Pôrodnica Banská Štiavnica. Aké máte skúsenosti vy?

cipca
18. jan 2007

Pôrodnica v Banskej Štiavnici je úplne super!Personál nemá chybu(mylí a tolerantmý)ak máte nejake ine skúsenosti tak my to napíšte

jerry
4. jan 2008

ahoj paula
rodila som tam pred dvoma rokmi, švagriná v lete a teraz idem zas tam, už sa neviem dočkať. Sto bodov pre b.š.

jerry
4. jan 2008

paula, ináč majú aj stránku na nete.
Ak budeš potrebovať ešte nejaké infošky napíš mi IP

weroni
4. jan 2008

babulky ja som na porodnicu v Štiavnici počula len samé dobré veci - aj webstránku majú celkom slušnú, krásne vyzerajúcu nadštandardnú izbu a vysokú profesionalitu lekárov, aspoň toľko z toho čo som počula a čítala 🙂

baileysa
4. jan 2008

paula, po porode sa ostava 4x 24hodin kvoli pozorovaniu babatka, pustaju do druhej, takze ak sa ti babo narodi o 16, pustia ta na piaty den po porode, ak vsetko ide ok aj u teba, aj u babatka 😉

lenkakusi
5. jan 2008

paula58
izba stoji 500,-sk na den. Moze sa stat ze izba nebude volna. V tom pripade musis ist na normalnu izbu a manzel moze ist na hotel. (Nemocnicny hotel tiez 500,-sk.) Alebo dochadzat.
viac info na webe
http://www.porodnicabstiavnica.sk/

paula58
5. jan 2008

dakujem vam velmi pekne dievcata v pondelok si zavolam prinmarovi a uvidim co povie a pojdem sa tam apozriet 🙂

cathrin
5. jan 2008

ja som rodila v BS 1.septembra, boli sme aj s manželom veľmi spokojní.......personál, prostredie, dokonca aj strava 😵 my sme boli na nadštandardnej izbe a fakt super, ešte aj jedlo mi nosili do izby.......
rodil ma primár, toho mladého , čo tu spomínate, som za celý čas nevidela 😕
Na ôsmy deň som však začala veľmi silno krvácať a v našej pôrodnici (NITRA) mi povedali, že mám v maternici nechané zvyšky placenty, že tak dobabraný stav už dávno nevideli 😕 😕 a neviem, čo si mám o tom myslieť......pýtala som sa môjho gynekológa, že či to bola vina pôrodníka a ten mi povedal, že ťažko povedať.....ale v tejto nitrianskej pôrodnici samozrejme tvrdili, lebo boli urazení, že som rodila niekde inde, že v NR by sa mi takéto stať nemohlo.......
ale aj napriek tomuto by som asi išla rodiť druhýkrát tiež do BS,ale dúfam,že už vtedy budú pichať epi.......

natalialaura
12. feb 2008

ahojte babenky,

chcem len uprimne pochvalit porodnicu v bs. som z bs ale zijem v ba a porodilasom tu svoje dvojcata, vsetko bolo uplne v poho...
primar Spila je moja rodinka, ale vobec to nemalo na nic vplyv🙂 lebo su tam vsetci skveli... Renatka Podobenka je moja kamoska a ako clovek je super hoci si myslim tiez, ze jej tato praca nesedi...
keby ste mali nejake otazky ohladne tejto porodnice piste piste

andulik
13. feb 2008

Ahojte ja som rodila v BS teraz v januari a vrelo ju odporúčam každému. V živote som sa nestretla s takym prístupom a zdravotnou starostlivosťou ako tam. Mám na pôrod krásne spomienky, nedokážem povedať ani jednu chybu čo by som im vytkla, všetky nemocnice na Slovensku by sa tam mali isť zaučiť, je to škoda že na Slovensku je len tak málo dobrých pôrodníc.Personál je super, hrozne milé sestry ochotné pomôcť ktorúkoľvek hodinu,proste je super

mia910
15. feb 2008

Ahojte mamičky. Chcela by som sa spýtať tých, čo rodili v Štavnici, ale sú napr. z Trnavy, či Bratislavy, ako si to všetko zorganizovali.... Myslím tým dochadzanie do poradne od 36-týždňa a potom ako ste to riešili s cestovaním tesne pred porodom... koľko dní pred termínom ste nastúpili do porodnice, alebo až nastali kontrakcie? Za odpovede ĎAKUJEM
😅

lalitagopi
17. feb 2008

My sme z BA a tiež uvažujeme nad BS. Podla mojho pochopenia, tie poradne u nich nie sú nutné, akurát vraj je praktické sa ísť tam niekedy ešte pred pôrodom ukázať. čo sa týka samotného pôrodu, tak plán je, že by sme tam išli pár dní skôr. dá sa tam v pohode ubytovať...
Najlepšie a najistejšie je si tam zavolať a zistiť.

mia910
17. feb 2008

No myslím, že od 36 týždňa sa tam treba 1x týždenne zúčastniť na predporodnej príprave. A ak chce byť tatino pri porede musí prísť i on. Ja sa bojím hlavne tej cesty tam pred porodom. Prvý termín mám 11.6 ale lekárka tvrdí, že babetko je menšie a porod vidí tak okolo 20-24.6. Takže neviem.... Aby som na tom ich hotely nečakala 2 týždne.... 🙂

baileysa
17. feb 2008

ahojte, tie poradne nie su povinne, ale podla mna sa oplati aspon raz sa tam ist ukazat, mne dost pomohlo, ze som poznala prostredie aj ludi, chodila som aj a tie ich cvicenia, takze som presne vedela, co mam cakat, takze sa mi lahsie potom konalo, ked prisla chvila CH 😉

do porodnice som odisla po odtoku plodovej vody doma, cesta nam trva asi hodku a pol az dve hodiny 😉

adicka111
17. feb 2008

Ja som sa bola v pôrodnici v BŠ pozrieť tento týždeň a mám z nej fakt super pocit, všetko je veľmi útulné, ešte aj pôrodná sála je netypická, je ladená do ružova 🙂 hneď sa nás ujal primár a to sme si to prišli s manželom pozrieť len tak na "otočku", všetko nám poukazoval- súkromné izby, aj spoločné, pôrodnú sála, ambulanciu, posledné 4 týždne je potrebné prísť na predprípravu, škoda len, že izba s nedá rezervovať, chápem však, že žiaden termín nie je 100%, talže by sa zbytočne blokovala izba, obávam sa, že pri mojej smole, nebude v môj termín ani jedna nadštandardná izba voľná a ja do BŠ idem aj kvôli možnosti, že môj drahý bude pri mne...v každom prípade- môj dojem z BŠ je veľmi dobrý 😉 😉 😉

jahodkajaja
22. feb 2008

Baby pripájam sa aj ja k hodnotenie pôrodnice v B. Štiavici.. Rodila som v júli a aj napriek môjmu ťažkému pôrodu mám na túto nemocnicu len dobré spomienky...Je tam potrebné aj predoperačné vyšetrenie, ak by došlo ku komplikáciám ako u mňa..No našťastie u nás dopadlo všetko dobre. Rizikové tehotenstvá do Štiavnice ani neberú..Ja som mala normálne, len pôrod sa skomplikoval, ale vďaka p. primárovi dopadlo všetko tak ako malo..Musela som isť v poslednej chvíli na sekciu. Starostlivosť a prístup personálu bol úplne úžasný...mala som nadštandartnú izbu a bol po celý čas somnou aj manžel..neviem si ich vynachváliť a uričite aj druhé dieťatko pôjdem porodiť tam... A ako Baileysa píše, je super tam choduiť do poradne pravidelne pokiaľ je to možné, lebo spoznáte celý personál a keď príde deň D cítite sa tam doslova ako doma 😉 Keby niekto potreboval bližšie info, kľudne napíšte IP, rada poskytnem...ale fakt je tam úžasne 😎

lulka78
24. feb 2008

ahojte,mozem sa opytat? som zo Za a premyslam ist rodit do BS,nakolko mam dobre ohlasy. prve dieta som porodila tiez nie v nasej porodnici,nejak sa tam bojim ist...podmienky nic moc, aby ste si zas nemysleli,nie som nejaka narocna,ale na normalnom nie nadstandardnom odd. su socialky neprehanam spred 300rokov mozno boli na ukrajine lepsie. proste hroza, pretoez zena sa potrebuje predsa umyt aj 3-5x za den...trochu sa bojim ako to je s tym,kedy tam prist,aby som tam nenechala 8 tisic za ubytovanie pred porodom.....prosim vas tych 500sk za noc to plati len manzel a ja tiez 500sk? pocula som na BS len dobre,ale ako citam,aj tam sa najdu vynimky, napr. ten mlady lekar a este jedna ta lekarka ...diky fakt za vsetky odpovede!

adicka111
27. feb 2008

lulka- nie 500 Sk sa plati za izbu, nie za osobu, pozri si ich stránku http://www.porodnicabstiavnica.sk/
tam sa dozvies viac 🙂

lesika
28. feb 2008

AHojte, prosim vas je tu niekto kto rodil v Štiavnici plánovanou sekciou ? Ja som tam rodila pred 4 rokmi , vtedy som ale od 38tt ležala v nemocnici kôli vysokému tlaku a keďže sa neupravil ani po týždni , v 39 tt som išla na vyvolávačku. nakoniec som však aj tak skončila pod skalpelom keďže malý mal nejakú opačnú rotáciu a zakliesnil sa do pôrodných ciest robili mi o polnoci akútnu sekciu. Malý mal 4240g a 57 cm .O pár týždňov ma čaká ďalší pôrod a som rozhodnutá pre Štiavnicu . Teraz čakáme dievčatko a podľa odhadov dr. by nemala byť taká veľká takže teoreticky by som mohla rodiť aj spontánne ale po minulých skúsenostiach mám strach že sa to zasa skonči tak že si užijem parádne bolesti a nakoniec to aj ak pôjde sekciou. O dva týždne sa chystám do porodky za primárom a chcela by som sa s ním radše dohodnúť na plánovanom cisárskom so spinálom. Nemáte niekto podobné skúsenosti ? Dá sa s ním dohodnúť alebo oni musia sami zvážiť a nejako rozhodnúť či spontánny alebo cisársky ? A je pravda že cisárske robí len primár Špila ?

jahodkajaja
20. mar 2008

Lesika myslím, že je to pravda, že cisárske robí len prim. Špila...On si velmi dá záležať na pacientkach...a myslím, že by bolo dobré ísť za ním a porozoprávať sa...nechod na neho hned z hurta...že chceš..nechaj si poradiť, nech povie svoj názor, nech zváži komplikácie atd...

narcisa
26. mar 2008

ewelin - o Podobenovej som tiez vselico pocula a aj som ju zazila Nie je zla aj ked mnohe maminy tvrdia opak Je to len clovek, a ako kazdy ma svoje zle dni Zazila som ju v dobrom aj v zlom a mozem povedat ze zla nie je Neobavajte sa jej aj ked sa neusmieva, ja som ju zazila usmievat sa aj spolu sme sa smiali takze tolko

paula58
27. mar 2008

ahojte dievcata chcem sa opytat na Bansku Stiavnicu aj to ze kd po porode ma malinke tu novorodenecku zltacku ako to riesia? 🙂 dakujem

lesika
28. mar 2008

Paula58 , myslim ze zltacku riesia ako v kazdej inej porodnici. Moj maly mal teda len taku slabsiu takze co najviac lezal na slniecku pod oknom. Bola som na nadstandarde a tam som si postielku dala rovno k oknu. Ani nemusel ist pod modru lampu. No a silnejsia sa ozaruje tou modrou lampou kam daju babetko na nejaky cas.

Inak ja uz som sa bola dohodnut s primarom. Vraj to zalezi odo mna ako sa citim ked nebude dieta velke mozem skusit prirodzeny porod a uvidi sa ako to bude pokracovat. Ale vraj ked bude vacsie a budem mat stale ten vysoky tlak tak rovno na sekciu. Buduci tyzden tam idem na poradnu , to budem v 37 tt a ak sa nebude nic diat tak v 39 tt by som nastupila uz do nemcoky .

paula58
29. mar 2008

Dakujem lesika,chcem ist rodit do B.S ale ma vsetci odhovaraju ze keby bolo nieco s malou tak ju musia prevazat a ktovie co by do vtedy bolo ☹ Ked vlasne by som prisla do b.s v 36 tyzdny ake sa robia vysetrenia celkovo postup ked tam pridem na tuto kontrolu? 🙂 Fakt chcem ist ale sama este neviem som z Banskej Bystrici a tam som pocula len sme zle veci aj na pristup doktorov aj sestriciek tak fakt sama neviem prosim poradte mi ak je tu aj daka Bystricanka co rodila v Bystrici aj v stiavnici,za vsetky odpovede dakujem 🙂

daniela84
29. mar 2008

Ja vam napisem o skusenosti mojej sesterky, rodila tam asi pred rokom. rodila 14 hodin, nechali ju trapit sa nakoniec ju nejaky mlady gyno vzal na vakuovy porod, povedala ze za to vsetko co im zaplatili, by cakali nieco viac. Mlady doktor co pri nom rodila, ani nevedel co robi, prestala sa otvarat asi po piatich hodinach. A on ju aj tak nechlal trapit sa dalsich devat hodin a ani ju nechodil pozerat. A k tomu bola este cely den na hroznovom cukre. Tak tomu sa uz hovori sila.

danulik
29. mar 2008

paula - ja som tiez z BB, uvazovala som aj nad BS, ale tiez kvoli tomu, o com pises, asi nebudeme riskovat.. momentalne zvazujem ZV.. do BB nepojdem ani za nic..

miriam31
29. mar 2008

Ahojte.Chcela by som sa Vas opytat ktore dni mozem prist do BS na kontrolu v 36 tt.Dakujem za odpoved. 🙂

lesika
29. mar 2008

Paula, Miriam najlepsie urobite ked si zavolate rovno do porodnice. Prva navsetva byva len taka informativna povodia vas tam porozpravate sa s panom primarom ..je velmi mily. Su tam este dve ine lekarky ale s nimi nemam skusnost zatial takze neporadim. Odporucia vam predporodne kurzy ktore su tusim v utorok a vo stvrtok. Niekedy to bolo tak ze ak chcel byt manzel pri porode musel sa tiez aspon jedneho kurzy zycastnit...teraz neviem ci to stale plati. Potom vam navrhnu aby ste posledny mesiac t.j. od toho 37 tt chodili raz tyzdenne na poradnu priamo do porodnice. Vysetrenia klasika ako u svojho dr. meranie tlaku, moc, UTZ ...kontroluju sa prietoky a myslim ze robia aj CTG .
Miriam viem ze v stredu a piatok mavaju operativne dni ale fakt je najlepsie ked si tam zavolas a dohodnete sa kedy mozte prist.

adicka111
20. apr 2008

Ja som v BS porodila 9.4.2008 nasu krasnu EMU 🙂 a som nadmieru spokojna, personal je na 1 s *, pri mojom porode bol zo zaciatku primar dr.spila, ale kedze mal v ten den 2 sekcie, tak ho "dokoncila" mudr.podobenova, tiez som na nu citala vselico, ale vdaka nej som uz na treti den v pohode chodila a po par dnoch aj sedela 😀 . Mam uzku panvu, takze mi porod hlavne v poslednej faze dal riadne zabrat, ale spolocne so sestrickou Gabikou a mudr.podobenovej sme to super zvladli.
Na cviceniach sme boli len 1x, kedze som mala vyratany termin na 20.4. a Ema sa na svet pytala cca 3 tyzdne skor. Tie cvicenia odporucam, hlavne tie techniky dychania sa oplati nacvicit si a ak mate nejake otazky, sestra Vam na vsetko odpovie. Cvicenia su v pondelok, utorok a stvrtok, v tieto dni su aj prehliadky /tlak, moc, monitor, prietoky kazde 2 tyzdne/ + vysetrenie primarom.
Ak mate niektora nejake otazky, kludne mi napiste cez IP,moje zazitky a postrehy su celkom cerstve 😉
V kazdom pripade, ak sa este v buducnosti rozhodneme mat babo, na 100% ho prinesiem na svet v porodnici BS, nakolko ja som bola nadmieru spokojna /a to som vraj "rozmaznany" jedinacik/.

martina.d.
29. apr 2008

V BŠ som rodila 26.12.2007. V nemocnici som bola od 21.12.2007 do 31.12. Bol to môj druhý pôrod.
Prvý krát som rodila v Topoľčanoch 8/2005 (v tej dobe sme bývali v NR), bol to ťažký pôrod skoro 26 hodín, ale ochota personálu bola neskutočná.Bola som prvorodička a nevedela som čo ma čaká, ale ani vo sne by mi nenapadlo, že to budú také ukrutné bolesti. Plodová voda mi neodtiekla, museli mi ju prepichovať, neotvárala som sa, CTG mi neukazovalo žiadne kontrakcie - avšak personál mi pomáhal ako vedel. Bol pri nás aj pán primár Čaradský a perfektná pôrodníčka p. Ľudmila Košecká. Počas celej doby pôrodnej a aj počas pôrodu bol pri mne manžel. Kým som čakala na svoju "veľkú udalosť", stále som bola pod sprchou, hopsala na fit lopte, naťahovala sa na rebrinách a pod. Obrovskou výhodou bolo, že vo vzdycháreň susedila so sprchou a toaletou. Jednoducho všetko bolo po ruke, a keďže som bola napichaná na infúziách počas celej doby, nemuseli ma pri týchto činnostiach odpájať. Pre mňa boli ťažké tie doby pôrodné a celkovo vytlačenie mojej krásnej dcérky bolo na 2 zatlačenia. Zašívanie bolo absolútne super, nič som necítila, ešte som počas toho dávala manželovi inštrukcie čo má kúpiť na oslavu a doktorke som povedala, že mi "tam" môže vyšiť aj rišelié, len aby bol manžel spokojný. Potom ma previezli na izbu, doniesli mi večeru, trochu som si oddýchla a osprchovala sa. Dcérku nám vzali na novorodenecké, ktoré susedí s izbami. Takže všetko po ruke. Za noc som sa tak zregenerovala, že som ráno mohla kľudne chodiť, sedieť a dokonca som zabudla na zašitie a sadla som si do tureckého sedu. Mala som izbu s ešte jednou rodičkou a delili sme sa s ďalšou izbou (kde tiež boli 2 rodičky) o toaletu a sprchu. Na izbe bola chrómová vaňa pre kúpanie dieťatka. Izbu upratovali 2 krát denne a rešpektovali súkromie človeka. Strava bola super, prispôsobená rodičkám, ako aj ženám, ktoré ešte nerodili. Takže, každej budúcej mamine vrelo odporúčam. 🙂 🙂 🙂
Avšak keďže sme sa neskôr presťahovali do BB, rozhodla som sa na obrovské ohlasy rodiť v BŠ. Vzala som si nadštandartnú izbu a myslela si, že budem mať súkromie. V izbe za 500/Sk/noc nemáte ani toaletu ani sprchu, len umývadlo. Pri vstupe personálu nemocnice (či sa jedná o upratovačky alebo sestričky) do izby, nikto nezaklopal. Automaticky vstúpili. Dobre, prehltla som, napriek upozorneniu. Po 5 dňoch strávených v nemocnici prišli na mňa v noci bolesti a začala som silno krvácať. Oznámila som to sestričke, ktorá išla upozorniť doktorku p.Podobenovú a medzitým ma napojila na záznam.Doktorka prišla po pol hodine zjavne čerstvo prebudená a skonštatovala, že sa neotváram a že to nič neznamená keď krvácam. Povedala som jej, že takto isto to bolo pri prvom pôrode. Vypočula ma a poslala ma spať. Ráno sa na moje šťastie menil personál a nastúpila na službu p. doktorka Brosková ktorej mimochodom veľmi pekne ďakujem, že mi pomohla priniesť na svet po krutých 13 hodinách krásneho a zdravého synčeka. Avšak tých 13 hodín bolo ťažkých,napichali na opäť infúziami a pomáhali mi ľahšie znášať bolesti. Avšak nikomu neprajem zažiť tieto situácie :
- keď som sa chcela ísť osprchovať alebo na toaletu, musela som prejsť napichaná a ubolená a kontrakciami každé 2 minúty cez celú dlhú chodbu, popri izbách a návštevách, ktoré sa tam konali.
- žiadnu vzdycháreň v BŠ nečakajte, budete vzdychať v izbe, kde ošetrovali detičky a kde sa kúpali - aj to ak budete mať šťastie, že pôrod prišiel len na dve rodičky a pod. perličky.
- keď už máte konečne pôrod za sebou a po chvíľke oddychu sa chcete ísť osprchovať, tak necháte dieťa samé na izbe, pretože neviete zohnať žiadnu sestričku. A samozrejme musíte ísť na koniec chodby.
- na 7 apartmánov a ďalších najmenej 8 postelí, v izbách, ktoré slúžili pre pacientky, ktorým sa buď neušiel apartmán, alebo si ho neželali slúžia len 2 sprchy a 2 toalety. Dobré že?V čase keď som ja rodila, boli Vianoce a na potvoru bolo skoro plno.
- skoro celé oddelenie bolo choré. Ja som tiež ochorela po pôrode, a dostala som horúčky, bola som slabá a ubolená. Po oznámení teploty mi doniesli paralen po 5 hodinách. Dobre čítate po 5 hod.
- jednoducho nájsť sestričku bolo nad moje úsilie a už sa mi ani nechce opisovať iné udalosti. Človek sa snaží na to zlé čo najskôr zabudnúť.
Našťastie som podpísala reverz na Silvestra a utekala som domov s tým, že Banskú Štiavnicu už nechcem vidieť ani na mape.
Takže milé rodičky, keď ma u doktora jedna rodička odhovárala ísť rodiť do BŠ tak som si o nej myslela všetko možné.
V každom prípade to treba vyskúšať na vlastnej koži. Jednoducho to, že som si priplatila nadštandart mi bolo platné ako mŕtvemu kabát. Strava otrasná, stále sa jedlá (ak sa to dá jedlami nazvať) opakovali, personál aj s primárom (ktorý bol neustále nervózny a prenášal to na pacientky) otrasní.
Moje obrovské poďakovanie patrí p. Broskovej a sestričkám,ktoré mali službu v ten deň za to, že sa mi venovali a pomáhali mi pri ťažkých chvíľach. Ako povedala jedna rodička v BŠ, robiť túto robotu je poslanie a nie povolanie.
Nechcela som vás odradiť, ale ukázať aj druhú stránku.
Takže prajem veľa šťastia a s istotou pôjdem rodiť svoje tretie dieťa v budúcnosti do Topoľčian aj napriek tomu, že bývame v BB.

narcisa
26. máj 2008

mila martina

je mi luto ze si zazila takuto skusenost...Ja som rodila tiez v B.S. a moja skusenost bola dobra Chodila som k MUDr.Broskovej do poradne od 36.tyzdna Je to uzasna zena, a este som mala to stastie ze ma aj odrodila, kedze porod padol v den jej sluzby a tiez sestricka Kriegerova, ktora ma psychicky podporovala spolu s mojim manzelom

od zaciatku sa mi tam pacilo Aj napriek dlhej chodbe a malo sprcham, a v den ked som rodila bol akurat poradnovy (stvrtok) no pri tych urkrutnych bolestiach som ani nevnimala kto sa na mna pozera a ako dlho, len som mavla rukou a povedala som tym zenam nech si ma nevsimaju, preplizila som sa stonajuc do saly a tam to cele prezila Bolo to neskutocnych 16h ale vdaka personalu mam na to iba pekne spomienky a stale na to spominam s nostalgiou a ked budem mat opat moznost byt druhy krat mamou, pojdem drobca porodit tam aj napriek nedostatkom ktore si opisovala V case ked sa mi zacali kontrakcie a ja som doslova hryzla zupan aby som nekricala od bolesti, teda uz som mala rozbehnutu prvu dobu porodnu, tak tam predo mnou rodili este 3 zeny a vsetko sa stihalo, v to leto sa pocas dvoch dni narodilo 7 deti, a tak sa tam rodilo cely tyzden takze boli plne aj apartmany...

a my s muzom sme z Lucenca tak sme mali najskor hotel, asi dva dni kym to na mna neprislo a potom som sa presunula na izbu s rodickami a tam som bola dva dni kym sa uvolnil apartman Muz bol zatial na hoteli, ktory je tiez sucastou nemocnice takze bol kazdu chvilu s nami

a chodil s nami vsade Bol pri kupkani, na vizite, pri vazeni Proste to cele mohol vidiet, celu tu starostlivost o babetko a mohol si to aj v praxi vyskusat...Vela sme sa tam naucili a domov sme prisli uz pouceni, takze som sa nebala dieta okupat, manzel ju bez problemov prebaloval a nic nebol problem...Navyse sme mali cislo na nonstop detsku linku priamo do nemocnice, kde som priamo komunikovala s osobami ktore sa mi pocas hospitalizacie o dietatko starali, takze dobre vedeli kto sme a o ake babetko sa jedna, ked som zavolala hoci aj o pol noci, takze som sa nebala, ze hovorim s cudzim clovekom

a co sa tyka starostlivosti o mna Obe sanitarky Blazka ci Helenka sa o mna vzorovo starali Vyprevadili ma do sprchy, aj do izby doslova ma podopierali a tak ma pomalicky sikovali ked som potrebovala niekam sa presunut,postrazili malu ked som isla na WC, vzdy som mala cistu nocnu koselu aj podlozku, vzdy sa ma opytali ci nieco nepotrebujem atd... no neskutocne osoby - velmi im dakujem za starostlivost

a co sa jedla tyka Nebola som v hoteli ale v porodnici Jedlo bolo dietne, prisposobene potrebam matky a dietata, nemohli mi predsa servirovat klobasu, ci vyprazany syr, ked som chcela kojit! a kedze som chcela kojit dlho, musela som sa tychto maskrt aj tak zriect na dlhsi cas a vselico ine co bolo bezne v mojom jedalnicku A ked som prisla domov snazila som sa varit tak ako tam lebo som prisla na to ze korenene jedla mala zle znasala a stale mala koliku, vynechala som bujon a korenie

takze vela stastia s tretim porodom nech je tak stastny ako ten prvy Len mi je luto ze nemocnica na ktoru mam dobre spomienky, ma niekto takyto nazor a takuto skusenost
Napriek tomu ma to neodradza rodit aj nabuduce tam 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre