Pôrodnica Banská Štiavnica. Aké máte skúsenosti vy?

cipca
18. jan 2007

Pôrodnica v Banskej Štiavnici je úplne super!Personál nemá chybu(mylí a tolerantmý)ak máte nejake ine skúsenosti tak my to napíšte

dasenabb
18. apr 2013

@swetluscka ja zacinam akurat dnes 37tt, dnes rano som sa odvazila postavit na vahu, tak mam stale rovnako +16kg, co je uspech v tom ze som od minuleho tyzdna nepribrala 🙂, ale buduci tyzden v BS sa stavim, ze ked sa postavim na vahu, tak tam bude ine cislo... :((((

swetluscka
18. apr 2013

@dasenabb nedelej si s tim starosti... Dneska jsem byla jeste naposled v poradne na gynekologii ve zvolene, a tam mi rekli, at se s tim netrapim, ze to je prirutek akorat, a imkdyby se o mne osobne nelibilo, ted se s tim nic delat neda...rozhodne nedrzet diety 😎 (ps: ale uplne te chapu, taky jsem uz 2krat stala na vaze)

mkristofka
19. apr 2013

@swetluscka ja som z Kokavy nad Rimav. a bola som teraz 1x v poradni termin mam 4 Maj . 🙂

swetluscka
19. apr 2013

@mkristofka tybrdo!! Mne furt doma strasi, ze to do Stiavnice nestihnem, ale ty to aj tak mas este o pul hodinu dal.... 😝
Rada si pockam, jak to u tebe dopadne...mas termin uz brzy....ja az v pulce kvetna...

boise
19. apr 2013

@swetluscka 😀 ja som z BA a rodila som v Stiavnici 😉 ale je pravda ze by som to nestihla, keby som sa tam vopred neubytovala...ja som mala extremne rychly porod 😉 Ale prvy som dala za 4 hodiny, takze ako prvorodicka by si mala stihnut s prehladom 😉 I ked ja by som si asi v bolestiach rozhryzla auto pod zadkom 😝 😀 Moja segra sla do Stiavnice z Hrinovej (to mas kusok 😉 ) po tom ako jej odtielka voda a stihla v pohodicke 😉

swetluscka
19. apr 2013

@boise to moc rada slysim 😀

mkristofka
19. apr 2013

@swetluscka no ja som mala prvy porod dlhy takze neverim ze to pojde az tak rychlo ak tak zavolam si zachranku 🙂

swetluscka
19. apr 2013

@mkristofka drzim palce, ale ta te asi odveze do nejblizsi porodnice, ne?

mkristofka
19. apr 2013

@swetluscka ja dufam že budeme mat dost casu urcite dam vediet ako sme dopadli 🙂

swetluscka
19. apr 2013

😉 dej, dej, dej.

buduca_maminka
20. apr 2013

Tak baby, musím pridať referenciu o Štiavnici. Rodila som tam 9.4.2013 a cestovala som tam (prvorodička) s rozbehnutými kontrami cca 10 min. z Komárna. Všetci boli úžasní. Rodil ma pán primár Špila a PA Rita. Obaja sú úžasní ľudia. Veľmi pokojní, pôrodný plán bol do bodky dodržaný a bol to teda riadny román. 😅 Som z celého pôrodu nadšená. Mala som možnosť voľného pohybu, mohli sme byť s milým spolu celý čas a dieťatko mi dali okamžite na bruško. Proste najväčšia spokojnosť. Ďalej by som chcela poďakovať detskej pani sestričke, ktorá má priezvisko na F (bohužiaľ si nepamätám celé meno), ktorá mi veľmi pomohla s dojčením. 😵 Som celému tímu maximálne vďačná za starostlivosť, úsmevy, podporu a trpezlivosť. Je vidieť, že v tejto pôrodnici pracujú skutočne ľudia, ktorí túto prácu milujú. 😵

dasenabb
20. apr 2013

to som rada za dalsiu super referencie,ako pozeram ja to mam najblizsie kedze som z BB...Inak moj gynekolog sa netvari moc nadsene ze tam chcem rodit, zevraj BS ma najviac cisarskych na SK a nema kvalitny tym pediatrov keby bolo nieco s dietatom atd....☹ Treba mysliet pozitivne, lebo coho sa obavame to sa aj stane 🙂

buduca_maminka
20. apr 2013

@dasenabb
nedaj sa odradiť. Je to tvoj pôrod. Nech sa každý tvári ako chce. Mňa keď hocikto počul, že chcem cestovať takú diaľku, tak si klopkali na čelo a nikto nechápal, veď mám pôrodnicu pod oknom. Ale bolo to veľmi správne rozhodnutie.
Ak máš všetko v poriadku, nedaj sa odradiť. 😉

llienocska8989
20. apr 2013

No presne súhlasím. Určite sa nedávaj odradiť...samozrejme, že asi majú veľa S.C. ked tam z celého Slovenska chodia na plánované cisárske rezy...(zlá poloha dieťatka, veľké dieťatko alebo stavy po cisárskom reze). Nechodiad tam ženy zo Slovenska len rodiť prirodzene s pôrodnými plánmi, ale aj kvôli operáciám, lebo ten prístup personálu sa nedá vôbec porovnať s inými pôrodnicami. Je to taká malá pôrodnica, veľmi útulná s malým počtom personálu, takže si ich tváre nemáte problém zapamätať, a práve kvôli tomu sa tam všetci k sebe správajú ako taká malá rodinka....Majú strašne veľa aj prirodzených pôrodov a aj keď niekedy majú problém kam chúďa rodičku uložiť na lôžko, vôbec to nedajú na javo, a privítajú každú novú s úsmevom. Veď skúste si to tam ísť obzrieť. Stavím sa, že odídete s veľmi príjemným pocitom...Vôbec to tam nevyzerá ako v nemocnici... a pokiaľ viem, keby sa pri pôrode niečo stalo, cisársky rez by ti urobili vo všetkých nemocniciach na Slovensku.

sampo
20. apr 2013

@llienocska8989 no ja nemam teda pocit, ze by tam robili planovane cisarske. Praveze sa im snazia vyhnut 😅 akurat, ze to nenechavaju zajst az do krajnosti ako v niektorych inych porodkach. Ked som tam bola ja, skoro az do odchodu som tam bola jedina, co mala CR a to bola vtedy porodnica na prasknutie..za den aj 3porody

happy8051
20. apr 2013

@dasenabb BS ma najvasi pocet sekcii na Slovensku??? to mas odkial takyto udaj? 😀

dasenabb
21. apr 2013

@happy8051 to mi povedal moj doktor, uz z kade si to vytiahol to neviem nepytala som sa, ale myslim si ze kedy som trosku "poguglila" tak najdem ine udaje...Ja sa urcite nenecham odradit, som pevne rozhodnuta 🙂

llienocska8989
21. apr 2013

@sampo no tak moja kamarátka je z BA a dieťatko malo polohu koniec panvový. Chcela rodiť v BŠ, samozrejme vedela, že prirodzene nemôže, ale aj napriek tomu chodila k primárovi do poradne. No a keď sa už blížil termín pôrodu, dohodli sa na dátume cisárskeho rezu. Prišla do nemocnice deň pred tým dátumom, prijali ju na oddelenie, urobili ešte potrebné vyšetrenia a na druhý deň mala sekciu. Tak toto je plánovaný cisársky rez. Keď sme ju boli navštíviť na pooperačnej izbe ležali s ňou ďalšie dve ženy, ktoré mali sekciu. Jedna po akútnej operácii a druhá bola tiež plánovaná, kvôli vysokému veku a problémom so srdcom.....a keď sme sa rozprávali tuším jedna bola z Michaloviec a druhá z Martina....a obe prišli do BŠ.

sampo
21. apr 2013

@llienocska8989 v takomto pripade by robili CR aj inde. Ja som mala prve dieta tiez koncom panvovym, rodila som v LM a tiez planovanou sekciou. To je normalka myslim. A teraz som bola vlastne tiez panovana (ale nie z nejakeho rozmaru - urobili by mi cr kdekolvek), len mlady sa zacal pytat skor, takze akutna 😉

mirka831
21. apr 2013

Ahojte, ja sa chcem opýtať , či je možnosť pri prirodzenom pôrode v BS aj nejakých liekov proti bolesti? A čo ste si dávali do pôrodného plánu? prvé dieťa som rodila pred 8mimi rokmi a vtedy nič takéto úžasné neexistovalo. ďakujem

happy8051
22. apr 2013

@mirka831 mozes si priplatit rajsky plyn, inak sa analgetika davaju skor vynimocne. do porodneho planu si daj vsetko, co je pre teba dolezite a uvidis, ci ti ho primar podpise

mirka831
22. apr 2013

no super, takže to celé nechať na prírodu? Keď si predstavím tie bolesti, už rodím teraz 🙂

macus44
23. apr 2013

Baby ja sa chcem opýtať ktoré ste rodili v BS a nemáte trvalý pobyt tam museli ste ísť tam na matriku???

boise
23. apr 2013

@macus44 ano, par dni po porode tam musi ist niekto pre rodny list 😉

macus44
23. apr 2013

@boise a nie aj pred pôrodom uznať ocovstvo

boise
23. apr 2013

@macus44 tak toto netusim, toto sme my neriesili, neviem ako to je ked nie ste zobrati 😅

boise
23. apr 2013

ale teda pokial viem tak segra tam rodila a v BA potvrdzovali otcovstvo na matrike 😉 som si prave spomenula
@macus44

macus44
23. apr 2013

@boise aha tak ďakujem ti takže otcovstvo pôjdeme sem a tam potom len po rodný list ďakujem ešte raz

boise
23. apr 2013

@macus44 ano ano a to vyhlasenie o otcovstve ci ako sa to vola si vezmes do porodnice so sebou 😉

vyzkumnice
23. apr 2013

@dasenabb No ja by som aj radsej sla do cisarskeho, ako zazit to, co som videla v TN- zevraj porodnica roku 2012 :(( Babena sa pri kontrakciach neotvarala, tak jej v piatok dali vyvolavacku... nic, sobota to iste- dalsia vyvolavacka, nedela to iste, pond. stale rovnako, to uz bola na pokraji zrutenia psychicky, lebo cely cas bolesti ako krava,... v utorok sa milostivo rozhodli, ze "musia" tu sekciu spravit ( a pokazit si zasa statistiku) 😢 😒 ☹ Porod neplanovane v TN ma na rok vyradil z "normalu". Modlim sa a verim, ze vsetko bude ok a ja sa na konci juna odveziem za svojim snom do BS 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre