Pôrodnica Bardejov

lari
22. apr 2007

Ahoj babky, máte skúsenosti s rodením v bardejovskej porodnici?Ako to je s výberom porodníka?A je možné ísť si vopred pozrieť porodnú sálu?

alex999
17. dec 2011

@fide vôbec netreba nič, ani sa nahlasiť ani absolutne nič. dokonca ja som tam chodila na CTG a hovorili že nemam zbytočne cestovať a chodiť u nas v PO, čiže kľudne len prideš , odrodiš a ideš domov 😝

alex999
17. dec 2011

@murinka nie, bola mlada, tak do cca 32 rokov, chuda, hnede vlasy. mam aj jej foto ked ma manžel fotil s malou tesne po pôrode, tak akurat ju zachytil ako ma šije 😖

fide
17. dec 2011

@alex999 dakujem a kolk sa plati ked chcem aby bol manzel pri porode???

murinka
17. dec 2011

@fide 20eur

alex999
17. dec 2011

@fide ano platila som 20eur. a ešte som zabudla manžel tam je od začiatku až do konca, ak pôrod prebieha v poriadku, ak by sa pôrod skomplikoval tak manžela daju do druhej miestnosti.

fide
17. dec 2011

takze ziadne take ze manzela zavolaju z chodby az ked uz ide hlavicka a treba prestrihnut pupocnikovu snuru ....super ...

alex999
17. dec 2011

@fide nie manžel tam bol od začiatku, obliekli ho do takeho modreho oblečka a spravili kavu 😠 ja som tam tlačila a moj si popijal kavu 😠 no a potom tam zo mnou aostal až do konca, až pokiaš ma nepreviezli na izbu. a aj potom mohol isť kuknuž malu aj ku mne na izbu. len manžel bol taky unaveny, že išiel domov spať 😵

basar
18. dec 2011

ahojte, ake mate skusenosti z liekom secatoxin forte dali mi ho, lebo sa im nieco na ozvach nevidelo

alex999
19. dec 2011

@basar hmmmmm take som ešte nepočula 😒

jamocka4
20. dec 2011

@basar aj mne predpísali tento liek niekedy tesne pred pôrodom kvôli ozvom...alebo skôr asi kvôli prietokom to bolo

deni5
21. dec 2011

@alex999 Nikto nikoho do dojčenia netlačí.Je to len pre zdravie dieťaťa ale zrejme ste všetko na tom nete neprečítali,tak ako píšete,lebo potom by ste vedeli že to netreba vzdávať.To vydržia len obetavé matky.
Ani kurz nebol povinný tak nabudúce ušetríte,alebo chodte do takej nemocnice,ktorá nemá certifikát BHFM.

nikush
21. dec 2011

@ivetka1981 PO by som vylucila, ja som priamo z PO a ani jedno som tam nerodila. Prve som porodila v KE Saci, no keby som bola vedela o BJ, tak idem tam. apson pred 2ma rokmi bola Saca nadstandart v takom stave ako v BJ standard. ak nepotrebujes telku ani extra chladnicku v BJ, tak ti staci obycajna izba. su na nej 3 baby a je to v pohode...aspon sa clovek nenudi a taktiez si na nej oddychne rovnako ako keby sam bol...mne sa napr. super spalo, ked prisl anavstevy druhym 😀 😀 😀 😀

nikush
21. dec 2011

@alex999 tvoje UM by ti v porodnici bolo na nic, tlacia preto, lebo su baby friendly. osobne som tam necitila ziaden tlak z tejto strany. a ked ti schudlo babo 500 g neverim, ze ho neprikrmili...a aj to mozu len s tvojim suhlasom...nic nejde na prvy krat lahko...dieta sa nenarodi s tym, ze sa vie z fleku prisat. tiez sa to uci.

alex999
21. dec 2011

@deni5 no moja mila asi si si všetko neprečitala lebo ja som na tuto nemocnicu nepovedala jedno zle slovo 😠 a že kurz nebol povinny to vie snaď aj debil, moj komentar bol ohľadom urovne kurzu 🙄
a inak VY OBETAVA MATKA, ja som malej mlieko odsavala celých 5 mesiacov, a to je riadna obeta ked človek v noci nespi, to nie je ako v noci vytiahnuť prsnik a spať sladko, ale ten čas čo mala spala ja som sedela v kupelni a pol hodinu odsavala, a kym som odsala mala bola zase hore, a kolem do kola. tak sa trocha zamyslite čo ste za obetavu matku. inak mam najradšej take typy čo idu kritizovať druhe a nevidia si do vlastneho taniera 😲 to chcete povedať že matky čo nekoja nie su matky,????, prajem vam aby ste aj vy riešili taketo problemi a celé noci nespali, keď budete odsavať mlieko a potom vam niekto napiše že nie ste OBETAVA 🤐

alex999
21. dec 2011

@nikush no nebolo by mi nanič, lebo keby že som ešte raz v takej situacii tak vytiahnem UM a dokrmim. Ve´d v ostatnych nemocniciach to tak bežne chodi. Napr. setra keď bola na porodnici tak jej malu nosili každe 3 hodiny, a v noci kedy ako, a mala bola aj kojena aj krmena UM, pretože to sa tak robi, proste ked im tam deti plaču, sestrička vytiahne Um a nakrmi. Koľko krat jej malu doniesli a mala nechcela jesť lebo bola plna, a sestra potom musela v sprche mlieko vytlačať, a v noci jej nenosili malu vobec, takže cez noc nonstop na UM. A čuduj sa svete mala ma 4 mesiace a stale ju koji. Takže podľa mňa to ich silou mocou musič kojiť je pre prvorodičku viac menej viac stres a nervozita, s čoho nasledne človek aj tak trati mlieko. Nie je to tak davno čo som chodila na novorodenecke v noci aby malej dali sunar, pretože som odsala za 30 minut 5 kvapiek a mala stale plakala od hladu, ale bezuspešn 😖

ivetka1981
22. dec 2011

@nikush ja tiež už reálne uvažujem o BJ...počúvam len samé chváli na túto pôrodnicu..a popravde,radšej by som bola sama na izbe,príp.max dve...v januári sa chystáme tam na návštevu,omrknúť si to tam...som veľmi zvedavá.... 😉

nikush
22. dec 2011

@alex999 na nic by ti bolo, lebo onidavaju sveje a nie co si rodicka prinesie...je chore dokrmovat dieta UM v porodnici, ak ho matka plne a v pohode dojci a priniest ho najedene a cakat, ze sa prisaje. takto to funguje napr. v PO, lebo chuderi sestricky spat nemozu...ako pardon, mali sa pytat na geriatriu. asi trebalo viac bojovat, holka, co bola so mnou naizbe si to vybojovala...to UM, nakolko sa jej nedarilo odsavat. a tiez nemozeme cakat, ze kolostra litre potecu.

alex999
22. dec 2011

@nikush jasne , no len hovorim že to takto funguje v 90 % nemocniciach na Slovensku, tak to bolo kedysi a takto je aj dnes ☹ ano sestričky nemôžu spať tak deti krmia . 😠

nikush
22. dec 2011

@alex999 no a je to chore, zmenit to mozu len matky, ked si pojdu tvrdo za svojim...chvalabohu vznikaju aj BFH

basar
23. dec 2011

ahojte, neviete aku hmotnost musi mat dieta aby lekari urobili cisarsky rez, sekciu.

murinka
23. dec 2011

@ivetka1981 ahoj ja som bola teraz uz 2x v bj v porodnici a som maximalne spokojna 🙂 aj s doktormi,sestrami,novorodeneckym odd.,porodnymi boxami,cistotou atd.vrelo odporucam 🙂

ivetka1981
23. dec 2011

@murinka tak to som len a ale rada...počúvam len samé chváli na BJ..už som sa rozhodla..pôjdem tam aj ja🙂

deni5
3. jan 2012

@alex999 No ale v predošlom príspevku nebola zmienka,že odsávanie pokračovalo až do 5mesiaca!Celkový dojem z vášho komentára bol negatívny,tak preto tá moja reakcia.

deni5
3. jan 2012

@nikush ak dieťa schudne 10-12%váhy tak sa musí dokŕmiť,či už materským alebo umelým mliekom ak matka ešte nemá dosť mlieka.Ale máš pravdu možu veľa zmeniť matky.Je to na nich.

alex999
3. jan 2012

@deni5 Tak neviem ale pri každom mojom prispevku je pači sa, tak asi zle nehovorim. A asi 2x som pisala že ja som s nemocnicou bola uplne spokojna, len ako prvorodičku ma trocha stresovali, aj ked si myslim že zbytočne. 😝

ellenie
18. jan 2012

baby neviem ci ste uz o tom poculi, ale v BJ porodnici je novinka. Ide o manzelsku izbu 😀 Takze ak sa chystate rodit, manzel moze s vami stravit cely cas v porodnici 🙂 Su zatial iba dve izby takto zariadene, neviem ci sa planuje viac a netusim ani aka je cena 🙂

vi3ka
18. jan 2012

@ellenie eeejha, to je akáže novota 😨 🙂 my to už asi nevyužijeme, lebo keď bude druhé bejby, tak muž musí ostať s prvým. ale je to super nápad. tiež som zvedavá na cenu, čo si za to pýtajú. a konečne tam majú aj internet. to sa veľmi teším, lebo ako tehuľka som ležala 2 týždne na obyč. izbe a už ma ani krížovky nebavili. tak toto vítam.

zuzla2
18. jan 2012

tak toto je super napad 😉 ..a tu je cennik http://www.nsp-bardejov.sk/pritomnost-otecka-po...

daniku
18. jan 2012

waw to uz je aky luxus 🙂 ja by som dala aj 50€ za den keby tam somnou mohol ostat muz este pred porod na gynde 😀 ale taka mozno asi ani nebude 😅 a teraz by mi to aj tak bolo na nic 😉, po porode som aj bola rada ked sa navstevy skoncili a bol klud, ale mohlo by to byt fajn takto vo dvojici. minimalne pre baby po cisarskom je to velka pomoc kebyze tam niekoho mozu mat

mirkaapj
19. jan 2012

@ellenie waaaw, to fakt??škoda, že som to nestihla:DDtak bardejovska gyn. teda ide riadne dopredu.musim pozriet ci nedali nejake foto, som zvedava ako to vyzera🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre