Pôrodnica Bardejov

lari
22. apr 2007

Ahoj babky, máte skúsenosti s rodením v bardejovskej porodnici?Ako to je s výberom porodníka?A je možné ísť si vopred pozrieť porodnú sálu?

chantal21
24. júl 2010

@lenkafab Vela ludi si chvali dr.Brnusaka vraj sa velmi pekne chova k rodickam a aj po porode ak je tam sa vela vypytuje ako sa citis a je velmi prijemny.A ty si ho budes ziadat ku porodu?

impka
25. júl 2010

vi3ka, jasne ze muz moze byt s tebou do kedy chce, to je na vas, ale moze s tebou byt az na porodnej sale - to vas bude stat 20 eur- a ked nechce byt pocas druhej doby porodnej, ked budes tlacit, tak sa tam moze dakde schovat 🙂 a ked dietko vykukne, zas k tebe moze prist. Ja som rodila pred tyzdnom nasho Jergusa, tiez u dr. Brnusaka a tiez si ho neviem vynachvalit 😉 Porod bol paradny zazitok, vdaka nemu, mojmu muzovi a aj dobrej porodnej asistentke - bolo to take intimne, rodili sme v noci a boli sme tam len my styria, vsade ticho, vnutri prijemne pritmie, vonku tma..... a bolesti 😉
Tak mam fajn spomienky, zelam vsetkym 🙂

blondinka42
26. júl 2010

@cmuky82 takze ten nadstandartny box je vlastne izba s tv?a mala si to vcene s epiduralkou?lebo na nete som si nasla ze ak si zaplatis epiduralku tak ten box mas gratis.

janulabj
26. júl 2010

@blondinka42 presne tak,ak maš epi tak ten box je samozrejme k tomu gratis....je to ako izba...no,vedla seba su 3 boxy,samozrejme oddelene stenou,zasunovacie dvere a ten posledny je nadstandart s tv...inak su stejne myslím 🙂

blondinka42
26. júl 2010

@janulabj no ok a ten na tom nadstandartnom po porode budem az do odchodu z nemocnice?ci to len jeden den a ma prelozia?

janulabj
26. júl 2010

to neni izba,to je len čo sa týka porodu,porodny box......potom ideš bud na normal izbu,alebo zase na nadštandartnu ak budeš chcieť

lenkafab
27. júl 2010

@chantal21 ano,ja ho chcem mat pri porode jednoznacne...ja som mu to uz vravela a da sa s nim v pohode dohodnut...ja ako som aj jeho pecientka a povedal,ze mu mozem kedykolvek volat...🙂

daniku
27. júl 2010

@vi3ka moj manzel takto bol somnou, kym sme cakali v boxe sme sa mohli rozpravat, ked som potrebovala dopichnut epi tak povedal sestricke, nevladala som sa udrzat na nohach, tak ma podopieral, akoze super vec, ked sa uz islo rodit odisel na chodbu, pockal a ked videl ze malu uz preniesli tak sa vratil. jasne museli sme za to zaplatit lebo tak bol, inak by ho ani do toho boxu nepustili, ale zase 20euri som uz aj horsie investovala ako na toto 😀 som rada ze tam bol.
a tiez sa priklanam k nazoru ze dr.brnusak je super.... 🙂

daniku
27. júl 2010

@impka to sa niekto ma 🙂 ja ked som rodila... plna chodba ludi, lebo v jednom boxe opravovali postel, este ma manzel skoro doniesol na wc lebo sa mi zdalo ze mi treba a vsetci ty "opravari" co postavali na chodbe, oteckovia dalsich mamiciek cakateliek,vraj na mna pozerali, ze keby som nebola tak mimo ako som bola, asi by som sa velmi hanbila 😀

vi3ka
27. júl 2010

@daniku no tak to sa môj manžel poteší, že nemusí byť aj priamo pri pôrode. síce už od nedele mi sľúbil, že pôjde aj k pôrodu, lebo ho inšpiroval jeden kamoš, čo sa mu v piatok narodila dcérka, že aký je to úžasný zážitok a tak. ďakujem za povzbudenie. a to máš pravdu... tých 20 eur nie je až tak veľa, aby sa to nedalo zvládnuť. no nie?

marrtinka11
27. júl 2010

ahojte . Chcela by som Vas poprosit o jednu vec ma niektora z Vas zoznam co zo sebou do porodnice v Bardejove?

daniku
27. júl 2010

@vi3ka jasne 😀 tak len sa tam drzte a ked sa na to nebude citit, len ho posli na vzduch, moj by bol ostal,ale ja som ho tam nechcela. 😅 a drzim palce, nech je vsetko ok

daniku
27. júl 2010

@marrtinka11 nemam zoznam, ale treba brat veci ako ked ides do nemocnice, cize nocne kosele, pribor, uteraky....a jediny rozdiel je, ze ti treba vlozky, ja som mala take velke makke dlhe kotex, 2 balenia+bella nova s kridelkami 2krat, poradila mi ich jedna pani a bola som velmi spokojna, preto odporucam, aby si nepreplacala nejake akoze spoci poporodne. a detol sprej na dezinfekciu.a pre babo plienky, kremik na zadok, klasicke plienky na balenie nasiroko.ked ma este nieco napadne napisem 😀
ooo este aj oblecenie pre babo ked nechces nemocnicne

lizatko1009
29. júl 2010

ja som balila zakladne veci aj to som isla z nemocnice jak z mesacneho pobytu,
nocne kosele na ramienka aspon 2ks, nohavicky ja som mala 5ks aj stahujuce, papuce, zupan som nepouzivala, uteraky, sprchovy, sampon, hreben, detol, vlozky aj na noc pouzivala som ich 2 dni tak klasicke, podla toho ake mate bradavky tak klobuciky, toaletny papier, dojcensku vodu, zvysok donesnu podla potreby.

bejby: pampersky(najmensie), obrusky, krem na zadok, plienky na siroko, aj ked chcete mat vlastne oblecenie tak mozte, aj plienky klasicke na utieranie, take malinke casto vracia, alebo podbradnik, ked aj tak masticku na pupcek my sme mali ok tak sme nemali a potom na odchod z porodnice vam donesu oblecenie. netreba nic prehanat so zbytocnostami. ja mam len super spomienky na bj porodnicu, aj epi som mala bez problemov a ziadne vedlajsie ucinky a rodila som pri brnusakovi. 2 hodinky ma nechali na porodnom boxe este aj obed mi tam priniesli. a v nadstandartnom boxe je navyse telka. a zakaz cumlikov! 😉

blondinka42
9. aug 2010

a ten detol spray je naco potrebny????

lizatko1009
9. aug 2010

@blondinka42 na ranu.

impka
11. aug 2010

detoll na dezinfekciu, budes si to 2 x denne striekat po osprchovani na zasitu ranu

michaelabj
25. aug 2010

Kočky máte niektorá zoznam vecí do BJ pôrodnice?

Neviem ho na nete nájsť...

kata2882
27. aug 2010

a do Bardejovskej viem, ze Bernusak gyno ma u seba prospekty, ja som si tam vzala......

monci176
4. sep 2010

@ejasmeja ahoj určite odporúčam Bardejov,,,,,,,do Prešova nie je tam všetko staré a starostlivosť nekomentujem.Ja som bola v BJ je tam všetko nové a personal suprový....odporúčam

ejasmeja
6. sep 2010

@monci176 rodila som v Bardejove a s niecim som bola spokojna a s niecim nie. to mas vsade tak, ze sa najde nieco alebo niekto, co alebo kto ti ten krasny zazitok, akym porod a prve chvile s babatko su, pokazi... ale koli sukromiu na porodnej sale by som zas sla do BJ. v PO ak rodi aj ina zena, tak rodite v podstate spolu, lebo porodne boxy su oddelene iba nizkym murikom a vsetko je tam pocut... hroza! ak by mali samostatne porodne boxy, tak by som asi rodila v PO a po skusenostiach, ktore mam s prvym porodom, by som uz nikomu nedovolila zasahovat mi do nicoho...

daniku
7. sep 2010

@ejasmeja mozes byt konkretnejsia? co sa ti nepacilo, pamatam sa ze si mala dost "odvazne" predstavy o porode a prechadzkach v nemocnicnom parku....tak ma to zaujima. a este som sa chcela spytat pri kom si rodila?

ejasmeja
8. sep 2010

@daniku v nemocnicnom parku som sa v pohode prechadzala v doprovode partnera. nik s tym nemal problem 🙂
nepacilo sa mi, ze mi po porode nikto poriadne neskonroloval bradavky a hned mi kazali kupit si klobuciky, co je pre dojcenie jedna z najhorsich veci, ak mas o tom info. az doma mi laktacna poradkyna z PO ukazala, ako mam kojit aj s mojimi nie prilis vyraznymi bradavkami. ale napriek vsetkej snahe sa mi "vdaka" zbabranemu startu v BJ porodnici nepodarilo sa poriadne rozkojit, kedze s laktacnou poradkynou som sa stretla az o niekolko tyzdnov po porode a ten najdolezitejsi nastup laktacie sme teda zmeskali. a toto im vycitam velmi, pretoze dojcit bolo pre mna veeelmi velmi dolezite. zial podarilo sa mi to iba ciastocne.
no a bola tam aj jedna (teda skor dve, ale ta druha nebola taky tazky pripad) veeeeelmi neprijemna "veledolezite" sestra. ta sa snazila poriadne to zneprijemnit asi vsetkym svojim odutym ksichtom a blbymi poznamkami, ked mi ona mala pichat injekciu, bolo mi jasne, ze budem mat modriny uplne za kazdym jej vpichom. dokonca mi nechcela urobit nieco, co jej kazal lekar, tak som sa na nu riadne rozkricala, ked som toho uz mala dost a videla som, ze slusnym jednanim nou nepohnem a ostala taka prekvapena, ze hned urobila vsetko, co lekar kazal a este sa pytala, ci nepotrebujem este nieco viac... ale vies si predstavit, ze taketo stresy a neprijemnosti zena cerstvo po porode urcite nepotrebuje.
ale zas vacsina ostatnych sestier boli uplne v pohode, velmi mile a ustretove. aj lekari. cokolvek som sa pytala, tak mi podrobne a ochotne vysvetlili.

kata2882
8. sep 2010

@ejasmeja suhlasim s tebou s tou sestrou, ak myslime tu istu starsiu raketu.....aj ja som zazila taku....co sa len snazila vsetkym kazit naladu.....
ale s dojcenim mam taku skusenost, ze jedna mila sestricka nam chodila ukazovat ako prikladat k prsniku....a co robime zle.a ake mame mat polohy.....takze s tym som bola spokojna....a ked sme nieco potrebovali, stacilo ju zavolat, vsetko vysvetlila.....

ejasmeja
9. sep 2010

@kata2882 ked som tam rodila ja, tak laktacna poradkyna, ktora tam pracuje, mala dovolenku a mne teda kazali kupit si hned klobuciky, co som ja (hlupana) aj uroblia, lebo som nemala informacie o ich skodlivosti na zaciatku dojcenia a ani o tom, ze s mojimi bradavkami sa da dojcit uplne vpohode, kedze ich vobec nemam vpacene iba troska nevyrazne. ale to si tam zial nikto "nevsimol". skoda...
hlavna skoda pre moje babo, ktore teraz nedostava materske mliecko, ale to sa uz neda zmenit, skoda nad tym lamentovat. iba upozornenie pre buduce mamicky, aby sa nenechali odbit a trvali na informaciach, na poriadnom skontrolovani bradaviek (najlepsie este pred porodom), aby im niekto poriadne ukazal, ako dojcit a co urobit s nevyraznymi bradavkami, ak take maju, aby sa babo v pohode prisalo.
teraz som uz stokrat mudrejsia a ak by s tym mal niekto problem, uz by som vedela aj pomoct. skoda, ze sebe som uz pomoct k plnemu dojceniu nestihla.

daniku
9. sep 2010

@ejasmeja to akoze uz vobec nedojcis?
som dost v soku, ja som taky problem nemala, hoci z lekarov mi bradavky nikto nekontroloval, ale jedna sestricka z novorodeneckeho sa ma spytala ci mam "dobre bradavky" na co som nevedela odpovedat, lebo som to nikdy neriesila ...tak mi ich pozrela 😀 tusim aj neskor detska doktorka ma pozerala, lebo sa mi zdalo ze sa mala tazko prisava....takze som velmi prekvapena ze ta takto "odbili" s tymi klobucikmi.
o ochote niektorych sestriciek by sa dalo pisat bajky, ony sa striedaju ze raz su na gynde, potom na porodnici...cize myslim ze dotycnu sestru som zazila tak ci tak, lebo som si skusila obe oddelenia, ale vtedy bola na gynde a teda, mala som co robit aby som sa pred nou nerozplakala ...a modriny mi narobila take, ze az mila zacala byt potom... 😅

kata2882
9. sep 2010

@ejasmeja no pri druhom babu, uz budes vediet co a ako 😉 aj ja som sa vela naucila, az ked som prestala dojcit....ale uz sa to neda vratit.......

ake co sa tyka stravy , tak na gynde bola hrozna.....sucha, studena, bez chuti, ja som si chodila kupovat do bufetu, alebo mi mama nosila....
ale na novorodeneckom to bolo ine.....chutilo mi.....a najviac biela kava rano..... 🙂 🙂

daniku
10. sep 2010

@kata2882 nebola tam strava rovnaka? hoci studena, ale aspon na pohlad pekna, len sa mi zdalo divne ze mna palila zaha aj z vody a stale nam davali jest veci co nafukuju, cize som jedla jak vrabec a aj to mi bolo zle....ale biela kava,hmmmmm to uz bola ina kava 😀 moja mamka cely zivot spominala na bielu kavu z porodnice a ja som si vsimla kavu az v den ked som isla domov, tak som si po ranajkach isla naliat aspon na ochutnanie...ej bistu, pila by som ju aj kazdy den 😀

ejasmeja
10. sep 2010

@daniku nedojcim ☹ 😖 a velmi, velmi by som chcela... strasne mi je to luto a strasne mi to chyba, aj ked som dojcila len so suplementorom, ale aj tak to bolo super. mrzi ma hlavne, ze babo nema moje mliecko a s nim aj potrebne protilatky a vsetko to najlepsie, co som mu mohla dat...

@kata2882 ak nejake druhe babo bude... ja by som teda chcela a kludne aj tretie este potom, ale momentalne niet s kym...
no a co sa stravy tyka, tak ja som mala neslanu dietu a to bola straaasna grcka. hnusne to bolo neskutocne. uz som to nemohla ani jest... castokrat aj uplne studene to doniesli. uz som bola taka znechutena, ze v den porodu som ani nic nedala do ust... teda nic okrem caju a vody. ale ta biela kava rano bola super 🙂 na tu som tajne chodila, aj ked som mala koli tlaku zakazane 😀 aj biela melta bola fajn 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre