Pôrodnica Banská Štiavnica. Aké máte skúsenosti vy?

cipca
18. jan 2007

Pôrodnica v Banskej Štiavnici je úplne super!Personál nemá chybu(mylí a tolerantmý)ak máte nejake ine skúsenosti tak my to napíšte

luga
2. okt 2012

@boise, mozem sa spytat, ci ste si hotel. izbu zajednavali nejako velmi dopredu a aka bola vytazenost tej druhej izby? Nevies, ci maju vela zaujemcov o tieto izby?

luga
2. okt 2012

@wawrita, dakujem 🙂

boise
2. okt 2012

@luga ja som tam bola 8 dni a druha izba bola stale prazdna...a tuto som si zobrala bez toho aby som vopred nahlasovala...a pokial viem, kym som bola v porodnici tak bol ten hotel prazdny 😉

luga
2. okt 2012

@boise, super, dakujem - pozitivna info pre mna 🙂 .... o izbu sa ziada priamo na porod. oddeleni?

boise
2. okt 2012

@luga ano u sestriciek dole 🙂 ale mozes si ju kludne aj rezervovat vopred 😉

boise
2. okt 2012

@luga normalne ti zavidim ze tam ides 😀 😀 😀

luga
2. okt 2012

@boise 😅 ...az taka spokojnost u teba?

boise
2. okt 2012

@luga uplne najsamvacsia 😉 a to ber do uvahy ze ja mam (aj diagnostikovany) syndrom bieleho plasta, nenavidim lekarov a nemocnice 😅

luga
2. okt 2012

@boise , jeeeej 😵 .... tak to som rada, ze som si BS vybrala nakoniec 🙂
aj prve dietko si tam rodila?

boise
2. okt 2012

@luga nie, syna som rodila v BA v Ružinove 😉 to sa neda porovnat...akoze v oboch pripadoch bol porod uzasnym skvelym zazitkom...ale v stiavnici ta pohoda a super pocit pokracovali pocas celeho pobytu na oddeleni 😉

luga
2. okt 2012

@boise , ou, Ruzinov znie velmi zle 😖 ...
dufam, ze aj ja budem mat len pekne spomienky 🙂

simca06022011
2. okt 2012

@luga Ja by som sa na tvojom mieste opytala dopredu na volne miesta, ked som tam lezala ja, tak bolo kompletne cele oddelenie napchate, ani jeden apartman a myslim ze ani postele neboli volne 🙂 Oni potom sice vyprazdnia izby rychlo, primar poprebera a posle co sa da domov, alebo na ine oddelenie ale to tiez trva. Lezala som tam dost dlho, uz to mam obkukane... stane sa, ze je nieco aj dlhsie volne, ale nemusi to byt prave vtedy ked budes potrebovat 🙂))

luga
2. okt 2012

@simca06022011 🙂 ...ved spytam sa, ako to tam vyzera, ked tam uz budem, len som chcela vediet, ake mate skusenosti tu .... hadam, ked tam uz pridem, tak ma niekde odrodia 😅

boise
2. okt 2012

@simca06022011 ale jej nejde o apartman ale o hotel- aj ten bol obsadeny? 😕

simca06022011
2. okt 2012

@boise hmm, neviem, ale podla mna asi nie... no ale opytat sa moze 🙂

simca06022011
2. okt 2012

@luga no ved niekde ano :P

wawrita
2. okt 2012

@boise ja sa chcem spytat na tu pôrodnu stolicku. to je polohovatelna? ja by som chcela skor v sede, aby co najviac pôsobila gravitacia, lebo som videla take pôrody ze pomaly na rovnom lezala zena. ze ako je to tam.

boise
2. okt 2012

@wawrita je polohovatelna, rodis v polosede, takze super...v Ruzinove som rodila po leziacky na chrbte a to bol otras, toto uplna parada...mala mala 4kg a sla ovela lahsie ako syn, ten mal "len" 3640g 😅

wawrita
2. okt 2012

@boise to hej, ale druhe predsa ide vzdy lahsie vraj... no tak to som rada. dufam ze mi to napolohuju skoro do uplneho sedu,... a nakoniec si dam su Broskovu. velmi ju chvalia.. dufam neolutujem. 😉

boise
2. okt 2012

@wawrita urcite neolutujes, ja som ju mala a bola uzasna ako som pisala 😉 😵

rienok
4. okt 2012

@boise ahoj, chcem sa spytať, predpokladám že si z BA ( keďže si rodila aj v Ružinove)... ako ste to mali zmenežované ohľadne pôrodu v Štiavnici? Veľmi nad tým uvažujem...ide mi hlavne o bonding a ak dovolia tak aj o prirodzený pôrod.
Len si neviem predstaviť ako sa tam chodí na tie kontroly a psychofyzickú prípravu.
vopred ďakujem a infošky
PS mňa môj doktor veľmi presviedča na cisársky ( kvôli veku a skutočnosti že babatko je až z 9-teho IVF), ale bojim sa že tu v Ba by mi neumožnili ani ten bonding

happy8051
4. okt 2012

@moon1979 rodila som indukciou. pred porodom od rena som mala tlak 145/90, priebezne mi ho pocas porodu merali. pred koncom porodu cca poslednu polhodinku vystupil az na 160/90, ale necitila som sa zle a nemala som pri tlaceni problemy. som rada, ze som nemusela ist na sekciu

boise
5. okt 2012

@rienok ahoj..na vsetkom sa da s primarom dohodnut, nie je ziadny problem..ked si z daleka, staci ze tam prides raz a dalsie poradne absolvujes vo svojom meste...napr segra bola raz v stiavnici, potom poradne dalsie absolvovala na antolskej a rodit sla do stiavnice...Osobne si myslim ze by si mala v pohode porodit prirodzene...to, akym sposobom bolo babatko pocate predsa neurcuje povinnost cisaraka 😕 a vek tiez nie ked nie su ine komplikacie 😉 velmi drzim palec..ak sa chces cokolvek opytat, kludne napis IP 😉

lulla1
5. okt 2012

@ladytt pozdravujem mamina, takže po 48 hodinách sme boli v kritickom stave prevezení záchrankou do Banskej Bystrice s tým, že ideme rodiť sekciou a maličký je ešte malinký a v Štiavnici nie sú tak vybavení. Som tu už tretí týždeň a stále čakáme do poslednej chvíli 🙂

ladytt
5. okt 2012

@lulla1 Fúha, tak to mi je ľúto, že sa to takto skomplikovalo 😒 a čo sa stalo? odtiekla ti plodová voda? či? a v koľkom si týždni? držím päste nech to dobre dopadne a už môžete vysmiaty ísť pekne z nemocnice s bábätkom....

veroni0608
7. okt 2012

ahojte dievcata!aj my cakame nase prve babatko,sme v 33.tyzdni a uvazujeme o stiavnici.sme z medzibrodu pri BB,co je asi 1,5h cesty.chcem sa opytat, ako riesia zeny,ktore su z dalej. ci mozem byt hospitalizovana vopred okolo predpokladaneho terminu alebo ta tam nechaju len v pripade,ze sa im nieco nevidi.tiez sa bojim,ze to nestihneme,aj ked si nemyslim,ze porodim hodinu po zacati kontrakcii 🙂 a staci,ked tam len pridem hocikedy a poviem,ze by som tam chcela rodit alebo treba volat, aby ta niekto ocakaval??? dakujem za vase tipy...uz ma pomaly chyta panika ako to zvladneme... 😒

boise
7. okt 2012

@veroni0608 dont panic 😉 ja som z BA, v Stiavnici som bola pred porodom ubytovana na nemocnicnej hotelovej izbe 8 dni 😉 za to sa samozrejme plati. Hospitalizuju ta len ak tak primar rozhodne. Cize bud budes otvorena, alebo kontrakcie, pripadne nieco ine. Treba tam ist do poradne po 36tt nech si ta zaregistruju. Poradne su po, ut a stvrtok..Vzdy ta odvazia, zmeraju tlak, skontroluju moc, natocia ctg zaznam, pripadne poslu na utz prietoky. Po tom vsetkom ta pozrie primar. Vyzbroj sa trpezlivostou a niecim pod zub, stravis tam tak 2-3 hodinky 😀 😉 Vsetko ostatne ti povie primar na prvej poradni, pripadne ak chces vediet nieco viac, kludne napis aj IP 😉

marianas
21. okt 2012

Baby, ako je to v Stiavnici, ked som prvy porod mala sekciou kvoli velkosti babatka? Rodila som v NZ a povedali mi, ze u nich bude druhy porod automaticky cisarsky. Sekciu uz nechcem, preto uvazujem nad Stiavnicou.

ninan2
22. okt 2012

@marianas no to je teda dobra blbost, aby si mala 2. porod automaticky CR, ved od 1. porodu uplynula dostatocne dlha doba... Myslim si, ze vo vacsine porodnic to takto beru, nielen v BS... Kamoska mala 1. porod CR kvoli zlej polohe babatka a 2. uz v pohode vaginalny, po 2,5 roku, rodila v Lipt. Mikulasi.

katrin31
22. okt 2012

baby bola niektora z vas v porodnici aj som starsim dietatom? my by sme nasho chceli zobrat..nie hned prvu noc ale potom tie dalsie ak sa budem na to citit

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre