Pôrodnica Banská Štiavnica. Aké máte skúsenosti vy?

cipca
18. jan 2007

Pôrodnica v Banskej Štiavnici je úplne super!Personál nemá chybu(mylí a tolerantmý)ak máte nejake ine skúsenosti tak my to napíšte

zora256
15. jan 2014

Ahojte maminky!
Chcems a vás opítať ako tma prebieha sekcia a po sekcii zotavovanie,kedy ju robia myslím od koľkého týždňa,a kedy donesú bábo po sekcií a od kedy nechajú na izbe bábo a čo všetko si treba vziať do pôrodnice? Aj nočné košele ,a veci ako ošatenie pre bábo,príbor a koľko podložiek vám bolo treba pri sekcií? A aj papiere treba nejaké dať podpisovať tam kvôli sekcií? A kde sa vlastne nachádza nemocnica a pôrodnica na koľkom poschodí a tak vás veľmi pekne poprosím o info maminky a mob. číslo na primára a meno,ja somt am ešte nikdy nebola,ale ak by som mala mať kvôli kŕčovým žilám sekciu tak radšej by som v Štiavnici rodila.Vopred ´dakujem za všetky info 🙂

zora256
15. jan 2014

@tin_ka Chcem sa vás opítať,musí sa tam chodiť na poradne v 9mesiaci alebo stačí prísť,už keď sa má rodiť,ovšem ak mám mať cisársky,tak určite sa dohodnúť na termíne,a tak.Stým rátam.

tin_ka
15. jan 2014

@zora256 na stranke ich porodnice je cislo na primara, odporucam jemu zavolat a dohodnut sa. Netusim ako to prebieha pri cisarskom. Ale podla mna nejaka navsteva by sa zisla pred porodom. Ale on vam urcite povie lepsie. Alebo nejaka mamicka co tu rodila cisarskym

happy8051
15. jan 2014

@zora256 ahoj. sekcia sa standardne vykonava v 38tt-39tt, pokial nie je dovod na vcassie ukoncenie tehotenstva. hovorim teraz o planovanej sekcii.
co sa tyka priebehu, klasicky naladovka, pevoz na salu, anestezia... v pripade spinalu neuspavaju. dietatko je hned po porode prenesene na novorodenceke oddelenie, kde ho odvazia, zmeraju, absolvuje prehliadku a vsetky potrebne testy. rodicka sa preklada na jeden den na pooperacnu izbu kvoli kontrole stavu. dietatko prinasa detska sestra na poziadanie, je mozne ho hned aj prikladat, ak je toho mamicka schopna.
stavanie z postele na druhy den po sekcii.
ak rekonvalescencia prebieha bez potiazi, prepustaju na 7dmy den po sekcii.
Mobilne cislo na primara nepotrebujes, staci zavolat do ambulancie a dohodnut si prvy termin poradne, pripadne termin na obhliadku porodnice.
so sebou na hospitalizaciu potrebujes osobne a hygienicke potreby, pribor, pohar. pre dietatko mast na zadocek, jendorazove plienky, vlhcene utierky.
v pripade, ze chces babatko obliekat do vlastneho oblecenia, prines si, inak dosatane erarne.

isabellaa
15. jan 2014

@oskarik s epi-nom si nahodou necvicila?

isabellaa
15. jan 2014

@happy8051 a dalsie
Ktoru mast na zadocek odporucate?

zora256
15. jan 2014

@tin_ka
@happy8051 Ďakujem maminky krásne 🙂A ten príbor,to je vydlička,lyžička a nožík,že? Taniere a také netreba,že?

isabellaa
15. jan 2014

@zora256 prepac, ale reze mi to oci: vidlicka a opytat 😉

zora256
15. jan 2014

@isabellaa Prepáč,ale tak sa ponáhľam,malý mi dá čas len kým sedí na nočníku,ináč si sem nemôžem sadnúť iba vnoci alebo nadránom,keď spí :-/ cez deň len zriedka sú dni ke´d spí...

oskarik
15. jan 2014

@isabellaa Nie, necvičila som, nejak som nestíhala riešiť takéto veci popri prvej dcére.. 🙂 ..

oskarik
15. jan 2014

@zora256 príbor ti dajú, netreba si nosiť (vidlička, nôž, lyžica).. ja som mala vlastný, ale musela som si zobrať na izbu aj ich..

happy8051
15. jan 2014

@isabellaa jednoznacne sudocrem. pouzivam uz od narodenia prvej dcery

adka2607
15. jan 2014

Ahojte baby tiež sa chystám rodit v BŠ som z NR a tu teda určite nie ,chcela som sa opýtat či tam môžem teda v ten ut,str,alebo vo štvr kludne íst a či mi urobia aj sono ,lebo môj gynekológ mi naposledy robil v 30 týždni a teraz tam chcem íst v 35 je to skoro???alebo v pohode Ďakujem pekne za odpoved

zora256
15. jan 2014

@oskarik Ok,tak díky 🙂

tin_ka
16. jan 2014

@oskarik takze stale sa kupe kazdy den? Premyslam, ci im bude po voli, ked nebudem chciet kazdy den.. Takze vas uz bolo vela a dva dni predtym len jedno babo 🙂 to je sranda ako sa to meni. A s Dorotkou si este doma? Nechodi este do skolky? Nam drobec teraz od decembra nastupil, paci sa mu, tak som rada. Ale na babatko sa uz velmi tesi. Stale sa pyta kedy sa uz narodi. Snad mu z toho nadsenia ostane aspon kusok aj po narodeni, ked tiez pochopi konkurenciu 🙂
A z tych nastrihov mam zmiesane pocity, mna pri prvom tiez nastrihol a narodil sa drobec s vahou 2700.. Tak neviem ci to bolo ozaj az tak potrebne.

luc1980
17. jan 2014

Sudocrem je plny veci ktore dieta na zadku ani nikde nepotrebuje. Aj ked je to detsky krem su tam zbytocnosti. Pouzivali sme ho na zaciatku ked sa este nevedeli poriadne rozkukat. Nesedel nam. teraz pouzivame cela familia Balcann od BAYER&Romsy (cz) http://www.produktyzkonope.sk/herpes-na-pere/ko...

isabellaa
17. jan 2014

@luc1980 a co od nich este pouzivas?

oskarik
18. jan 2014

@tin_ka Kúpe sa každé ráno po raňajkách, ale myslím, že nebude problém odmietnuť.. S Dorotkou som doma, chcela som škôlku od januára, ale nevzali nás, lebo je veľa detí.. Tiež sa teší z malej, ale ešte nevie odhadnúť vhodnú hlasitosť svojho neustáleho spevu a stále ju chce kŕmiť a hladkať..treba dávať strašný pozor na ňu.. A tie nástrihy..ja neviem, no keď mi Dr povie, že treba, bo sa potrhám, ja reálne neviem, čo je na tom pravdy, takže je to fakt otázne.. snažila som sa mu dôverovať, čo už.. 🙂

oskarik
18. jan 2014

@isabellaa My sme mali pri prvej malej strašné problémy z vlhčených utierok a jediné, čo zabralo bol Bepanthen.. je aj na bradavky skvelý.. Odvtedy len ten..

luc1980
20. jan 2014

@isabellaa v podstate vsetko. 🙂 kupila som aj BALCANN s dubovou korou, CREMCANN na tvar, Lipsticann na pery telovy olej CANNOL ktory davam sebe na brusko proti striam aj malej na prdel 🙂 su super! je to ciste a kvalitne a je to od susedov z ciech co mi je velmi sympaticke. objednavam cez produktyzkonope.sk (a nie nemam z toho ani proviziu ani nic podobne. som len velmi spokojny zakaznik 🙂 ) vrelo teda doporucujem!

stalehladna
20. jan 2014

Ahojte mamicky, ja by som sa chcela spytat,ci nejaka z vas nevie ako reaguju doktori na standardnejsie poziadavky alebo nezvycajne otazky v BS? Za odpoved dakujem ...
🙂

ansha
22. jan 2014

ahojte neviete ci robia aj cisarak v BS asi nie :( dufam ze mala princezna sa pekne otoci hlavickou dole ked pride jej velka chvila 🙂

ansha
22. jan 2014

@happy8051 ahoj takze ked budem do poradne dochadzat od 36 .tt a uzna dr. ktoremu budem chodit ze je potrebna sekcia rodim cisarsky v BS nemusim hladat inu porodnicu ?/ lebo ZV a BB nechcem v ziadnom pripade .../ dakujem za info 🙂

albao
22. jan 2014

@ansha cisaraky samozrejme robia. Dokonca som zazila maminku s chlapcekom 4.5kg otocenym koncom panvovym, ktorehovi Zvolene napriek riziku poskodenia semennikov chceli rodit prirodzene a v BS jej urobili planovany cisarak. Oni sa cisaraku nebrania, ked je odovidneny, u nich je na prvom mieste babetko 😉

tin_ka
22. jan 2014

@happy8051
@oskarik
Este som sa chcela opytat, kde sa travi prva doba porodna, ak nedostanem apartman. Ze bude plno. Pri prvom porode sme mali apartman a celu prvu dobu boli s manzelom tam. Nemam predstavu kde sa inak teda travia kontrakcie.
Diky 🙂

oskarik
23. jan 2014

@tin_ka Ubytujú ťa na normálnej izbe s inými ženami, tam budeš mať veci a s manželom môžte predýchavať na chodbe, v sprche,.. Ja som to tak mala pri prvej dcérke, hneď po pôrode sme dostali apartmán..

nanuskal
23. jan 2014

@ansha Keď som ja rodila, tak začala rodiť aj iná mamička, neišlo to nejako spontánne, tak jej potom urobili cisársky, takže áno, robia tam aj cisársky. Ale myslím, že iba ak je to potrebné 🙂 Nie na požiadanie pacientky ako v iných nemocniciach....

ansha
23. jan 2014

dakujem za postrehy koceny @nanuskal , @albao JA som zistila cim mensia nemocnica ludskejsi pristup od sesticiek po upratovacky pocnuc doktormi 🙂
velke nemocnice maju skvele vybavenie a technologie a pristup niekde zabudli :( kedze je to moj prvy porod chcem byt v pohode hlavne JA psychicky a piskotka pride potom ako strela do mojho narucia / neblokovana stresmi odo mna / ...
ktora rodite v BS ja mam termin 14.4.14 ale kedze sme vacsi o tyzden mozno skor jedo je iste bude to velkonocne babatko 🙂

nanuskal
23. jan 2014

@ansha No ja mám ešte čas 🙂 mám termín až 2.8. 😀 a tiež rozmýšlam, že pôjdem znovu do BS. Len keďže je to druhé, trošku sa bojím toho, že porodím cestou 😀 mám to totiž 1,5h cesty.
Je to určite pravda s tým, že to tam inak berú....ten prístup je potom na nezaplatenie....a hlavne, aj keď máš ťažký pôrod ako ja, tak ti neskôr zostanú tie krajšie spomienky na tú atmosféru 🙂

tin_ka
23. jan 2014

@oskarik fuuu na chodbe? No nič moc teda. Nemajú žiadnu miestnosť na to? To je dosť kruté. Dúfam, že toto ma nečaká 🙂
Veď tam si ťažko nejaké súkromie vytvorím, o ulavovych polohách nehovoriac..
Verím vo voľný apartman. Ale keď tak pozerám, koľko žien býva na poradniach tak neviem..
A ako sa máte? Už ste sa troška aklimatizovali, zohrali?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre