Pôrodnica Bardejov

lari
22. apr 2007

Ahoj babky, máte skúsenosti s rodením v bardejovskej porodnici?Ako to je s výberom porodníka?A je možné ísť si vopred pozrieť porodnú sálu?

jamocka4
27. okt 2011

@ mirkaapj plienky aj látkové aj jednorázovky. Myslím, že látkových ti postačí menej, takých 5 ks by malo byť dosť. A ešte aj plienkovú osušku na kúpanie bábätka si pribaľ.

nikush
27. okt 2011

@mirkaapj k tym latkovym plienkam je potrebne si pribalit aj ortopedicke nohavicky, nakolko to od nas teraz chceli, aby sme ich balili nasiroko, ked to lekar pri sone povedal, co povedal kazdej jednej 🙂 ja som nemala, nevadilo....ani plienkovu osusku netrebalo, v pohode po okupani pouzili ich....

mirkaapj
29. okt 2011

ok, super, dakujem vam🙂tak teraz už len čakat🙂a mali ste vybrateho uz predtým aj pediatra? lebo vačšinou co čitam, tak že treba doniest zo sebou aj adresu pediatra, aby vedeli kde posielat vysledky..nepoznate niekoho dobreho v bj?

ellenie
31. okt 2011

@mirkaapj tak moja mala chodi k MUDr. Tomečkovej 🙂 Chodila k nej moja mama, ja a teraz moja dcera, je to uz taka nasa rodinna doktorka a som s nou spokojna 🙂

kikaneu
2. nov 2011

@blondinka42 ahoj, smiem sa spýtať aký bol? lebo ja by som chcela k nemu chodiť, zatiaľ ako pacientka, keďže o bábo sa ešte len snažíme...nevieš či je dobrý odborník a tak? vďaka

marcah
3. nov 2011

@ellenie prepac az teraz som registrovala tvoj prispevok ... to asi ano, asi sme tam lezali spolocne 🙂... ja som lezala na na samotke, hned prva izba oproti televiznej miestnosti, a dalsim poznavacim znamenim je ze maly mi skoro stale plakal, takze som s nim skoro stale bola v pohybe... ty si bola na ktorej?

ellenie
3. nov 2011

@marcah ja som lezala myslim na izbe c. 4, ale nie som si ista 😀 Tak to si tiez musela rodit u Katanika, ci? A o kolkej si porodila? 🙂

marcah
3. nov 2011

@ellenie Ja som rodila v nedelu 3.7. u dr.Novickeho, rodila som cele doobedie a porodila som tesne po 11tej ... tiez si nie som ista ake som mala cislo izby, asi 7? - to tehotenstvo asi nici pamat 😀

ellenie
4. nov 2011

@marcah no asi nici 😀 A ty zijes niekde v Cechach, ze si registrovana na ceskej verzii modreho konika?

mirkaapj
14. nov 2011

Ahojte🙂 tak ja už mam po, už som aj doma.Plienky som nakoniec využila iba pod hlavičku a ked sa malinka pogrckala.Nožičky mala v poriadku tak nekazali baliť na široko. Lekári a sestričky boli super, fakt sa všetci velmi snažili a boli milí.Čo sa pôrodu týka, tak to bolo asi najkrajšie čo som kedy zažila, aj ked tie bolesti sa niekedy zdali neznesitelne🙂 Mna rodil Dr.Brnušák a musim povedat, že uplne super. Zo sestričky som mala pocit, že jej je to uplne jedno, co sa tam somnou deje,skoro vobec tam nebola a tvarila sa, že som len dalšia v poradí..A pritom som prvorodička, tak som čakala, že mi bude trošku pomahať čo mam robit. A ked nie doktor, tak sa tam asi zblaznim od strachu, on bol skoro celý čas pri mne a hovoril co mam robit a čo ma čaka.Tak dufam, že aj pri dalšom budem mat štastie nanho🙂Izbu som mala klasicku, podla mna je ovela lepsia, lebo sme si navzajom pomahali a radili ked sme nieco nevedeli. A dievčata co boli v nadštandartných chodili k nam, ako sa nudia, že radšej by boli s niekym na izbe🙂Takže ja som bola velmi spokojna, až som plakala ked som odchadzala z nemocnice🙂)

jugu
14. nov 2011

dievčence spomínate tu látkové plienky, našla som chutné plienočky slovenskej výroby na azponocnik.sk, že LENTILKY, kuknite mne sa veľmi páčia 🙂

ellenie
16. nov 2011

@mirkaapj gratulujem k malej a nech ste obe zdravé 🙂

mirkaapj
18. nov 2011

@ellenie dakujem pekne🙂

mirkaapj
18. nov 2011

@jugu ja som tiež na tie plienky pozerala, ale zdaju sa mi dost drahe:(ja zatial davam jednorazove, ale mala sa mi osypala od nich, tak asi prejdem na klasicke látkové.

lilka1
25. nov 2011

Ahojte. Neviete mi povedat, ci v BJ nemocnici maju resp. zapoziciavaju Monitor dychu pre babatka? Lebo mam termin vo februari a akurat teraz riesim, ci ho kupit alebo nie, ci mi ho vobec treba, lebo je to dost drahe a neviem ci zbytocnost? a niekde som citala ze sa da pozicat aj z nemocnice za nejaky poplatok. Neviete ako je to v BJ?

mirkaapj
25. nov 2011

@lilka1 ahoj, ja som ho tiež chcela kupiť ešte ked som bola tehotna ale nakoniec som to nechala tak, že sa rozhodnem ked sa narodi mala. A odkedy som doma ma ani raz nenapadlo, že ho nemam, malu stale otačam nabok ked ju davam spinkat, keby nahodou niečo.Ale ona mi aj dost nahlas dýcha, takže ja ju v noci stale počujem, aj ked človek nikdy nevie...chod sa pozriet na http://tehotenstvo.rodinka.sk/sprievodca-porodn.... tam maš všetko o pôrodnici napisane.

basar
27. nov 2011

ahojte,
mam termin 5. januara 2012 a uz ma chyta panika 🙂 kedze to bude moj prvy pôrod, budem rodit v bardejovskej nemocnici a tak sa vas chcem spytat ako to vsetko prebieha pred a po pôrode viem že to znie hlupo, ale ... a tiez ci neviete nieco o predporodnych kurzoch ...

ellenie
27. nov 2011

@basar ahoj, neboj vsetko dopadne ok 🙂 Ja som tiezh rodila v BJ, ale v lete, presne 5.7. 🙂 Vsetko dopadlo dobre. Prebieha to asi tak, ze ked to na teba pride, prides na porodnicu, tam ta odvedu do takej miestnosti, kde ti skontroluju pomocou pristroja kontrakcie, pozru sa na kolko si otvorena a ked to bude vyzerat uz na porod, tak nastupuje holenie a klystir /ja som klystir nedostala, pretoze ma pred porodom 2x prehnalo 😀/ Potom ti dalu koselu a odchadzas do vedlajsej miestnosti, kde s tebou porodnik spise potrebne informacie, nieco tam podpises a tak ta odvedu do porodneho boxu /aspon u mna to tak bolo/. No a tam budes travit cas az kym sa male nenarodi 🙂 a potom este 2 hodiny po porode tam budes lezat a potom ta prevezu na izbu 🙂 Neviem ci ti taketo info postaci, ked tak sa pytaj co konkretne ta zaujima 😀

mirkaapj
28. nov 2011

@ellenie a to co s tebou spisovali?to si bola schopna s nimi nieco spisovat? 😉 lebo ja som nevedela ani ako sa volam od tolkých bolestí🙂

mirkaapj
28. nov 2011

@basar je dobre, že sa to pýtaš, pretože ja som sa nikoho nič nepýtala a potom som chytala riadnu paniku, lebo som sa strasne bala co bude dalej..takže v prvom rada si zapamataj, že nech sa deje cokolvek tak musiš ostat v klude, lebo inak sa to neda 😒 uz ked som zacala rodit tak ma este sestrička poslala na izbu pre veci ktore mi trebalo k porodu, co som nechapala trochu pretože som mala tak bolesti, že som nevladala na nohach stat a ani som od tolkých bolesti nevedela kde co mam ☹ a potom to uz islo tak ako pisala ellenie, oblecu ti košelu, odvedu do porodneho boxu a čakaš v bolestiach kým to pride. co bolo podla mna najhorsie, lebo od bolesti som myslela, že sa zblaznim..ale samotný porod uz ked dietatko ide von, tak je to najlepsie, lebo ja som napr. uz bolest neciila, co nechapem..mne tiež klistír nedavali a ani sa ma nepýtali ci ho chcem a ci som bola na wc..a co sa týka predporodneho kurzu, tak ja keby som bola este raz prvorodička tak idem, ja som nebola a potom som to lutovala, lebo uz ked mi zacali tlaky, tak som nevedela sklbyt všetko do kopy - bolesi, tlaky a dýchanie..a prave preto ma zacala chytat panika. tak držim palce 🙂

lilka1
28. nov 2011

@basar Ahoj, ja som tiez prvorodicka a termin mam vo februari a chodim teraz na predporodne kurzy resp. zajtra mam poslednu hodinu. Som rada, ze som to absolvovala, aspon som videla porodnicu a kde budem rodit a porozpravali nam aj o tom ako cely porod prebieha, ukazky dojcenia a kupania a mame aj cvicenie stale polhodinu pred kazdou hodinou - cviky na fitlopte a dychanie . . .

basar
28. nov 2011

@mirkaapj , a kolko dni tak pred pôrodom posielaju uz do nemocnice, co myslis ked je to hned tak po sviatkoch budem aj cez sviatky tam lezat. a niekto z Vas nevie ako je to s pôrodom do vody v BJ, alebo aky pôrod je najlepsi premna ked mam este len 20 rokov co by si mi odporucala. a tiez ako je to s porodnikom on pride uz az ked ides rodit ci je tam s tebou stale, a sestricky pomahaju tlacia na brucho pocas pôrodu ci uz nie? a aky nazor mate na epiduralku.

ellenie
28. nov 2011

@mirkaapj no vzal si moju tehotensku knizku, opisal z nej nejake udaje, potom sa ma pytal na meno, adresu, na manzela atd uz presne nepamatam co viac sa pytal, to ja som bolesti nemala hrozne, bola som sice otvorena na 3 cm, ale tak to boli take este nijake bolesti, tak to sa dalo zvladnut 🙂

vi3ka
28. nov 2011

@basar ahoj. do porodnice posiela dr. len vtedy, ak máš nejaké problémy, alebo ideš na cisársky, inak ťa nemá prečo posielať skor ako to na teba príde. porod do vody v BJ nie je, pozri si ten odkaz čo dala vyššie mirkaapj tam máš všetko o bj nemocnici. ja keď som rodila, tak napr. keď som prišla už na porodný box, tak sestrička ma napojila na ozvy bábatka, prišiel lekár, skontroloval na koľko som otvorená a išiel preč. sestrička priebežne chodila pozerať ako sa máme. po dlhšom čase prišiel lekár, opat skontroloval ozvy a na kolko som otvorená, prepichol vodu a to bolo pestré 😀 ale nebudem ta strašiť. hi hi potom mi prišli pichnúť epidurálku a už som len rozchádzala kontrakcie a čakala kedy to už skončí. no a keď som bola už dostatočne otvorená, tak som išla rodiť a to bolo konečne super. sestrička veľmi netlačila na brucho pri porode, len tak nenápadne, ale tlačila keď som rodila placentu.
no a epidurálka....ja som ju zásadne nechcela, ale keď mi prepichli vodu, tak to boli riadne bolesti-také nasucho-tak som si ju nakoniec dala. pri druhom neviem či budem potrebovat, uvidíme. možno to už pojde lahšie. 🙂 neboj, všetko bude ok, už sa len teš na bábatko a nestresuj kvoli porodu. ako ti radia tuto žienky, hlavne keď pojde do tuhého nestresuj, klídek, spolupráca a bude všetko ok.

mirkaapj
29. nov 2011

@basar no presne ako piše vi3ka tak ak nemaš žiaden problem nemaju ta preco posielat do nemocnice.ja som lezala 3 dni, lebo uz ten prvý som si myslela, že rodim take bolesti som mala a ked som prisla do nemocnice tak doktorka co mala skužbu sa smiala, že nemam skoro žiadne kontrakcie a že som len maličko otvorena..mne doktor stale hovoril, že keby nieco mam prist aj v noci, keby som si nebola niecim ista 🙂takže keby nieco radsej chod aby si si bola ista, že je všetko v poriadku.oni ti to tam uz potom popoženu trošku 🙂 a co sa týka porodu vo vode, tak to ti neviem povedat. ja som tiež pred porodom rozmyslala nad takými vecami, že ako sa rodi najlepsie a tak,a ked to prislo tak ma to ani nenapadlo 🙂 a co sa týka sestričky a tlačenia na brucho, tak mna sa ani nedotkla, cele to tam riadil doktor a aj doktor mi lačil na brucho pri placente.takže sestrička tam v podtate nerobila nič 🙂 a k akemu dr.chodiš ak sa smiem spýtat?

mirkaapj
29. nov 2011

@ellenie važne??sranda, mna sa nič take nepýtal..jaaaaaj už viem prečo, lebo smonou to spisovali ked som isla na prijem v noci a to som este nerodila..ty si asi hned isla rodiť čo?neležala si v nemocnici?

ellenie
29. nov 2011

@mirkaapj nie, nelezala som, ja som isla hned rodit, resp. som prisla rano o 10 a porodila som poobede o 4 🙂

sisac
29. nov 2011

zdravím vás baby. tiež sa pridávam k spokojným "zákazníkom" BJ pôrodnice. ja som rodila pri dr.Bačovi a asistoval mu mladý lekár teda nový dr.Šechný, ktorý bol potom aj izbovým lekárom. starali sa príkladne počnúc upratovačkami ... proste celý personál. fakt je to pôrodnica na ktorú nedám dopustiť(hoc niesom z okresu) - však aj skončila ako 3.naj na Slovensku. 🙂

mirkaapj
29. nov 2011

@ellenie aha jasne, tak to preto..a to predtým si nemala ziadne bolesti???sranda...

basar
29. nov 2011

@mirkaapj chodim ku Bernikovej, ale rodit by som chcela pri Petrisinovy tak uvidime ci to vyjde 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre