Pôrodnica Čadca

gitkam
9. okt 2008

Ahojte je tu niekto, kto bude rodit v decembri v Cadci, ozvite sa diki

evittam
20. mar 2016

@mia265 Ona sa pýta na Čadcu - tam myslím nie je žiadny "štandard" a "nadštandard". 😉

mia265
20. mar 2016

@evittam Je nadštandard,kde môžeš byť s manželom alebo kým chceš, máš sama izbu,majú dve také izby

evittam
20. mar 2016

@mia265 Aha, to som nevedela. A ani ma to nejak extra nezaujímalo - bola som max.spokojná so ZA....Len tu skoro vždy písali ženy, že CA je lepšia a nemusíš si platiť nadštandard - tak preto som zostala v pomykove. 😉

ouwecka
20. mar 2016

@evittam zo za chodia do ca a z ca do za,mt a trstenej 😀

evittam
20. mar 2016

@ouwecka Hm, ako kto. Mám teda kamarátiek, známych, sesterníc- "na mraky" a možno 2-3 z nich rodili inde ako v ZA - v MT. 😉

ouwecka
20. mar 2016

@evittam ved jasne ze je kazdy 🙂

ouwecka
20. mar 2016

@evittam ze nie kazdy,preklep 😀

ouwecka
28. apr 2016

@lalalolo citam,ze za r 2013najlepsia,za rok 2014uz 15miesto...

patuska21
1. máj 2016

Ahojte ake mate skusenosti s pôrodnicou s čadni som prvo rodička ta sa bojim vobec si neviem prestaviť ako to funguje môže biť priatel pri pôrode a potomne veci 😒

nerko
1. máj 2016

@patuska21 ano moze byt pri porode. Ako prvorodicke Ti odporucam predporodny kurz od 30- teho tyzdna. Zacvicis si a dozvies sa potrebne informacie. Pozri si vyssie link od lalalolo, alebo straku kysuckejnemocnice.

patuska21
1. máj 2016

Ďakujem za odporučanie 🙂

alexska
30. máj 2016

@ouwecka rodila si v ca?aký máš názor,,

ouwecka
30. máj 2016

@alexska ako naco teraz myslis ? Popravde... Rodila som asi ako.posledna z okruhu mojich blizkych kamosiek a ked mi hovorili co zazili (ale nie ako ze v ca..tak vseobecne myslim) a este tie poporodne depky no ked som to videla tak som si vravela ze to fakt zazit nechcem.. no a tak som mala pripravu riadnu a hlavme som si verila ze porodim a tak a co sa kojenia tyka.. mala som stastie dostala som sa na kadejaky kurzy a mam dobreho gyn a mala som okolo seba dost gyn a pa co som sa ich vela pytala a aj laktacne.. tak aj ked mi vyvolali porod natrafila som na dr co som chcela a bol fajn porod,uplne super,aj co som ich poprosila boli mili a vyhoveli mi...takze co sa tyka porodnice tak super..akurat na sale bol vydychany vzdich a nemohla som otvorit okno....

patuska21
31. máj 2016

Ďakujem pekne čakáme naše prve babo a čo sa ti kach takýchto veci nemám ani tušenia každí ma straší a podobne ale som veľmi rada že mi píšete takéto pozitívne veci o tom aspoň sa prestanem toľko báť.

ouwecka
31. máj 2016

@patuska21 vues co to strasenie je hrozne.. ved ako moze byt porod hrozny,ved je to zrod zivota to nedava logiku aj vsetko to strasenie,zranenia a zasahy su proti logike a zdravemu rozumu.. ja nie som za.porod v lese aj v tomto prirodzenom procese su rizikove faktory a niektore kriticke rizikove situacie su teraz vdaka medicine obratene na uspech ze zena ani doeta neunru ale lpgicky mi to.pride ako ze tu v klamstvach zijeme.. proste porod boli aleba oba kontrakcia,dokonca ani to boliet nemusi..napr mna neboleli,az ked som.dostala vuvolavacku ale tam.iz je chemia vies..
No a ako prirodzene si otehotnela tak aj prirodzene porodis a vsetko na to mas tak si ver 😉 ja som ukazkovy priklad ze porod moze byt krasny ja sa tesim uz na dalsii

patuska21
31. máj 2016

Tak to ti verím a viem si prestaviť si ma úplne upokojila ja sa samotného pôrodu nebojím ale toho okolo čo bude pred nim a potom ale zas mama mi povedala že keď som sa postarala o súrodenecou tak už naše vlastne babo nebude problém a že aby som sa nebála že to zvládnem 🙂

mia265
1. jún 2016

@ouwecka ale to,že teba neboleli, neznamená,že druhú nebude. Každého to bolí inak,napríklad ja som po vyvolávačke dostala také kontrakcie,že som myslela,že už je môj koniec a to nepreháňam. takže môj pôrod bol hrozný, čo sa týka bolesti a nie je to strašenie...

ouwecka
1. jún 2016

@mia265 ale ja na teba neutocim,po oxytocine alebo vyvolavacke su kontrakcie otrasne to sa s tymi samospustenymi porovnat neda

mia265
1. jún 2016

@ouwecka veď ani ja neútočím 🙂 asi áno,aspoň som tak počula

hranolka22
14. nov 2016

Nejaké aktuálne info z čadce? Zaujíma ma hlavne po pôrode,či bábätko stále nechávajú na novorodeneckom,alebo ho môžem mať reálne pri sebe hneď od začiatku. Ja som rodila tam pred 4 rokmi a za chvíľu budem zas rodiť,ta chcem porovnať či sa to zmenilo nech viem či o čadci uvažovať 🙂 Ďakujem

nerko
14. nov 2016

@hranolka22 zalezi v ktorej casti lezis. Na rizikovej niesu postielky pre deti, tam ich vozia. Ja som lezala na rizikovej 2x. Ale teraz ten druhy som tam mala nadstandard. Velku izbu aj s postielkou, tak som mohla mat pri sebe nonstop. V tej casti kde je aj novorodenecke oddelenie asi maju stale pri sebe.

2909sash
4. apr 2017

neodporucam, neviem ci som mala len nestastie na zly personal v zly cas ale od zaciatku po koniec jedna velka katastrofa. neviem zaco ma tato nemocnica take dobre recenzie , kedze som sa rozpravala aj s niekolkymi laktacnymi poradkynami, presne vedeli ako to chodi a ake zanedbania sa tam konaju.Klobuciky asi tam hadam aj predavaju, WHO odporucania o bondingu a podobne visia len na papieroch na stenach ale zeby to niekto dodrziaval ani omylom. Ako prvorodicka co nikdy nemala ziadne skusenosti s detmi a nestihla si nastudovat nic co sa tyka starostlivosti o dieta som mala dost narocne obdobie po prichode domov, ked som nic nevedela o nicom... sestricky boli velmi neochotne, dokonca doktorka co sa bola na mna pozriet krutila nad nimi hlaovu... co sa tyka porodu a doktorov to mozem odporucat, ale sestricky nula bodov.

jankapierko
6. apr 2017

Prišla som teraz v pondelok z tejto pôrodnice. Rodila som tam aj v 2013. Gynekologicko - pôrodnické oddelenie super, starostlivosť vynikajúca. Ja som mala síce plánovanú sekciu, takže aj z tejto strany skvelo odvedená práca. Na JIS vynikajúce sestričky, stále sa pýtali, či netreba od bolesti. Stačilo povedať. Po prevoze na oddelenie šestonedelia taktiež skvelý prístup. Sestrička prišla hneď, povedala, že keby bolo čosi treba od bolesti, alebo s niečim poradiť, treba zazvoniť a príde. Keď si menili služby, to isté. A v 2013 som zažila, keď mi priviezli mamičku z klasického pôrodu na izbu, sestrička chodila pravidelne na izbu, vzala ju do sprchy, pomohla jej osprchovať sa, všetko jej povysvetľovala. Horšia spolupráca bola však so sestričkami z novorodeneckého oddelenia, keď som prišla na izbu, priniesli mi malého a sestrička s takým, že prebaľovať si budem až neviem kedy, ja jej na to, že ja ho budem mať pri sebe 24 hodín a rada by som bola pri jeho vyšetreniach. Na čo som dostala odpoveď, že to u nich nie je možné. Vizity podľa harmonogramu robia ráno 6:30, to prídu a zoberú detičky na novorodenecké a čakajú, kedy príde lekár a kým nepríde, tak čakajú a čakajú a detičky plačú. Nebolo by lepšie, keby po príchode lekára zavolali zo 2 mamičky aj detičkami a keď sa vybaví jedna zavolám ďalšiu. A súčasne aj mamička uvidí, že dieťatko je ok a v prípade potreby ho aj hneď bude vedieť upokojiť.
Čo sa týka dojčenia a ich poradenstva - nulové. Čakala som, že minimálne počas dňa prejde niektorá z nich po izbách a pozrie, či sú detičky dobre priložené, poradia polohu - ja som mala šťastie, že som také zažila pri prvom dieťati v Martine pred 12 rokmi, takže vtedy som sa veľa naučila, ale rozprávala som s mamičkou, ktorá tu rodila v januári a tá si po príchode domov musela volať laktačnú poradkyňu.
Takže, čo sa týka odporúčania, kľudne po stránke ženskej tam bude o vás postarané na vynikajúcej úrovni a ak sa nedáte a budete sa dožadovať svojho, tak aj z novorodeneckého sa snáď dočkáte. Ja som im aj napísala svoje postrehy.

13nana
1. feb 2018

pekny den, nejake aktualne info z tejto porodnice?? 🙂

mishach
1. feb 2018

@13nana ja som bola nedavno a bola som spokojna. Kamoska rodila pred tyzdnom a tiez ok. Zalezi co ta presne zaujma. Az na to, ze na jedlo po porode som mala pecenu klobasu. A myslim, ze vseobecne zalezi, kto ta rodi

nastasyk
1. feb 2018

@13nana porod dobry, snazili sa, aby ma nemuseli strihat, asistentky aj lekarka velmi mile. Ale po porode mi dali infuziu na stahovanie maternice a musela som lezat s hlavou na posteli, takze prve prisatie ani bonding ani nic nebolo, lebo ma to velmi bolelo a v tej polohe to boli nemozne. Malu mi dali 6 hodin po porode na izbu a az potom som prvy krat kojila. Inak porodnicu hodnotim pozitivne. Ale novorodenecke otras. O piatej rano kupu detu, potom ich na 3 hodiny zoberu na vizitu a ty nevies co im robili, ci nieco nenasli, proste nic. Este spravu pre pediatra zapecatia, aby si sa nahodou nedozvedela, aky je zdravotny stav dietata. A niektore sestry no koment... sestry na sestonedeli ok. Ak by som nemala take rychle porody dalsi kvoli novorodeneckemu idem do MT.

nika898
1. feb 2018

@13nana ja som rodila 2 krat v Cadci a nemozem sa na nic stazovat. Prvy krat v roku 2016 a druhy krat teraz v januari. Doktorka aj sestricky pri porode velmi mile a snazili sa aj doktorka pri siti sa snazila rychlo a aby ma to najmenej bolelo. Ja len odporucam. Aj co sa tyka personalu je super. Ak sa chces spytat nieco konkretne kludne napis IP.

veronikastrickova
1. feb 2018

Rodila som v decembri 2016 a traumu z pôrodu mam doteraz a už nikdy viac táto pôrodnica! Najhorší zážitok môjho života a ľutujem, že som tam šla, každý deň.

zuzanalaura2015
20. mar 2019

Baby nemáte skúsenosti či sa v Čadci prikláňajú aj k 2 sekcii som tehotná po 4 rokoch od prvej sekcie a mam traumu z 1 pôrodu po 17 hodinách kontrakcie a nakoniec my povedali že mala ma cenu polohu.preto by som volila radšej druhu sekciu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre