Pôrodnica Bardejov

lari
22. apr 2007

Ahoj babky, máte skúsenosti s rodením v bardejovskej porodnici?Ako to je s výberom porodníka?A je možné ísť si vopred pozrieť porodnú sálu?

lizatko1009
12. jan 2010

jov s nim toho este prehnalo ked povedali ze ideme rodit tam kde babam robia klystir 😀 ja som chcela nadstandartu izbu, ale nebola volna a bola som so super babami, ktore aj poradili, pokecali, tak som nudu nemala, a potom bol uz vzdy so mnou, ale jedna s nami bol den na izbe co jej stale revalo kazdu pol hodinu. 😠

daniku
12. jan 2010

hej, ja som sa strasne bala, cize epiduralka a manzel boli nevyhnutnost 😀 ale pocas porodu som ho poslala domov, nechcela som aby ma videl v tak "nedostojnej chvilke", ale on pockal na chodbe a ked videl ze uz je mala narodena tak sa vratil. ale tie dve hodiny zbehnu ani nevies jak. unavena, rada ze to mas za sebou zaspis, ze ta budu musiet budit, ze uz ides na izbu 😉 manzel zbehol pre veci, pomohol mi prezliect sa do mojej kosele a sestricke, hoci bola proti povedal, ze on ma na tom voziku odvezie sam 😀 )

ejasmeja
12. jan 2010

hej? a koli comu tak plakalo?

ejasmeja
12. jan 2010

Dani, nedostojnej? no teda! nech len vidi, co vsetko si zazivame! aby si nas viac vazil!
ja z teba odpadnem- ze nedostojnej! ved je to jedna z najkrajsich chvil v zivote 😀 😀 😀

daniku
12. jan 2010

noooo mne to tak nepripadalo 😀 nepomozem si ...

ejasmeja
12. jan 2010

😀 ved dobre, dobre, obcas je to aj nedostojne - aspon v nasich porodniciach 😀
idem uz spat, dobru nocku! 🙂

daniku
12. jan 2010

no tak nohy vylozene v tych onych neviem jak sa to vola, vsetci histericky kricia ze mas tlacit...ty mas pocit ze ti rupne prdel 😀 ...ozaj najkrajsi zazitok....a keby mi predtym nedali klystir, az vtedy by som spominala 😀
pekne sny 🙂

lizatko1009
12. jan 2010

eja neviem preco, ale skoro kazdu pol hodinu ale taky plac ze mi az vlasy dupkom stavali ako vrana, moj a este jednej mala poslusne spali a vzdy nas budili, ale chvalabohu to trvalo iba den, a potom tak krasne sme sa vyspali, tichucko na izbe.

daniku ja som tam prisla ako rozklepana krva, ze nech rychlo davaju epiduralku, bez nej by som mozno hulakala viac nez ciganky 😀

daniku
13. jan 2010

no aspon vidim ze niesom sama, ktora sa nehrala na hrdinku 😀

lizatko1009
13. jan 2010

daniku tam som napisala krva, tak tam malo byt krava, mozno si si domyslela ze k.rva 😀 ved mne isli prepichnut plodovu vodu, tak sa mi nohy triali ze sa nemohla trafit 😀

daniku
13. jan 2010

domyslela som si ze to bola krava 😀 aj tebe prepichovali? ja ze sa to robi len vynimocne, ale asi je to uplne bezne...som rada ze som manzela nemala pri porode, lebo minule ked videl hacik na hackovanie, tak pred celou mojou rodinou povedal " toto som uz niekde videl, ale vacsie" 😀 ...az mi bolo trapne 😅
ty si mala som sebou niekoho?

lizatko1009
13. jan 2010

daniku prepichovali aj mojej kamoske ale mala zakalenu vodu a maly ked sa jej narodil tak nedychal, ale nakoniec vsetko dobre dopadlo 😉 na mna to prislo tak, ze nasi odisli na dovolenku ostala som sama doma s priatelom, uz zo stvrtka na piatok som mala uz bolesti isla som do nemocncni uz ma chceli tam nechat, ale ja som sa dohodla s brnusakom ze pridem od pondelka az lezat, lebo v sobotu maju prist nasi z dovolenky, tak ma pustil a v sobotu rano uz ma mal na sale 😀 a nasi docestovali az vecer, ale bol pri mne priatel, aspon mi to cakanie zbehlo raz dva, ale pre mna najtrapnejsie bolo ked taky mlady anesteziolog si tam sedel, pozeral sa a smial 😠 a este ako mi dala sestricka namocenu velikansku vlozku na celo toto uz bola sila 😀

daniku
13. jan 2010

mne zas vyvolavali porod a medaj boze aby sa im to podarilo...az po 5 dnoch som zacala mat bolesti,ale bola som rada ze uz sa to zacina, tak som tu bolest nejak brala ako vykupenie 😅 hoci som sa bala neskutocne. a bola som len na 2 cm otvorena a uz ma brnusak poslal do boxu s tym, nech si radsej tu epiduralku dam, lebo ani zo strachu neporodim 😀
ja som zas mala anesteziologicku, co tam docvalala a tykala mne aj mojmu manzelovi (ja som na mu dost dlho pozerala, lebo som nechapala kto to je 😀 ci sa nahodou s mojim muzom nepozna alebo co....ale nepoznali sa, tak mi to prislo trochu drze, hoci mam len 24 a muz 27, tak by som necakala ze mi niekto bude tykat)
vlozku na celo???? panecku 😀 mne stacilo jak mi priniesla cipky ze si ich mam strcit 😀 a ja ze "tu"? a ona stala predomnou aj s muzom, a ja som si to pchala do zadnice 😀

lizatko1009
13. jan 2010

heh ja sém si pchala o 2 dni na WC-ko a prikom si rodila? pri brnusakovi? ja som prisla o pol 6 rano a vodu mi prepichla lunikova a potom sa menila s brnusakom, ale zlata bola vzdy ma prisla pozriet na izbu ako sa mame. ako dlho ste boli v nemocncni?

daniku
13. jan 2010

pri brnusakovi. ja som lunikovu ani nevidela, bola niekde odcestovana. na piaty den nas pustili domov. ja som uz bola zmierena s tym ze tam budeme este aspon tyzden...vas kedy pustili?

lizatko1009
13. jan 2010

daniku tiez na 5 den na 4 dostal slabu zltacku a potom mu klesla tak sme isli domov ako dlho si rodila?

daniku
13. jan 2010

no nasa sojka bola zlta, ale nemala zltacku, tusim od 20 bola zltacka a zastavila sa na 17...asi ma chcela usetrit a ist skor domov 😀
tak ja neviem ako dlho som rodila. bolesti som mala od vecera, take slabe, okolo polnoci som prisla na to ze to bude to na co cakam 😀 (dost inak som si tie bolesti predstavovala)na vecku mi odista zatka, tak som isla za doktorom, dali mi injekciu nech sa vyspim, mala som zaspat o 15 minut a zaspala som o 3 hodiny....a potom rano som bola uplne mimo, ani na ranajky som sa nezobudila az potom po mna prisla sestricka , vysetrili ma, dali mi tabletku na otvorenie krcka, zas som spala a potom som isla rovno do boxu a tam som bola od 10.00- a mala sa narodila 13.50....takze asi rychlo som porodila 😀 a ty ako?

lizatko1009
13. jan 2010

tak ja som prisla rano pred 6 a narodil sa o 9.25 ale mne epiduralka zastavila porod, tak potom mi dali vyvolavacky a uz to slo, myslela som ze zadok mi praskne, a asi po mesiace som mala hemeroidy 😖 hruuuza a des a kde chodis do gynekologa?

daniku
14. jan 2010

no tak to si mala celkom fajn, ze si isla z domu, ja som v nemocnici trcala od piatku a rodila som v stredu...mne sa praveze porod tak rozbehol, ze som si este chcela pospat, ale zacala som mat take tlaky, ze ma vysetrila sestricka a ze "uz mozeme rodit" 😅 a este den predtym sa mi zacala robit zila a predstav si, po porode po nej ani stopy 😀 a doteraz nemam.
ja som chodila ku hribikovej ale teraz uz chodim ku brnusakovi k tomu v nemocnici. ty chodis kde?

lizatko1009
14. jan 2010

daniku ja som mala neskutocne problem so zilou z wc-ka som isla vzdy zrevana so studenym potom ☹ hruza a des a nejak sa to potom po liecbe urovnalo, ja ties ku brnusakovi, na hribikovu som pocula v nemocnici rozne staznosti.

daniku
14. jan 2010

ja som na nu tiez pocula a kedze som k nej chodila, tak som najprv neverila, lebo bola velmi mila, ale odkedy som bola tehotna tak bola velmi neprijemna a dost som zmenila nazor, lutujem ze som od nej neodisla skor 😖 cele tehotenstvo ma len stresovala a na babatko som sa uz potom vobec netesila ☹

lizatko1009
14. jan 2010

aj so mnou co boli na izbe sa na nu stazovali ako sa k nim spravala, stale nejake vady videla a ze uz srdce nebije a podobne halusky, ja som od zaciatku chodila k brnusakovi, ty si priamo z bj?

daniku
14. jan 2010

no mne tak isto dristala, najprv ze potratim, potom ze bude mat downa, potom ze nema zaludok ...ale asi to je u nej normalne. ja som priamo z bj. a ty?
a ako sa ma maly? co robi take 5 mesacne babatko?

lizatko1009
14. jan 2010

dobre ze som nechodila k nej. jj som priamo z bj, vinbarg, maly ma uz 2 zubky, nahlas sa smeje, uz sa pekne aj hra, lozi, a rad pozoruje kto co robi. a vasa ako?

daniku
14. jan 2010

no nasa sa smeje, len raz za cas sa jej podari aj so zvukom😀 a strasne slinta 😅, uz aj hlavicku drzi pekne...take male deti toho este vela nenarobia...

lizatko1009
15. jan 2010

nam uz 3 tyzdnovy drzal, mozno ze jej pojdu zubky, ale ked ty si mala skor aj manzel bude mat urcite aj ona ja som mala ako 4 mesacna a nam dnes vysiel bez problemov druhy aj ockovany sme boli.

ninny
4. mar 2010

Ahojte 😉

Potrebovala by som poradiť od maminiek. kt. nedávno rodili v Bardejovskej pôrodnici, resp. moja sestra - začiatkom apríla ma termín pôrodu a nevie ako to tam teraz beží.

Čo všetko ma bábätku do pôrodnice zobrať? Dostavajú tam detičky oblečenie, bavlnené plienky, perinky?
A čo dostane maminka? V niektorých pôrodniciach je to tak, že dostane maminka každé ráno čiste pyžamo a župan (alebo podľa potreby), je to takto aj v Bardejovskej pôrodnici?

A čo sa týka izieb, aké sú tam? Koľko lôžkové? A čo nadštandart?

Vopred ďakujem za odpovede 😉

lizatko1009
4. mar 2010

ninny akurat babu tam treba zoprat pampersky, obrusky, masticku, podbradnik a ked chce uz balit aj nasiroko tak platnene plienky a ortopedicke nohavicky a pyzamo a zupan nedavaju, lepsie je ked si donesie vlastne. neviem presne kolko je tam izieb, ale dost a aj nadstandartne.

cmuky82
4. mar 2010

ahoj lizatko 🙂
neviem ci som sa ta to uz nepytala v IP, ale nevies kolko je tam jednotiek izieb? a ako je to s navstevami?

lizatko1009
4. mar 2010

cmuky neviem presne kolko tam je nadstandartiek, ale oni maju inac navstevy, nadstandartky myslim maju navstevy od 1 do 5 a ine od 1-3 a cez vikendy je to trosku inac. 😉 este ste neboli s ejou popozerat v nemocke?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre