Pôrodnica Banská Štiavnica. Aké máte skúsenosti vy?

cipca
18. jan 2007

Pôrodnica v Banskej Štiavnici je úplne super!Personál nemá chybu(mylí a tolerantmý)ak máte nejake ine skúsenosti tak my to napíšte

alyce
3. júl 2014

@daniela1983 no ako prvorodicka som veru nevedela ako mam tlacit, aby to malo aj efekt. Ja som pri kazdej bolesti stahovala zadok a tym brzdilla tlacenie. Toto keby mi povedal doktor a stale komentoval co robim tak ho vytlacim tiez za 10 minut. Okrem toho ja som lezala na rizikovom velmi dlho az do konca a vsetky svaly som mala ochabnutee

daniela1983
3. júl 2014

@alyce aj ako prvorodicka by si vedela ako mas tlacit keby ti dali pokoj a mohla sa sustredit na seba a keby ti dovolili vybrat si polohu. keby si bola dostala sancu pocuvat svoje telo

alyce
3. júl 2014

@daniela1983 myslim, ze viem porovnat svoje dva porody a viem aj co som prvy krat robila zle. A bol rozdiel v pomoci lekara, ja by som teda sama rodit nechcela, ja potrebujem podporu, rady a pomoc zdravotnikov. To som ja a chcela som vediet ci sa takeho niecoho dockam aj od lekarov, pri ktorych som nerodila.

daniela1983
3. júl 2014

@alyce co si myslis ze babo by z teba nevyslo keby ti nikto neradil ako na to ? 😉 ale vyslo. a vyslo by ovela rychlejsie keby ta podpora lekara spocivala v tom ze ti da moznost menit polohu a robit co potrebujes. telo a dieta vedia co treba robit. dieta sa vie narodit. ono si to dokaze odmakat aj bez lekarovho fandenia. 🙂

greenline
3. júl 2014

@alyce ja som si pri prvom porode pripadala rovnako. ale vtedy mi nebola umoznena ina poloha ako na chrbte. ked ma zena moznost zvolit polohu, tak vecsina zien voli polohu vertikalnu, nie v lahu ani polosede. tak sa ti ani neda stahovat zadok a ide to same lebo sa cele panvove dno krasne uvolni. je to obrovsky rozdiel

daniela1983
3. júl 2014

@greenline asi tak. na porodnej stolicke som presne vedela co mam robit ako prvorodicka. PA bola ticho ako pena a dieta vyslo von na jedno dlhe zatlacenie cele. lebo nikto do mna nehucal ze zle tlacim, ze blbo tlacim, ze co robim ako robim. a hlavne nikto nehovoril kedy. telo to robilo uplne automaticky, nedalo sa to ovladat a automaticky to islo dobre, tak ako kychanie, tiez sa netreba ucit. lenze ked zenu prikurtuju na stol, predtym nadopuju vselicim a a pripadne zabrania jest a pit, tak sa ani nedivim ze telo je tak vycerpane a dezorientovane, ze sa nedokaze sustredit a robit to co ma automaticky

dianka22
7. júl 2014

Caute, ja uz mam 2tyzdne po. Ano, zomrel na problémy so srdcom. Vraj.

booklover
9. júl 2014

Mamičky, 5.7. sa nám šťastne a rýchlo narodila Zdenka, 3370 g, 51 cm. Úprimne ďakujem lekárom, zdr. sestrám a personálu na gyn-pôr. odd. v Banskej Štiavnici za podporu a citlivý a odborný prístup!

bancanka
21. júl 2014

llenulka ano viem to urcite

tlacena
21. júl 2014

Minulý štvrtok som išla do poradne a musím vám povedať akí super personál tam je. Ako zakaždým, najprv treba ísť na CTG vyšetrenie a môj malý sa akosi nechcel hýbať. Ozvy srdiečka boli v poriadku, ale malý spal. Bola som tam minimálne hodinu. Bola tam jedna strašne zlatá sestrička, normálne som na nej videla, že ju trápi, že som tam tak dlho. Všetci, ktorí okolo mňa prešli (MUDr. Brošková, MUDr. Špila, ďalšie sestričky) ma kontrolovali. Nakoniec som odchádzala so záznamom dlhým ako kravata. Samozrejme, keď som sa posadila, malý sa hneď zobudil a začal v bruchu "tancovať". Keď som bola vybavená a odchádzala, stretla som tú strašne milú sestričku a normálne sa zaujímala ako som dopadla u primára. Dúfam, že takíto zlatí a starostliví ľudia tam budú aj keď budem rodiť. Zatiaľ sa mi to tam veľmi páči 🙂

nanuskal
22. júl 2014

@tlacena Tiež mám tú istú skúsenosť z minulého týždňa, tiež tam bola jedna sestrička, ktorá dohovárala bábätku, aby ma toľko netrápilo, aby som tam nemusela toľko ležať 😀 tiež som mala skoro hodinový záznam.

mauka
23. júl 2014

@dianka22 a ako vyzeral ten dr.Siska ? stary ,mlady ? ja som tam rodila,len ani neviem u koho,tak by ma zaujimalo,ci to nahodou nebol on ...

tamarka9
11. aug 2014

baby co sa chystate rodit v BS, pripadne tam chodite, neviete co je na tom pravdy, ze tato porodnica od januara 2015 konci?

smirnoftka
12. aug 2014

@tamarka9 Zatiaľ táto info nie je potvrdená, hľadajú nových lekárov. Tiež sa tam chystám, tak dúfam, že bude fungovať ďalej.. 😉

sally04
13. aug 2014

ja len tolko k tejto porodnici napisem, ze vobec porodny plan neberu do uvahy, to co maju napisane na nete su obycajne bludy!! jedine co mi splnili z porodneho planu bol manzel pri porode a babo mi dali hned po porode na hrud, inak sa mi na vsetko vykaslali a to som im dala porodny plan z ich stranky!!!!! tak nechapala som!! neustale ma drzali na tych debilnych CTG pasoch co bola uplna katastrofa, lebo tam sa nedali kontrakcie ani predychat, proste nic!! bolest jak hovado! a jedine co musim pochvalit je prostredie, sestricky - personal. Inak moze to ist cele do kelu!druhy krat by som tam asik nesla!jediny normalny doktor mi tam prisiel Pahuli, ktory ma aj odrodil...asi tolko odomna a viem, ze primar chce odtial odist a zalozit si svoju prax, to sa povravalo po oddeleni..co je na tom pravdy uz neviem...ale teraz uz chapem preco nebola tato porodnica v top 10 tento rok...a hnevalo ma, ze mi neverili ze mam kontrakcie, prave kvoli tomu ze to blbe CTG nic neukazovalo a uverili az ked malej trcali vlasky vonku...tak mali poplachy a rodila som v uplne debilnej polohe po leziacky! a este detske sestricky su tam uplne zlate.

sally04
13. aug 2014

@daniela1983 uplne s tebou suhlasim!!! mna drzali na ctg pasoch a som myslela ze tam asi zomriem, mne to prislo ako mucenie!!!najlepsie mi bolo v sprche, kde ma iba raz pustili a na fit lopte, tam ma pustili tusim 2 krat inak od 7h rana do 13.15 ctg pasy v kuse!!des!des! uplny!!!a vobec mi neverili ze mam kontrakcie lebo ctg stroj nic neukazoval a az ked malej vykukli vlasky mi uverili ze idem rodit!!!

keisanda
14. aug 2014

Ahojky,
je tu niekto kto v BS rodil planovanym cisarskym rezom? Ako to prebieha?
dakujem za odpovede

gabitimi
17. aug 2014

@sally04 mrzi ma, ze to takto dopadlo,... mala si porodny plan podpisany primarom? na pasoch ma tiez chcela drzat, ale som jednoducho povedala, ze tak neviem predychat kontrakcie a odchadzam. sestricka bola neprijemna, ze ok, ale na moju zodpovednost. sla som do sprchy a bola som tam, kym mi to vyhovovalo. na fit lopte som bola az do konca, potom som doslova preskocila na porodny stol. hoci si viem tiez predstavit inu polohu. ale pp som nemala, takze vraj "co by som chcela".
mojej sestre tiez nikto neveril, ze uz sa to blizi, lebo pasy nic neukazovali. az kym skoro neporodila na chodbe.
moj zaver: treba byt asertivny, presadit si svoje, nikto ti nic nemoze prikazovat, je to tvoje telo, ktoremu rozumies najlepsie ty. a vlastne, kazdy medicinsky zakrok, ci postup musis schvalit ty. takze ak s niecim nesuhlasis, urcite nemozu urobit nic proti tvojej voli.

bendy
17. aug 2014

@tamarka9 Ja som veru tiež počula od viacerých že pôrodnica sa udrží len dokonca roka 😒

alyce
24. aug 2014

ano porodnica vraj konci, rodila som tam pred 3 tyzdnami a o inom sa personal ani nerozpraval.
K porodu len tolko, ze z poradne ma uz nepustili domov, lebo som bola na 3cm otvorena, termin som mala o 3 dni. V noci sa mi zacali kontrakcie, 2x som bola na pasoch koli zlym ozvam. Inac som mohla spat na izbe, nikto ma tam nechodil rusit. Bola som aj v sprche, potom rovno na salu tlacit. Nedostala som ani klistir ani ziadne lieky pred porodom. Vytlacila som na 1 kontrakciu. Vsetko bolo velmi rychle, v noci som mala klud a porod, ktory trval od prvej kontrakcie cca 4 hodiny bol minimalne bolestivy. Jedine co musim vytknut bolo, ze na oddeleni bol len 1 doktor a 1 sestricka a mali co robit aby zmanazovali jeden porod za druhym. Ale na druhej strane aspon nemali cas si ma vsimat a mohla som robit to, co som sama citila, ze je pre mna a babo najlepsie 🙂

yuuki
6. sep 2014

ahoj, 🙂 rodili ste niektorá vaginálne po cisárskom v tejto pôrodnici ?? aký k tomu majú postoj? či rovno cisársky pre istotu? ja som mala synčeka sekciou ale pre abrupciu placenty a teraz neviem čo ma čaká.. a ako som si to tu trochu čítala o BS tak ma až mrazí z niektorých skúseností

keisanda
7. sep 2014

Mrazi??? Z coho? 😲

mirkasi
8. sep 2014

Ahojte. Ja som rodila prirodzene v januari tohto roku. Porod sice trval 22 hodin ale musim povedat ze sa to dalo zvladnut. Z mojej skusenosti viem, ze maju velmi pozitivny postoj k prirodzenemu porodu. Cisarsky rez robia pokial to naozaj nie je nevyhnutne.

dobromila1111
10. sep 2014

@yuuki
nebojte,vsetko si s Vami prejdu a bude ako si Vy poviete. Ja som lezala,ked aj jedna paci po 1.sekcii cakala 2.babo. Rodila napokon cisarskym,planovane.

stelleluna
12. sep 2014

Ahojte. Viem že trošku odveci otázka,ale skúsim..Neviete niekto ako sa striedajú na gyn v bs doktorky Broskvová a Podobenova? Chystám sa tam,a rada by som trafila keď tam bude moja doktorka. Ďakuje 🙂

booklover
19. sep 2014

co sa tyka plnenia zelani rodiciek, tak pri prvom porode som nemala ziadne zelania, len manzela som mala stale so sebou aj pocas celeho pobytu. a o to mi aj islo 🙂 pri druhom som im len pripomenula, ze nechcem nastrih, ale ani nebolo treba, kedze som sa pripravovala. a ked mi vadilo ctg na sale, tak som povedala, ze mi vadi a dali mi ho dole. takze si myslim a mam aj skusenost, ze sa vsetko da dohodnut 😉

alyce
19. sep 2014

@yuuki ja poznam babu, co rodila v auguste prirodzene druhe dietatko a prve rodila cisarskym. Myslim, ze uz sa otvarala a sami jej navrhli ci to nechce skusit prirodzene

tara
23. sep 2014

@daniela1983 a ty si kde rodila? celkom fajn opisujes porod, polohu aj PA. ja som sa totiz rozhodla otehotniet druhy krat az vtedy, ked najdem tu spravnu porodnicu a lekara. chcem zazit uplne prirodzeny porod....len ci to na SK pojde.

dulkagabulka
23. sep 2014

@tara úplne prirodzený zatiaľ na Slovensku v žiadnej pôrodnici nenájdeš ..to treba kusok cez hranice prejsť- tam sa to da

tara
23. sep 2014

@dulkagabulka aj som si myslela, ale dufala som.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre