Pôrodnica Bardejov

lari
22. apr 2007

Ahoj babky, máte skúsenosti s rodením v bardejovskej porodnici?Ako to je s výberom porodníka?A je možné ísť si vopred pozrieť porodnú sálu?

mirkaapj
29. nov 2011

@basar hm, tuto nepoznam..tam su všetci super dr. takže aj ked nebudes mat stastie nanho tak urcite budes spokojna 🙂 alebo si ho chces zaplatit?teda vybrat porodnika?

ellenie
29. nov 2011

@mirkaapj ja som nemala skoro žiadne bolesti, až tesne pred porodom, ked mi pustili oxytocin, ale to trvalo iba asi 20 min. 🙂 Prisla som na porodnicu s tym, ze mam kazdych 15 min pobolievanie v podbrusku, tak ma pozreli, bola som otvorena na 3 cm, tak uz si ma tam nechali a o 6 hodin neskor som porodila 🙂

basar
29. nov 2011

@mirkaapj, uvidime ako sa s nim dohodne manzel 🙂

mirkaapj
30. nov 2011

@basar no šak jasne, daj vediet potom ako ste dopadli 😉

eugen
30. nov 2011

@lilka1 áno dá sa požičať za poplatok na koľko chceš.

lilka1
30. nov 2011

@eugen tak to by bolo fajn . . . vdaka

mimca20
30. nov 2011

@basar Hlavne pohodu klud 🙂, ja som rodila v Kosiciach a mali sme koniec porodu dramaticky, o com sa mi ani nesnivalo. Ale nas maly ma vela anjelikov okolo seba, tak sme zdravucki a zivi. Mne pri porode bol oporou velkou manzel, ktory tam bol. Drzim palce

alex999
3. dec 2011

Ahoj pridavam aj ja svoj zažitok z Bj nemocnice. Rodila som v máji tohto roku, bol tam akurat riaden nával, pretože dve plne izby boli našich menšinovych kolegyň, kde v izbe pre tri ležalo 6 žien,Ja som bola na nadštandartnej izbe ale pre 2, pretože smotka bola plna, aj tu izbu som ziskala na poslednu chviľu pretože mamička po mne už išla ležať na gynekologiu. Takže v maji už rodiť nechcem 😝 No ale tak idem k veci. Na prijem som prišla večer o jedenastej, služil Dr. Brnušak, vyšetril ma ,bola som na 1 cm otvorena, tak ma poslal na izbu pretože som s PO, dali mi 2 tabletky do konečnika. Celu noc som chodila na vecko a mala kontrakcie každych 15 minut, ale docela v pohode. Rano veľka vizita, predým mi robili CTG a žiadne kontrakcie, sestrička hovorila že tak skoro neporodim. 15 minut nato prišiel primar a ostani na vizitu, a Dr.Brnušak hovoril že to dnes na pôrod nevyzera, ale primar ma hned poslal na vyšetrovnu, tam ma vyšetril a kukalo na mna všetkych 5 lekarov, dosť neprijemne,A to som bola na 6 cm otvorena, takže hned na salu. 😅 Zobrala som potrebne veci, volala manžela, o 8:30 mi prepichli vodu,žiaden klistir ani holenie, pichli oxitocin, ale už nikdy viac, prišli take bolesti.O 9:45 som už tlačila, a 10:20 mala na svete. Mala som mladu doktorku, ktorej meno bohužiaľ neviem, lebo by som ju chcela aj k druhemu pôrodu, Všetko išlo rychlosťou blesku, sestrička mi pomahala lebo som nevládala tlačiť, ale to preto lebo som veľmi chuda a mala bola dosť veľka. No na Bj nemocnicu nedám dopustiť, všetko super, dašie deti rodim len tam, no možno už aj na buduci rok 😀

nikush
3. dec 2011

az na ten spasmoman cipok, ktory davaju 😠 😠 😠 taktiez som prisla na 1cm otvorena po odteceni vody a mi ho dali...hlavne ze je na potlacenie krcov a bolesti. na druhy den mi hned 2 dali do ruky, tak som ich pekne do tasky smarila a do 7 hodin porodila

sandrittta
3. dec 2011

Ahojte dievcata, tak ja sa pridavam k tehulkam, ktore den D chcu absolvovat v BJ nemocnici, teda, ak to stihnem, kedze som od Sabinova. 🙂 TP mam 17.01. ale podla poslednych info to bude 08.01. odrodit by ma mal MuDr. Petrisin ( netusim aky je ale snad to zvladneme) mm odmietol ist k porodu, ani ho tam nechcem, tak volam kamaratku porodnu asistentku... Nechodila som na pripravny kurz, co ma mrzi, snad nebudem mat problem s dychanim... Mam nabeh na astmu, tak dufam , ze to nesposobi komplikacie... Uz teraz viem, ze mala bude mat vacsiu porodnu vahu a preto asi poziadam nastrih, nebudem pokusat osud. 🙂

alex999
4. dec 2011

@sandrittta
@sandrittta no ani ťa to nemusi mrzieť, ja som na kurze bola, ale okrem toho že som si kukla nemocnicu, a vedela kde idem, inak ma to neoslovilo. to cvičenie bolo kus skakanie na lopte, čo si myslim že ani nemalo nič spoločne s dýchaním, a inak len snaha nas nahovoriť na epiduralku, to bolo v ramci jendej hodiny. A potom bolo o dojčeni, a to len vyznam, čo si bežne môžeš prečitať na nete. A inak sa mi trocha nepačilo ako silou mocou v nemocnici tlačili mamičky do kojenia. Moja mala sa nechcela prisať, ani po 4 dnoch, schudla mi 500g a bola taka vynervovana aj zo mňa, som odsavala jak blázon a ju krmila.Nabuduce berem zo sebou UM a ked to nejde tak to takto poriešim, lebo 7 dni v nemocnici som spala asi 5 hodin, inak s malou na rukach chodila po chodbe, kedže v kuse plakala od hladu. 🙄 🙄

slniecka
4. dec 2011

Ja som uz druhykrat lezala na gyne v BJ, prvykrat kvoli operacii a druhykrat to uz bolo kvoli prichodu malej na svet. S pristupom lekarov a zariadenim nemocnice (porodny box, cistota izby) som bola velmi spokojna. Horsie to bolo s pristupom sestier. Niekedy som mala pocit, ze som na vojne, a nie na sestonedeli po porode. Rezim otras, kazdu chvilu od skoreho rana furt niekto prisiel na izbu, pred vizitou sestricka mi kazala schovat do skrine este aj mineralky, ktore boli v rohu izby, aby vraj nezavadzali, ozaj som nechapala, o co jej islo. To, ze sestricky zacali pracovnu dobu rano o 4.30, bolo zjavne vsetkym, ked si veselo rozpravali na chodbe, buchali, trieskali s hocicim, sa mi zdalo riadne bezohladne. Myslim, ze aj druhykrat by som sla rodit do BJ kvoli kvalite doktorov, len asi budem kus drzejsia na tie "mile" sestry. Ved oni su tu pre nas, mamicky, a nie my, aby sme skakali podla nich.

murinka
4. dec 2011

@sandrittta petrisin je primar 😉

sandrittta
4. dec 2011

@murinka a aky je pri porode? Mala si ho?

murinka
4. dec 2011

@sandrittta nie nemala som ho,mne bol katanik.ale v nasej rodine uz ho mali 2zeny pri porodoch a boli velmi spokojne.ale nepocula som ne neho jedno krive slovo tak sa nemas coho obavat 🙂

sandrittta
4. dec 2011

@murinka to ako to dopadne vie len Boh a ani ten lekar tam zazraky nespravi. Ja len musim tomu cloveku verit, ze ma bude spravne navigovat kedy zatlacit, a tak ci onak porodim sama. 🙂

murinka
4. dec 2011

@sandrittta neboj sa zvladnes to 😉

lilka1
5. dec 2011

@sandrittta Tak nech ti to dobre dopadne . . . kedze mas primara, si si ho aj platila? (lebo vyber porodnika sa v BJ plati) . . . ja ho zvazujem tiez, ale vraj vsetci dr. na gynde su dobri a netreba si vraj zajednavat dopredu . . . Tak potom napis ako ti porod prebehol a hlavne aky bol Dr. . .. potom sa rozhodnem 🙂

sandrittta
5. dec 2011

@lilka1 nie neplatila som ho, to jeden znamy sa s nim dohodol, ze ma odrodi, ako ja ich tam nepoznam ale ved vsetci studovali rovnako, zalezi len na skusenostiach... z toho primara mam troska strach, ked je taky mlady ale on za mna aj tak nepotlaci..uvidime, samozrejme svoje skusenosti napisem... este by som tam zatial chcela chodievat na tie kontroly, hoci to nieje povinne...aj tak este uvidim, ci neskoncim, pod nozom na CR nakolko nosim dost silne okuliarky ☹

ellenie
5. dec 2011

@murinka aj ja som rodila pri katanikovi 😉 bol super 🙂

basar
6. dec 2011

ahojte dievcata, neviete ake su ordinacne hodiny v nemocnici v bardejove na gynekologii co vam robia ozvy plodu, neviem jak sa to presne vola, co vas posiela gynekolog 🙂

murinka
6. dec 2011

my chodime rano okolo 8.00,pracuje tam otcova sesternica tak nam ctg urobi kedykolvek 🙂

vi3ka
6. dec 2011

@basar poobede od 13tej. aspon ja som tak chodila a aj viaceré mamičky.

ellenie
7. dec 2011

@basar ja som zase chodila na ozvy doobeda, okolo 10 hod, vzdy tusim utorky, ked ordinoval primar petrisin, lebo som k nemu chodila do poradne 🙂

ivetka1981
15. dec 2011

babenky som z LM,ale už 3 mesiace bývam v PO..rozhodujem sa medzi pôrodnicou v PO,KE alebo BJ...veľa ľudí ma odporúča do BJ,len by ma zaujímalo,aké sú tam izby,či je možné byť sama na izbe,resp.koľko sa za ňu pripláca???Poradí mi niektorá? 🙂

lilka1
15. dec 2011

@ivetka1981 Ahoj, izby su v BJ klasicke, ale su aj nadstandardne, pozri si tento link: http://tehotenstvo.rodinka.sk/sprievodca-porodn.... Ja som prvorodicka a som z BJ, tak ja budem rodit u nas a videla som aj tie priestory a bola som spokojna . . . caka ma to vo februari, tak potom dam vediet 🙂

ivetka1981
15. dec 2011

@lilka1 si mooc zlatá,dakujem za link aj za info ...a prajem,aby pôrod dopadol čo naj-naj-naj lepšie a budem netrpezlivo čakať na detaily a pôrodnici a prístupe na oddelení... 😉

alex999
17. dec 2011

@ivetka1981 na oddeleni su 2 izby nadštandardne po jednu mamičku na izbe a 2 izby nadšt. po dve mamičky na izbe, potom su klasicke trojposteľove. Do PO nechoď ani náhodou, moje kamošky nadavali keď tam išli, že na buduce idu do BJ, ja taktiež inde nejdem ako zase do Bj, Izby super, personal super, veľmi prijemne spomienky mám na pôrod aj pobyt v nemocnici 😉
- 1 posteľova izby 10 eur
- 2 posteľova izba 7 eur

fide
17. dec 2011

Ahojte mamicky pohadzam z Bj ale momentalne byvame pri Lv. Prve dietatko som rodila v Nr naozaj super vsetko nové a ciste. druhe by som uz mala v Lv a po hospitalizacii na gyn. uvazujem ze by sme to riskli vycestovat do Bj. Predsa len aj manzel by tam od rodicov mal blizsie na navstevy chcem sa ale spýtat ci musím prist pred tym na nejake vysetrenia a oznámit ze chcem rodit v Bj alebo mi staci proste ked to na mna dojde tak tam pojdem a hotovo...v Nr som len tak dosla a krasne ma odrodili 😎 a este ked chcem manzela pri porode moze tam byt cely cas alebo az na poslednu porodnu dobu?? Dakujem

murinka
17. dec 2011

@alex999 nebola ta dr. pri porode trosku silnejsia?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre