Pôrodnica Banská Štiavnica. Aké máte skúsenosti vy?

cipca
18. jan 2007

Pôrodnica v Banskej Štiavnici je úplne super!Personál nemá chybu(mylí a tolerantmý)ak máte nejake ine skúsenosti tak my to napíšte

obrsona
26. apr 2011

@ninan2 nam to vyslo tak dobre, ze by som to ani ja tak nenaplanovala. V podstate sme boli na poradni iba 1x - s primarom sme sa dohdli, ze to budeme striedat - 1 tyzden tam, 1 tyzden v BA (a este som tie intervaly trosku popredlzovala 😉. Chystali sme sa tam na poradnu vo stvrtok kedsom mala mat termin, ze uvidim ako to bude vyzerat, ci zostaneme alebo sa vratime. A v pondelok mi zacali kontrakcie, velmi jemne, takze sme sa v klude dobalili a vyrazili - ked sme prisli, pozreli ma a hned prijali, ze uz rodim a potom to slo rychlo. Zazmluvnovat podla mna netreba, este som nepocula, ze by niekto o ktoromkolvek z doktorov povedal nieco zle - citala som iba chvaly a ked som nikoho osobne nepoznala, ani sme to vlastne nestihli riesit. Mna rodil Siska a bola som velmi spokojna... Drzim palce!
ja som sa tiez najviac bala ako to stihnme, ale slo to super. Ak ale ma manzel cas, kludne tam chodte skor a urobte si este dovolenku - tak to riesili viaceri a boli spokojni. Aj ked by ti mohlo byt dlho, ak by si prenasala.

zufzufmeister
26. apr 2011

@mj30 Nová Baňa, nie je to tajomstvo 🙂 V podstate tu v okolí mám na výber BS, Levice, alebo žiar....

raffaella
26. apr 2011

@obrsona ja len, ze tiez mam Zoju a tiez som rodila v BS a som z BA 😀

raffaella
26. apr 2011

@ninan2 citam, ze pises ohladne tej poradne. NO my sme boli s primarom dohodnuty tak, ze budem az do konca chodit tu v BA a tam pridem uz len odrodit. Ale nakoniec sme tam sli 2 tyzdne pred TP a to som teda chodila uz potom 2x do tyzdna tam. Dolezite je prist tam po 35.tt s tehot.knizkou a porodnym planom a manzelom. Moj bol so mnou normalne u primara v ambulancii ked sme sa s primarom o vsetkom zhovarali a preberali moj PP. Potom nam poukazoval celu porodnicu.

ninan2
26. apr 2011

@raffaella @obrsona Ahojte, diky za info, tak to je super, ze to islo dohodnut takto... V tom 35 tt by som sa tam urcite chcela zastavit a presne sa dohodnut co a ako, a potom nejaky tyzden pred TP sa tam uz aj ubytovat, cize teoreticky by mi to vyslo ako vam 🙂 Porodnicu mi uz poukazoval doktor Siska, celkom mily bol.

raffaella
26. apr 2011

ja som zazila MUDr. Sisku len raz na vizite, bol velmi mily ako napokon vsetci. Inak este ze sme isli skor, lebo mala sa ohlasila na svet o tyzden skor 😉 Je inak dobre sledovat aj spln mesiaca, lebo ked som rodila ja, tak v ten den bolo 6 porodov kvoli splnu 😀

ninan2
26. apr 2011

@raffaella no pekne... ale tam je tusim iba jedno porodne kreslo? Dalo sa to nejak organizacne teda, tolko porodov?

happy8051
26. apr 2011

@zufzufmeister poradovnik v tom zmysle, ked je plne oddelenie caka sa ked sa apartman uvolni aby sa don dostala dalsia mamicka. ale lekar ma pravdu ze nie je celkom bezne ze by vsetky boli plne....

happy8051
26. apr 2011

@ninan2 na porodnej sale je jedno porodne kreslo a v tzv "predsali" je jedna porodna postel, takze ked sa pytaju naraz na svet dve babatka co sa uz stalo viackrat, v pohode prebiehaju dva porody sucastne

happy8051
26. apr 2011

@lenocka80 poplatok je za celu izbu na den. stravu moze maehulky a maminy na odet manzel objednanu tu istu co papaju tehulky a maminky na oddeleni, alebo je moznost donaskovej sluzby z restik v meste... ak mas otazky ohladne cohokolvek posli IP

raffaella
26. apr 2011

@ninan2 ako pise @happy8051 je tam ta predsala, ja som rodila tam, lebo sala bola obsadena. Tam v tej predsale sa da rodit iba na tom kresle, cize nie na zemi keby si chcela (ja som to mala v PP, ze mozno budem chciet rodit na styroch alebo na tej por. stolicke). Ale to kreslo je take pohodlne a da sa uplne nastavit, takze som rodila tak ci tak v sede. V tej predsale som dokonca zostala aj tie 2 hodiny s malou v naruci, kym ma odviezli na salu.

ninan2
26. apr 2011

@raffaella aha tak to je fajn ked je to tiez polohovatelne, som sa bala, ze je to iba obycajna postel... Apropo ked je sala obsadena, da sa napr. nejak dostat ku fitlopte a podobnym pomockam? Lebo tie su len v tej sale nie?

raffaella
27. apr 2011

no fitlopty su na izbe a aj v sprche a to je tusim vsetko. Ostatne (lano, hifi veza, aromaterapia) su na tej sale. Ale neboj, urcite sa dostanes do saly. I ked ja som nakoniec rada, ze to na mna prislo tak nahle, ze stihli ma akurat dat na kreslo a uz som rodila 🙂 Takze som ani lano, ani hudbu nestihla pouzit.

raffaella
27. apr 2011

inak na to tisenie bolesti este musim povedat, ze v prvom rade je to cele o psychike. To, ze ti lekari su taki dobri a aj sestricky, tak tym ze tam je taky uplny pokoj a oni sa ku tebe spravaju pekne, tak to velmi pomaha sa psych. uvolnit. Este ked aj manzel mohol byt so mnou stale, dokonca aj na zachod a do sprchy siel so mnou a bol pri mne aj ked ma monitorovali, proste nonstop. A sprchu tam mas k dispozicii stale, nezakazuju ani jest ani pit a mas aj neobmedzeny pohyb. Proste to, ze som bola v dobrych rukach, bol okolo mna pokoj, nic netlacili, nic neunahlovali, nechali to na prirodu, tak to bolo max. cele prirodzene a porod bol pre mna krasny zazitok len vdaka tejto porodnici.

martinka13
27. apr 2011

Ahojte maminky Chcem sa opytat, v pripade, ked sa mi neujde nadstandard ako je to s manzelom? Moze byt niekddy pri mne, alebo nie? Vdaka za odpoved 😉

ninan2
27. apr 2011

@raffaella tak to znie cele super, presne tak si to predstavujem 🙂 Rozmyslala som este nad Topolcanmi, lebo su o hodinu cesty blizsie, ale podla fora nic moc, vyvolavacky a sekcie ako na beziacom pase, ani s babom nemozes hned byt. Ale hlavne ze su vraj BFH...

suzizet
27. apr 2011

@raffaella
dakujem. veru dotorka bola skvelá, ale zároveň profesionálna. S prvým pôrodom prichádza veľa emócií a ked som odchádzala z nemocnice bolo mi smutno...

martinka13
28. apr 2011

Prosim Vas maju v BS 3D sono?

sigrid7
30. apr 2011

@martinka13 Bola som v utorok na prvom vyšetrení pred pôrodom a bola som aj na sone. V BS majú obyčajné sono, 3D v nemocnici nie je...

martinka13
1. máj 2011

Dakujem za odpoved Inak aj my mame Misulka Krasne meno ste vybrali 😉 Cakame este neviem co Ahoj

sigrid7
2. máj 2011

Ahoj kočky, dnes idem na v poradí druhú poradňo do BS. Možno sa tam s niektorými z vás stretnem... 😀 Manžel ide robiť aj fotky, tak sa v mojom fotoblogu možno aj uvidíte... 😀 😀 😀

zufzufmeister
3. máj 2011

@sigrid7 Ahoj, no čo hovoríš na tú pôrodnicu? Ja som tam tiež bola pozrieť, ešte nie na poradňu, iba tak informatívne pokukať a veľmi dobre to na mňa zapôsobilo... Aké si mala dojmy a máš nejakú fotodokumentáciu?

sigrid7
3. máj 2011

Pôrodnica a lekári, sestričky, to všetko je na vysokej úrovni. Úroveň sa nedá ani porovnať s pôrodnicou v Žiari nad Hronom, kde som ležala, keď som sa otvárala... 😠 Všetko je čistučké, lekári a sestričky veľmi milí a ochotní, my s manželom sme veľmi spokojní. Urobili sme s BS aj nejaké fotky, mám ich vo svojom fotoblogu... 🙂

mj30
4. máj 2011

@sigrid7 ahoj my by sme sa tam chceli ist pozriet na buduci tyzden, len neviem ci sa treba niekde objednat, alebo len prist a zastavit hocikoho na chodbe, alebo ist priamo za primarom. Poradis? 🙂

simona1986
4. máj 2011

@mj30 normalne tam nabehni 🙂 a primar tam je skoro vždy

simona1986
4. máj 2011

@simona1986 zajtra poradnaa,teším sa 🙂

mj30
4. máj 2011

@simona1986 takze mam ist rovno za nim?

repka7
4. máj 2011

@simona1986 aj ja chcem íst rodit do BS, aj prvé som tam rodila a bola som maximálne spokojná, čítam že ty už chodíš do poradni, v ktoré dni býva poradna a od kolkej, aj sa treba objednat? už si to moc nepamatám kedy sa tam chodilo.

simona1986
4. máj 2011

@repka7 poradna byva pondelok,utorok,a štvrtok. Od osmej do vtedy pokial maju pacientky.. O 12tej byva predporodná príprava 🙂

simona1986
4. máj 2011

@mj30 no je to v podstate jedno,radi ti podaju info..aj ked tam primar nebude. vvieš prídeš tam že by si sa chela informovat a oni ti už povedia,čo a ako... ak tam bude primar,tak ta pošlu za nim,ak nie nieč sa nedejee,doktorky ti radi všetko vysvetlia 🙂 držim place

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre