Pôrodnica Bardejov

lari
22. apr 2007

Ahoj babky, máte skúsenosti s rodením v bardejovskej porodnici?Ako to je s výberom porodníka?A je možné ísť si vopred pozrieť porodnú sálu?

deni5
31. aug 2012

tak druhe treba ist inde,aby sa to dalo porovnat.

luciap
18. sep 2012

Vcera som sa vratila z porodnice v Bardejove. Isla som tam rodit z Presova a vobec to nelutujem, bolo to to najlepsie rozhodnutie. Som uplne spokojna. Perfektny ludsky pristup z kazdej strany, ci uz lekari alebo sestricky. Porod bol krasnym zazitkom aj vdaka uzasnej MUDr. Pavlickovej. Laktacna sestra bola zlata, poradila, pomohla... Ja jednoznacne odporucam tuto porodnicu, keby som mala ist rodit este raz, tak jedine tam.

alex999
23. sep 2012

@luciap ahoj, prosím ťa ta lekárka bola taka hnedovlasá?? Mňa rodila jedna mladá v máji 2011 a na potvoru nie je nikde jej meno, chcela by som si ju vybrať zasa. Mám aj foto,keď ma manžel fotil s malou , ale to skôr cez IP 😀

alex999
23. sep 2012

Fú ha pozerám, že aj ceny za dvihli za nadštandard 😅

jamocka4
23. sep 2012

@alex999 Ahoj, ja som rodila v auguste 2011 a Dr. s takým menom, ako spomína luciap tam v tom čase nepracovala - jedine, že sa vydala za ten čas =) Keď som tam bola ja, tak tam boli len Dr. Tvardziková a Dr. Fecková. Možno myslíš niektorú z nich. =)

alex999
24. sep 2012

@jamocka4 Dik, aha asi to bude jedna z nich. Pamätám si obidve, jedna bola taka hnedovlasá a jedna myslím taký špinavý blond. No a trebalo by mi meno tej hnedovlasej čo ma rodila. 😉 Neviem či to neni Dr. Fecková. Škoda že ani na prepúšťacej správe nebolo meno tej lekárky, len toho kto ma prijal a mal na starosti.

jamocka4
24. sep 2012

@alex999 tá tmavá bola Dr. Fecková, dr. Tvardziková mala také dlhšie vlasy a bola taká mladučká, ako dievčatko vyzerala =) , ale obidve boli veľmi zlaté 🙂

deni5
25. sep 2012

@jamocka4 Tá svetlovlasá má dlhé vlasy a už je na materskej.Sú tam nové 2doktorky od septembra min.roka.

luciap
4. okt 2012

Dr. Pavlickova mala hnede dlhe vlasy, taka mladucka. Ked tak kludne posli fotku do IP a ja ti poviem, ci to bola ona, ale ked tvrdia, ze vtedy este nerobila...

ashley622
29. okt 2012

Ahojte,aj ja chcem prispieť svojim názorom... rodila som v BJ pôrodnici pred pár mesiacmi, a tak s odstupom času, môžem povedať,že čo sa týka starostlivosti o mňa- všetko bolo super, od lekárov,cez sestričky- milé,ochotné...mala som komplikovaný pôrod a zvládli to úžasne,začo som im veľmi vďačná! No čo sa týka novorodeneckého oddelenia,mohlo by to byť lepšie- ako prvorodička som mala problém s kojením, klasika 🙂 Možno aj tým, že tam v smene bola len jedna sestra, nijako mi nepomohli( napr. keď sa mi rozbehlo mlieko,bol víkend a laktačná sestra tam cez víkend vôbec nerobila,takže sme sa trápili s drobcom sami a nešlo to...).Ani ten pediater nebol bohvie čo...

vi3ka
6. nov 2012

žienky tak ma napadlo teraz. používajú tu v BJ pri normálnom porode aj ten gél porodnicky???

lenka1989
14. feb 2013

Ahojte chcela by som sa opytat ako to je s doktorom Brnusakom keby som ho chcela pri porode , treba ist za nim v ordinacne hodiny alebo ako ? dakujem krasne

marcellka01
25. feb 2013

tiež ma to zaujíma 🙂

tulipan25
13. mar 2013

@lenka1989 nechcem ohovarat ani odhovarat, ale kolegina na izbe ho mala zazmluvneneho a ten pristup k nej....katasrofa....prenasala, davali jej tablety a injekcie na vyvolanie porodu, uz tam bola vyse tyzdna po termine a stale nic a on k nej za ten cas ani raz neprisiel, ze ako sa ma, resp.informovat ju o dalsich postupoch v jej pripade.....ja som rodila pri MUDr. Šuťákovi, taký mlaďas, ale neskutočný profík, keby som si mala vybrať, radšej si zazmluvním jeho 🙂 I keď podľa mna je uplne zbytocne vyhodit tolko penazi na zazmluvnenie, tím lekarov bardejovskej porodnice je naozaj vyborny, tam je prakicky jedno, na koho natrafis....tot moj nazor, ale samozrejme,urob, ako uznas za vhodne ;)

vi3ka
14. mar 2013

@tulipan25 môžem reagovať? neviem ako sa správa brnušák k zazmluvneným pacientkam, ale celkovo je to človek na mieste. ja som ho nemala zazmluvneného pri prvom pôrode, ale ráno prišiel za mnou a pýtal sa ako sa cítim a aj potom v posledný deň po vizite keď všetci odišli sa ešte vrátil a pýtal sa či je všetko ok. bol veľmi milý. dokonca si ma aj teraz po 2 rokoch pamätal🙂 ale každý môže mať inú skúsenosť s tou a onou osobou. beriem aj tvoj 😉
dr. Šuťák je taký srandista že? mne bola teraz dr. Feckaninová, tiež v pohode osoba. mňa sa sestričky pýtali, že či som si platila dr., tak som im povedala, že veď všetci študovali a majú už čo to za sebou, takže prečo by som si mala nejakého platiť. no nie? a nevyhodím 100vky eur, keď mi to všetko poisťovňa preplatí. akurát jeden je tam aj na pohľad taký čudný-nesympatický a niektoré ženy s ním neboli spokojné, no každému podľa chuti.

tulipan25
14. mar 2013

@vi3ka Ja viem, Brnusak je naozaj skuseny porodnik a aj odbornik, ale ja len som z neho bola velmi sklamana, resp. z toho jeho pristupu k tej mojej spolubyvajucej......
A hej , Sutak, taky mladucky, zlaty velmi, a ty asi myslis Novickeho , ze s nim nemali bohvieaku skusenost, on je zevraj dost neprijemny...ale tazko sudit, vidis, kazdy ma ine skusenosti ;)

martinka_p
15. mar 2013

Ahojte ja som zo SNV ale rodit budem v BJ a chcem sa opytat co si treba zobrat do porodnice pre mna a pre babo 🙂

2511majka
21. mar 2013

@tulipan25 Ahoj,chcela som zareagovať na dr.Brnušaka ja mám s nim velmi dobre skusenosti.mala som ho zaplateneho pri prvej dcerke a zaplatila som si ho aj teraz ,kedze cakame o necele 2 tyzdne a jeho pristup je super,,vsetko vysvetli,vysetri a samozrejme aj stara sa pocas hospitalizacie velmi dobre,aspon o mna bolo dobre postarane,,,a co sa tyka dr.Nov..... je to postrachom celej porodnice,mam pocit ze kazdy si plati dr.len koli tomu aby nenarazili na neho,,strasne co on stvara zo zenami.....

jana201
8. máj 2013

@2511majka pripajam sa k nazoru 🙂 syna som rodila sc pri dr.brnusakovi tiez som ho mala vynaveneho.... a chystam sa aj teraz v auguste mozem len odporucat a naopak pristup ??? Spraval sa ku mne ako k vlastnej dcere....

alenk
9. máj 2013

Ahojte, co si treba vziat so sebou do Bardejovskej porodnice? Co Vam daju a co si treba doniest? Vlozky, jednorazove podlozky, koselu na porod? A pre babo?
Ako je to s kontrolami v poslednom mesiaci tehu, treba chodit kazdy tyzden do nemocnice? Planujem byt u rodicov, 40km od BJ a katastrofalna cesta... Vdaka
A este, ak mate niekto skusenosti, ako sa stavaju k porodu po sekcii? Maju snahu o prirodzeny alebo rovno rezu?

vi3ka
9. máj 2013

@alenk ahoj, v pôrodnici máš k dispozícii príbor a pohár, zvyšok si musíš doniesť. ako píšeš vložky, podložky netreba-plachtu ti na požiadanie (chodia sa každý deň pýtať) vymenia, potom košeľu na pôrod netreba-dostaneš erárnu. nájdi si nejaký všeobecný zoznam vecí do pôrodnice na nete a toto si zabaľ. pre bábätko ti oblečenie dajú, jedine že chceš mať vlastné oblečenie, tak si vezmi so sebou. pre istotu si aj tak aspoň jeden kúsok oblečenia pre bábo vezmi, lebo niekedy nemusia mať cez víkend náhradné oblečenie, tak máš istotu že máš svoje. plienky sú samozrejmosť. ani žiadnu kozmetiku či osušku na kúpanie pre bábo ti netreba. keďže ty bývaš inde, tak asi posledný mesiac budeš chodiť tu na kontroly, ctg, prietoky. musíš sa ísť spýtať do nemocky k lekárom. my "domáce" chodíme celé tehu na kontroly k svojmu lekárovi, do nemocnice akurát tak na to ctg a prietoky.
k pôrodu po sekcii sa neviem vyjadriť, ja som oba pôrody mala prirodzene, ale viem, že kamoška mala prvé sekciou a druhé jej vyvolávali prirodzene, no nakoniec musela pod nôž, keďže sa to nerozbehlo tak ako malo. len ona mala rozdiel 7 rokov, tak neviem ako je to časovo limitované či ako.
dúfam, že som ti aspoň trochu poradila.

alenk
10. máj 2013

@vi3ka jeeej, vycerpavajuca odpoved 🙂 diky moc, pomohlo 🙂

lienockalenka
11. máj 2013

@vi3ka dakujem aj ja za informacie ;) len ja ked som tam volala, tak mi povedali, ze si mam doniest aj plienky pre drobceka a tak to aj bolo vypisane na zozname, ktory maju pred oddelenim. Mozem sa Ta este opytat na Tvoj nazor na zazmluvnovanie lekara k porodu? Lebo som pocula, ze mate lekarov, ktori si ich pracu robia, ako maju a zazmluvnovanie nie je potrebne...

vi3ka
11. máj 2013

@lienockalenka 🙂 jasné, plienky pre drobca je samozrejmosť. presne ako píšeš, všetci lekári sú ok. ja som si nezazmluvňovala nikoho, veď ako každému vravím: všetci sú študovaní, už odrodili nejedno dieťa, tak každý vie, ako na to. 🙂 načo zbytočne vyhadzovať peniaze, ktoré ti budú potrebné pre dieťatko. povahovo sú síce každý iný ako každý človek, čiže akurát v tomto si každý nevyhovieme, ale prácu si urobia dobrú. toľko môj názor 🙂

gp2000
12. máj 2013

@lienockalenka ak môžem tak sa vyjadrim aj ja...ale v podstate to iste ti napíšem co vi3ka 🙂 lekari supeeer 😉 syna som rodila pri dr.Brnušakovi,nasmiala som ja až mi slzy tiekli 😀 zlaty bol,a to som ho ani nemala zaplateneho,proste mal vtedy službu.a minuly rok v sept.som rodila pri mladučkej dr.Pavličkova myslim.....a tiež super prístup,pokecala som si počas pôrodu s nou,takže aj pôrod som uplne inak vnímala 🙂 ,žiadne neprijemne spomienky ako maju ine mamičky na pôrod teda nemam.Je tam veľa mladych lekárov,čo je super....lebo čo rodili kamaratky a pribuzne pred cca 6-7rokmi,že dvaja tam boli starí a pekne sprostí 😠 . Takže ja len chvalim a odporúčam 😉

jana201
21. máj 2013

@vi3ka @tulipan25 ... neviete nahodou .. poziciavaju monitor dychu v bj nemocnici ak ano kolko to vjde na pol roka ???

vi3ka
21. máj 2013

@jana201 požičiavajú, ale netuším koľko za to chcú. možno 30 eur? asi tak by som povedala. spýtaj sa tam. skús si pozrieť stránku bardejovskej nemocnice, novorodenecké odd. a cenník, či tam nebudú mať.

angie099
22. máj 2013

Ahojte v auguste ma čaká "druhý" pôrod a chcela by som vedieť koľko dopredu si treba vybrať pôrodníka keďže by som sa DR. Novickému a Katanikovi chcela vyhnúť...................... ďakujem

horalka23
26. máj 2013

zienky,, preco je ten dr. novicky taky postrah??? ,,, hnusny pristup,?,, ci jeho profesionalita je na bode 0 ???

ikka14
27. máj 2013

Ahojte,rada by som aj ja prispela k teme,kedze som v BJ rodila pred mesiacom.Musim povedat ze som bola spokojna.Rodila som pri mladuckom Dr. Šutiakovi. Bol fakt zlaty.Porod som mala sice kratky,ani hodinu takze vela casu sme spolu nestravili ale som rada že som natrafila na neho. Aj potom po porode chodil aj 2krat, 3krat denne pytat sa ci som ok,ci je vsetko v poriadku.Sestricky boli tiez zlate akurat na novorodeneckom som mala niekedy pocit ze ich obtazujem ked som nieco potrebovala,hlavne v noci ked som este nemala mlieko a mala bola hladna.Ale inak som spokojna. Ak by som sa mala znova rozhodnut tak isto pre BJ. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre