Pôrodnica Bardejov

lari
22. apr 2007

Ahoj babky, máte skúsenosti s rodením v bardejovskej porodnici?Ako to je s výberom porodníka?A je možné ísť si vopred pozrieť porodnú sálu?

jamocka4
20. jan 2012

Aj ja by som to bola využila =), keby to bolo trochu skôr...

zuzi2406
4. feb 2012

Ahoj som prvykrat na tejto stranke, rodila som už pomali pred 3 rokmi v Bj a okrem porodu tošlo. Moj chlapček ma dotrhal až ku krčku maternice,lebo mal pravu ručku pri hlavičke. ALE INAK VPOHODE,ODLEžALA SOM SI TO 6 DNI A TERAZ BUDEME MAT DRUHE,DIEVčATKO. Jedlo mi tam strašne chutilo a zoznamila som sa tam s fajn mamičkami a aj z dobrym personalom. 🙂

bianca
4. feb 2012

@ellenie to je vo svete uplne bezne.To co tu vyhlasuju za nadstandart vobec nim nieje.Nadstandart bezne znamena to ze maminka ma pre seba celu izbu,soc.zariadenie a luxusnejsie vybavenie.U nas v porodnici boli 3 kategorie nadstard. izieb a boli aj cenovo inak.V tej najlepsej to uz bol cisty hotel a zariadene lepsie ako mame my doma.Ak bola maminka na nadst. izbe automaticky to znamenalo ze s nou moze by navsetva ako dlho chcel tak kludne aj na noc.Keby som poziadala tak navezu aj postel pre manzela za smiesny poplatok.Kde je vola (a peniaze) tam je aj cesta.Manzel bol pri mne skoro stale a neskor ked docestvala tak aj mama.A nic sme neplatili naviac

deni5
6. feb 2012

@bianca tak treba ísť rodiť len tam.

ivetka1981
3. mar 2012

babulky ktoré ste rodili v blízkej dobe v BJ...je tam WIFI pripojenie??Dakujem za odpoveď

vi3ka
4. mar 2012

@ivetka1981 no ja som rodila pred rokom a pol a vtedy ešte nebol, ale čítala som na ich stránke aj keď som bola za sestrou na odd. chirurgii, že už majú aj wifi, len to treba povedať sestričke, že chceš internet. ale už si nepamätám, koľko sa platí za deň. skús pozrieť na stránku nemocnice

ivetka1981
4. mar 2012

@vi3ka dakujeeem...

jamocka4
4. mar 2012

@ivetka1981 ja som rodila v auguste a už tam bolo wifi. Musíš sestričke povedať, že máš záujem, ona ti potom dá heslo, aby si sa mohla pripojiť a tuším sa pár centov platilo za deň, ale neviem už presne koľko

ivetka1981
4. mar 2012

@jamocka4 dakujem za odpoved...

svetlusska
16. mar 2012

ahoj, neviem sice ci to tu patri ale chcem sa spytat tie ktore ste rodili alebo sa chystate rodit v bj chcela by som vediet ake veci si treba zobrat do porodnice.nakolko som zo svidnickeho okresu tak aj zoznam ktory som dostala sa zrejme tyka svidnickej nemocnie.tak by som chcela vediet ci nahodou do bj netreba nieco navyse alebo nieco menej dakujem za odpoved.🙂

marianna222
19. mar 2012

moja skusenost s nadstandartnou izbou je taka, ze mate na jednej strane sukromie, no na druhej strane som sa nemala s kym porozpravat. Pri prvom porode som bola na nadstandartke, kde sme boli dve mamicky, pri druhom som bola na jednotke a ten cas mi isiel straaasne dlho, koli tomu, ze som tam bola sama 😒 . No najnovsie ponukaju pritomnost otecka aj po porode, co je super 🙂

mirkapo
11. apr 2012

Ahojte babenky, ja som z PO a chystam sa rodit do BJ.. čítam vacsinou same chvaly, ale zatial som nikde nepostrehla ak bol nejaky problem ako to tam zvladali. neviete nieco viac? aky su lekari, fakt su vsetci dobri, takze si netreba dopredu rezervovat nikoho? dakujem pekne.. drzte sa 🙂

wadja
11. apr 2012

Ahojte baby ake mate skusenosti s BJ porodnicovu , ja som z PO ale v PO nechcem v ziadnom pripade rodit , moj osetrujuci lekar je Mudr,Baca operuje v BJ a ordinuje v Giraltovciach , ako to je ked si chcete tam dohodnut porodnika pripadne cisarzky rez ? ja by som najradsej aby ma odrodil Baca je to skveli lekar a ma plnu moju doveru

dulkagabulka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zlamal.i
28. apr 2012

ahojky tak ja som rodila v bardejove v novembri,a bola som spokojna.nikoho som si nezaplatila aby ma rodil,boli akurat tie strajky takze v den porodu tam skoro nikto zostarsich lekarov nebol ani primar.roadila ma dr Tvardzikova mlada doktorka abola som nadmieru spokojna.kedze som zdravotna sestra,mozem ohodnotit pristup personalu len kladne,bola som na nadstandarte co mi vyhovovalo.ak mate niejake otazky kludne sa pytajte.

zlamal.i
28. apr 2012

@wadja ak chces porodnika musis s zaplatit 150 eur myslim.zazila som tam aj doktora novickeho ten bol strasny ale ten uz odsiel a teraz tam uz ostali len fakt dobry lekari.

zlamal.i
28. apr 2012

@ivetka1981 ano je tam wifi pripojenie

svetlusska
5. jún 2012

@wadja ahoj ja som bola velmi spokojna s prodnicou v bj.sice nie som z presova ale zo stropkova ale radsej som sla rodit do BJ ako do svidníka., rodila som teraz v maji a uplne super...mile sestricky a doktori, porod bol tiez v pohodke, bol so mnou aj manzel takze opora...prostredie tiez v pohodke,pri porode som mala super sestricku kebyze nie ona neviem ako toho mojho valibuka vytlacim 🙂 a doktora bola tiez fajn taka mlada.pri porode som mohla pit vodu, odporucam vziat aspon dvojlitrovu flasu pokial budes mat normalny porod, ja som vypila celu a este aj balzam ten sa ti tiez zide.po porode som mala babatko hned pri sebe troska ho ocistili a prilozili mi ho na prsnik mala som ho mozno pol hodky (nepamatam ako dlho ale ta pol hodka urcite,bola som hrozne unavena a zaspavala som tak mi ho potom vzali aby mi nespadol), na druhy den ked som sa dala ako tak dokopy mi ho doniesli, poradili ako si ho mam prilozit aby sa prisal, takze toho sa nemusim bat sestricky, laktacne poradkyne su fakt super z novorodeneckeho, ale aj z oddelenia sestonedelia. jedine co budes musiet vydrzat je ze je tam troska viac hluku kedze deticky placku :D. a este dalsia vec nehrozi aby si bola na izbe s neprispôsobivymi občankami, tie maju vyclenené jednu az dve izby... a dalsia vec ktora svedci o tom ze tato porodnica je fakt tretia najlepsia je fakt ze pocas mojej hospitalizice tam nemali volnu ziadnu izbu iba na oddeleni gynekologie...takze asi tak...boli preplneni... 🙂

nescafe28
5. jún 2012

Ahojte ja som prve rodila v Bj a aj druhe chcem ist rodit tam. Tiez som bola velmi spokojna.

gp2000
12. jún 2012

kto sa chystá rodiť v bardejov.nemocnici v septembri??? 🙂

maximo
5. júl 2012

@marianna222 Ahoj,ja mám otázočku,či treba nejako vopred si rezervovať nadštandardnú izbu(hoci človek nikdy nevie kedy presne porodí),alebo to poviem pri príchode do pôrodnice alebo kedy vlastne??? Keď tak uvažujem,tak si asi nemôžem byť istá,že bude voľná keď budem rodiť ja,keď sa nebude dať nejakým spôsobom rezervovať,že?

marianna222
5. júl 2012

@maximo ahoj, ja som pred porodom telefonovala, ci sa da izba zarezervovat, povedali mi ze nie. No a ked som prisla rodit, hned som hlasila, ze chcem nadstandartnu izbu. Paradox je, ze mi povedali, ze su obsadene a jedna, ze je rezervovana 😒 (asi si ju rezervovala nejaka znamost), ale aj tak tu rezervaciu doktor nebral do uvahy 😀 a dali tam mna hned po porode. Hned ako prides rodit sestre aj doktorovi povedz, ze chces nadstandartku. 🙂

svetlusska
13. júl 2012

@maximo ahoj ja som bola na nadstandardke, a pokial viem tak sa neda rezervovat, ale ako vravi
@marianna222 tak hned ako prides treba povedat ze chces nadstandard. mna sa pytali ze aku chcem izbu. ked som rodila je teraz v maji tak tam mali plno tak som mala stastie ze bola jedna nadstandardka volna potom uz bol full haus a zeny po porode museli davat na klasicke oddelne gynekologie lebo sestonedelie bolo plne.

maximo
28. júl 2012

@svetlusska Ahoj,vďaka za odpoveď a mala by som ešte otázku ak môžem 🙂
Čo všetko treba mať pre malé zo sebou,lebo prvé som rodila v PO a trebalo len plienky,krém na riťku a olejček na telo. Na oblečenie až pri odchode z pôrodnice.
Treba do Bj niečo viac,keďže bude pri mne na izbe,tak napr. to oblečenie aké a aj všetko na kúpanie-osušku..., aj niečo na ošetrovanie pupka? A zavinovačku?
Prosím napíš,aby som bola v obraze,dík 😉

svetlusska
28. júl 2012

@maximo ahoj tak ja som mala len plienky cele balenie, vlhcene obrusky odporucam aj dva balenia kedze bude vela kakat, a krem na ritku, a plus som mala aj par plienok na grcanie.zavinovacku ti netreba oni ti tam daju a ani oblecenie teda ak nechces svoje.ja som nemala az ked som sla domov.a na kupanie som nebrala nic,oni tam vsetko maju a daju...takze to som neriesila...a pupcek tam odrezavaju az ked je uplne zaschnuty takze to tiez netreba, ak by mu nieco bolo tak sestricky su mile a ak pojdes za nimi tak ti to osetria...s tim si nerob starosti. vizita je tam kazdy den...no a pre seba nocne kosele urcite viac lebo teraz v lete tam bude horuco si myslim ja som mala 3 ale tak aj tie mi bolo malo, nejaku osusku a uterak odporucam aspon 2 - 3 kusy. ja som sa sprchovala aj dva razy denne kvoli jazve.sampon na vlasy, sprchvacku som nemala kedze som sa bala aby mi nahodou nezasla do jazvy. a urcite si vezmi aj poporodne vlozky aspon 4 balenia a poporodne nohavicky.a ak nie popordne tak nejake co su vacsie.ja som bola rada ze som mala volne a vzdusne lebo aspon mi to nevadilo na jazve co som mala a samozrejme aj toaletny papier..a tiez vodu na pitie, mne potom dokupvali lebo som veeeeela pila...a ta voda co mali tam z vodovdu neni moc dobra na pitie teda aspon mne nechutila, a vezmi si aj svoj pribor.a este ofoteny sobasny list si priprava to ti bude treba na matriku. ak ma este nieco napadne tak ti este uricte napisem. 🙂

maximo
28. júl 2012

@svetlusska Si zlatá ďakujem Ti pekne za super info. Tak to zajtra prebalím tašky,niečo vyhodím a niečo pribalím 😀 Ďakujem za pomoc.

vi3ka
29. júl 2012

@maximo ahoj, ja len niečo doplním k svetlaninmu zoznamu 🙂 možeš si zobrať aj nejaké jedno oblečenie pre bábatko, lebo ak tam budeš aj cez víkend, tak cez víkend nedávajú, resp. nemusia mať náhradné oblečenie, ak by sa náhodou prekakalo, alebo pogrckalo, tak budeš mať svoje. mne doniesol dodatočne manžel. nejaké žabky, alebo obuv do sprchy. hoci som bola na nadštandardke, tak máš istotu, že nechytíš nejakú pleseň nedajbože. príbor nemusíš mať svoj, tam dávajú, ale ak si potrpíš na svoj, tak si vezmi. ja som mala ešte jeden pohár, občas som využila občas nie. vložky do podprsenky...... viac ma nič nenapadá.

maximo
30. júl 2012

@vi3ka Ďakujem za doplnenie info 😉

maximo
10. aug 2012

@svetlusska Ahoj,prosím Ťa mám ešte jednu otázočku.Keďže môj doktor - Dr.Bača má v Giraltovciach na druhý týždeň dovolenku,musím sa dostaviť na CTG do Bardejova do nemocky a ja absolútne netuším kam.On len povedal,že ambulancie sú na 3 poschodí. Na výmennom lístku nie je nijaké meno,to znamená že mám ísť k hociakému gynekológovi na tom 3 poschodí??? Nechápem,bola si tam aj Ty v posledný mesiac na poradni? Ak áno prosím poraď ,lebo ja to tam vôbec nepoznám a nechcem blúdiť s tým mojím brušiskom 😀

svetlusska
10. aug 2012

@maximo ahoj tak v prvom rade ani len netusim o ake vysetrenie ide :D ja som chodila na poradnu iba k mojmu doktorovi a ten nemal akurat vtedy dovolenku, ale ja by som skusila zavolat do nemocnice a spytat sa tam niekoho, konkretne do ambulancie kde to ctg robia..a ci mi to vysetrenie robil tiez neviem...ale uz ked ti tu pisem nevies nahodou ci berie doktore aj nove pacientky?tiez by som chcela ist..ak mozes napis mi internu postu mam este nejake otazocky 🙂 nooo a verim s brusiskom je riadna sranda sa niekam trepat, ja som uz na konci mala co robit :D

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre