Pôrodnica Bardejov

lari
22. apr 2007

Ahoj babky, máte skúsenosti s rodením v bardejovskej porodnici?Ako to je s výberom porodníka?A je možné ísť si vopred pozrieť porodnú sálu?

kikaneu
8. sep 2013

@ikka14 fúha, netráp sa dopredu.....mysli pozitívne, určite to zvládneš, nie si prvá ani posledná žena, čo bude mať malý vekový rozdiel medzi deťmi 😉 a gratulujem, teš sa, rastie v tebe nový život 😉 a Šuťáka si predsa môžeš dojednať 😉

babk
20. sep 2013

Chcem sa poďakovať gynekologickému ako aj nov.oddeleniu v Bardejove a zdrav.personálu pod taktovkou prímara MUDr.Petrišina a hlavne MUDr.Katánikovi za citlivý prístup k danej veci akým je- pôrod- a jeho odbornému prevedeniu,ktorú dnes vykonal so svojím tímom mojej dcérke Katke Kotvanovej rod.Korosfoy. Za úspešny pôrod touto elektronickou formou veľmi pekne ďakuje aj moja vnučka -dnes narodená-RIA- ako aj šťastný -babko-dedko-Zoltán Korosfoy otec dcérky Katky Kotvanovej ako aj celá rodina. VĎAKA Vám zdravotníci aj lekári v Bardejove a želáme veľa úspechov v tak humánnom obore ako je gynekologia a pôrodníctvo 😕 😎 🙂

anaj247
6. okt 2013

Dobry vecer, stale len zvazujem kde rodit, ale laka ma bardejovska porodnica. Jednak kvoli dobrym referenciam a jednak pre to, ze su mi sympaticke mensie nemocnice viac ako velke kolosy... chcela by som rodit co mozno najprirodzenejsie, cim myslim bez nastrihu (budem masirovat a cvicit s epi-no), bez anestetik a hlavne by som velmi chcela polohu aspon v nejakom polosede. Teda na tom trvam🙂 Neviete mi rosim poradit ci tam so mnou bude nejaky lekar o uvedenych veciach diskutovat? Alebo ma rovno vyhlasia za dalsiu hysterku s porodnym planom 🙂 A ak ano, koho by ste mi doporucili? A ako si mam predstavit to polohovacie kreslo, o kt pisu, ze ho maju? Dakujem za info...

vi3ka
14. okt 2013

toto je polohovacia postel, či kreslo neviem ako to volajú. dá sa dvihnúť do polosedu, dvíha sa aj celá hore, aj nohy. ja som bola spokojná. sú tam 3 pôrodné boxy s takýmito postelami. o tom ktorý lekár je prístupný na pôrodný plán neviem, nikdy som nemala objednaného lekára. asi treba len prísť a rovno sa opýtať, alebo ak ti poradia tu ženičky čo mali objednaných lekárov. prajem ti aby ti to vyšlo tak ako si želáš 😉

vi3ka
16. okt 2013

@anaj247 pozri odkaz hore....zabudla som ťa označiť v správe 🙂

janka409
15. nov 2013

@anaj247 ahoj, ako si sa nakoniec rozhodla? ja by som chcela tiez rodit v BJ, len ja byvam asi 62 km od Bardejova a termin mam koncom januara, dost sa bojim tych ciest :(

anaj247
15. nov 2013

@vi3ka @janka409
Jeej dakujem, az teraz som to nasla, nechapem. Ta postel vyzera lepsie ako som cakala. No moje dieta absolutne ignoruje nase priania... tesenie sa na prirodzeny porod ide asi bokom, lebo skrecok je stale otoceny zadkom dole a celkom slusne zakliesneny, plus mam vraj menej plodovej vody a ma uz malo miesta.....tak uvidime, ci to nebude nakoniec CS. Ale Bardejov urcite. Co sa ciest tyka tiez to mame 50 km, ale ani ma nenapadlo riesit vzdialenost. Ono sa to zda, ale ved je to autom chvila aj v zime...ci nie? 😕

janka409
15. nov 2013

@anaj247 ja sa bojím,že budú kalamity, lebo ja mám termín koncom januára ;(

anaj247
15. nov 2013

@janka409 Ale nie nebudu 😉 Pojdeme pomalsie,ale taka kalamita, aby sa vobec nedalo ist urcite nie... No a mas na vyber nieco blizsie vobec?

janka409
15. nov 2013

@anaj247 prešov,ale tam nechcem

tamarusik
16. nov 2013

ahojte kolko stoji ked si doktora vopred dohodnem je to tak aj pri cisarskom???? Dr Bača uz v nemocnici nepracuje ????? Neviete mi poradit , ktorý lekar je najlepsi a akí noví lekari su tam ????? Dakujem pekne za odpovede a prajem pekný vecer 😀

kikaneu
17. nov 2013

@janka409
@anaj247 ja mám baby rovnaký problém....do Bardejova cez 70km a termín na začiatku januára 😔 a môj chlap má už dobrých pár mesiacov strach z toho, aké budú cesty......no, ufff.....
zajednávate si aj doktora k pôrodu?

janka409
17. nov 2013

@kikaneu najskor som chcela, ale pred 2 tyzdnami tam rodila kamoska a ta ma presvedcila, ze netreba, ze su tam zlatí vsetci, tak sa len musime modlit, aby nam vysli tie cesty 🙂

svetlusska
17. nov 2013

@janka409
@anaj247
@kikaneu ahoj, kamoska rodila 2 roky dozadu v decembri a v pohodke dosli do BJ tusim o 5 rano, tiez neboli cesty bohvie ake 🙂 od nas je to tiez cca 50km. ja som tiez rodila v BJ, sice v maji ale bola som velmi spokojna, ja osobne som lekarka zajednaneho nemala, a myslim ze netreba ani..vsetci tam boli zlati. ak budem mat druhe tak urcite tiez BJ 🙂 este sa mi pacil asi 2 dni po porode komentar jednej mamicky ked som sla na vysetrenie ze: ,,vo Svidniku porodnica prazdna a tu nemame kde lezat" totiz v maji tam mali naozaj plno, vsetky izby boli plne.

kikaneu
18. nov 2013

@janka409
@svetlusska tak ste ma ukľudnili baby 🙂 ja chodím do poradne k primárovi....a on akurát v termíne môjho pôrodu ide na dovolenku (inak by som ho veeeeeľmi rada mala pri pôrode) tak sa snažím drobátku dohovoriť, aby sa vypýtalo trošku skôr, kým ešte bude v práci 🙂 no ale keď neposlúchne, tak nevadí, nemusím vybavovať doktora 😵 vďaka 😵 ešte nám ostáva veriť, že cesty budú zjazdné 🙂

tamara73
21. nov 2013

Dobry den.Chcem sa opytat na pana doktora Brnusaka porodnika.Pocula som ze sa da zaplatiti lekar k porodu..oficialne to stoji 150e ale da sa aj inak 🙂 sak sa rozumieme..,tak sa chcem informovat ze kolko mu tak davaju alebo kolko pyta.Dakujem pekne za odpoved 🙂

tamara73
21. nov 2013

Dobry den.neviete mi poradit kolko sa plati v Bardejove ak by som chcela mat pri porode pana doktora porodnika Brnusaka..?myslim neoficialne..,oficialne viem ze je to 150e.dakujem pekne

cokyna
29. nov 2013

Ahojte, chcem pridať moju skúsenosť s pôrodnicou v BJ nakoľko som sa z nej vrátila včera :D. Prvý pôrod som mala vo Vranove takže to porovnávam s touto pôrodnicou, oba pôrody boli sekciou plánovanou. Čo sa týka izieb a stravy myslím, že by to mohla byť aj lepšie. Na gynekologii na naštandarde(2 osoby) bola pekná izba, pooperačná je klasika jedine čo mi neskutočne vadilo boli zafajčené spoločné WC a šírilo sa to po chodbách a to bolo aj na šestonedelí. Čo sa týka šestonedelia - neviem, či som tam prišla do pracovného zhonu (prerábali sa tam dve nadštandartky a kupelne na izbách) ale na nadštandarde (2 osoby) sme boli v takej malej izbietke :D ale bolo fajn - kupeľna aj vecko sme mali svoje takže super. Iba to búchanie pracovníkov o 7:30h ráno a upratovačky o 6:00h - no ale robota sa urobiť musí. Najdôležitejší je aj tak pôrod a personál a ten bol fantastický. Sestričky na gynekologii boli skvelé vždy sa o nás starali a prišli sa opýtať či niečo nepotrebujeme. Čo sa týka samotného pôrodu na nezaplatenie pre mna ako rodičku - sekcia bolo, že mi malého dali ešte na sále - to som pri prvom nezažila a ten pocit môcť si ho potuľkať a dať k prsníku aj napriek sekcii je na nezaplatenie. Personál na novoredeneckom a šestonedelí či lekári alebo sestričky boli taktiež suprové, laktačná setra mi veľmi pomohla a na všeky moje otázky mi každý odpovedal. Takže BJ pôrodnica je fakt na úrovni nájdu sa aj tu nejaké mínusy ale tie plusy tam značne prevyšujú :D Toď moje dojmy

susanne6
9. dec 2013

ahojte,už mám svojím gynekológom vybavený termín cisárskeho v BJ na 18.12., neviete či budem niečo platiť ako cezpoľná? Som zo Stropkova a mala by som ísť rodiť do Svidníka, ale dnes som sa po týždni odtiaľ vrátila na vlastnú žiadosť domov. Pán primár mi nechcel dať termín cisárskeho, hoci ma tam poslal môj gynekológ, pretože moj predošlý cisársky pôrod bol pred 2 a pol rokom a vyhlásil, že môžem rodiť aj prirodzene, takže počkáme. No určite! pomastiť vrecko chcel, lebo tak sa to vraj teraz vo Svidníku robí, vystraší mamičku a čaká kým nezaplatí...svinstvo hrubého zrna!!!!

svetlusska
9. dec 2013

@susanne6 ahoj. ja som tiez zo stropkova a rodila som v bardejove 1,5 roka dozadu. nemala som sice cisarak ale klasicky porod ale neplatila som nic (teda az za nadstandardnu izbu ktoru som chcela)..neviem mozno sa teraz nieco zmenilo..nemala som tam ani nic vybavene iba som prisla v den porodu.

susanne6
10. dec 2013

@svetlusska dík za info 🙂

mondo77
10. dec 2013

@susanne6 a ty si mysliš že v Bardejove je to ináč?

bianca
10. dec 2013

@susanne6 kazdy lekar by MAL preferovat ,,prirodzeny,, porod a primar mozno chcel do vrecka ale no druhej strane postupoval sprvne za predpokladu ze na to nieje vazny zdravotny dovod.Kazdopadne sa dohodnut mozes a rodit tiez mozes kde chces takze platit by si nemala nic ak si vyslovene nezazmluvnis vybraneho lekara

janulabj
11. dec 2013

@susanne6 , ako pišu baby,nie ako cezpolna by si nič platit nemala, iba jasnačka nadštandartna izba, či epi, alebo konkretny lekar pri porode ...a kedže ideš cisarom nemyslím.

kikaneu
1. jan 2014

babyyyyyyyyyyy 🙂 ja som rodila v BJ 12.12.2013 a nemôžem pol krivého slova povedať 🙂 bolo super, pred pôrodom, počas neho aj po ňom 🙂 gynekológia a šestonedelie je podľa mňa na vysokej úrovni, na novorodeneckom som natrafila na jednu, mierne povedané, divnú sestričku....ale inak tiež fajn 🙂
ja môžem Bardejov len a len odporučiť 🙂 k nám do Ľubovne by som nešla 😉

zevdavamama
12. jan 2014

Baby, ak máte skúsenosť s pôrodom v Bardejove, prosím zahlasujte: http://tehotenstvo.rodinka.sk/sprievodca-porodn...
A chcela by som sa spýtať, ako je to tam s bábätkom po pôrode? Berú ho, či nechávaju mamičke, koža na kožu, ci zabalene? Dakujem

veronika3485
12. jan 2014

Po pôrode babätko na chvíľku zoberú,aby ho poutierali a prinesú zabalené v plienke. Rodila som tam obe moje detičky a veľmi chválim bardejovskú pôrodnicu. Bola som spokojná 🙂

bubbles
14. jan 2014

baby, čo hovoríte na MUDr. Baču? rodila ste niektorá pri ňom? aký je?

veronika3485
14. jan 2014

No neviem,ale ked som tam bola v septembri,tak baby hovorili,že mudr. Bača ma iba jedenkrát v týždni službu na ambulancii a k pôrodom vôbec nechodí.

betunka39
14. jan 2014

@zevdavamama
@veronika3485
@veronineviem ako .ale mne dali malu hned na prsnik.trocha ju len utreli.ale holucku mi ju dali aby sa prisala.Potom mi ju asi po 4hod.priniesli.ked som ju pytala.Inac asi zalezi aj od sestriciek.Ja som mala super a pritom som nemala dopredu nic naplanovane.Vrelo odporucsm nemocnicu v Bardejove
ka3485

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre