2014

@tin_ka Jeeej! Gratulujem! Veľa zdravíčka, mliečka a spánku prajem!!! 🙂 🙂 🙂

tin_ka
27. jan 2014

@oskarik ďakujeme 🙂

dadulajda
31. jan 2014

@adka2607 ahoj, ja mam termin az 10.3. ale uvidime kolko este potiahnem...uz tahame teraz len zazrakom 😀 Ja som sa este neobjednavala, lebo 6.idem do poslednej poradne k svojmu dr.prvykrat tam treba volat? ci len prides?

adka2607
31. jan 2014

@dadulajda nie netreba volat len prídeš skoro ráno my sme tam boli o 8 ráno ideme aj teraz 4 a ja neviem prečo ja musím chodit ešte aj svojmu gynekologovi neviem načo ked chodím do Štiavnice .

dadulajda
31. jan 2014

@adka2607 a povedala si mu ze budes rodit inde? aj moj mi chcel vsetko naplanovat a tak..ale ked som mu to povedala,ze nemusim teda ku nemu 😉

adka2607
31. jan 2014

ano ved včera som uňho bola a musím nadalej k nemu chodit každý týžden iba sa ma opýta ako sa cítim a idem preč nič mi nerobí neviem načo je to dobré ked chodím do štiavnice čo už

sobotienkacitka
1. feb 2014

Ahojte ja som rodila v BS sekciou v novembri ale nebola som vobec spokojna !!!! klistir ti davaju vo WC kam kludne chodia aj zeny co su na odeleni myslim pri takom niecom ako klistir potrebujes trosku sukomia nie?? ak by tam boli navstevy kludne aj ta ti tam moze zbehnut to je len klistir na porodnej sale ok primar je velmi zlaty ale uz po operacii na tej izbe hruza vobec tam nemas pridrzovak co po sekcii je velmi dvolezite podla mna ked sa potrebujes posadit velmi to pomaha a tam to nemaju na pooperacnej izbe nie je ani WC co vo velkych boelstiach ked ta postavia musis ist na chodbu a ist a na teba hladia navstevy a pod co vobec nie je priemne..vobec nie je v pooperacnej izbe tlacitko ked ti nahodou pride zle gombicek na zavolnie sestier akoze sestri maju vedla hned izbu ale nam sa stalo ze celu noc celuuuu noc k nam neprisla sestra nas skontrolovat ci je vsetko ok len sme sa ich poculi chychunat na televizore co pozerali a ty si bezvladna vobec nas neumili zo spodu vobec ked som o to poprosila som sa citila spinava mi odvrkla ze zajtra sa umyjete budete uz chodit no super som si pomislela ...no je toho dost jedine co sa mi tam pacilo boli sestricky co sa starali o babatka tie su uplne super mile pomozu poradia a primar je tiez ok ale sesricky vecsina nie vsetky ale vecsina su hrozne na porodnici pripadaju mi byt uplne primityvne a ako by sme ich obtazovali a este ta doktorka v BS je tiez strasne nepriemna naco tam pracuje ked len zazera po rodickach nech ide kravy past ...nikdy by som tam uz nesla je tam pekne prostredie a tie apartmany tiez ale inak je to tam ako z 19 storocia aspon mne to tak pripada

sobotienkacitka
1. feb 2014

pisem to preto lebo prvu sekciu som mala v inej porodnici a toto tu mi ozaj hrozne pripadalo zaostalo oproti prvej sekcii tam na dva krat umyvali za den kym sme neboli schopne sa sami aj ked na druhy den ta postavia ale nie si proste schopna sa ist umyvat este ja ason som nebola a ten klistyr mi pri prvej sekcii robili na porodnej sale kde bollo WC vyhradene na klistir uplny klud nie striehnut ci niekto nevtrhne dnu, na izbe poperacne sme mali WC ved si po operacii nesmie sa behat cez chodbu mozes dostat lahko infekciu ja som tam zasla no baby co rodia normalne prirodzene to maju urcite lepsie az na ten klistir 😝

sobotienkacitka
1. feb 2014

a na pooperacnej izbe si 1 alebo 2 dni potom na apartman alebo ak nemas peniazky nan tak ta daju medzi ostatne zeny co tiez by tak nemalo byt podla mna aspon 3 dni by si mala byt v sterilnej izbe v inej porodnici nemenujem som do odchodu bola po operacnej izbe... ved to je velka operacia nie zasivanie prsta lahko dostanes infekciu a strcia ta na izbu cilo 1 co je na druhom konci a WC na dalsom a viete co je to prejst po sekcii aj v noci ked ti treba ist na WC taku dialku hruza no hruza strasne zle spomienky mam nikdy viac bleee som rada ze uz to mam za sebou...

luc1980
3. feb 2014

@sobotienkacitka a na toto musim ja reagovat 🙂 . chapem ze ty si mozno inak nastavena ako ja ale ja som zazila sekciu presne tak ako popisujes a nejako ti mi to vobce nevadilo. klystir rano o pol siedmej. normalka. keby niekto vtrhol dnu tak sa snad z toho neposeriem :D alebo aj ano ale ved to je cielom ne? 🙂
umyvanie na pooperacnom mi nechybalo. vymienali sa vlozky a podlozky, furt som tam mala niekoho kto sa staral ako som na tom. jeden den je to uplne okej. s prehladom som to vydrzala.
zeny ako personal su tam zlate vsetky, su to normalne baby jak my ostatne a ked sa k nim clovek sprava normalne tak sa aj oni tak spravaju. mne pripadali do jednej velmi ustretove a pozitivne naladene. som sa citila ako medzi kamoskami uplne. na druhy den som behala jak srna a celkom ma vlastne aj motivovalo ze som musela na zachod a tak aspon som sa skor zmobilizovala. ja ti neviem. podciarknute spocitane to cele hodnotim ako velmi prijemny porod aj ked to vlastne porod ani nebol (planovana sekcia lebo mala bola KP). sprijemnili mi to tam uplne na maximum. navyse dietko nevyberu ale vytlacaju a snazia sa z toho spravit porod ako taky a nie extrakciu slepeho creva. za toto im posielam velke diky!

termin mam 3.4. a idem rodit zase do BS aj ked teraz dufam ze uz spontanne ;)

ono je to asi naozaj ze kto je ako nastaveny. ja som bola stastna ze sa tam necitim ako mimozemstan ale skor ze som akoby medzi dobrymi znamymi. aj ta upratovacka bola velmi zlata a vypravala mi tam selijake prihody a tak 🙂 davam teda 10 bodov z 10.

sobotienkacitka
5. feb 2014

@luc1980 tak super ze su zeny co su spokojne no ja som si to len porovnala tak hruza ale to je moj nazor ja som mala strasne bolesti pre mna motyvacia bola ist na WC ale to bolo hrozne ked v noci zo 5 krat sa s postele ledva postavyt a prejst tu chodbu to bolo vela na mna ..a ano su tam sestricky aj co su v pohode ved som pisala ze nie vsetky ale mala som ja asi stastie na tie smeny co len odflakovali jedna smena nam vobec neprisla na izbu vobec bola to nocna smena a fakt som potrebovala pomoct naliat vodu do pohara co som nedokazala a tlacitka na sestry nikde...ale ozaj som rada ze su zeny co napisu aj pozityvne skusenosti skoda ze ja som mala opacne skusenosti 😒 ...akoze aj ten klistir ja nie som daka fajnovka ale je to dost nepriemna bolest na kakanie uplne krce a musim si klucku drzat :D a ked ti davaju klistir len sa prehnes strcia hadicu ak by daky chlap z navsetv otvoril prave dvere no uz ozaj :D teraz sa na tom smejem ale nebolo mi vsetko jedno v tej chvili ....a este jednu jenu taku vec co som tam zazila strasne ma bolela vnutorna jazva strasne stipala slzi mi od bolesti tiekli a jedna baba isla na WC tak som ju poprosila nech povie sestrickam po ceste aby prisli mi nieco od bolesti dat nevladala som proste ist k nim a baba prisla naspet a ze mi sestricka odkazuje ak nieco chcem mam prist sama no akoze som bola vyvalena z toho ze nas z operacnej izby daju na koniec druhy a este ani nie su ochotne prist k pacienkte co je po operaciii nie kazda ma take stastie ze beha ako srnka na druhy den ja som bola s tych co to horsie prezivali ...

dadulajda
5. feb 2014

@adka2607 ahoj, no co aka bola poradna v BS? 🙂 volala si tam teda predtym? mne kazali rovno prist..tak snad tam nebudem pol dna 😀

dadulajda
5. feb 2014

@sobotienkacitka ja si nemyslim zeby si bola divna,alebo mala nejake prehnane naroky...ked si to tak predstavim...hmm.sila...mne tiez vadia urcite veci. Prve som rodila desnym porodom v Nitre a tiez je vela bab, co neda dopustit na uzasnu nitricku! no mna tam uz nikto nedonuti ist....tam mi zase klystir robili na koze a podla mna je to pohodlnejsie...akoze v stoji dakde na weckach... 😖 no som sama zvedava 😀
Co mi uuplne najviac vadi zatial je, ze sprchy su na druhom konci chodby ako porodna sala...akoze nechapem aky to mat efekt, ze sa necham sprchou vyhriat, ked sa potom v kontrakciach musim dohabat 50m na salu, cestou zachladnem, mozu tam byt navstevy, nemusim sa dokonale utriet a budu este vrestat,ze im tam kvapkam...akoze toto jedno ma stve 😖 ale uz vazne neviem kde by som sla rodit. jedine Koch v BA by mi uz zostal. 😝

adka2607
6. feb 2014

@dadulajda ahoj v pohode bolo boli snme teraz v utorok a nabudúci týžden znova ,ale neviem ktorý den 🙂všetko ok bolo tam dost žien 🙂

dobromila1111
6. feb 2014

V Stiavnici bolo super.Vobec mi nevadili spolocne sprchy a wcka,aj ked spociatku zaskocili🙂
Tiez som bola na pooperacnej.Dojst na wc bola motivacia.Klystir na wc v pohode,vtedy mi bolo jedno,ci tam niekto vbehne alebo nie.Porodna sala pekna,porodna asistentka mila,chvalila ma,ako pekne tlacim,aj ked som nevladala..aj po porode uzasna starostlivost🙂

kredencia
7. feb 2014

Ahojte, naozaj má mať primár od 4.2. do 18. 2. dovolenku ? Neviete niekto ?

oskarik
10. feb 2014

@kredencia 3.2. už bol na dovolenke a vraveli, že na 2 týždne, takže áno, má.. 🙂

ladytt
12. feb 2014

@dadulajda Ahoj už si bola na poradni? Máme podobný termín 🙂

ladytt
12. feb 2014

@kredencia Áno, ešte dovolenku má, včera som bola na poradni, že príde až 18.2.

dadulajda
12. feb 2014

@ladytt Ahoj, ja idem zajtra....dufam ze tam nebudem vecnost ked mi hovorili ako sa nemusim objednavat.😉

ladytt
12. feb 2014

@dadulajda Ja som bola utorok, ale k doktorovi som sa nedostala. Neskutočne dlho to trvalo. Teraz keď tam nie je primár to tam nejako nefunguje ako by malo.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre