Pôrodnica Bardejov

lari
22. apr 2007

Ahoj babky, máte skúsenosti s rodením v bardejovskej porodnici?Ako to je s výberom porodníka?A je možné ísť si vopred pozrieť porodnú sálu?

daniku
31. júl 2011

@julia255 ahoj, ja som sa bala priam nenormalne....moj porodnik to vedel a stale mi dohovaral ze mam tesit na babo a nie bat trochu bolesti...ale popravde nepomohlo a bala som sa az tak ze som ani nespala v noci....nakoniec mi porodnik povedal ze s takym strachom ze ani neporodim a ze si mam dat epiduralku....dala som si ju pichnut a bola som rada, lebo strach dost opadol a uz som vela veci neriesila 😉 + dosiel manzel. tak sme sa cely cas rozpravali, pozerali sme telku.....pohoda

vi3ka
1. aug 2011

@ellenie zdieľam tvoj názor na bj pôrodnicu
😉

zlostitko
7. aug 2011

Ahojte dievcata, vie mi niekto poradit, ci sa oplati platit si porodnika?

ellenie
8. aug 2011

@zlostitko ja som si plánovala zaplatiť porodnika, ale porodna asistentka mi povedala, že je to zbytočne, že všetci doktori na porodnici su kvalifikovaní a dobrí a mala pravdu 🙂 Inak lekári vraj nemajú veľmi radi, keď si ich "objednáš", lebo vieš, možu byť po nočnej a teraz mu chudákovi zavolaš, že ideš rodiť a on musí znova do práce 😀 Tak mi to aspoň povedala jedna sestrička na porodnici🙂 No ale je to na tebe 🙂 Ja som rodila u MUDr. Katanika a bola som nadmieru spokojná, mladý doktorik, ale vyzná sa vo svojom "fachu"🙂 A primár je tiež super, to iste aj Brnušák a Bača🙂 Novický už na porodnici neposobi, prijal miesto primara na porodnici vo Svidniku🙂 Potom su tam ešte dve mladé doktorečky a tie sú vraj tiež dobré 🙂 Takže asi tak 😀

zuzu247
8. aug 2011

@zlostitko Porodnika si vobec vyberat nemusis, naozaj su vsetci super. Nemusis sa bat, ze Ta niekto odflakne ☹

zlostitko
8. aug 2011

@ellenie dakujem za info, aj som si myslela, ze dostanem nejake podobne odpovede, pocula som dobre referencie na dr. Katanika a Brnusak je asi klasika, ale Novickeho som velmi nechcela, bola som u neho na 4G a nebola som spokojna, ale ked vravis, ze uz tam nie je, tak asi nemam o com rozmyslat. Dnes idem prvy krat na ozvy a prietoky, tak aspon uvidim, ako to tam chodi. a planujem si dat epidural, tak hadam mi to bude jedno, pri kom budem rodit. uz nech to mam za sebou.

zlostitko
8. aug 2011

@zuzu247 dakujem za info

janulabj
8. aug 2011

@zlostitko ani podla mna si nemusiš vyberat porodnika, všetci su OK, ale zase nesuhlasim s
@ellenie že nie su dr. radi ked si ich vyberaš, ved prečo, oni za to maju zaplatene, isto im to nevadí, a neni pravda že idu po službe rano domov, zostavaju tam normalne makat alej až do konca prac.doby .
inak Ti držím palce, nech maš miminko rychlo pri sebe 🙂

ellenie
8. aug 2011

@zlostitko ja som rodila prirodzene, bez epiduralu🙂 katanik mi ju doporucoval, kvoli uzkej panve, ale ja som si nechcela dat pichat do chrbta🙂 nakoniec sme to zvladli bez nej🙂

ellenie
8. aug 2011

@janulabj ja presne neviem, akú pracovnú dobu majú porodnici, ale keď sú po nočnej a ešte aj celý deň v práci, tak ich docela ľutujem, keď im niekto po pracovnej dobe zavolá, že rodí, oni šup znova do práce 😀 Ja si myslím, že je zbytočné niekoho si zaplatiť, keď sú tam všetci porodnici dobrí 🙂 150 EURO je 150 EURO, to radšej investujem do niečoho iného 🙂

janulabj
8. aug 2011

@ellenie ved aj takto som napisala, že ani podla mna neni potrebne si porodnika vyberat, že su Ok všetci......
a ja by som si Epi isto dala, moj nazor, od bolesti to isto uľaví....a vpich vobec nie je bolestivý,,, 😉 hold každeho osobna vec a volba 🙂

nikush
8. aug 2011

objednava sa do BJ od 36tt? a neviete ci je moznost chodit tam na ctg aj v sobotu? alebo nedelu?vdaka
a este co si tam treba priniest, vsade ine chcu a s tym sobsnym treba kopiu alebo original, lebo si uz nepamatam...

zlostitko
8. aug 2011

ja si urcite epiduralku dam, nebudem sa hrat na hrdinku a radsej si porod uzijem, ako keby som mala byt totalne v strese. za tie peniaze mi to stoji no a od toho porodnika ste ma odhovorili 🙂) este by ste mi mohli napisat, co ste si do nemocnice nevzali a chybalo vam to. dakujem

daniku
8. aug 2011

@zlostitko hej hej epiduralka je fajn...ja kebyze idem rodit zase tak si ju dam pichnut isto iste 🙂 mala som so sebou asi vsetko, aspon myslim, jedine co by som si vzala navyse by boli kuchynske utierky 😀 ale ozaj 😅

daniku
8. aug 2011

@zlostitko hej este ma napadlo, makkucky toaletak, to mi manzel musel doniest, lebo to co sme na nadstandarde dostali bolo ako smirgel 😖

ellenie
8. aug 2011

@zlostitko tak urco si vezmi kojenecke podprdy, tampony na prsia, lebo ti bude vytekat mlieko, nejaky dezinfek. prostriedok na stehy, aby sa ti rychlejsie hojili 🙂 nic viac ma nenapada.... aj ked, ja som este mala malu telku, aby sme na izbe mali co pozerat, lebo den sa vlacil strasne dlho a obcas sme sa nudili😀

adapo
8. aug 2011

Ahojte, ja som rodila v BJ pred dvomi rokmi a bola som spokojná, bývame v PO. Skvelí doktori aj personál, takže odporúčam. Mala som aj epidurál, takže tiež odporúčam. Ak by som mala zase rodiť, tak jednoznačne v BJ, fakt je to tam na úrovni. No nebudem tu písať samé chvály, každý sa musí rozhodnúť sám....

zlostitko
8. aug 2011

@ellenie waw,tak to dufam,ze aj ja sa budem nudit. to si musela mat velmi dobre babo, ked si sa nudila. toho obdobia po porode sa obavam viac, ako samotneho porodu. budem mat dost problemov so sebou a k tomu este maly ale vsetky ste to zvladli,tak budem musiet aj ja 😀

ellenie
8. aug 2011

@zlostitko ono, keď si od 5 rána hore /na porodnici je totiž o takomto čase budíček/, tak sa ti zdá deň strašne dlhý. A keď ti bábo spinká viac ako polovicu dňa, tak vlastne ani nemáš čo robiť okrem kojenia, preto som písala, že som sa občas nudila 😀 Tá telka fakt pomohla, s ostatnými mamičkami sme si aspoň mohli pozrieť obľúbené seriály atď. 😀

zuzla2
8. aug 2011

@zlostitko v Bj su vsetci dobri,takze nemusis 😉 aj ked ja som straxopud,tak som si zajednavala,ale nakoniec vyslo tak,ze mal vtedy sluzbu,takze som platit nemusela 🙂 kebyze ostanema neplanovane znova tehu,tak zas idem len do Bj 😎
a na margo Novickeho..ja som pri nom rodila dceru,teraz som ho mala ako izboveho lekara..a nemozem sa stazovat.. 😎

zlostitko
11. aug 2011

...baby, este mi napiste, ako ste to zvladali, ked vam vyprchala epiduralka. pocula som, ze az potom pridu bolesti 😒

cmuky82
11. aug 2011

@zlostitko po porode si mozes pytat este novalgin od bolesti, ale v pohode da sa to vydrzat 🙂

nikush
11. aug 2011

@zlostitko nic ma nebolelo po vyprchani epi..

vi3ka
11. aug 2011

@zlostitko čo akurát bolí je sťahovanie maternice, to je také ako slabšie kontrakcie, ale po epi nie sú nijaké zvláštne iné bolesti

lizatko1009
11. aug 2011

@zuzla2 nic sa neboj aj ta bolest prejde, ja pri porode som bola frajerka a ked vsetky oblbovaky vysli no samozrejmost, ze tobolelo, akoby mi rezali ziletkou za ziva, a ako pise cmuky, este ti daju aj lieky, len umyvat tu rani cistou vodou a striekat detolom, s bardejovskou porodicou som bola velmi spokojna.

maroj
13. aug 2011

@julia255 Ja som mala 😲 😲 😲 na konec nie bolo to take hrozne,po dvoh hodinach dcerka uz bola z nami 🙂 🙂 😉 😉

julianka777
13. aug 2011

ahojte 🙂 ja som sice nerodila v Bardejove,ale svagrina ano a potom co mi povedala,som rozhodnuta ist rodit tam 🙂 same chvali aj na sestricky,lekarov a ten pristup 🙂ja nie som z Bj,ale priatel ano,tak urcite radsej zakotvim tam v porodnici 🙂

handulkahana
14. aug 2011

ahojte, ja som rodila v maji, nemala som vybrateho porodnika a pri porode som mala stastie na primara. bbol fakt citlivy a kedze to bol moj druhy porod,prebehlo to rychlo a bez komplikacii. chcela som epi, no nestihli mi ju pichnut,lebo maly sa hlasil na svet dost rychlo. lekari a hlavne sestricky, ktore si to odmakaju najviac okolo porodu boli perfektni. bardejovsku nemocnicu vrelo odporucam 🙂 :- 😀 🙂

zlostitko
15. aug 2011

Dakujem vam za vsetky infosky, teraz uz len cakat na den D 😀 . termin mam 6.septembra, tak dufam, ze nieco na oddeleni bude volne, pocula som, ze v tomto case je tam poriadny natresk 😝. ak by vas este nieco napadlo, o co by ste sa chceli podelit, budem rada.

janulabj
15. aug 2011

@zlostitko maš pravdu, v septembri sa rodia ,, vianočne deti,, , ako to volajú, tak tam je nával.....aj ked vlastne tam je plno stále 🙂 držím palce a potom aj ty napišeš svoje skusenosti 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre