Pôrodnica Čadca

gitkam
9. okt 2008

Ahojte je tu niekto, kto bude rodit v decembri v Cadci, ozvite sa diki

matulienka.d
7. jan 2010

Tak tak veru, to je pravda....Načo zbytočne trpieť? Treba si pomôcť ako sa dá. Nuž tak ja vam potom poviem o mojich skúsenostiach.....Ale keď sa mastička nemusí umývať, tak je to jednoduchšie....No uvidíme. 😉

lopusna
7. jan 2010

naplaste od multi mam tak po tom si tie bradavky nemusis umyvat,a ani po multi mam balzame.

katherine27
10. jan 2010

Ahojte maminy...nemá niektorá z Vás zoznam vecí, ktoré sú potrebné do pôrodnice v CA? 🙂 ...
chcela by som rodiť v CA, v ZA iba keď sa nebude stíhať... 😒

violetka1
10. jan 2010

zoznam dostanes na recepcii v CA, alebo si citaj starsie prispevky tu- vsetko je niekolkokrat uvedene 🙂) uz si to veruze nepamatam.

violetka1
10. jan 2010

baruskaa: ja som mala lekara dohodnuteho uz predom a bola som u neho v CA cca 3-4 x na monitore a prehliadke, posledny krat mi kazal doniest uz aj veci, ze ostavam. Svojho gynekologa som normalne upozornila, ze rodim v CA, zaznacil to do knizky a po porode som k nemu prisla uz len na prehliadku po 6sto nedeli. Ale asi kazdy lekar ma iny system, pytaj sa svojeho osetrujuceho, vsetko vsetucko ti isto povie.
paa

luala
10. jan 2010

katherine27: minule som si zobrala ten zoznam z recepcie v CA, tak ti napisem, co treba:
DOKUMENTY: preukaz pre tehotne, preukaz o zdrav. poisteni, OP, sobasny list, prip. zapisnica o urceni otcovstva (ak nie si vydata a partner uzna otcovstvo - vybavis na matrike v mieste trv. bydliska), vysledky spec. vysetreni v gravidite alebo z minulosti
OSOBNE VECI: nocna kosela 1-2ks so zapinanim vpredu, inak dostanete nemocnicnu, zupan, uterak, mydlo, zub. kefka a pasta, hreben, papuce, ponozky (v zime teple), volnejsie nohavicky (v lekarni dostanete specialne po porode), matersku podprsenku 2ks, vlozky do podprsenky, mast na osetrenie bradaviek, napoje (nesytene min. vody), toal. papier, hygienicke vlozky, jednorazove absorbcne podlozky do postele
PRE DIETA: jednorazove plienky, vlhcene utierky
PRE DIETA PRI ODCHODE: oblecenie podla roc. obdobia, body, plienky, postolkove nohavicky, ciapka, rukavicky, ponozky, dupacky, v zime: fusak, svetrik, kabatik, tepla ciapka, tepla deka, autosedacka
NA DOKUMENTACIU PRICHODU DIETATKA NA SVET: fotoaparat, videokamera, (mobil s fotoaparatom)

betyna8
10. jan 2010

luana, podlozky do postele ti daju aj v porodke,ak si vypytas 😉 a sobasny list staci ked sa ide po rodny list,ale nieje na skodu,mat to vsetko prichystane

matulienka.d
11. jan 2010

Ahojte.
Nooo, tak super, o5 zoznam....hehe....Ale v podstate je to už všetko jasné. 😉
Ako sa inak mávat? Ja idem dnes na poradňu. Vypíšu ma na materskú dovolenku, tak sa teším, že už nebudem musieť očakávať kontrolu zo sociálky, keďže som bola PN.
Len sa mi zdá, že to akosi rýchlo ubieha. Deň za dňom a o chvíľku termín..... 🙂 🙂 🙂

janka1224
14. jan 2010

Ahojte,

ja mam termin v marci 2010 a tiez planujem rodit v Cadci. Neviem vsak co ste si zobrali so sebou do nemocnice a aku vybavu pre malicke?

janka1224
14. jan 2010

už nič našla som..
😲

baruskaaa
14. jan 2010

baby, to v cadci fakt pichnu EPI len v ramci pracovnej doby od 6-do 14hod.??? mate niektora skusenost? a neviete, ci je potrebne to mat dohodnute dopredu, alebo len pridem, poviem, ze chcem epidural a oni mi ho pichnu? (teda ak vymaknem pracovnu dobu 😝 😉 )

lopusna
14. jan 2010

ja som rodila v juny a tiez som chcela epiduralku,ale nepodarilo sa.Mne porod vyvolali asi o 1 tyzden skor,lebo mala som komplikacie.Rano si ma zavolali doktory pozreli ma dali mi tabletku aby mi vyvolali porod to bolo rano o 8 h.A tam som povedala,ze chcem epiduralku,primar mi povedal ze dobre,len epiduralku pichaju do 2-3h a to musim byt aspon na 4-5 palcou otvorena.Mne okolo 1h bolesti prestali a bola som len na 3 palce otvorena takze mi ju nemohli pichnut.Kedze bolesti mi ustupili tak ma chceli poslat na izbu teda ze by som rodila na druhy den ked som chcela tu epiduralku,ale bola som uz vycerpana a chcela som to uz mat za sebou tak som im povedala ze teda uz to nejak vydrzim len aby bol drobec uz von a tak sa aj stalo dali mi nejaku infuzku a uz to aj islo porodila som o 18:17.A nebolo to az take hrozne,ale dakovat mozem vsetkemu personalu co bol pri mojom porode. 🙂 Ale rodila predomnou jedna kocka a ta chodila na kurz pred porodom a tam jej povedali,ze sa da dohodnut vopred s anesteziologom ohladom epiduralky.

baruskaaa
14. jan 2010

lopusna, diky za info 🙂 , to je teda skoda, ze je to tak casovo obmedzene, prvu dcerku som rodila v MT a tam mi epidural pichli aj o 3-4 nadranom a bez problemov...dost mi to pomohlo, tak teraz mi ostava len dufat,ze to nejako vymaknem...a skusim tam teda zavolat, ci sa da s anesteziologom naozaj dohodnut, to by bolo fajn...teda, ak to stihnem, dnes mam take divne stavy, tak mozno to tam pojdem vyskusat uz naostro 🙂

lopusna
14. jan 2010

A kedy mas termin,

lopusna
14. jan 2010

Neboj sa,zvladla by si to aj bez nej a este k tomu aka by si bola na seba hrda.No ono sa mi to hovori,ked uz to mam za sebou,ale pred porodom som nebola taka hrdinka tiez som mala strach

baruskaaa
14. jan 2010

oficialny termin mam 1.2.,ale myslim, ze to bude skor, kedze som sa zacala otvarat uz v 24tt a mala som urobenu serklaz...ja viem, ze zvladnem aj bez nej, budem musiet, len som si to chcela aspon trosku ulahcit 😉

lopusna
14. jan 2010

Baruska istejsie to budes mat ked si zavolas do porodnice a poopytujes sa ako mas postupovat

matulienka.d
14. jan 2010

Baruskaaa ahoj.
Moja kamarátko chodí teraz na predpôrodné cvičenia do Čadce a tam jej bolo povedané, že sa EPI dá pichnúť len do tej 14.00. Ale naozaj sa dá dohodnúť s tým doktorom, ktorý to pichá, že by prišiel aj v inom čase - v noci alebo tak....Ale to fakt len po dohode s ním. Dá ti telefonne číslo a keď to príde a nestihneš do 14.00, tak mu zavoláš a on príde. Len neviem, či je až taký ochotný....

Chcem sa spýtať....Pred pôrodom ste si kupovali vitamín - železo???? Alebo iba ak Vám ho predpísal doktor???? Kamarátka mi povedala, že by som ho mala už aj užívať, aby som potom nemusela. Je to pravda????

kacenika
14. jan 2010

ahojte baby, baruska chcem sa spýtať - aj ja som prvé dieťa rodila v Martine a teraz sa rozhodujem medzi Žilinou a Čadcou. Ak sa smiem spýtať, Ty máš gynekológa v Za alebo v Čadci? A na monitor chodíš do Za alebo do Ca? Viem, že s tým doktori v Žiline majú problém robiť monitor, keď chceš ísť niekde inde. A ešte jedna otázka -keby ťa Tvoj gynekológ poslal na hospitalizáciu napr. v prípade prenášania, tak pôjdeš normálne do Ca a tam Ťa prijmú? Lebo mňa v Mt nechceli zobrať, že až keď budem prenášať 10 dní..
dík za odpoveď

lopusna
14. jan 2010

matulienka pokial ti to tvoja doktorka neodporuci ja by som to nejedla len tak ze jedna baba povedala.Mne to tiez davali,ale len preto ze som mala v krvi malo zeleza a ked som krv mala v poriadku tak mi to uz nepredpisovala.

vati
19. jan 2010

ahojte baby prosim vas ako je teraz prerobena porodna sala ,da sa aj inak rodit ako na polohovatelnom stole 😉

matulienka.d
20. jan 2010

Jaj, no tak to ti neviem povedať, ale skúsim to zistiť. 😉
Ale ja si myslím, že asi skôr nie.....Je to tam krásne prerobené, videla som foto, ale nemyslím, že sú až tak moderní............... 😉

miminkaa6
21. jan 2010

ahojik,ma niektora z vas termin na koniec marca zaciatok aprila?(28.3-5.4)

danu
22. jan 2010

filiatko • 37tt • Dnes o 08:08
Ahojte kocky, chcem sa opytat, tie co ste chodili do Cadce na pasy, ako to tam funguje, ako dlho to zhruba trva a ci potom ako vyhodnotia zaznam nasleduje neake vysetrenie, teda konkretne vysetrenie krcka maternice 😕 Alebo Vam spravia len zaznam a idete domov, pokial niesu ziadne komplikacie. A este jednu otazocku od 36 tyzdna ako sa chodi na zaznam tak uz nechodite vobec do poradne?Dakujem

doboszka
22. jan 2010

Ahojkajte babenkz...Rodila som V cacdcanskej nemocnicitam u dr. paucina, ktroy mi bol pri porode predcasom a maximalna spojojnost.
Kacenika- co sa tyka pasov, teda sledovanie monitorov srdca plodu. to ta odosiela tvoj gynekolog niekolko tyzdnov preed terminom do nemocnice. Ja som chodila na monitori ku svojmu gynekologovi -paucinovi do ziliny, on ten stroj ma na ambulanci. robil mi to pocas poradne. stoji to u neho 7 eur ale ten konfort za to stoji. raz som bola v nemocke a potom uz iba u neho. ziadne cakacky, medzi tym , kym sme robili ten monitor, tak sme s doktorom debatovalia daval mi rady ku porodu alebo som driemala. trva to asi 20min. Viem, ze robi tie monitory aj u tehotnych, ktore ku nemu nechodia na poradne, ale tam sa plati trochu viac...neviem presne . ale stoji to za to..uz len to prijemne prostredie a usetreny cas + prijemnz royhovor s cennymi radam

Vati - porodna sala je krasna, a vybavenie je na slusnej urovni, zmodernizovane. mozes sa tam ist kuknut. Mne to poukazoval paucin raz ked sluzil a vsetko mi vysvetloval, kde , kedy a ako sa vykonavaju vysetrenai. Nevahaj nad cadcou.

Baruskaaa- ja som mala zajednaneho k porodu dr paucina ktory je sucasne aj moj obv. gynekolog. bolo to najlepsie zozhodnuti.e, ake som mohla urobit, kedze som chodila k nemu na poradne a vedel o mne najviac informacii. Aj pri samotnom porode bol velmi mily a navyse hoci som bola prvorodicka, nenastrihoval ma vobec, takze som mohla sediet na posteli bez bolesti...na rozdiel od mojich spolubyvjucich.

Ako porodnika ho len a len doporucujem.

katherine27
25. jan 2010

Ahojte kočky..chcem sa opýtať, či Paučin robí aj pôrod sekciou? myslím, že niekoľko strán dozadu tu niekto niečo také spomínal, že nie..
Rozmýšľame nad CA, včera sme sa tam boli pozrieť, všetko krásne prerobené a milý personál, a to sme tam išli na blink a nemáme tam ani žiaden kontakt..len som sa zabudla opýtať, či by som tam mohla chodiť aj na monitoring...
Rozmýšľam, že asi napíšem Paučinovi, ohľadom toho monitoringu a poprípade sa s ním skúsim dohodnúť aj na pôrode..myslíte, že rodí baby čo nie sú jeho pacientky?..
..mne možno hrozí aj sekcia, lebo na 3D sone bol malý obtočený pupočníkom, aj keď sasamozrejme sa môže ešte znovu obtočiť..radšej by som rodila klasicky...

doboszka
25. jan 2010

katherine27 sekciou neviem, mozno kebi sluzil. skus sa s nim porozpravat to bude najlepsie. viem ze urcite rodi svoje pacientky.

marguska
25. jan 2010

MUDr.Paučin vie určite robiť Cisársky rez, ale z toho čo píšete zatial nevyplýva,aby sa Vám robil primárne. Páči sa mi Váš prístup k spont. porodu,prajem Vám ,aby ste ho aj zažila.Na Cisársky rez je vždy času dosť v priebehu porodu. Velké percento detí sa vždy rodilo, rodí aj bude rodiť s pupočníkom okolo krku,alebo iných častí tela a nič sa nedeje,deti sa maju dobre, prosperuju dobre sa učia,aj vysoké školy vyštudujú.

katherine27
25. jan 2010

Marguska ďakujem za info...ja sa bojím sekcie, v živote som nebola operovaná, ani obyčajnú dlahu som nemala..som strachoput..radšej klasicky, bolesti ale pri vedomí..mňa ale ešte trápi zvýšený pulz, 90 až 100 od začiatku tehu, berem Magnezium..no a keď budem rodiť, netuším aký ho budem mať, ale pochybujem , že normál..

marguska
26. jan 2010

Dá sa to udýchať, videla som stovky žien to zvládnuť a skladám pred nimi klobúk.Ja som rodila 3x v EDA a to bola malina.Držím palce. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre