Pôrodnica Bardejov

lari
22. apr 2007

Ahoj babky, máte skúsenosti s rodením v bardejovskej porodnici?Ako to je s výberom porodníka?A je možné ísť si vopred pozrieť porodnú sálu?

daniku
15. aug 2011

@janulabj cista pravda jani, tam je plno asi vzdy, aj ked sme my boli tehotne tak bolo plno cize to uz minimalne posledne 2 roky tam maju stale rusno 😉

marcah
10. sep 2011

ja sice nie som z BJ ale rodila som tam 3.jula a bola som max spokojna. Rodila som u Novickeho a bol super, myslim ze mi urychlil a ulahcil porod ako mohol, mala som epi a nelutujem, porod som si v podstate uzila, Manzel sice tvrdi ze najhorsie z celeho porodu bolo sledovat ako mi pichaju epi do chrbtice ale ja som to nevidela takze poho.... 🙂
Sestricka pri porode skvela, uz neviem ako sa volala...
Kedze sa mi mlieko spustalo dost neskoro a dost malo, laktacna mi dost pomahala, aj sestricky z novorodeneckeho aj ked poniektore myslim ze stracali trpezlivost
Mala som sice nadstandard ale telku som skoro vobec nestihala kedze maly dost plakal ☹... inac izba aj oddelenie velmi pekne....
..... urcite som nelutovala ze som za touto porodnicou cestovala taku dlhu cestu 🙂

nikush
30. sep 2011

teraz bolo prazdno, az lekari plakali, ze toto uz davno nemali...esteze tam, cezpolne baby boli, lebo keby boli odkazany len na BJ, tak asi dovolenky beru 😀

zlamal.i
3. okt 2011

ahojte dufam ze tam nebude naval ked pojde ja 🙂 mam termin 21.11 ale si myslim ze pojdem skor.ja som uz dvakrat lezala na gynekologii na nastandarte a bola som spokojna,lebo mat zachody s romkami otras chodili tam fajcit. 😠 ja si platit doktora nebudem,zbytocne vyhodene paniazky aj tak zalezi ake tam budu sestry.ja som tiez zdravotna sestra,takze viem ze aj tak najviac si odmakau sestricky.som velmi rada ze novicky uz tam nieje,lebo bol velmi arogantny ked bol moj izbovy lekar 😒 ked som sa ho nieco spytala nebol ochotny ani odpovedat,tak som mmusela kazde rano sama precitat a zkontolovat vysledky v chorobopise.sestricky su v pohode aj ostatny lekari.taeaz chodim ku brnusakovi jozefovi tak cakam kedy ma posle do nemocnice.ani neviem ako to funguje v ktorom tyzdni zacne chodit mamicka do nemocnice?este som sa chcela opytat mamiciek ci my viete poradit niejaku dobru detsku lekarku.ja niesom z bj ale manzel je a byvame teraz z jeho rodicmi 😒

vi3ka
3. okt 2011

@zlamal.i ahojky, do nemocnice sa chodí od 36.-37. týždňa. ja mám napr. dr. Majlingovú, ale vačšina ti bude asi odporúčať dr. Kriškovú alebo dr. Hrivňakovú (ak si nepletiem meno). uvidíš čo ti poradia ostatné mamičky. 🙂

tana74
6. okt 2011

Baby, mám pár otázok na pôrodnicu.
Ako je to tam s úplne prirodzeným pôrodom - bez vonkajších zásahov (oxitocín, infúzia, holenie, klizma, nástrih, prepichnutie plod. vody...), v polohe, ktorá mne vyhovuje, resp. bude vyhovovať, bez toho, aby mi dieťa bezprostredne po pôrode odniesli - vyšetrenie na mojom bruchu, dotepanie pupočníka, adaptácia drobca na mne a tak... neobmedzovanie v prvej dobe pôrodnej - zbytočné vyšetrovanie, zdržiavanie sa na jednom mieste, monitorovanie na chrbte, pitie a jedenie počas prvej pôrodnej doby. Napr. vizity na nadštandarde, budenie kvôli teplomu, upratovačkami, sestrami... Zatiaľ ma viac nenapadá. 🙂

ellenie
6. okt 2011

@marcah ja som v BJ nemocnici rodila 5. jula, tak to sme na porod. oddeleni lezali spolu 😀 V akej izbe si lezala?

nikush
7. okt 2011

@tana74 takze, klistir mi nestihli dat, standardne tam kazdu jednu nastrihuju, kvoli jednemu incidentu, ktory sa tam odohral, vodu prepichnu ak je to potrebne, mne odtiekla sama, oxitocin infuzku asi nedavaju, lebo ja aj ostatne len do zadku sme dostali injekciu, ak sa to nerozbieha, davaju este tabletku do posvy. chcela som rodit v sede, ale pri tych bolestiach som si nato nespomenula. dieta umyli mimo mna a tak cca do 5-10minut mi ju priniesli a bola pri mne naholaka asi 30minut, potom sa ma priosli opytat, ci ju este chcem mat pri sebe, nakolko som zaspavala do deliria, tak som im kazala ju odniest, bala som sa ze mi spadne.
moje kontrakcie sa im zdali stale slabe, takze som hnila sama na izbe, myslim, ze ma mohli nechat na porodnej a bol by to so mnou rozdychaval aj manzel, tak stihol doletiet akurat, ked som nohy hore na kozu vykladala 😀 +
neviem ci sa moze jest a pit pocas prvej doby, ja som jedla, nakolko som bola na izbe. monitoruje sa na chrbte, ak su silne kontrakcie a stojis tak popocuva ozvy na stojaka.
budia sestricky kvoli meraniu teploty(jedna tam bola taka brzdy, co zapalila svetlo a ho nezhasla, ostatne po tme doniesli) a nechali dalej spat... potom ta budu budit upratovacky rano, nakolko prataju pred kazdou vizitou, ktora je cca okolo 7:30 to pride izbovy lekar a v pondelky a v stredy je velka, cca okolo 8:15 (traposina jak sa patri ) 😀
lekari, sestri na sestonedeli a na novorodeneckom (az na 2 vynimky) ludsky, normalny....ja osm nemala ziadneho lekara extra, rodil ma kto sluzil. je tam hrozne zlata mlada detska lekarka, taktiez od pond.-piat. je tam laktacna poradkyna...asi tolko

tana74
10. okt 2011

@nikush ďakujem. Tak asi nič... škoda, myslela som si, že aspoň jedno dieťa odrodím v mojom rodisku.

nikush
10. okt 2011

@tana74 osobne som sa este s nemocnicou, kde by boli vsetky poziadavky, ktore si napisala ty , nestretla, hoc by to nebolo na skodu...aspon by nas zadok nebolel-prinajmensom 🙂

janulabj
10. okt 2011

@tana74 ja si myslim že to nikush opísala dost ,,tvrdo, drasticky,, všetko....zas rozhodnut sa proti len na zaklade prečitania jednej skusenosti......no neviem,isto by som tam zašla a dohodla sa konkretne, porozpravala ohladom tvojich požiadaviek, v čom by Ti boli ochotný vyhoviet- moj nazor. ved vačšina prispevkov na Bj porodnicu je kladnych 🙂

tana74
10. okt 2011

@janulabj - určite sa tam pôjdem pozrieť a porozprávať, ešte som to celkom nezavrhla, predsa len rodné mesto je len jedno a tiež som všeličo čítala. No ja to mám momentálne do BJ dosť ďaleko (skoro 300 km) a pôrodnica, kde som naposledy rodila vyhovela všetkým mojim požiadavkám, len to bolo dosť dávno, 8 a pol roka a je aj o dosť bližšie.

@nikush v Banskej Štiavnici s tým pred viac ako 8 rokmi nemali problém. Som zvedavá, aké je to tam teraz.

nikush
10. okt 2011

@janulabj ale ja som bola nad mieru spokojna, nestazujem sa, len pisem ako to tam prebiehalo

lilka1
14. okt 2011

Ahojte baby, vo februari 2012 ma caka tiez porod v BJ nemocnici, teraz som v 6. mesiaci a nahodou som nasla toto forum . .. precitala som si vase prispevky vacsinou kladne hodnotiace nasu nemocnicu, tak ma to potesilo, ovela menej sa bojim 🙂 Keby sa tu nasla nejaka tehulka co ma rovnaky termin porodu ako ja, bolo by uplne super zdielat toto obdobie spolu 😉

lilka1
14. okt 2011

A este ci mate nejake skusenosti s predporodnymi kurzami, co organizuje NsP?

maskaa
14. okt 2011

@lilka1 ahoj, ja mam termin 3. januara, nie som z BJ, ale chcela by som tiez rodit v BJ... zatial este pracujem, tak nemozem chodit na predporodne kurzy, lebo su od 14.00, to som este v praci, ale dufam, ze ked nastupim na matersku, tak aspon nejaky ten kurz stihnem... 🙂 ked budes mat nejake nove info, tak potom posun dalej 😉

vi3ka
16. okt 2011

@lilka1 ahoj, blahoželám k očakávanému prírastku 🙂 ja s predporodným kurzom nemám skúsenosť, ale lekári a sestričky to ocenia ak je otecko pri porode a má šajnu čo sa deje. čiže ak má absolvovaný ten kurz. usúdila som to podľa reakcie sestričky, ktorá sa pýtala, či sme s manželom boli na kurze a keď som povedala že nie, tak sa zatvárila, ale nie každý si vie nájsť čas ísť na kurz ak mm pracuje do neskorých hodín. no všetko sme zvládli. 😀

lilka1
17. okt 2011

@maskaa Ahoj, ja tiez pracujem, ale myslim, ze zamestnavatel ma na tolko uvolni z prace . . .ja som uz volala do nemocnice o info, zeby som chcela chodit, ale neskor az tak v 8. mesiaci . . .ale pani mi povedala, ze mi nevie zarucit, ze sa nazbiera dostatok mamiciek na december, lebo raz maju dost a inokedy nie . .. ale zeby som mohla chodit uz teraz od 25.10 otvaraju novy s 2 mamickami +ja . . .mam sa rozhodnut, pre mna je to este skoro, ale mozno zas dobre ked nebudem musiet trepat cez sneh a zimu? . . .

lilka1
17. okt 2011

@vi3ka ja sa planujem nahlasit a chodit, uz som tam aj volala, ale nenapadlo ma ze so sebou vezmem aj manzela 🙂 nepytala som sa ho, ci by chcel chodit, ale tiez by to nestihal casovo, kedze o 14.00 konci v praci . . .

maskaa
17. okt 2011

@lilka1 hoj, tak ja tam asi tiez zavolam, aby som vedela, na com som...od dnes som na PN, lebo ma zmohla choroba, mam horucky, tak lezim v posteli a potim sa ☹ dufam, ze od zac. buduceho tyzdna nastupim opat do prace, ved uz mi ostavaju iba 3 tyzdne do materskej 🙂

mattahari
17. okt 2011

@lilka1 Ahoj, nepozerala si fórum - Spoločný termín - "Február/Únor 2012 (sk & cz) ? Tam beží už celkom plodná diskusia. 🙂 Ináč príjemné tehuľkovanie... 🙂

lilka1
17. okt 2011

ahoj a dakujem, v tom fore Februar 2012 som zaregistrovana, ale v sukromnej skupine, ale tam je taka rychla diskusia, ze sa nestiham zapajat 🙂🙂🙂

lilka1
17. okt 2011

@maskaa tak zelam skore uzdravenie 🙂 a daj vediet, ci si nieco riesila s tym kurzom . . .

murinka
17. okt 2011

ahojte baby.zevraj sav bardejovskej porodnici trosku pomenili lekari-neviete ci odisiel este niekto okrem novickeho?

zlostitko
18. okt 2011

Ahojte, ja som rodila 5. septembra bola som v celku spokojna. Porodnika som si nevyberala a mala som stastie na sameho primara, ale nemozem povedat, ze som mala z neho dobry pocit, bol skor odmerany, no proste predstavovala som si ho inak. Dr. Katanik bol moj izbovy lekar a bol naozaj super, keby ze si mam vybrat porodnika teraz, tak jedine jeho. porozpravali sme sa o veciach, ktore s porodom vobec nesuviseli ale hlavne sa netvaril, ze sa ponahla, tak rychlo, co som u primara mala presne taky pocit. bola som na nadstandarde jednotke, aj to bolo super, hlavne ked maly plakal a ja som bola nervozna, tak ma nikto nevidel 🙂 sestricky ok, len to ich ranne budenie a upratovacky katastrofa, jedna pride zobrat smeti, druha umyt kupelnu, tretia podlahu, potom zas parapety a tak to to islo cele doobedu. absolvovala som aj porodny kurz, ale nic moc, nedozvedela som sa nic, co som predtym nevedela. Okrem dr. Novickeho, myslim, ze su vsetci tam, ale nevidela som dr. Bacu a je tam nova dr. ale meno som zabudla. Bola tiez ok, robila mi sono na 4 den po porode. ak ma este nieco napadne, pridam 😎

jamocka4
20. okt 2011

Aj ja sa pripájam s pozitívnym hodnotením bardejovskej nemocnice. Rodila som začiatkom augusta, nevyberala som si pôrodníka dopredu, ale rodila som pri službukonajúcemu doktorovi., kt. bol práve vtedy dr. Brnušák - nemôžem sa sťažovať. Vlastne všetci lekári boli veľmi milí a ochotní. V tom čase tam boli MUDr. Brnušák, Kataník, Bača, Petrišin, Fecková a Tvardziková - dúfam, že som si dobre zapamätala mená doktoriek a nepoplietla ich. Aj sestričky sa snažili. Akurát, ako už bolo vyššie spomínané, tie ranné budíčky nemali chybu, hlavne pred vizitou, keď sa striedali upratovačky na izbe ako na bežiacom páse. Predpôrodný kurz som neabsolvovala, ale pôrod som ako prvorodička zvládla aj bez neho, mala som aj manžela pri pôrode a tiež nebol žiaden problém s tým, že nebol na kurze. Malú hneď po pôrode priložili na mňa, prvú noc bola pri sestričkách, potom už stále pri mne.

mirkaapj
24. okt 2011

Baby a ked sa možem spýtat, davali vam nejaký zoznam, co si mate doniest do porodnice.?lebo ja sa stale zabudnem spýtat.Som už sice zbalená, ale ci netreba nieco špecialne doniest zo sebou..dakujem

minnehaha2005
24. okt 2011

ja sa tiez pripajam ku kladnym prispevkom, v BJ nemocnici som stravila nieco vyse 2 mesiacov, po porode 2 tyzdne a nelutujem. Lekari uzasni, sestricky skoro vsetky, az na niektore... detski lekari na novorodeneckom tiez uzasni. Po porode vlastne riesis skor babo, takze je dolezite mat dobry detsky personal.

jamocka4
25. okt 2011

@ mirkaapj ja som žiaden zoznam nemala, ale ani nič špeciálne nebolo treba. Asi tak, ako do každej pôrodnice. Pre seba najmä vložky po pôrode, prípadne sprej Detol na ranu po nástrihu a potom hlavne veci pre bábo ... plienky, vlhké obrúsky, nejaký ten krémik na zapareniny a ak chceš aj vlastné oblečenie pre maličké. Inak to, čo sa nosí do nemocnice

mirkaapj
27. okt 2011

@jamocka4 a plienky si mala aj latkove aj jednorazové hej? lebo ja som si latkove zbalila 10ks a neviem ci to nieje vela..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre