Pôrodnica Banská Štiavnica. Aké máte skúsenosti vy?

cipca
18. jan 2007

Pôrodnica v Banskej Štiavnici je úplne super!Personál nemá chybu(mylí a tolerantmý)ak máte nejake ine skúsenosti tak my to napíšte

standa82
25. aug 2010

@danabel ...ako to tam vyzerá? Ja sa totiž stále rozhodujem medzi ZV a BŠ. Aký je prístup lekárov a sestričiek a tak isto aj bábätkovských sestričiek? Ďakujem

avila
25. aug 2010

@standa82 ja som uprednostnila BS pred ZV a veru nelutujem. Za nezastupitelne plusisko bolo to, ze bol pri mne stale manzel, ze sme stravili prve dni s nasi malickym spolu a nikomu to nepripadalo divne. A tych plusov je samo ovela viac. Matusko bol stale pri mne, naprikad...

danabel
25. aug 2010

@standa82 Vyzerá to ako v normálnej nemocnici - aj to je vlastne súčasťou mestskej nemocnice. Je to na prízemí a pôrodnica je vlastne jedna chodba, na ktorej sú izby, apartmány, sesterská izba a ordinácie. Úplne na konci je pôrodná sála s takou predmiestnosťou, kde sa utierajú a merajú babatká. Neviem, čo konkrétne by si chcela vedieť, že ako vyzerá?
Prístup je podľa mňa normálny, ja som sa stretla so 4 lekármi - 2 ženy a 2 muži, primár a vrchná sestra sú práve na dovči, takže s nimi som sa zatiaľ nestretla. Sestričky sú tiež v pohode, len tým, že je dovolenkové obdobie, tak majú toho veľa, tak sa možno stane, že sú nervóznejšie (nie všetky). Bábatkovské sestričky zatiaľ neviem 🙂 , ešte nemám babo,lebo robí planý poplach 😒 ale čo som sa rozprávala s niektorými (dosť ťažko sa rozoznáva, ktoré sú pôrod. asistentky a ktoré detské) ohľadom dokrmovania v prvých dňoch po pôrode, tak boli milé a ochotné.

danabel
25. aug 2010

Úplne súhlasím s @avila , čo sa týka prítomnosti mm. Mohol byť so mnou celý čas, mohol ísť so mnou na wc, do sprchy - pomôcť mi so všetkým, podať, obuť aj obliecť, čo si sama neviem (pre mňa je namáhavé aj utrieť si nohy a prsty na nohách po sprche, lebo hneď strácam rovnováhu 😀 )

standa82
26. aug 2010

@avila
@danabel ...to je všetko skvelé. Len mm by tam so mnou celé dni nebol, lebo jenoducho mu to práca nedovolí. Ale je skvelé, že je aj táto možnosť. Ďakujem

danabel
26. aug 2010

@standa82 Ja som sa tam zoznámila s jednou mamičkou, ktorá bola na apartmáne a manžel odtiaľ chodil do práce a poobede sa vrátil, tak boli spolu aspoň ten čas. Ale oni sú odniekiaľ z Krupiny, takže to asi nemal do práce ďaleko. Majú 3 dcéry, ale tie sú u strarkej na prázdninách. Ja si myslím, že aj keď by mm nebol s tebou, tak je tam dobrá atmosféra, ja som sa tam už na druhý deň cítila ako doma. Veľmi sa mi tam páči aj to, že tam nie sú stresy, keď je vizita ( zažila som klasické vizity u nás v nemocke, no a to bolo otrasné: nič sme nemohli mať na stolíku, ani vodu poriadne, všetko spratať do stolíkov, 3x sa prišli spýtať sestričky, či sme dole vyzlečené, lebo že primár nebude na nás čakať - no proste vojaci v pozore). Na vizitu sa ide do sesterskej izby a odtiaľ do ordinácie. Sú tam prítomní lekári, dvaja zapisujú, jeden vyšetruje, no žiadne divadlo, ako u nás v nemocke.

standa82
26. aug 2010

@danabel ..ďakujem za informácie. Uvidíme. Aj moja kamarátka tam minulý týždeň rodila sekciou už druhé, no majú 4. Dve rodila doma v KA a dve v BŠ. Má sa mi ozvať, už je doma.

angika
27. aug 2010

baby, asi blba otazka, ale koselu na porod si mam doniest sama nejku, co rovno zahodim, alebo mi daju njaku erarnu? a pre babatko netreba osusku?

raffaella
27. aug 2010

@angika ak budes chciet tak erarnu ti daju. Ja som sice na porod mala vlastnu (vobec som ju neuspinila 😉 ), ale na poporodne obdobie som pouzivala ich erarnu, ziadny problem. Babatka sa utieraju do ich plienociek po kupeli, ale mozes pouzit aj vlaste.

rhodosbb
30. aug 2010

ahojte tehulky 🙂
s radostou vam oznamujem, ze 24.8.2010 o 4.20 hod. sa nam narodila nasa Lara s mierami 2890 g a 51 cm 😵 😵 😵
vsetko bolo super, len porod bol taky rychly, ze do BS by sme to nestihli, takze sme nakoniec porodili v roosveltke, aj to sa stava 🙂

standa82
30. aug 2010

@rhodosbb ..gratulujem, želám veľa zdravíčka 😵 😵 😵

happy8051
30. aug 2010

@rhodosbb gratulujeeem!!! aky zaujimavy koniec to malo 🙂))

katrin31
30. aug 2010

@rhodosbb to je prekvapenie 🙂 a aky bol porod? a co rooseveltova nemocnica? som strasne zvedava

aknats
30. aug 2010

@rhodosbb gratulujeme, vela zdravíčka a lásky. Hlavne,že všetko dobre dopadlo 🙂

altevita
31. aug 2010

@rhodosbb ahojky, aj ja sa pripájam ku gratuláciám.... Tak ty patríš k tomu malému percentu, čo nestihli BŠ..... No dúfam, že sa o vás v BB pekne starali..... A ináč - LARA - nádherné meno🙂 tak držím palce

avila
31. aug 2010

@rhodosbb gratuluje 🙂 Aj tak super.Ako Ta prjali v BB, ked si tam nemala pripravu, OK?

rhodosbb
2. sep 2010

ahojte 🙂
dakujem pekne za gratulacie 😵
musim povedat, ze som nemala v roosveltke najmensi problem ani sa nemozem na nic stazovat...vsetci boli velmi zlati, aj zenske sestry aj detske sestry velmi ochotne a mile, strava sa dala vydrzat, lekari tiez ok...myslim, ze predsa sa tam len urcite veci zmenili k lepsiemu a k rodickam sa pristupuje ovela lepsie, s respektom a uctivo; pobyt v nemocnici bol pre mna prijemny aj vdaka tomu, ze som mala nadstandardnu izbu, kde sme boli s malinkou same a male sme klud hlavne v noci, na spolocnych izbach sa babatka v noci navzajom budili, aj cez stenu som ich pocula riadne plakavat...skoda, ze tuto izbu maju len jednu, ja som ju vystihla akurat, ked z nej odisla moderatorka martina meciarova...
mali sme aj vzruso, ked zavolal nejaky debil, ze je v nemocnici bomba, ale podarilo sa im to pred zenami utajit, nikto o nicom nevedel, ja som to len tusila, ked mi sestricka prisla povedat, aby som nevychadzala na chodbu a potom som pocula vela muzskych chlapov behat po chodbe a rano mi mm volal, ze pred nemocnicou boli nastupeni poziarnici, policajti a zvazovali evakuaciu...
primarovi do BS som aj napisala mail, aby vedeli, preco uz nechodim do poradne 😀

katrin31
2. sep 2010

@rhodosbb a nemali problem s tym ze si na pripravu chodila do BS? a malicka sa ma ako? pridas aj foto? 🙂

rhodosbb
2. sep 2010

@katrin31 vobec sa ma v nemocnici nepytali, kde som chodila na pripravu...zrejme preto, ze nebol absolutne cas 😀 kedze mna mm priviezol na voziku z urgentu rovno na porodnu salu s hlavickou malej uz medzi nohami 😅 takze som rodila v mojich nohaviciach a satach co som mala na sebe, ale ani ked uz bolo po vsetkom, sa ma nepytali, ci som chodila na pripravu, ved odrodit ta musia tak ci tak...

happy8051
2. sep 2010

@rhodosbb to musel byt super porod 🙂 to sa zomlelo tak rychlo??? malicka je krasna

standa82
2. sep 2010

Lara je krásna 😵 . Prajem veľa zdravia Vám obom.

avila
2. sep 2010

@rhodosbb Malinka je absolutne nadherna, Preco som ja nemala take sastie, co sa tyka rychlosti???

katrin31
2. sep 2010

@rhodosbb mala je naaaaadherna.prekrasna 🙂 a kolko trvalo od prvych bolesti az po samotny porod?

rhodosbb
3. sep 2010

babulky dakujem pekne 🙂
mne zacali uplne slabunke kontrakcie o polnoci, medzitym som este driemala na posteli, ked to bolo silnejsie rozdychavala som, zobudila som mm a sofiu a isli sme ju zaviest k nasim do sasovej, moja mama ju uz cakala pred barakom a my sme upalovali do nemocnice, lebo kontrakcie uz boli kazdu chvilu, aspon mne sa tak zdalo, v aute asi 5 minut od nemocnice mi praskla voda a odhadujem to tak na 5-8 minut maximalne sa Lara narodila...ja som ani tlacit nemusela, ona isla uplne sama, citila som len velky tlak, bolest skoro ziadnu...keby to nebolo take dramaticke, kedze sme sa bali, ze nedobehneme, tak by som povedala, ze som mala krasny porod 🙂 a narodila sa 4:20h

katrin31
3. sep 2010

@rhodosbb ja mam dost 🙂 normalne som mala otvorene usta pri citani 🙂))) si mala super porod, fakt..a este raz gratulujem

katrin31
3. sep 2010

@rhodosbb este ja a mozme ist kocikovat 🙂 ak budes chciet

rhodosbb
3. sep 2010

@katrin31 jasne, budeme kocikovat 🙂 ja sa chystam dnes poobede prvy raz kocikovat, ak neratam vcerajsie kocikovanie, ked sme boli sofiu odprevadit do skoly, ale to sme mali malu v autosedacke...

katrin31
3. sep 2010

@rhodosbb uz len aby som aj ja porodila 🙂

avila
3. sep 2010

@rhodosbb este raz: zavidim... Dufam, ze Pan Boh ma pre mna pri druhom tiez take cosi pripravene 😀

altevita
6. sep 2010

@katrin31 dúfam, že si nájdeš čas a ťukneš, ako si dopadla🙂)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre