Pôrodnica Banská Štiavnica. Aké máte skúsenosti vy?

cipca
18. jan 2007

Pôrodnica v Banskej Štiavnici je úplne super!Personál nemá chybu(mylí a tolerantmý)ak máte nejake ine skúsenosti tak my to napíšte

wawrita
19. nov 2012

V oktobry som rodila v BS, ale nikdy v živote by som tam uz nešla ! ubytovanie bolo ok, ale pristup doktorov, konkretne jedneho, ale nechcem menovat bol otasny !!! a sanitárka ktorej bolo zatazko mi prezliect obliečky bola fakt "pecka" . nehovoriac o preplnených košoch vložkami a sprchy s wc dost špinavé.
Asi bolo treba čosi prihodiť do vrecka pred pôrodom ... čo už , nabuduce budem múdrejšia.

happy8051
19. nov 2012

@janka_pd hotel byva bezne plny, a na apartmany je poradovnik a kto skor porodi, ten tam ide. na tvojom mieste by som sa tam isla pozriet este pred porodom

liluska8
19. nov 2012

Ja som rodila v BS pred rokom a pol, a nemozem si stazovat. Porodnica nieje ziaden luxus, ale pristup doktorov, sestier vyborny a to bola porodnica preplnena na prasknutie! Funguje to tam ako jedna velka rodina. Najviac by som vyzdvihla sestricky co sa staraju o deticky, postrazia aj navyse a su velmi mile🙂 Mozem porovnat porodnicu v NR, tak urcite BS. A co sa tyka prihodenia do vrecka, tak urcite nic necakaju.....

zuzkaja
19. nov 2012

@wawrita ahoj prosím ťa ak nechceš takto verejne mohla by si mi napísať meno toho doktora do ip. chystám sa totiž rodiť do tejto nemocnice zajtra idem na druhú poradňu už by tam mal byť primár tak uvidím aké budem mať dojmy, lebo na prvej to nebolo bohviečo... asi si nemala nikoho zazmluvneného, alebo áno? počula som že sú tam ešte okrem primára fain aj doktorky s nimi si nemala skúsenosť? Ďakujem za odpoved

happy8051
20. nov 2012

@zuzkaja myslim, ze ma na mysli dr Šišku 😀

mj30
21. nov 2012

@happy8051 😀

zuzkaja
21. nov 2012

@happy8051 no Šišku som mala na prvej poradni a zážitok veľký 😒

adka12
21. nov 2012

@wawrita mám podobnú skúsenost z pred vyše 3 rokov 😖
O baby friendly by som v tomto prípade ani zďaleka nehorila ....

happy8051
21. nov 2012

@adka12 v com nebolo oddelenie baby friendly?

adka12
22. nov 2012

@happy8051 v mojom prípade hlavne v kojení 😠 a tiež v priložení dietata po pôrode...

mj30
22. nov 2012

@adka12
@happy8051 tak v tomto musim suhlasit mne malu tiez nedali hned po porode na prisatie ☹ a doniesli mi ju az po 2 hodinach na izbu lebo bezali dva dalsie porody takze ja som tie dve hodiny nemohla stravit na sale ako byva zvykom ale na izbe a bez malej ☹

adka12
22. nov 2012

@mj30 ja som celé 2 hodiny ležala na sále a nedali mi ju, len mi ju ukázali na pár sekúnd a išli preč. A nebola v inkubátore a apgar skóre mala 10, takže nebol dôvod.....

katrin31
22. nov 2012

@adka12 a preco si si ju nepytala? mne maleho dali hned a ked som ho nemala ja tak manzel..nikto mi ho nikam nezobral

boise
22. nov 2012

So mnou bola mala od narodenia stale...len kym ju umyli tak mi ju zobrali, to bolo 15 minut max a mala som ju spat...cele dve hodiny na sale na mne lezkala, cuckala a brblala si...a potom nas obe previezli na izbu 😉 😵

mj30
22. nov 2012

@adka12 no je to smutne toto mi jedine velmi vadilo a trapi ma to dodnes ☹

veroni0608
22. nov 2012

aj my ideme rodiť do BS,akurát dnes sme boli v poradni...tiež to tam ešte celkom nepoznám,boli sme už 4x. prvý termín máme 25.novembra. zatiaľ sa mi to tam zdá ok, akurát mám ešte zmiešané pocity z doktorov 🙂 ale nie negatívne... akurát jeden pán doktor nás zvozil, že sme veľa pribrali,ale už sme aj zhodili, tak je spokojný 🙂 pýtala som sa tiež na dosť vecí, napr. aj na pôrodný plán, no bolo mi povedané niečo v tom zmysle, že sa to vlastne nerobí... tak neviem. na poradni som mala skoro stále toho istého dr. (Pahuli a Šiška). s primárom som poriadne na reči ani nebola...len dnes sme ho zazreli.inak so sestričiek som mala dobrý pocit... ale tiež by som chcela, aby mi malého hneď po pôrode priložili, ak to bude možné...treba si to nejako špeciálne vyžiadať??? a ešte sa chcem opýtať, či vás žienky pozerali na poradni aj zospodu, lebo mňa len raz na prvej poradni. pýtam sa preto, lebo moju švagrinú kontrolovali takmer stále...mali ste niektorá aj pozitívneho streptokoka,lebo my bohužiaľ áno a trochu sa toho obávam, aj keď som už okolo toho niečo prečítala a baby odporúčali nebáť sa a nepanikáriť...ĎAKUJEM za odpoveď...

sofiadurovic
22. nov 2012

nieje to pravda ja som tam rodila pred polrokom a pôrodný plán som mala dokonca pán primár Špila mi ho celý akceptoval je dobré si ho urobiť až si chodila na prípravu k hlavnej sestre aj ona to tam hovorí. určite si urob plán ja som tam mala že chcem malú len osušiť aj to na mne a ponechať mi ju celé dve hodiny a aj tak urobili až potom mi ju zobrali asi na desať minút čo ju odvážili a tie ostaté veci a hneď mi ju vrátili 🙂 nie nepozerali len keď sa mu niečo nezdá keď sa budúca mamička postažuje ale ináč nie nemá prečo. sestričky sú super aj doktori len jedna pani upratovačka je tam taká dôležitá a hlučná až tam ešte pracuje 🙂 Bš je super jediné čo je zlé že toalety sú len na chodbe my sme mali VIP izbu a ani tam neboli ☹

zuzkaja
22. nov 2012

@veroni0608 ten pán doktor bol Šiška lebo ten zvozil aj nás že sme veľa pribrali. ako sa ti podarilo schudnúť? a ak smiem vedieť koľko si pribrala ja zatiaľ 14 kg a bolo mi povedané že či som nečítala alebo nepočula že sa má pribrať len 12 kg... my sme boli zatiaľ 2 krát na poradni raz tam bol doktor Pahuli ten mi bral ster a šiška robil sono a teraz som mala primára nepozeral ma zospodu, len mi postláčal brucho a to bolo všetko ani na sono ma neposlal lebo že minule boli dobré prietoky tak teraz netreba robiť...ja neviem tiež mám zmiešané pocity bola si aj na tej príprave čo robia? my pôjdeme na budúci týždeň lebo aj manžel chce byť pri pôrode a primár povedal že musí ísť aspoň raz, že aby vedel čoho čaká a neodkvecol im na sále 🙂

veroni0608
22. nov 2012

@zuzkaja no presne pán doktor šiška 🙂 my sme pribrali 16 kíl a už sme schudli 2kilá. no podarilo sa mi to tak, že som takmer úplne obmedzila sladké...ale najprv som zostala v šoku, že ma zvozil.veď niektoré ženy priberú aj 30kg a nikto to nerieši...no ale tak netráp sa nad tým nejako veľmi. už ani ja sa netrápim :D ster mi tiež bral pahuli a u šišku som bola 2x na sono. na prietoky sa chodí každé dva týždne,tak asi preto ťa neposlali. ja som najprv na tú prípravu chcela chodiť, no sme z medzibrodu, pri bb a nechcelo sa mi tam čakať... takže som nebola. a manžel nechce ísť k pôrodu, takže hádam to zvládneme aj bez nej... 😒 sme sa možno aj stretli, len o sebe nevieme 🙂 máme ísť budúci štvrtok na poradňu znova, ak neporodíme :D čo dúfam,že áno...

zufzufmeister
22. nov 2012

Tak ja som v podstate ani nechcela nejako negatívne písať na BS... Rodila som tam v júni 2011 a tiež by som o baby friendly pomlčala... Nemôžem teda porovnávať a túto pôrodnicu som si vybrala hlavne pre to, že bola možnosť mať vlastnú izbu, čo sa týka tej nespokojnosti konkrétne, aj počas pôrodu som nemala dobrý pocit, urobili zo mňa hysterku, hoci som sa asi správala mierne "hystericky", ale tak to je asi normálne, proste reči, že čo vyrábam, že iné ženy si viac vytrpia, kým sa otvoria atď, a čo sa týka po pôrode, strašne mi chýbala nejaká rada ohľadom kojenia, nikto mi nič nepovedal, neukázal, ked som sa aj pýtala, tak proste bolo vidno, že nie je čas, malého mi doniesli s cumlom s pôrodnej sály, lebo plakal, doteraz ho mimochodom má, bez môjho dovolenia samozrejme a keď dostal žltačku a bol pod lampou, sestrička mi povedala, že si mám odsať mlieko a doniesť o štvrtej ráno, tak som si dala budík a krvopotne so slzami som odsávala a to doslova, kto nezažil nepochopí, lebo ešte som nemala dosť mlieka a povedali mi, že minimálne 60 ml si mám odsať, to sme s priateľom odsávala asi pol hodinu, s plačom a keď som došla - mimochodom pred štvrtou ako sme sa dohodli, malého akurát krmila nutrilonom, takže tak nejako, proste na tie pozitívne chvály som ja osobne čakala oveľa viac...

veroni0608
23. nov 2012

@zufzufmeister tak mne by sa tiež nepáčilo všetko to, čo píšeš,takže si na to dám pozor... 🙂 oni by sa v prvom rade matky mali opýtať, či súhlasí s postupom, ktorý chcú zaviesť a nie strčiť dieťaťu cumeľ alebo ho dokrmovať, aj keď aj mojej švagrinej malého v bb dokrmovali,lebo má asi redšie mlieko a malému to nestačí... nuž a čo sa týka kojenia, to by mala byť automatika, nehovoriac o tom, že keď si nájdeš na nete niečo o baby friendly hospital,tak tam máš krásne vypísané prečo je tak označená a čo všetko by mala tým pádom ponúknuť...asi si treba dať na niektoré veci väčší pozor...

katrin31
23. nov 2012

@zufzufmeister no toto sa nepacilo trochu ani mne ze hned chceli dat malemu nutrilon..ale ja som im povedala ze si to nezelam tak mu nedali..a to sa mi mliecko spustilo az na treti den..ale aj tak ked som si aj tie mini negativa porovnala s tym ako by to bolo v inej porodnici tak je to fakt rozdiel a chcem tam ist rodit znovu

zufzufmeister
23. nov 2012

@veroni0608 ako hovorím nechcela som to ani písať, len na margo niektorých názorov... Ako paradoxne, aj keď sa mi veľa vecí nepáčilo, zase veľa vecí bolo fajn... Ja som napríklad nezažila špinavé vecko ani sprchy, aj keď sú spoločné, vždy boli voľné... Len trošku hovorím, niektoré veci ma zaskočili, možno aj preto, že som bola prvorodička a všetko to bolo úplne nové, možno by som to teraz už inak vnímala... Ako hovorím, perfektné boli tie izby a aj cena za ne, aj personál - všade sa nájdu milí, aj nesympatický ľudia, ide o to, ako natrafí na to človek... Ale ak by som mala druhé, asi by som aj tak išla zase tam... Ale všetky moje známe ktoré tam rodili, mali aj negatívne ohlasy... takže len to som chcela povedať, že nie je to zase AŽ také bezchybné a úžasné... Ale v porovnaní s inými je možno fakt najlepšia, nemám možnosť zrovnania, tak ťažko povedať....

veroni0608
23. nov 2012

@zufzufmeister no ja s tebou úplne súhlasím, všade sa nájde aj pozitívne aj negatívne... nič nie je 100%...som tiež prvorodička a počula som aj dobré aj zlé ohlasy. možno je dôležitá aj povaha človeka a náročnosť...ja by som napr. nešla rodiť do bb, mám z tej nemocnice len negatívne skúsenosti, ale tiež som na ňu počula aj dobré ohlasy...

hasehenrieta
23. nov 2012

Tiež idem rodiť do BŠ. Som v 37.týždni a bola som pred dvoma dňami prvýkrát v BŠ na predpôrodnej kontrole. Sestričky boli veľmi milé, lekári zatiaľ v pohode. 🙂

idahou
23. nov 2012

@zuzkaja ja som ho mala pri porode a zazitok veliky...

zuzkaja
23. nov 2012

@idahou myslíš šišku?

idahou
23. nov 2012

@zuzkaja ano moj pan doktor porodnik asi budem dlho spominat,ale nie moc v dobrom.....

zuzkaja
23. nov 2012

@idahou a kedy si rodila? čo sa stalo, boli nejaké komplikácie?

katecameron
23. nov 2012

ja som odmietla pri nom rodit 😀 asi instinkt ale to bolo uz davnejsie

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre