Pôrodnica Čadca

gitkam
9. okt 2008

Ahojte je tu niekto, kto bude rodit v decembri v Cadci, ozvite sa diki

aksniteb
2. feb 2015

@nagulinka mala som pri oboch pôrodoch svojho gynekológa a ten vedel, že som cvičila 🙂 ale pre istotu som pripomínala, že nástrihu sa chcem vyhnúť

mischelka7
3. feb 2015

@majuska287 ja sa tam chystam tiež, kamaratka ta mrodila pred troma rokmi, bola som za nou a bolo to tam velmi prijemné. a kedy mas termín?

majuska287
5. feb 2015

mischelka7 ja mam termin zatial na 17maja a ty kedy?,ale inak bola som sa tam teda vcera pozriet v CA,no perfektne prostredie,krasne izby,mily personal,mala som ztoho strasne dobry pocit,posobilo to na mna tak teplo a prijemne,ked sme tam z muzom prisli ujala sa nas vrchna sestra,ktora nam ukazala izby povedala co a ako a pytala sa co chceme potom este daco vediet,ci mame nejake otazky...sestricky mile,usmievave,no proste neda sa to zo zilinou ani len porovnat..... 😉
P.S.:ozaj pytala som sa aj nato ze ked tam chcem rodit ci tam musim potom chodit na monitor,zevraj nemusim mozem aj v mieste bydliska,ze netreba priamo tam,aj ked som zasa citala tu ze v za sa na to pytaju kam idem rodit a ze ked vediea ze nechcem ist k nim tak zevraj odmietnu robit monitor a poslu zenu tam kam ide rodit tak toto mi nieje este jasne a neviem? ?

majuska287
5. feb 2015

@mischelka7 ja mam termin zatial na 17maja a ty kedy?,ale inak bola som sa tam teda vcera pozriet v CA,no perfektne prostredie,krasne izby,mily personal,mala som ztoho strasne dobry pocit,posobilo to na mna tak teplo a prijemne,ked sme tam z muzom prisli ujala sa nas vrchna sestra,ktora nam ukazala izby povedala co a ako a pytala sa co chceme potom este daco vediet,ci mame nejake otazky...sestricky mile,usmievave,no proste neda sa to zo zilinou ani len porovnat..... emoticon
P.S.:ozaj pytala som sa aj nato ze ked tam chcem rodit ci tam musim potom chodit na monitor,zevraj nemusim mozem aj v mieste bydliska,ze netreba priamo tam,aj ked som zasa citala tu ze v za sa na to pytaju kam idem rodit a ze ked vediea ze nechcem ist k nim tak zevraj odmietnu robit monitor a poslu zenu tam kam ide rodit tak toto mi nieje este jasne a neviem? ?

mischelka7
5. feb 2015

@majuska287 ja mám az 29.5. ale tiez som rozhodnutá pravdepodobne pre CA.....tak nehovor v ZA ze ides inde rodit, to je na Tebe kde sa v den "D" rozhodnes a hlavne stihnes prísť, nie? :D inac ja rozmýšlam aj nad tou preporodnou prípravou, ktorú robia aj v ZA, a tiez aj CA, len do CA mi je zbytocne dochádzat. Nerozmýšlas nad tým aj ty? 🙂 neviem ci uz mas babo, ale ja caka mprvé, tak mi ide hlavne aspon o tie dýchacie cviky.

majuska287
6. feb 2015

@mischelka7 no ak by sa to jednej alebo druhej posunulo,tak by sme sa tam mozno stretli 😀 ano ja uz mam jedno,teraz cakame druhe a preto sa bojim aby som tam stihla,ale verim si 🙂 dychacie cviky to nie,to som nerozmyslala,pri prvom som to zvladla na moje prekvapenie v pohode aj bez pripravy tak spolieham nato aj teraz,ale skor som rozmyslala nad laktacnou poradkynou,lebo pri prvom som mala stym problemy a teraz koli tomu mam trosku stresy co bude teraz.....inak ZA som vylucila hned a do MT ked su stale buracky tak tam nie a kedze sme videli v skutocnosti nedavno odd v CA tak sme rozhodnuti rodit tam istotne 😉 inak asi to tak aj spravim ze im nepoviem.......

mischelka7
6. feb 2015

@majuska287 no je mozme ze sa stretneme 🙂 ja by som tiez najradsej isla do CA, uz len to prostredie, a clovek sa potrebuje citit aj príjemné, nie? ale tie zzalezi ci to clovek stihne, nakolko ja som neni ani priamo zo Ziliny, ale cca 15 km dalej

majuska287
9. feb 2015

@mischelka7 no ja tak nejak,tiez nie som priamo zo ziliny a moze to byt tak podobne kilometrov,haha sranda 😝 a este k tom u ked druhe tak to ide zasa o cosi rychlejsie nez prve 😉 tak preto som zvedava,tiez suhlasim to proistredie,aj personal to je uplne ine ako v ZA,uzlen ten dojem ked som to tam na vlastne oci videla,bol to dobry pocit a muz hned povedal ze on by sa uz asi ani inak nerozhodoval,po tom co totiez videl a vsetko so mnou zazil 😀 😀neboj,ja si myslim ze pri tom prvom je velka sanca ze v pohodicke stihnes,ale bola by sranda keby sme sa tam stretli,to by bolo fajn 😉

maarlie
9. feb 2015

@karin143 tak ako? už? my sme už od minulej soboty doma 😎

mischelka7
9. feb 2015

@majuska287 všetko je možné 😉

scrolan21
11. feb 2015

@miminkaa6 ahoj ano ja;)) Uz som si citala kadeco o cadci aj negativa, ze ti babo hned neprilozia atd, ako jedna maminka to tu rozpisovala ono to bolo v roku 2011 asi tak snad je to uz ok, chystam sa na predpotodny kurz, zilinu som zavrhls kvoli ficekovi aj sudekovi, ale zevraj je tam novy mlady lekar, a ze ten je dobry🙂)

evittam
11. feb 2015

Ahojte, tak ja mám dve detičky, odrodené v ZA a som maximálne spokojná. Prvé som rodila normálne u Dr.Ficeka a druhé cisárskym u Dr.Sudeka - výborní lekári. Čo sa týka predpôrodnej prípravy-určite odporúčam, naučia vás ako dýchať pri kontrakciách a aj počas samotného pôrodu - čo je veľmi dôležité. A čo sa týka názorov či CA,MT alebo ZA, ono je to ťažké - kto má zlú skúsenosť tak bude "pluť a nadávať" na tú či onú pôrodnicu, kto má dobré tak bude chváliť, každý potom už len podľa seba. Držím pršteky všetkým a zdravé detičky. 😉 🙂

mischelka7
11. feb 2015

@scrolan21 Ahoj, a kde sa chystas na ten predporodný kurz ?

miminkaa6
11. feb 2015

@scrolan21 Ahoj,ja som v Ca rodila 2010 a veru neprikladali hned,len mi malu ukazali a brali prec..tak neviem ako to bude teraz...

vepiku
14. feb 2015

to prikladanie si treba vyziadat a prilozia 🙂......sami odseba nedaju, no ked poviete, tak daju 🙂

missi_blond
15. feb 2015

Ahojte 😋ako to teraz v tej Čadci funguje ? Nejaka mamička ktora tam teraz niekedy rodila?

ilie
18. feb 2015

Ahojte,ako je to v Čadci s podávaním klystíru? V zozname som ho nevidela,čo treba. Podávajú ho,je to povinné?Treba si ho kúpiť?

nerko
18. feb 2015

@ilie Ahoj. Mne ho dala gynda na recept. Rovno 2 ks Yal. Ak nemas, tak Ti mozu dat to co maju v nemocnici si myslim. Urcite mozes odmietnut. Nieje to nic hrozne, a stale lepsie takto ako sa pri porode pok.... Je to dost pravdepodobne, ze by sa to stalo. Su to strasne tlaky na konecnik pri rodeni. A dalsia vec, je lepsie mat po porode prazdne creva, kedze je clovek cely uboleny.

brckava36
18. feb 2015

@ilie mne ho dala dr. na recept,ak nebudes mat,asi pouziju klystir

ilie
19. feb 2015

@nerko
@brckava36 Ďakujem,no ja by som ho práveže asi chcela,tak sa popýtam doktorky

majuska287
19. feb 2015

@ilie ahoj,chcem sa opytat v akom zozname si ho nevidela? pytam sa aby mi nahodou nic neuslo,kedze sa citim skoro ako prvorodicka,aj ked nie som ale pri prvom mi to uslo tak rychlo ze som nestihla byt ani pripravena popredu kedze sa narodil predcasne,tak preto ma zaujima ten zoznam 🙂

ilie
19. feb 2015

@majuska287 http://www.porodnicacadca.sk/13/porod/
tak je to tam,to som mala starý zoznam

nerko
19. feb 2015

@ilie inac k tomu zoznamu co maju na webe. Ovinadla som si kupila zbytocne a tak isto ortopedicke nohavicky pre babätko. Uz sa to nedava. Stacila pamperska.

ilie
19. feb 2015

@nerko to čo sú ovínadlá 😀

nerko
19. feb 2015

@ilie obväzy na nohy.

karin143
21. feb 2015

@maarlie cawko, my sme od stvrtku 5. februara doma 🙂

majuska287
21. feb 2015

@ilie jaaj dakujem a to si aj ty alebo resp.vsetky baby ste si kupovali tu klyzmu lebo ked som rodila prve tak v zozname klyzma neboila a davali ju automaticky na sale v porodnici.....

marcelka2012
19. mar 2015

@majuska287 ja bývam tiež v dedinke pri Žiline a stihli sme to v pohode aj napriek tomu, že cestu ktorú sme mali odskúšanú sme nemohli celú prejsť, bo tunel bol práve zavretý, tak s 10 minútovou obchádzkou sme prišli v pohode, porodila som o 6 hodín po vstupe do nemocnice....

majuska287
19. mar 2015

@marcelka2012 ahojkaj ,hej no kiezby sa to aj tak podarilo 🙂 a tiez si cakala druhe ked si to tak v pohodke stihla? ja cakam teraz druhe a kedze to ide rychlejsie nez prve tak aj preto som zvedava ze co a ako 😅

marcelka2012
19. mar 2015

@majuska287 🙂 nie to bolo prvé bábo, druhé čakáme začiatkom augusta, tak ale plánujeme ísť asi opäť do CA. Hádam stíhame 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre