Pôrodnica Čadca

gitkam
9. okt 2008

Ahojte je tu niekto, kto bude rodit v decembri v Cadci, ozvite sa diki

zuzic1
4. mar 2009

Tak to si si veru poležala...ale niekedy sa už ja cítim tak, že by som radšej už ležala v nemocke, maličký už nemá vôbec miesto, mám pocit, že ma každú chvíľu roztrhne 😠 No a tekutiny mám zbalené v taške, lebo som počula, že ťa nechajú smednú, tak ale vidím, že nie 😀 😀 A čo sa týka stravy tak treba si niečo pribaliť?? Vraj aj to sa zíde, ale neviem či budem po pôrode zrovna myslieť hneď na jedlo 😕 A holiť ma nebude treba o to už sa od minulého týždňa stará môj manžel 😀 Len stále dúfam, že nebudem musieť ísť na cisársky, lebo maličký ešte nebol otočený na tom poslednom UTZ a teraz neviem, či sa mu to podarilo, keď už je taký pucko 🤐 Radšej by som rodila normálne ☹

lienocka2
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vinifera
4. mar 2009

Tak ja som sa rozhodovala medzi Martinom a Čadcou. Nakoľko na Žilinu som v poslednej dobe nič dobré nepočula.
Rodila som pred dvoma týždnami. Izby a všetko ostatné som už popísala vyššie.
Bola som na klasickej izbe. Je tam k dispozícii telka, rádio. Boli sme na izbe dve kočky. Sprchu a wc sme mali na izbe. Bola som na oddelení C. Takže som tam mala aj tú vaničky, v ktorej som mala malého.Cenník nadštandardu neviem. Len viem, že vtedy je kočka na izbe sama (no asi by som od nudy steny obhrýzala) Môže tam byť aj otec, priateľ. Boli tam kočky, ktoré tam po celý čas mali manželov. Plus je na nadštandarde prípojka na internet.
Pamätám si akurát, že prítomnosť otca pri pôrode je 600 Skk. A Epidurálka je 2500 skk. Len nevýhoda je, že epidurálku ti pichnú len počas dennej smeny. Čiže od rána do tretej poobede. Pokiaľ rodíš poobede alebo vnoci tak ti epidurál nemá kto pichnúť. Čo bol aj môj prípad, nakoľko som rodila 0.40 ráno tak som šla naostro.
Rodí sa na pôrodnej koze, alebo ako sa tomu nadáva. Vyzerala novšieho typu. No ale veľa som ich za svojho života nevidela, nakoľko som rodila prvý krát🙂)
Pred pôrodom máš k dispozícii sprchu, fit lopty a podobné vecičky.
Personál na pôrodnej sále je skutočne fantastický. Ja som tam mala samé baby. Rodila ma lekárka a všetky boli fakt super.
Na novorodeneckom to závisí od toho aká sestrička má smenu. Sú tam aj také aj také. Ale celkovo sa snažia byť mile. No aj ked to nie každej vždy vyšlo. Ale veď každý má aj horší aj lepší deň. Celkovo by som uvítala trocha viac informácii na novorodeneckom. Ako napr to, že keď začneš kojiť tak máš dieťa nosiť na odváženie pred a po kojení. No ale je tam babinec, takže to čo zabudnú povedať sestričky si povedia maminy medzi sebou🙂 Ved sme tvory komunikatívne.
No a ja sa tu zasa vykecávam a diplomová práca mi stojí...☹
Musím letieť kočky. V prípade ďalších otázok rada odpoviem.

zuzic1
5. mar 2009

Babule, tak ďakujem za info. A s návštevami je to ako?? Lebo manžel robí od rána do večera a neviem či mi ho tam chúďa pustia aj o takej 20:00???? Aspoň teda jeden večer ☹ No a maličkých nosia každé 3 hodiny vraj?? A ešte by som chcela vedieť kedy ste vlastne drobcov videli prvýkrát?? 😕 Lebo ich vraj najprv berú umyjú a tak...? No ja veru lienocka dúfam, že sa malý otočí. A UTZ mám naplánovaný na utorok 10.3. ak dovtedy neporodím 😀 , keď už to bude 38. tt. A ešte chcem vedieť, či ste v pôrodnici museli nahlásiť k akému pediatrovi budete s malým chodiť??? A kedy sa s ním vlastne pôjde k nemu prvýkrát?? Ja by som pô pôrode mala ísť ku gynde za 6 týždňov však?? Lienočka a si s našou doktorkou spokojná???

lienocka2
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
danka5
5. mar 2009

Chcela by som sa spýtať - v Čadci nie je možné mať bábätko stále pri sebe?
Neviem si predstaviť, že mi ho donesú len na kojenie. Teda pred 10 rokmi som rodila v ŽA a zdalo sa mi prirodzené mať bábätko stále pri sebe.
Ako vyzerajú na oddelení nadštandarné izby a aký je cenník - na nete som nič nenašla.

lienocka2
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
danka5
5. mar 2009

ďakujem, lienočka

lienocka2
5. mar 2009

Nemas zaco.ak nebudes daco este vediet kludne sa ma opytaj.pa 🙂

zuzic1
5. mar 2009

lienocka mne doktorka vôbec o vyberaní pediatra nič nevravela ale už som sa bola u jednej pýtať a že mi ho vezme a stačí ak na pôrodnici udám jej meno a dala mi aj telefón keby niečo, no a ty chodíš k akej detskej???
Mne gynekologička vôbec nič nepovedala ani o pôrode ani o možnostiach v pôrodnici no proste len, že už teraz môžem rodiť hocikedy a že keby niečo tak mám ísť rovno do pôrodnice. Inak som s Ňou spokojná, len akosi má teraz vraj strááášne moc tehotných tak ani zoznam do pôrodnice mi nedala ani nič...No a keď už sme pri tom tak čo si mám určite nabaliť do pôrodnice a hlavne koľko tých jednorázových plienok stačí a či treba aj klasické bavlnené brať(lebo vraj ich už potom neuvidím 😖 )

lienocka2
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vinifera
5. mar 2009

Ahojte Kočky.
Ohľadom tých návštev. Bolo jedno, či prišli ráno o desiatej alebo večer o šiestej. Pustili vždy len návšteva musela mať návleky🙂)
Od pediatra musíš mať razítko v tehotenskej knižke. Aby presne vedeli kam poslať správu o narodení.
K doktorke sme šli hned keď sme šli z nemocnice. Pozrela nás. Dostali sme inštrukcie ohľadom kúpania a starostlivosti o očká lebo nám stále hnisajú. Inštrukcie, že na kontrolu nožičiek a toho, či klby rastu správne máme ísť o tri týždne od narodenia. Prvá poradna mesiac po narodení. A ešte sme dostali Vigantol to je vitamín D na správny vývin kosstí.

zuzic1
6. mar 2009

Ja som tiež z Rakovej lienocka. A odkiaľ presne si??? 😉

lienocka2
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzic1
6. mar 2009

lienocka tak prosím ťa mi povedz ozajstné meno?? Šak nakoniec budeme pomaly susedy 😀 len nejak neviem kto tam v okolí rodil v blízkej minulosti 😒

lienocka2
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzic1
8. mar 2009

No tak to priezvisko mi nic nehovorí....a za slobodna??? A z Rakovej si ty alebo manžel??

lienocka2
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
susica
9. mar 2009

ahojte,mam termin 12.04.som zo Žiliny, ale chcela by som rodiť v Čadci. Je potrebné si nejako dopredu zarezervovať porôdnicu? 😀 nebude s tým problém, že nie som nahlásená dopredu? ďakujem

womenne
9. mar 2009

Ahojte
pridam moju skusenost ale žail bola predtym ako sa vymenil personal a zrekonštruovali izby.
Bolo to niečo prišerne,keby som tam nemala znamu sestričku tak asi zblaznim od bolesti a to som bola na začatku 6mesiaca 🙄
Dvojčata mi tlačili na obličky a ja som mala prišerne bolesti až som plakala,urolog nebol k dispozicii pretože bl na nejakom seminari a oni sa neobtažovali ma dat k druhemu ale musela som čakat 4dni kym sa nevratil,on bol zhrozeny ukazal mi jeden cvik bolesti prešli a do 2dn som bola doma takto d mna tlačili infuzky a ja som mala večšie bolesti lebo saom bola až moc zavodnena 🤐
potom som tam musela znova lebo som sa otvarala a tyžden vkuse som počuvala od primara(naštastie tam už nieje)že to maly neprežiju a bla bla bla no jasne že to mojmu psychyckemu stavu nepomohlo a bolo mi horšie na moju žiadost a mojho ošetrujuceho lekara ma poslali do Martina.Som bola v šoku v akej sanitke natriasalo ma tam ako...takže som sa otvorila o 0.5cm viac a to nehovorim že ten šofer nebol ani vyškoleny ohladom prvej pomoci ak by som začal rodit 😨
No prišla som tam a šok nadherne upravene miestnosti citila som sa ako v hotely sestričky užasne mile čož sa nedalo porovbnat s Čadcou 😠 tam m povedali že čo blaznia ved v pohode vydržim a aj tak bolo ešte som šla aj domov a porodila až o 2mesiace čož mi chceli v čadci vyvolat v 6mesiaci porod 🤐 🤐 🤐
Ale zase od kamošky som počula že sa to tam zmenilo vraj iny lekari,personal,a konečne zrekonštruovane 😵
Ale aj tak keby som mala rodit a bola by som na slovensku asi by som volila Martin 😉

lienocka2
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vinifera
9. mar 2009

Ahoj Susica. Súbežne so mnou bola v Čadci aj jedna kočka z Hájika🙂Takže v Čadci už v pohode rodia aj Žilinčanky. Ja konkrétne som z Kysuckého Nového Mesta. Tiež som sa do poslednej chvíle rozhodovala, či Čadca alebo Martin. Rozhodla som sa pre Čadcu a neľutujem. Nahlasovať sa nemusíš. Jednoducho prídeš. Oni ťa prezrú a podľa akuálneho stavu buď pošlú na pôrodnícke oddelenie alebo na oddelenie, kde si počkáš až budú bolesti intenzívnejšie a potom ťa pošlú na pôrodnú sálu.

susica
9. mar 2009

dakujem vam baby,potesili ste ma .....

ginepra
11. mar 2009

ahojte
aj ja Čadcu odporúčam
minulý týždeň som tu bola s nejakými komplikáciami a stretla som sa len so super prístupom - ako sestričky, tak pán doktor, ktorý mal službu.
dávam 1 s hviezdičkou 😒 🙂

lienocka2
12. mar 2009

Ahojte dnes tu nikto nie je? 🙂

zuzic1
13. mar 2009

Lienocka, akási som už predpôrodne vyčerpaná, tak až teraz píšem...Ja som za vydata Kotuľová, ale veru tvoje priezvisko mi nič nehovorí. No a my už nebývame dole v dedine, ale teraz sme v tých obecných bytovkách na Korcháni, ale do minulého roku sme bývali u našich a to bojo vlastne na druhej ceste pod zákopeckou (u halušky 🙂 ) A vy kde presne bývate??

lienocka2
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lienocka2
13. mar 2009

oprava obchod. 😀

zuzic1
13. mar 2009

No za slobodna som Baculáková, a jasné že viem kde je šapito a radová výstavba, len to meno mi nič nehovorí?? Taká nevhodná otázka, ale koľko máš rokov??? No bola som na tom CTG a si ma tam už aj skoro nechali, lebo som prešla cez celé mesto a potom som vyšlapala tých 5 poschodí po schodoch a maličkému bilo srdiečko o dušu, šak ja som ledva dýchala 😀 , tak mi doktor povedal, že ak nechcem ležať mám sa ísť napiť do bufetu vody a prísť VÝŤAHOM!!! 😅 tak som aj urobila a už to bolo o.k. a v pondelok zasa.... ale veru je pekne prerobená tá pôrodnica, som až čumela 😕

hanam
13. mar 2009

Ahojte, chcela by som sa spytat ci ste mali aj nejakych znamych z personalu tejto porodnice ked tu pisete ze sa k vam vsetci spravali tak super. Ale ak nie tak potom uz zacinam verit ze to tam musi byt fajn. Ja sa rozhodujem medzi ZA a Cadcou, ale velmi mi zalezi na tom aby ma vtedy obklopili hlavne prijemni ludia a tu sa pisu len same dobre skusenosti tak som zvedava aj na toto. Dakujem za odpovede.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre