Pôrodnica Bardejov

lari
22. apr 2007

Ahoj babky, máte skúsenosti s rodením v bardejovskej porodnici?Ako to je s výberom porodníka?A je možné ísť si vopred pozrieť porodnú sálu?

vi3ka
10. aug 2012

@maximo ahojky, ja ti poradím 🙂 to ťa posiela na prietoky pupočníka a ozvy plodu, vyšetrenie pár týždnov pred pôrodom. prídeš do nemocnice, resp. budeš pred hlavným monoblokom a dáš sa ďalej do ľava. všade sú tabule kde čo je a uvidíš také dvere na fotobunku ak sa nemýlim. vojdeš hned do výťahu a na 3. posch. máš napísané ktoré tlačidlo. tam vojdeš cez drevené dvere a si na chodbe,kde robia to ctg a je tam aj utz. buď tam bude niekde sestrička, alebo si zaklopeš a opýtaš sa-keďže tam ideš prvýkrát. dáš jej tehu knižku a ona ťa už nasmeruje. dúfam, že je to celkom zrozumitelne napísané. ak by si niečomu nerozumela pýtaj sa.

maximo
10. aug 2012

@vi3ka Super presne To som potrebovala vedieť.Ďakujem Ti veľmi pekne 🙂

vi3ka
11. aug 2012

@maximo ešte som zabudla. robia to až od 13:00. aspon mna tam doktor takto posielal. a nemáš za čo🙂

maximo
11. aug 2012

@vi3ka Od 13 až? Mne doktor povedal len toľko že nemám chodiť v utorok a štvrtok,lebo vtedy sú operačné dni a majú tam chaos.

vi3ka
11. aug 2012

@maximo mne zase takéto dňové obmedzenie nedával, ale može byť. vieš čo pre istotu si zavolaj na oddelenie čo ti oni povedia, keďže z "ďaleka" cestuješ. nájdeš si číslo, či ti mám nájsť?

janulabj
11. aug 2012

@maximo
@vi3ka Vam do toho skočim kočeny, hej aj ja som stale len pooobede chodila, od tej jednej ....aj tak sa tam stále čaká 😒 ale doobedu som nebola nikdy.

maximo
12. aug 2012

@vi3ka Ahoj,prosím Ťa nájdeš mi to t.číslo,lebo ja hľadám a nenašla som.Dík

vi3ka
12. aug 2012

@maximo telefón: 054 / 4788 438 mobil: 0918 764 146 to je kontakt na vedúcu sestru. Vyskúšaj.
ešte tam sú nejaké kontakty tak si pozri: v google nsp bardejov a na ich stránke si daj kolonku pre pacientov a na ľavej liste lôžkove odd.-gyn.-por.odd., no a tam sú kontakty. Píšem z mobilu,tak ti to už lepšie neviem opísať keď to nevidim 🙂

mo77
14. aug 2012

@maximo ked mozem tak ja som sa prave vratila stastne z BJ nemocnice,ked mozem poradit tak pre maleho ti treba len plienky,obrusky mokre a krem na ritku,no ked mas vezmi si aj oblecenie lebo maju asi take velke ako na polrocne deti,ked mi maleho doniesli tak som mala dost kosielka zahnuta rukavy na 5krat a dlha az ppo nohy,nieco hrozne a co sa tyka personalu tak by som vobec nepovedala,ze su mile a uz vobec nie laktacna sestra,a nebodaj zeby si nemala mlieko tak ako ja,tak budes krkavcia matka,okrem jednej sestricky,zlatej tety blondinky s kratkymi vlasmi,ta je super,som uz 5 dni doma a stale rozmyslam zaco novorodenecke dostalo certifikat,ze 3 najlepsie oddelenie na SR,som bardejovcanka,ale uz by som nesla na novorodenecke,co sa tyka lekarov tak ti su super a aj sestricky na gynekologii,klobuk dole pred nimi makaju s usmevom ale na novorodeneckom sestricky tam nemaju co robit.drzim ti palce a dufam,ze nebudes tak sklamana ako ja,vela stastia,esteze ten uzlicek,co som si doniesla domov za to stal🙂

svetlusska
14. aug 2012

@mo77 noo neviem ja som tiez rodila v bardejove ale tak sestricky na novorodeneckom sa mi zdali prijemne a mile...a to moj maly pri nich bol dost casto kedze mal zltacku tak mu robili vysetrenia ci neklesa a pod.ale tak to je iba moj nazor a postreh nic v zlom...

mo77
15. aug 2012

@svetlusska som rada,ze nemas taku skusenost ako ja, a dufam,ze nas s tou zlou skusenostou bude co najmenej, ale poznam baby ,co tiez boli z toho rozcarovane,co uz 😒

jamocka4
16. aug 2012

Ja som ležala týždeň pred pôrodom na gynekológii, po pôrode na novorodeneckom a tiež sa prikláňam ku kladným názorom na sestričky. Všade sa nájde nejaká tá výnimka, ale väčšina z nich bola milá a ochotná na obidvoch stranách. A laktačná sestra bola veľmi zlatá...neviem, či je to stále tá istá, či sa tam tie sestry nejako menia...

deni5
18. aug 2012

@mo77 laktačnú nemajú zatiaľ,lebo zrušili počet sestier a robí v smenách,tak nemá času sa venovať tak ako to bolo inokedy.

gp2000
19. aug 2012

@mo77 uplne suhlasim s tvojim príspevkom o sestrach na novorodeneckom,aj o tej akože laktačnej,vrieskala jak najata,že čo je to za matku,ked nema mlieko,krava jedna stara!!!a to som rodila už pred 3 rokmi aj niečo,teraz idem zase v septembri a pozeram že sa nič k lepšiemu neudialo ☹(

mo77
19. aug 2012

@deni5 ale maju laktacnu,ved som dostala papier s jej menom ako laktacnej sestry,nemala som pocit,ze ich je tam malo

vi3ka
20. aug 2012

@gp2000 pred 3 rokmi bola stará laktačná? lebo ja bola pred 2 rokmi a bola tam taká sympatická mladá sestrička. jedine, že ich je tam viac.

deni5
20. aug 2012

@gp2000 pred 3rokmi a niečo,ako píšeš nemali žiadnu laktačnú a už vobec nie starú.Tak netreba robiť paniku,že vrieskala ako najatá keď tam žiadna nebola.

deni5
20. aug 2012

@gp2000 a ako vyzerala ta stará laktačná?

gp2000
20. aug 2012

@deni5 tak neviem či to bola nejaka samozvana laktačna poradkyna,ale s tym prišla ku nam na izbu,že nam ide pomôcť pri prikladaní babätiek ku prsníku.a ked nam to nešlo,tak bola ešte drza,no a najhoršie bolo,ked babätka nepriberali ☹ to už povedala,že ked babo nepribera,lebo nema z čoho je problem v matke 😠 😖 tak uvaž,či je to normalne jednanie s mamičkami a ešte prvorodičkami 😠 😠 😠 neviem už presne ako vyzera,kedže na tvare ja nie som,to si skôr č.mobilu zapamätam 😀 ale bola staršia

vi3ka
20. aug 2012

@gp2000 ta to je haňa jedna. to si ako može také niečo dovoliť povedať? by som ju poslala do teplých krajín. 😠 😠 😠
tá čo som bola ja bola mladá-tak 30r., čierne vlasy a myslím, že strojček na zuby mala. ale to už netvrdím na 100%.

jamocka4
21. aug 2012

@vi3ka @gp2000 ja som tam bola pred rokom a tiež bola taká mladá, ako spomína vi3ka a bola naozaj veľmi zlatá

gp2000
21. aug 2012

@vi3ka
@jamocka4
juuuuj super dievčata ste ma potešili,že ta stará potvora tam už nie je 😝 😀
aj lekári sa pomenili....včera som bola na prietoky a ultr.v nemocnici a prišiel taky mladučky doktor.... 🙂 vyzeral,že ma menej rokov ako ja 😀 😉 a bol velmi zlatý.....a vtipny 😅 sa ho pytam,či mi povie,čo to vlastne čakam,lebo že sa cítim ako kinder vajíčko 🙂 s prekvapením vo vnutri.......a on že ....je to 50 na 50 😀 😝 tak to si viem domyslieť aj ja.Ale že ked nechce ukazať čo ma medzi nožičkami,tak to bude dievča,že chlapci nie su taky hanbliví 😀 😀 😀 😀

deni5
23. aug 2012

@gp2000 a nemáte niektorá skúsenosti ako to je v iných okresoch?Ak je v BJ tak zlé tak treba ísť inam.Viem,že do BJ nemocnici chodia aj z iných okresoch.Tak ak by to bolo také zlé ako píšete tak asi by tam nechodili?

svetlusska
24. aug 2012

@deni5 nooo neviem ja som bola v bj nadmieru spokojna. som zo stropkova, nemocnicu mame aj vo svidniku ale tak tam je to uplne inak ako v bj co viem tak ovela horsie..a hlavne tam nemozu navstevy chodit na izbu...ja keby som si mala vybrat tak idem znova rodit do bardejova...ale to je kazdeho osobna skusenost a nazor.

deni5
25. aug 2012

@mo77 No aby ste boli v obraze,majú laktačnú poradkyňu ktorá momentálne nepracuje na poste laktačnej do odvolania,koli nedostatku sestier.Niekedy mali prácu podelenú 3sestry(vtedy boli aj matky spokojné) a teraz to všetko musí stíhať len tá jedná ktorá pracuje na novorodeneckom odd.To znamená že aj poradiť pri dojčení,robiť dokumentačnú sestru,porodnú sestru a sestru v smene.Tak a potom majte čas na každého a ešte sa aj usmievajte.Ak sa to dá do starých kolají tak budeme aj my mamičky spokojné.Treba odlíšiť ktorá sestra kam patrí a potom vravieť že ich je tam veľa.Ak jedna sestra je veľa tak potom neviem. 😒 Veď učiteľ v škole tiež na jednej hodine neučí naraz 3 predmety ale len jeden. 😖

mo77
27. aug 2012

@deni5 ale uci 3 predmety, a co medzipredmetove vztahy,na matike vyuzije aj SJ,Prirodovedu VV aj ine,ked si da zalezat na priprave🙂

charly313
27. aug 2012

Ahojte ja som bola rodit v bj v aprili a bola som zo vsetkym spokojna, od lekarov cez sestricky a bude to zniet smiesne, ale este aj upratovacky boli mile. A laktacne som spoznala asi 3 dve boli mlade a jedna taka starsia asi 50 rokov, ale bola tiez mila a pomohla mi v noci, ked sa malinky nechcel prisat. Ja mam len dobre skusenosti 🙂

deni5
28. aug 2012

@mo77 ale stále len v jednej triede a nie v troch triedach naraz.

svetlusska
28. aug 2012

@charly313 jj na upratovacky som zabudla tie boli tiez velmi zlate...mne tam akurat vadila jedna sestricka taka starsia blondina kratsie vlasy co robila na sestonedeli...sa na mna vyziapala ked ma prepustali ze co tam robim este o jednej ked som mala davno izbu opustit..ale hold co som mala odist z porodnice bez prepustacej spravy maleho alebo co, tu mi dali az o pol druhej nastastie som nemala cas to riesit..jedine ona tam bola neprijemna..inac vsetky boli zlate 🙂

mo77
30. aug 2012

@deni5 ked ucis vsetky 4rocniky spolu 🙂 ved to je jedno, sklamalo ma novorodenecke oddelenie ako prvorodicku :(

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre