Pôrodnica Bardejov

lari
22. apr 2007

Ahoj babky, máte skúsenosti s rodením v bardejovskej porodnici?Ako to je s výberom porodníka?A je možné ísť si vopred pozrieť porodnú sálu?

astonka
23. apr 2007

Ahoj,ja som Bardejovčanka,byvam v Prešove,svoje obe deti som rodila v bardejove,prva dcera sa sice narodila na cisrsky ešte pred 6,5rokom takže to nebolo zrekonštruovane,syn sa narodil 2006,rodila som normalne,lenkara som nemala dohodnuteho ale s MUDr,Brnušakom som bola maximalne spokojna bol fakt super,ak by som rodila do tretice tak ja určite s nim,čo sa izie týka,fakt je to oproti tomu čo som bola s dcerou je to neporovnatelne,sprcha na izbe,uživate spolu s druhou izbou,ja som bola na nadštandarde,jednotka,tolko moh nazor,ale mamičky sa rozpravali že nie je problem isť za lekarom dohodnuť nejake konzultačky pred porodom,nevim či som pomohla ale aspon tak Adriana

lari
autor
24. apr 2007

ahoj Adriana, díky, že si mi odpísala, strašne rýchle sa to blíži a ja vlastne nič neviem. Včera mi práve moja známa, ktorá je lekárkou v BJ nemocnici, radila, aby som si nevybavovala vopred žiadneho porodníka, pretože to už nie je ako kedysi, dnes sú vraj lekári zodpovední a ten ktorý bude mať práve vtedy službu, si svoju povinnosť predsa musí vykonať s čo najvačšou zodpovednosťou, však? Chcem sa Ťa ešte spýtať, po porade s mamčou som sa rozhodla, zaobstarať si pre každý prípad injekciu epidurálku, aj keď to bude moj 1.porod. Už viem, že si ju musím vopred objednať na ARE, neviem však, či sa može potom nejak vrátiť a či by mi vrátili za ňu aj peniažky, ak nebude potrebné ju použiť. Tak Ti prajem pekný deň a diky. Zdenka

zuzla2
24. apr 2007

Ahoj lari
ja tiez este cakam na ten den D, ale taktiez ma zaujima vsetko ohladom bard.porodnice...
z toho vsetkeho viem zatial len to,ze :
za vyber porodnika sa plati 2000,- (ja som chcela mat svojho lekara, ale on uz nechodi k porodom)
otecko pri porode 500,-
epidural+nadstandardny box 1000,-
nadstandardny box 200,-
je mozne mat nadstandardnu izbu a to bud je zena na izbe sama 250,-/den alebo su dve 200,-/den

pre dieta je potrebne do porodnice doniest:
pampersky, vlhcene obrusky, 10bavlnenych plienok,osusku, teplomer-rychlobezku, 5kosielok a oblecenie pri odchode z porodnice (to samo az ked pojdes prec)

inac je nejaka priprava pre mamicky-kazdy tyzden je nieco ine:
1.tyzden je o dojceni
2.tyzden nieco ohladom porodu
3.tyzden cvicenie v tehotenstve
4.tyzden prehliadka porodnice

blizsie k tomu nic neviem kedze som sa nato nakoniec nedostala🙂
ak ma este nieco napadne, tak napisem🙂)))

lari
autor
24. apr 2007

Ahoj zuzla2, veľmi pekne ďakujem, zase toho viem trošku viac, pomohla si mi. Ja som sa dozvedela, že porod do vody tu stojí 5tis.sk.Chcela som rodiť takto, ale po tej sume ma akosi prešla chuť. Veľmi by som chcela byť po porode na izbe sama, každý ma od toho odhovára, ale ja si to vybojujem. A na ten program sa dá objednať kde? Aj keď si myslím, že ja už nemám šancu aby som sa tam dostala, ak nevzali Teba. Minule som bola v nemocnici, tak som šla len tak s manželom, že sa pozrieme kde je porodnica, ale prišli sme až k jedným dverám a tam sa musí zvoniť. Tak som strašne zvedavá, keď už budem mať o 5minút 12, či mi niekto príde otvoriť. Nechcem byť hysterická, ale mám z toho pekné nervy.Ak by si vedela niečo nové, ešte sa ozvi, aj ja napíšem. papa

zuzla2
24. apr 2007

a v BJ sa da rodit aj do vody???? lebo o tom veru pocujem 1x 😕 😕 😕
ja ak bude volna izba tak chcem tiez nadstandar, ale aby sme boli dve...predsa len ako prvorodicka nemam skusenosti a tak sa bojim 😒

Inac ta priprava pre mamicky je kazdy utorok od 14:00 do 15:30..je to na Kuzmanyho 18..tel ked tak poslem do ip...mna by mozno tam aj vzali..len ja som tam doteraz nevolala 😀 😀 😀

lari
autor
24. apr 2007

Prosím, pošli mi to číslo, ja si tam určite zavolám, čo vieš, možno tam už budeš aj Ty. Tak neleň a volaj. Áno, čítala som to na stránke bard.nemocnice, že sa tu dá rodiť do vody. Premýšlaš o tom?

zuzla2
24. apr 2007

asi nie...radsej normalne...
jo a este som zabudla....ze je lepsie prist uz do porodnice oholena 😀

lari
autor
24. apr 2007

Hmmm...nikdy by som sa nedala oholiť nejakým úchylným praktikantom a o týždeň by som ho možno stretla na ulici...ale počula som, moja kamarátka tam bola dávnejšie praktikantkou, že aj keď prídeš oholená, tak že aj tak ťa ešte budú chcieť oholiť...tak toto som nepochopila, veď keď sa raz oholím, tak čo?ešte aby ma tam dorezali nejakou britvou

astonka
29. apr 2007

Ahoj tu je Adriana,ja k tej epiduralke,ja som rodila bez nej kedže rve dieťa bolo na cisarak tak mi to lekar neodporučil,ale ak by som na tom trvala tak by som ju mala,tak som si povedala že porodili inej bez nej tak aj ja,no nebolo to med lizať ale "stalo to zato",takže nevim či sa to da vratiť,jedine ak si to kupiš v lekarni(neviem či sa da)a tam sa opytaš či by to potom šlo,inak mala som užastnu sestričku alebo ako sa to volaju pri pôrode(aj manžel fakt mi velmi pomohol)neviem ani jej meno ale bola užastna,a čo sa tyka holenia,ja som prišla u oholena,nebolo to sice čerstve holenie ale vobec odomna nehchcela aby som to podstupila,asi to stačilo,ale radšej to urob sama,ja viem že je to pre bruško ťažke ale da sato,držm palce pri pôrode,a nezabudni ak(ak budeš tlačiť tak maj zavrete oči,a dychaj nosom a vydychuj ustama fakt to pomaha)ahoj Adriana

lari
autor
1. máj 2007

Ahoj Astonka, ďakujem za radičky, si milá.

marcelirv
2. jún 2008

🙂 ahojte baby ja som z Giraltoviec ale obe moje deti som rodila v BJ prvé pri dr. Novickom a druhé som mala vybaveného dr. Brnušáka a ked možem poradiť je najlepší z najlepších a aj sestričky sú velmi milé a hlavne jedna je tam najlepšia Janka. videla som porodnice aj v BA, RV, PO, ale najkrajšia je v BJ. takže tá ktorá sa rozhodne rodit v BJ si vybrali to najlepšie.držím palce. 😅

ppipina
29. jún 2008

Ahojte, ja som nedávno rodila v Bj- takže - lari - neholí nijaký praktikant, ale pôrodná asistentka, Keď prídeš, lekár ťa príjme vypíše prijímaciu správu a vyšetrí. Ak je to už na pôrod, sestrička ťa pripravý - klystýr, holenie, dá ti košeľu a pichnú ti vodu. V pôrodnom boxe ťa napoja na ozvy. Môžeš ležať, chodiť čo chceš, ak rodiš v nadštandard boxe tuším za 500,-, máš aj loptu. Ináč super vec, bez lopty by som tie kontrakcie nevydržala, len tak si na nej pohopkávaš a predýchavaš. Sestrička ťa vyšetruje, lekár je viacmenej na telefóne. Občas sa možno príde aj na teba kuknuť, ak sa mu chce, alebo ak ho máš vybaveného. Ináč príde až keď mu sestra zavolá - pán doktror rodíme. Ja som mala lekára vybaveného, svojho gynekologa. Myslím že je dobre ak niečo dáš sestričke do vrecka vraj stačí aj 100, ale natrafila som na milú sestru. Sestra pomôže viac ako lekár, rozmasíruje hrázdu aby si sa rýchlejšie otvorila, potom pomôže aj s tlačením. ja som mala silné kontrakcie ale nemala som tlaky, tlačila som do hlavy.

majsan
12. júl 2008

Ahojte baby ja som rodila v Bardejove v 2001 a vtedy este neboli take sluzby ako dnes. Ja som rodila pri Gerzenymu.Porod nebol zly ale ten pristup sa mi nepacil.Mne pichli vyvolavacku kedze mi odtiekla voda a bolesti som nemala.A ked prisli kontrakcie sestricka musela zhanat porodnika kedze niekam zmizol a uz som si myslela ze ma odrodi sestricka.Po porode neprisiel namna ani pozriet ako sa mam.Aj injekciu mi tak zle pichol ze mi potom rastol hematon.Ale nejak sme to prezili.Len jedno sa mi nepaci ze u nas na Slovensku sa musi za vsetko platit.Teraz cakame druhe.Porod mam na 7 augusta ,ale rodit uz budem vo Svajciarsku.Tu su sluzby zdarma ako napr.otec pri porode,epidural alebo nadstardantna izba.Vsetko tu hradi poistovna.No uvidime ako to dopadne. Teraz ked uz viem co ma caka aj sa bojim. 🙂

bianca
12. júl 2008

ahojte tu je tema kde je nas viac (i ked ja som v BJ nerodila a dufam ze ani nebudem)

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

emjee
20. nov 2008

erika84 • Dnes o 17:12
Caute baby,mamicky. Ja si tu citam rozne tipy na porodnice,ale su skor stred Slovenska a dalej. Chcela by som som vediet,ktore z Vas rodili v BaRDEJOVE. A ako ste sa tam citili,pristup lekarov, sestier,vybavenie nemocnice.Aka bola vasa spokojnost. Mna to caka v aprili a robim si prieskum. Dakujem za nazory a hlavne piste

danu
19. júl 2009

janulabj • 28tt • Dnes o 13:47
Ahojte,máte skúsenosti s porodnicou v BJ?

janulabj
19. júl 2009

Ahojte mate niektora aktuálne info z bardejovskej porodnice,alebo ste tu nejaké ,ktoré Vás to v blízkej dobe čaká?

gabrielkabj
19. júl 2009

jasne janula a čo chceš vedieť? na to čaká čo chvíľa 😀

janulabj
20. júl 2009

Ahoj držím palce nech to skvelé dopadne.Chcela som sa opýtať aké veci treba sebou,a ako to tam vobec chodí.zaujímajú ma aj lekári a tak...no všetko.Dcérku si rodila tiež v BJ?

darinka233
5. aug 2009

ahoj janulabj, no ja mam termin 15 okt. a tiež sa zaujímam ako to tam chodí, aké maš informácie? 🙂

danu
17. aug 2009

daniku • 32tt • Dnes o 17:12
Ahojte. Chcela by som sa spytat, ci je tu niekto kto rodil v bardejovskej nemocnici. My cakame babo niekedy v polovici oktobra, viem ze mam dost casu ale uz teraz mam hrozu s porodu a hlavne asi z pobytu v nemocnici. Chcela by som vediet ako to tam funguje, vlastne cely cas ktory ste stravili v nemocnici, ako je to pred porodom, po porode....mozno to znie hlupo, ale nemam predstavu co sa tam robi. Bola by som velmi vdacna 🙂

murinka
18. aug 2009

ahojte.ja som rodila v bardejove v marci a bola som maximalne spokojna 😎 uzasny personal,mile sestry,utulne sestonedelie.........nooooooo az na tu stravu 😉 na cakacke som sice nebola,pretoze nemali volne miesto tak ma dali hned na sestonedelie.ale cakacka -nic moc 😒 lekara som nemala vybrateho-,,odrodil ma,, dr.Katanik-odborny a mily pristup.a hlavne som bola spokojna s dr.Brnusakom-doktor s velkym D!mala som epi a nelutujem!aj ked uz byvam v okrese Presov druhe dieta by som tiez chcela porodit v bardejovskej porodnici 🙂

darinka233
26. aug 2009

čav danu,
ja mám termín tiež v polovici oktobra /15-teho/ tak sa možno stretneme 🙂. Tiež plánujem ist do bardej. porodnice, a neviem ako to tam chodí. A nemaj hrozu ani z porodu a z pobytu v nemocnici už vobec nie. Dá sa prežit. Tam ked ideš pred porodom tak ta povyšetrujú a potom sa bud čaká kedy to na teba príde, alebo ti porod vyvolajú. Po porode sa staráš o bábatko- čas ti zletí raz dva, potom ideš domov

daniku
27. aug 2009

ahoj darinka233.
ja mam termin vypocitany na 16 oktobra 😀 ale podla vsetkeho som tehotna 2 tyzdne kratsie, tak pocitame s tym ze by sa mala narodit neskor, ale tak to sa asi sama rozhodne kedy sa jej uraci 😉 no ja sa bojim jak mala, nemozem si pomoct.... 😒 uz nakupujes veci do porodnice?

janulabj
31. aug 2009

Ahojte ,ja mam termín 12.oktobra,tak to vypadá,že sa tam všetky stretneme.Ako prvorodička taktiež nemám predstavu ako to tam funguje,a hlavne čo sebou do nemocnice.zistila ste už niektorá niečo nové?Ja len viem že chcem epidurálku.mohli by sme pokecať čo a ako,ak máte záujem.

daniku
1. sep 2009

Ahoj Jani, no vitaj v klube 😀 stale nic neviem a je hrozne zit v nevedomosti 😉 stres jak toto. no aj ja by som chcela epiduralku, len tiez neviem kedy sa to zacina riesit, aby uz nebolo neskoro kym sa rozhybem 😀 ty si to uz riesila s doktorom?a ako sa mas? uz si na materskej?a este som sa chcela spytat, chodis do klubu matiek, ci ako sa to vola? lebo ja nie a neviem ci by som nemala zacat 😀 ale nejak sa mi nechce pocuvat o porode skor ako musim 😉

janulabj
1. sep 2009

Ahoj Daniku,ja chodím na gyn.ambulanciu do nemocnice,tak sa nabudúce až pojdem opýtam lekara alebo sestry na zoznam vecí ktoré potrebujem do nemocnice,ak vobec taky zoznam existuje.Inak sa mam dobre,už som na MD, v pondelok idem na interné vyšetrenie.A o tom klube matiek som nepočula,v Bardejove bývam piaty mesiac,mohla by si mi prosím o tom napísať viac? 🙂

daniku
2. sep 2009

Ahoj. Do nemocnice? To sa tam striedaju ti doktori, alebo chodis stale ku jednemu? Ja som videla v ambulancii zoznam veci do porodnice, ale tam je toho blud...a zistovala som ze napr. pre babatko treba len plienky, vlhcene obrusky a krem na prdelku, oblecenie len na vikend ked treba a nie je vyprane to nemocnicne.mamina si berie take normalne veci ako do nemocnice + vlozky.
ja som dnes bola v poradni a mala vraj zaostava v raste o jeden tyzden, tak ma skoro supla doktorka do nemocnice, len som ju ukecala ze nechcem ist, tak ze sa mam napchavat tvarohom, bananmi ze mozno priberie viac, ale tak ziadna slava 😒
noooo a ten klub matiek, ja neviem ani kde to je, len ked mi dali teh.preukaz, tak tak bolo cislo....ale neriesila som lebo, ze naco tak skoro....a uz sa mi aj zda neskoro 😀 ale neviem kde to cislo mam, ked ho najdem, napisem ti ho 🙂

janulabj
3. sep 2009

Ahoj ja chodím stále k tomu istému Dr.,len teraz ma dovolenku,tak pojdem až na druhý týždeň.Uvidím ako sa malý má,naposledy sa otočil zadočkom dole 😖 ,tak dúfam,že sa ešte otočí naspať.Ani neviem aký je veľký,mne to Dr.ešte nikdy nepovedal kolko váži,opýtam sa ho na to najbližšie na kontrole.ale myslím že váži dosť ,vzhľadom na to,že ja som dosť pribrala.
Inak si tehotenstvo užívam,pomaly periem a žehlím mimi vecičky,chystám postielku,nakupujem.
Ešte som zabudla:raz keď som bola na kontrole,tak ma Dr.vzal pozrieť si oddelenie a porodné boxy,no vyzerá to tam pekne,aj izby,ale mala som z toho také zmiešané pocity,aj strach z toho že tam za chvílku niekde budem ja.daniku,si prvorodička?lebo ja ano,a preto ešte viac obáv mam okolo toho všetkého. 🙂 papa

daniku
3. sep 2009

Ku dr. Brnusakovi tipujem ze chodis 😀 co? on je tusim teraz na dovolenke, ja som za nim bola ked moja doktorka stresovala, on je taky pohodak, ma ukludnil, tak asi pojdem zase k nemu, na pokec, co a ako. lebo sa mi to dost nepaci ze by som mala az do porodu lezat v nemocnici 😒
nasa kocica je otocena dobre, kope ma popod rebra, ze mi je niekedy az doplacu 😅
ja nemam este nic kupene, lebo sa bojim ze by sa nieco stalo....to len svokra ma rozculuje, ze uz ma aj vybavicku do porodnice....jakeby ona isla rodit, nie ja.
to by ti doktor povedal ze je maly keby bol, ved vaha sa pise aj do preukazu...ja som pribrala zo 45,5kg na mojich momentalnych 54kg a vraj sa uz mam brzdit, ze uz je to dost 😀 ale kvoli tomu aby ona pribrala musim dost jest.
pocula som ze je to na porodnici pekne, ale tak mne to moc nepomaha, aj tak sa bojim, jak cert kriza 😀 jo, jo aj ja cakam prve a mam pocit ze aj posledne babo, lebo tolko stresu som nemala ani nepamatam 😉 pa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre