Pôrodnica Bardejov

lari
22. apr 2007

Ahoj babky, máte skúsenosti s rodením v bardejovskej porodnici?Ako to je s výberom porodníka?A je možné ísť si vopred pozrieť porodnú sálu?

cmuky82
4. mar 2010

nie este sme neboli, ale vybavuje sa to chceli by sme to mat pozrete do 15teho 🙂 A ked mas nadstandartku, ze si na izbe sama tak nemoze tam byt mm aj dlhsie. Neda sa s nimi nejako dohodnut? Ci oni to tak striktne dodrziavaju?

lizatko1009
4. mar 2010

cmuky jj na nadstandartke maju dlhsie navstevy, ale poviem ti z mojej skusenosti, pred porodom asi mesiac som volala do porodice ci sa neda rezervovat nadstandartka, ze mam o nu zaujem, tak mi povedali, ze oni tak rezervovat nemozu, nikdy nevies kedy porodis a izbu nemozu len tak drzat, az ked pridem a budu mat volnu, tak ma nan daju a ked som porodila mi prisli povedat, ze volna nieje, bola som nastvana, povedali hned ked sa uvolni budu na mna mysliet, dali ma na normalnu izbu a potom mi prisli povedat, ze mozem ist vedla na nadstandart, ale uz som ist nechcela bola som rada, ze s niekym pokecam aj pomozu ked nieco potrebujes a ta izba je taka ista ako nadstandart, len tam mas telku. a si uz volala tam, ci este nie? hned ked vojdes do arelu nemocnice budes mat taku velku tabulu ako tam je aj fotky a ake sluzby ponukaju.

cmuky82
4. mar 2010

ja nevolam to ma na starosti eja 😀 je to rodena organizatorka. Ty si to mala dobre, ale sa mi moze stat, ze ked pridem do nemocnice ja tak mi povedia, ze na porod to este nie je, ale ze uz mam ostat na izbe a hlavne ked som z PO tak ma asi uz nebudu posielat domov ☹ . No a viem, ze niektore nemocnice ked mas jednotku a nikoho nerusis tak ti dovolia aby manzel ostal pri tebe. To by som si zelala najviac aby bol stale pri mne a to je jedno kolko by sa za to platilo 🙂
A nema Bardejovska porodnica nejake fotky na nete? ja som nic nenasla ☹

daniku
4. mar 2010

caute baby 🙂
ja som bola na nadstandarde aj na gynde, aj na porodnici, ked si na izbe sama na den to stoji 300sk (zijem v starej mene 😀 )ked ste dve 200sk. navstevy su od 13 do 17. na porodnici navstevy dlhsie moc nedovoluju, na gynde si to menej vsimali, hlavne ked som bola sama tak tam manzel bol aj do 20.00 az kym ho niekto neposlal prec.

cmuky82
4. mar 2010

no co mu poviem nech sa nenecha vyhodit 😀

daniku
4. mar 2010

no na porodnici sa velmi nediskutovalo, koniec navstev, tak koniec navstev! ale mne to bolo aj dost jedno, bola som taka unavena, ze som aj bola rada 😅 , ved tam mas pri sebe babatko, tak niesi sama 😉

cmuky82
4. mar 2010

ja som skor myslela pred porodom este predtym nez pojdem na porodnu salu nechcem aby ho poslali domov ☹

daniku
4. mar 2010

ju taaaak 🙂 to asi zavisi od lekara, ja si myslim ze ta asi daju na gyndu a zavisi od toto, ci budes rodit este v ten den, alebo az o par dni. mozno by sa dalo dohodnut so sestrickami, ale ci ho nechaju na noc...to neviem. ja ked som prisla do nemocnice, a zacali mi davat injekcie na vyvolanie porodu, bola som na nadstandarde pre dve, ale bola som sama a manzel tak bol somnou od rana od 9 do 20.00 a nikto ho neposielal domov, dokonca sa ani necudovali ze je tam, az vecer ho poslal domov lekar, lebo bolo iste ze sa nic nedeje

cmuky82
4. mar 2010

ano presne to som myslela, no keby to tak slo ako dovolili tebe tak by to bolo super 🙂 len aby ta izba bola vtedy volna ☹

daniku
4. mar 2010

no ked ta daju na gyndu, tak si myslim ze by nemal byt problem, pokial nieje naval, su tam vacsinou velmi mile sestricky. teda ked si mila, aj ony su 😉

ninny
4. mar 2010

lizatko, dakujem 🙂

takže bábo v nemocnici dostane oblečko (košielku, perinku)?

daniku
4. mar 2010

ninny babatko oblecu aj daju do perinky, niektorym detom sa ujde aj balenie nasiroko, nasej nedali, ze vraj je kriza 😅 ze mi maju doniest z domu. ale oblecenie pre babo mozes pouzivat aj vlastne, ked si donesies. aspon ja aj spoluleziaca sme davali to nase, nie ich.
hej a dvojkove nadstandardy su na porodnici dve izby so spolocnym wc, a este jedna, mala izba, kde maju dve pacientky samostatne wc aj sprchu. a dve jednotkove izby so spolocnym soc.zariadenim.ja som bola na tej malej dvojke, malo vzduchu, dusno, ale to ze sme mali len my dve soc.zariadenia bolo super.

cmuky82
26. mar 2010

ahojte tak uz som bola popozerat porodnicu v BJ. Urobila na mna dobry dojem takze ak bud vsetko OK tak idem rodit tam 😉

cmuky82
29. mar 2010

mam jednu otazocku neviete niektora, ze ako dlho nechvaju v BJ porodnici prenasat? viem, ze niektore nemocnice len dva dni a niektore aj vyse tyzdna.

macikjm
29. mar 2010

ahoj cmuky...ja som prenasala desat dni...na 6.den po termine ma hospitalizovali...potom do mna dzgali kadejake lieky, ale na mna to nezaberalo...takze som porodila az na piaty den dospitalizacie...po druhej prostaglandinovej tbl. do posvy... ☹
ale v bj je naozaj super...mam krasne zazitky mimo toho prenasania...

cmuky82
29. mar 2010

no pani ,tak sa idem modlit, aby som neprenasala 😀
a brali ti do uvahy termin podla PM, alebo podla utz? lebo ja tam mam rozdiel 10 dni.
dufam, ze aj ja budem mat pekne zazitky z porodnice. Ked som tam bola pozriet tak personal tam na mna posobil velmi milo a ochotne 🙂

macikjm
29. mar 2010

ja som mala termin len dla PM...
mozno nebudes prenasat...drzim palce...

daniku
30. mar 2010

mna hospitalizovali v den ked som mala termin, (termin som mala zle vypocitany, teda podla PM, od zaciatku som vedela ze som otehotnela neskor, cize pocty nesedeli ani nahodou, bol tam rozdiel podla usg 2 tyzdne, a babo vyzeralo byt malinke, tak som vraj bola rizikova)a veru nedarilo sa im velmi to vyvolavanie, az na 6 den sa to rozbehlo...ale pokial nemas nijake problemy, babatko je dost velke, mas dobre prietoky, tak ta asi do nemocnice nedaju, len sa chodi na kontroly...kamoska prenasala 2 tyzdne a az potom isla do nemcnice 😉

cmuky82
30. mar 2010

ja len neviem od ktoreho terminu sa prenasanie pocita ci od PM, alebo utz. Teraz co som bola na poslednom utz tak mi dr. povedal, ze maly je trosku vacsi a napisal mi termin na 19.maja. Podla PM mam 20.maja a podla utz z 10 tyzdna je to 30. maj. No som z toho blazon, teraz neviem aky mam vlastne termin 😕 Tiez sa bojim, ze ked som z PO tak si ma tam nechaju skor 😅

macikjm
30. mar 2010

juj cmuky...kebyze pojdes do nemocky...tak sa pytaj rovno na sestonedelie, ak sa to bude dat...bojuj...mna dali najprv na gyndu...a potom som tam putovala aj po porode, kedze bolo plne sestonedelie a vtedy to je aj v bj katastrofa,...gynda je hruza,...a po porode som sa dozvedela, ze na sestonedeli lezia aj mamicky s babatkom v brusku...islo ma urvat...ja som 2 dni chodila po malu na novorodenecke z gyndy, kedze som ju chcela mat pri sebe a furt jak ju tam potrebovali, tak som im ju odnasala...toto jedno v mojom pripade hodotim veeeeeelmi negativne...na sestonedelie som sa dostala na 2. den po porode...na 4. som uz isla domov...

cmuky82
30. mar 2010

ved ja sa pytat mozem, ale ked nebudu mat volne miesto? a preco je gynda hruza? myslela si tym to, ze si si musela po malu chodit? Ja sa budem modlit, aby v maji nemali vela rodiciek 😅

ejasmeja
30. mar 2010

Cmuky, si optimistka! ale ja tiez... a dufam, ze sa tam v maji stretneme! 😉

ejasmeja
30. mar 2010

Cmuky, nemozu si ta nechat v porodnici bez tvojho suhlasu, ak je vsetko ok. ak by aj chceli, odmietni to, predsa len pre tvoju psychiku je lepsie byt doma. 2 tyzne prenasania je uplne v pohode a netreba vyvolavat porod, ak je babo i mamka ok.

cmuky82
30. mar 2010

no len aby mi to pocitali od toho prveho terminu 😉 neviem preco, ale mam strasne silny pocit, ze budem prenasat uz mi asi fakt nieco lezie na mozog 😀

ejasmeja
30. mar 2010

Cmuky, nestresuj! 😉 narodi sa presne vtedy, kedy sa narodit ma, neboj! priroda to zariadila najlepsie, spolahni sa na nu... 😉

cmuky82
30. mar 2010

stresovat budem aj tak uz sa poznam 😀 ale verim, ze vsetko bude OK 😉

ejasmeja
30. mar 2010

😀 tak to si opakuj stale, ze vsetko bude ok 😀

macikjm
31. mar 2010

no lebo gynda nie je vynovena ako sestonedelie...su tam 3 sprchy na chodbe pre vsetkych...aj romky!!!!!!!!a po porode chodis do sprchy min. desatkrat za den...no fuj...a uz vobec to na gynde nie je usposobene tak, ze tam mas mat babatko...
no chodila som si po ninku dokonca po porode po 4 hodkach som isla do sprchy a potom hned po nu...s tkou tachykardiou a zavratmi som tam isla...ale opakovala som si, ze budem mat svoje babatko v naruci...a jasne manzel ma podopieral.... 😀 😀 chcela som ju mat pri sebe a pekne rozbehnut dojcenie...
ale fakt nestresuj...ja som vobec nestresovala...bude ok...

cmuky82
7. apr 2010

uz sa mi pomaly treba objednat na ctg a chcem sa opytat ako to prebieha v BJ. Robi sa popri tom aj lekarske vysetrenie, alebo len natiahnu zaznam?

macikjm
7. apr 2010

cmuky...ja som sa nikdy neobjednavala...ked ma dr. poslal, tak som isla...a moj obvodny gyndos chcel bud prietoky alebo ctg...tak prietoky robi dr. na usg, a to po 13.00, kazdy den iny lekar.
ked chcel len ctg, tak som si polezala, natocili mi ho a isla som preč...
ale urcite si zavolajte, ked nie ste z bj...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre