Pôrodnica Bardejov

lari
22. apr 2007

Ahoj babky, máte skúsenosti s rodením v bardejovskej porodnici?Ako to je s výberom porodníka?A je možné ísť si vopred pozrieť porodnú sálu?

cmuky82
29. sep 2010

@blondinka42 novorodenecke bolo pekne az na niektore sestricky 😀 . Ja som chcela nadstandard, ale nebolo nic volne no aj obycajne izby su v pohode

blondinka42
24. okt 2010

@cmuky82 mala si stastie na nedobre sestricky?ja som bola so sestrickami spokojna,aj s izbou.

cmuky82
24. okt 2010

@blondinka42 boli aj dobre aj zle no dalo sa vydrzat 🙂 Boli sme dobra partia na izbe. Citam, ze uz to mas za sebou tak ako bolo a kto ta rodil? 😎

zuzla2
14. jan 2011

haloo..nechysta sa niekto teraz rodit v BJ..pripadne prednedavnom nerodil???? 🙂

minnehaha2005
14. jan 2011

@zuzla2 chystam sa ...

vi3ka
14. jan 2011

@zuzla2 keď berieš prednedávnom aj september, tak ja. a čo niečo chceš vedieť?

zuzla2
15. jan 2011

@minnehaha2005
@vi3ka
ahojte..ja,ze ani nikto nezareaguje 😎 chcela by som vediet,ze ako to funguje s poradnami od toho 36tt v nemocke..nakolko starsiu dcerku som rodila v BJ,ale kedze sme tam este byvali,tak som na poradne chodila az do konca ku svojmu gynekologovi a do nemocnice iba na prietoky a zaznam...teraz sme vsak uz prestahovani,no aj tak by som opat rada rodit v BJ 😉

vi3ka
16. jan 2011

@zuzla2 no aj ja som tak chodila. do konca tehu k dr. na poradne a do nemocnice len na CTG a prietoky. nič viac. aj ja som si myslela, že tam budú robiť nejaké prehliadky, ale nič také. ku svojmu a domov.

evonka33
19. jan 2011

@zuzla2 Ahoj, ja som z KE, no rozmyslame nad BJ...boli sme sa tam uz aj pozriet, sprevadzala nas vrchna sestra...Inak sme v mailovom kontakte...teda, ak to tak mozem nazvat..je to dost bieda z ich strany, neodpovedaju vobec na maily, co maju uvedene a oficialnej stranke porodnice...Cize ostava nam asi len zavolat im...lebo posielala som minuly tyzden porodne prianie a doteraz ziadna reakcia...Na kontroly chodim tu do KE nemocnice...lebo je pravdepodobnost, ze porodim aj tu..ked bude mat porod rychly spad 🙂

zuzla2
20. jan 2011

@vi3ka a aki su tam teraz doktori?? ja len,ze ci sa ich vela pomenilo odkedy som tam bola naposledy 😉
@evonka33 takze vravis,ze mailovy kontakt nic moc??no pokusim sa im napisat a ked nebudu odpisovat,tak zavolam..
ja musim chodit uz aj tam na kontroly,kedze take 2tyzdne pred porodom sa prestahujem na ten cas k nasim 😎

vi3ka
20. jan 2011

@zuzla2 primár Petrišin, dr. Novický, dr. Brnušák, dr. Kataník, dr. Bača, dr. Hritzová a dr. Tvardziková - tú zaúčajú. kamoška pri nej rodila samozrejme aj s druhým dr. všetci sú dobrý. ja som rodila pri dr. Brnušákovi. tak čo veľa sa pomenilo?

zuzla2
20. jan 2011

@vi3ka no dost..z tych co si vymenovala ostal iba Novicky a Brnusak 😉 Brnusaka by som aj chcela mat k porodu..tak uvidim..najprv ho budem musiet vystihnut v nemocnici a potom sa pripadne dohodnut 😎

evonka33
20. jan 2011

@zuzla2 No akurat dnes sa mi ozval zastupca novorodeneckeho primara, no vraj postupi moje porodne prianie aj porodnikom, ale rad by sa, predtym, nez sa k nemu vyjadria, este osobne stretol. Lenze ja to prave preto riesim mailom, aby som z KE nemusela chodit do BJ (kde sme uz osobne boli asi v novembri, ale len za vrchnou sestrou ).
Nuz a vrchnej sestre sme sa dnes dovolali, zrejme si nepozrela postu ( posielala som to minuly piatok...). Ja neviem, mam taky divny pocit...Myslim, ze nechcem nic extra co sa tyka porodu...prave naopak 🙂 co najmenej rusit 🙂 Lenze nasi zdravotnici su hold uz taki, vsade vidiet riziko...a bat sa....A pritom by stacilo ist do zahranicia na staz, naucit sa od kolegov, ze sa TO da aj inak...ze porod je prirodzeny proces....Nuz tak.

materstvo
3. feb 2011

evonka 33, Nuž tak pôrod je dovtedy prirodzený kým sa niečo nestane mne sa stalo a nepovedala som hold zdravotníci sú takí, kolegovia v zahraničí majú ešte väčšie problémy len o tom nevieme. V našom zdravotníctve sa máš čoho báť nielen sa narodiť ale aj zomrieť... ale problém niekde celkom inde veď nemajú poriadne čo do ruky

materstvo
3. feb 2011

@materstvo prepáč do ruky. Ale to je už na ministerstve zdravotníctva problém. Skús v Bratislave tam problém nemajú. Tam sa rodí oveľa menej detí ako na východe a majú všetko čo potrebujú aj personál aj pacientky, mám na mysli technické vybavenie.

blondinka42
9. feb 2011

@cmuky82 no odpisujem trocha neskoro ale predsa...no porod bol super zazitok premna,odrodil ma Petrisin.

monci176
5. apr 2011

@ejasmeja ahoj bola som trochu šokovaná,že nastojili na klobúčikoch na bradavky,,,,baby maju pravdu pri druchom už budeš vedieť čo a ako.Ja kojím už 15 mes.a nechcela by som dlho lebo dieťa zmudrie a myslím si že tak do 1,5 roka je to ešte ok viac nie.....aspoň ja mám na to taký nazor ,,kojiť do 3 rokou je veľa ,Držím palečky.

ejasmeja
7. apr 2011

@monci176 oni mi vobec tie bradavky poriadne neskontrolovali. iba v noci jedna stara sestricka, co mi priniesla babo hned po porode a dala mi ho na prsia mi povedala, ze sa nemoze chytit, ze nemam dobre bradavky. a ked som to potom povedala lekarke, co sa starala o novorodencov, tak mi kazala kupit klobuciky. nikto viac to neriesil a ani neskontroloval. inak doteraz mam z toho traumu, ze som maleho v podstate "vdaka" tymto ich kiksom nekojila, iba horko-tazko s prikrmovanim do 3 mesiacov a koniec. vdaka stresom u svokrovcov som prisla aj o to malo mliecka, co som mu mohla dat... skoda...

nikush
11. apr 2011

ahojte, planujem rodit v BJ, mohli by ste mi napisat, ake su vase skusenosti, postrehy a podobne? vdaka

kata2882
11. apr 2011

@nikush ahoj, moja skusenost, je taka,ze kym som bola na gynekologii, tak sestricky super, aj doktori. strava mizerna a pak na druhej strane, na novorodeneckom. tam ti staci byt na obycajnej izbe, vybavenie je dobre, nove.strava uzasna,kakavko, biela kava....kazdy den. akurat je tam jedna stara raketa 🙄 ,ktora je zakomplexovana-sestricka. inak nemozem povedat nic zle. Laktacna poradkyna mi radila ako kojit,prisat maleho, sestricky ostatne sa starali a lekari tiez. 😉 Tak drzim palce...

vi3ka
12. apr 2011

@nikush ahoj, zdieľam podobný názor ako katka. na gynekológii sú super sestry, ale na šestonedelí je fakt tá jedna expertka 😖 no dá sa predýchať 🙂 s obyčajnými izbami neviem ako, ja som bola na nadštandarde. iné sú len tým, že nadštandard má aj telku na izbe, chladničku samostatnú, sprcha a dlhšie návštevné hodiny. laktačná sestra je fajn. povedala mi čo mala, poradila, chodila sa pýtať ako nám to ide. novorodenecké sestry sú tiež ok. a samozrejme lekári sú tiež výborný. ja by som povedala, že diskrétny, no každý má inú skúsenosť. nemala som žiadnu negatívnu skúsenosť, takže jednoznačne odporúčam. veľa šťastia 🙂

nikush
13. apr 2011

@vi3ka
@kata2882 dakujem velmi pekne za rady, asi to tam teda s druhym skusim 🙂

andela25
28. apr 2011

ahojte maminy....pozyvam vas na stretka,ktore sa konaju kazdu stredu o 10:00 na Hygiene- budova Farmacolu...buduci tyzden zial z organizacnych dovodov museli presunut stretko na stvrtok! snad sa tam uvidime, pripravte si otazky, na vsetko dostanete skvele odpovede... tiez sa tam konaju aj stretka pre nastavajuce mamicky..vid letacik,cmuk

andela25
28. apr 2011

@nikush ...priprava na porod katastrofa- ale to je skor individualna zalezitost, skratka som sa prilis bala...rodila som cisarskym, priebeh nekomentujem.....oddelenie sestonedelia- skvela starostlivost! myslim ze az nad ocakavania, sestricky ochotne, lekari skveli, maju o pacientov naozaj zaujem....prve dieta som nerodila v BJ a teraz to lutujem ked porovnavam...naozaj uprimne odporucam

maroj
3. júl 2011

Ahoj mamičky🙂))
vie niekto ako dlho sa lezi v nemocnici po porode
Dakujem

vi3ka
7. júl 2011

@maroj ahojky, 4-5 dní ak je všetko OK a aj bábätko ak je v poriadku. ja by som šla domov už na 4 deň, ale čakala som za malou, musela ešte trochu pribrať. 🙂

julia255
31. júl 2011

rodil niekto kto ma az panicky strach z pôrodu. Velmi sa bojim

bianca
31. júl 2011

@julia255 urcite na to upozorni svojho gynekologa a nasledne aj porodnika.Ak je strach neprekonatelny tak by ti mala byt doporucena sekcia,teda ak sa toho nebojis este viac.Asi by to chcelo navstivit aj psychologa.Dokaze pomoct

ellenie
31. júl 2011

ahoj,
ja som svoju berušku priviedla na svet v Bardejovskej porodnici 5.7.2011. Porodnikom mi bol MUDr. Katanik a bol perfektny. Bola som nadmieru spokojná aj s izbami, ležala som ešte s dvoma mamičkami. Aj sestričky boli super, až na jednu staršiu, neviem ako sa volala, ta mi prišla neprijemná. Inak dávam porodnici 5*, fakt kvalita aj čo sa týka porodných boxov aj novorodeneckého oddelenia.

ellenie
31. júl 2011

@maroj leží sa 4-5 dní, ak rodíš prirodzene, ak sekciou, tak je to 6-7 dní.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre